Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Intelektualna strona mieczy : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Intelektualna strona mieczy
PostZamieszczono: 17 cze 2012 19:11 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Jak w temacie - zawsze mam z tym problem. Wiadomo przecież, że miecze odnoszą się do żywiołu powietrza, a więc są związane z myśleniem, intelektem, pomysłami, kreatywnością. Wiadomo, że ich znaczenie zależy w dużej mierze od pytania, ale mimo wszystko:
3 mieczy to nadmiar papierzysk, nie tylko rozczarowanie; 5 mieczy to chęć poukładania spraw i ustalenia formalności, a nie tylko oszukiwanie kogoś; 10 mieczy to dobrze zdany egzamin, wiele pomysłów, a nie jedynie kręcenie się w kółko.

Macie jakieś inne pomysły, dotyczące "podwójnego" znaczenia mieczy i jego stosowania?

Tytuł: Re: Intelektualna strona mieczy
PostZamieszczono: 17 cze 2012 21:19 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Macie jakieś inne pomysły, dotyczące "podwójnego" znaczenia mieczy i jego stosowania?
8 Mieczy często pokazuje mi natłok informacji, osaczenie nimi, bałagan informacyjny.

PostZamieszczono: 17 cze 2012 21:49 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

3mieczy podróże związane z pracą, z nauką.
7 mieczy to spisywanie testamentu u notariusza, pisanie pamiętnika, dziennika
widac to ładnie w karcie z talii Dridcraft
Obrazek

PostZamieszczono: 17 cze 2012 21:59 
Awatar użytkownika

Fajnie, dziewczyny, że piszecie :) Zastanawiam się jak to wszystko można uzasadnić? Jaki to wszystko ma związek z ogólnymi, najbardziej uniwersalnymi znaczeniami kart?

8 mieczy - jesteśmy zamknięci w swoim wnętrzu i tam dzieją się te wszystkie rzeczy, tysiące myśli, ok. A co z resztą? Dlaczego 3 mieczy ma być związana z podróżami czy nauką a 7 mieczy z pisaniem pamiętnika? Czy ma to związek z numerologią? (Tak mi przyszło do głowy - Siódemki na przykład są chyba raczej zamknięte w sobie, nastawione na własne wnętrze - to by pasowało do pamiętniczka :) )

PostZamieszczono: 18 cze 2012 22:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Maralee, dokładnie tak, kluczem do tych "dziwnych" znaczeń kart, są znaczenia wynikające z numerologii.

Liczba 3 jest patronką ludzi twórczych i ciekawych świata, a więc często ruszających w nieznane, nie potrafiących długo usiedzieć w jednym miejscu. Stąd te podróże, choć w przypadku III Mieczy bardziej chodzi o zamiłowanie do zdobywania informacji o różnych kulturach, a nie rzeczywiste podróżowanie.
III Mieczy może np. uwielbiać czytać książki w oryginalnym języku autora, czyli poznawać je dokładnie tak, jak zostały napisane (tłumaczenie jak wiadomo zawsze trochę odkształca przekaz).

Ivonn pisze:
8 Mieczy często pokazuje mi natłok informacji, osaczenie nimi, bałagan informacyjny.

Bo VIII Mieczy w numerologii jest Mistrzowską 44, czyli liczbą panowania ducha nad materią. Dlatego u większości z nas informacje przez nią niesione tak trudno ogarnąć i odbieramy je jako bałagan, ale są tacy, którzy idealnie sobie z tym "chaosem" i "bełkotem" radzą: na przykład księgowi, prawnicy, naukowcy, badacze, programiści i inni dziwacy. :DD

PostZamieszczono: 19 cze 2012 11:36 
Awatar użytkownika

Ok, dobrze, w takim razie pozwolę sobie dokonać małego podsumowania :) Oczywiście uprasza się o dopisywanie swoich pomysłów i spostrzeżeń, to bardzo cenne dla mnie :)

3 mieczy - zamiłowanie do zdobywania informacji o różnych kulturach, ew. podróże związane z pracą, z nauką; stos papierzysk.
5 mieczy - dążenie do wyjaśnienia sprawy, układ;
7 mieczy - spisywanie testamentu u notariusza, pisanie pamiętnika, dziennika;
8 mieczy - natłok informacji, osaczenie nimi, bałagan informacyjny, Internet, fora internetowe, fora dyskusyjne;
10 mieczy - wyżyny intelektualne, dobrze zdany egzamin.

A co z resztą? Można coś jeszcze przyporządkować?

PostZamieszczono: 19 cze 2012 12:31 
Administrator
Awatar użytkownika

5 Mieczy - nic pewnego, to co wiemy równie dobrze może okazać się zupełną lipą, jak i prawdą; informacje o krótkim terminie użyteczności i ważności jak np. newsy w gazecie czy ogłoszenia.

6 Mieczy - grono ludzi którzy nas rozumieją, akceptują i popierają, a Szóstka Mieczy potrafi z każdym znaleźć wspólny język. Informacje z tej karty są uniwersalne, można sięgnąć po nie zawsze - czyli mogą to być różnej maści powieści.

8 Mieczy - to duża ilość informacji które jeszcze trzeba "przetrawić", zanalizować, ogarnąć. Reprezentuje leksykony, słowniki, opasłe tomiska.

10 Mieczy - brak nowych informacji, bo jest komplet danych, właściwie nic dodać nic ująć - czas na ostateczne wnioski. Pasują tu precyzyjne instrukcje obsługi.

PostZamieszczono: 19 cze 2012 12:53 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Łał... w końcu miecze wydają się bardziej... przyjazne. :DD

Ktoś kiedyś napisał (zabijcie mnie, a sobie nie przypomnę), że 2 mieczy może znaczyć komunikację "przez powietrze". Rozmowa telefoniczna, listy, smsy, maile...
Idąc dalej tym tropem, pomyślałem, żeby nie ograniczać się do komunikacji pośredniej. Może 2 miecze to spotkanie dwójki ludzi w bibliotece? Wspólne uczenie się? Rozmowa o zainteresowaniach? Gra w szachy? :DD

Co o tym myślicie?

PostZamieszczono: 19 cze 2012 14:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, II Mieczy może oznaczać dyskusję bez kontaktu fizycznego. W kontakcie fizycznym energia karty działa tak, że rozmówcy nie mają wspólnej płaszczyzny porozumienia, więc wspólne zainteresowania raczej odpadają. Chyba, że byłaby to rozmowa na zasadzie, że ktoś mówi (aktywna strona), a drugi po prostu słucha (bierna strona).
Wspólne uczenie się pasuje - każdy jest skupiony na sobie/swoim materiale, ewentualnie odpytują się na zmianę.
Gra w szachy - tak, mamy dwóch przeciwników którzy próbują się nawzajem ograć, obmyślają różne strategie. Nie liczy się tu przewaga fizyczna, tylko intelektualna, istnieją też ścisłe zasady rozgrywki. Wszystko to bardzo Mieczowe. :) Z pewnością pasują też gry typu Scrabble, oraz w ogóle gry polegające na turach, gdzie na zmianę jesteśmy aktywni (mamy ruch) i pasywni (czekamy na ruch przeciwnika).

PostZamieszczono: 20 cze 2012 05:21 
Stały Bywalec

A as mieczy? Rozmowa wyjaśniająca, jasne postawienie sprawy, klar?
M:)

A 4 miecze- może oznaczać brak postępów w edukacji? np pozostanie w tej samej klasie?

Mariola: Połączyłam posty ale staramy się nie pisać posta pod postem, tylko edytować swój post, jeżeli zapomnieliśmy czegoś dodać do wypowiedzi.

PostZamieszczono: 20 cze 2012 12:22 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

4miecze to też urlop, wypoczynek, tyle że czasami pod przymusem, ktoś nam go narzuca np dyrekcja szefostwo firmy :)

PostZamieszczono: 23 cze 2012 13:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Urlop z IV Mieczy to zdecydowanie urlop wymuszony, np. chorobowy, albo taki w wyniku przestoju w firmie. Może też być skutkiem tego, że uzbierało nam się dni niewykorzystanego urlopu i kadrowa nas wykopie, żeby formalnie wszystko się zgadzało.

ma_ewa pisze:
A as mieczy? Rozmowa wyjaśniająca, jasne postawienie sprawy, klar?

Rozmowa niekoniecznie, bo do rozmowy są potrzebne dwie osoby, a As jest jeden. :) As Mieczy może być skutkiem rozmowy (kiedy już mamy zupełną jasność w danej sprawie) lub impulsem do zapoczątkowania jej.
Działa to mniej więcej tak: As Mieczy jest prostą i surową informacją, komunikatem, myślą. Miecz zawsze ukazany jest w pozycji pionowej, nie odchyla się w żadną stronę, zatem karta nie jest momentem oceniania, decydowania ani rozważania czy to prawda. Wszystko to zaczyna się już na etapie II Mieczy - tu już możemy wejść dyskusję z kimś, wątpić, szukać, porównywać.

ma_ewa pisze:
A 4 miecze- może oznaczać brak postępów w edukacji? np pozostanie w tej samej klasie?

Jak najbardziej. Może to też być karta czekania na egzamin poprawkowy.
Dobrze pasuje również do sytuacji, kiedy mamy na coś określony czas, np. termin oddania pracy, złożenia jakichś dokumentów i tak dalej.

PostZamieszczono: 24 cze 2012 08:42 
Stały Bywalec

Dzięki, Kingo :usmiechniety:
A czy 7 mieczy może oznaczać np podrabianie podpisu, fałszowanie dokumentów,a... i kiedyś pokazała mi ściąganie na egzaminie

PostZamieszczono: 24 cze 2012 13:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Negatywna strona 7 Mieczy tak. Pozytywna to jednak bardziej samodzielne znalezienie rozwiązania. W tej karcie drzemie geniusz. :)

PostZamieszczono: 24 cze 2012 15:11 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

7 Mieczy dla mnie w kwestii intelektu to" wynalazki umysłowe" a więc znalezienie takich rozwiązań, które ratują pytającego z opresji.
I będą to wszelkie pomysły zakombinowania aby tylko wyjść na swoje.
Może to być zarówno unikanie rozmowy, jak i to nieszczęsne fałszerstwo czy ściąganie, ale też "olśnienie" dające jakąś niekonwencjonalną metodę rozwiązania, czego by nikt inny nie wymyślił.
To taki pomysłowy Dobromir, który zawsze sobie poradzi w rozwiązaniu zagadki, aby ratować swój tyłek, albo żeby być górą.
Ciekawa karta, pełna w sobie sprzeczności, trudna moim zdaniem w interpretacji.:)

PostZamieszczono: 25 cze 2012 11:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Pieknie... A jak moi drodzy przedstawia sie sprawa w kwestii 9 mieczy? Nikt o tym nie pisal.

Mam przed soba opcje wydania czegos w formie pisemnej, moich opracowan w konkretnym temacie... i w rozkladzie wyszly mi 2 karty mieczowe...

Kolejno:

9 mieczy - i tego nie mam pojecia, jak ugrysc... Czyzby pokazywalo to prace po nocach, w samotnosci, totalne pochloniecie ta praca? - nic innego nie przychodzi mi do glowy... zastrzelcie mnie, ale... tak mi sie to skojarzylo.
7 mieczy - no to spisywanie czegos... (ok... tu wlasnie chodzi o spisywanie... wydanie czegos w formie pisemnej, ksiazki)
5 bulaw - wspolzawodnictwo, rywalizacja, porownywanie sie z kims...

Ma ktos pomysl na te 9 mieczy? :ups:

PostZamieszczono: 25 cze 2012 14:40 
Awatar użytkownika

Mandragoro, a jakie było konkretnie pytanie?

PostZamieszczono: 25 cze 2012 15:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Pytanie dotyczylo tego przedsiewziecia (tego wydania)... Jak bedzie wygladala ta nasza wspolpraca w tym kierunku? Jezeli mowa o konkretnym pytaniu. No i wlasnie te 9 mieczy... Zawsze rozpatrywalam to w kontekscie zwiazkow... tu najmocniej siedze... tja... takze ciezko mi to tutaj rozgrysc.

PostZamieszczono: 25 cze 2012 19:12 
Stały Bywalec

Może tu chodzi o słowa krytyki, które Cię zabolą i pojedzie Ci po poczuciu własnej wartości, będziesz drążyć sprawę po nocach w swojej głowie i dobijać się poczuciem winy oraz wrażeniem niedoskonałości dzieła. Może będziesz niepewna efektu, a wyobraźnia podsuwać będzie najgorsze scenariusze. Generalnie takie samobiczowanie, zatruwanie się negatywnymi myślami, obawa o efekt, umniejszanie wartości swojej pracy, tego, co napisałaś itp.
Negatywne myśli i emocje, powodujące doła, bezsenność i zwątpienie.
Ale powtarzam, rzecz sie dzieje w Twojej głowie!
???? Takie mam odczucie tej karty, czy prawdziwe, nie wiem, więc nie bierz do głowy:)

PostZamieszczono: 25 cze 2012 21:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

IX Mieczy obrazuje wolny zawód, zajęcie w odosobnieniu, pracę w/g własnych kryteriów. Praca ta może przynieść jakieś wymierne korzyści ale spektakularnych zarobków raczej nie. Jednak daje poczucie nieograniczonej wolności człowieka.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 26 cze 2012 09:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Gdy macie problem ze zrozumieniem karty z Małych Arkanów, to najlepiej zastanowić się nad tym, co mówi odpowiadający jej Wielki Arkan i jaki jest? I jak to można przełożyć na język danego koloru/żywiołu?
9 Mieczy pochodzi od IX Eremity. Ok.
Zatem jak manifestuje się mieczowa energia w Eremicie? Dobrze tu jej, czy niezbyt? Co będzie charakterystyczne?

Eremita "mieczowo" uosabia doświadczenie, mądrość i wiedzę. On już tyle rzeczy widział i zna, że nic go nie zaskoczy. 9 Mieczy ma to samo. Dlatego karta wpada czasem w depresyjne nuty, bo może być zdemotywowana - w jej świecie nie ma nic do odkrywania, nic przypadkowego. Ona czasem z góry wie jak będzie i później może stwierdzić tylko "i co, a nie mówiłam?". Stąd ta beznadzieja. Kiedy sprawy idą źle, a 9 Mieczy nie ma złudzeń że da się coś zmienić, niestety ma rację. To wcale nie opiera się na zwykłym pesymizmie - pamiętajmy, że chodzi przecież o żywioł rozumu, gdzie emocje i nabożne życzenia nie mają znaczenia.
Nie do końca zgodne z prawdą są również hasła o poczuciu winy. Bardziej chodzi o to, że przy 9 Mieczy nawet gdybyśmy chcieli zrobić coś lepiej, to mamy świadomość, że się nie da i nic nie wskóramy.
Pozytywna 9 Mieczy to całkiem korzystna karta, bo pozwala dogłębnie wniknąć w problem, przewidzieć pewne rzeczy i tym samym uniknąć błędów polegających na traceniu czasu i bezowocnych staraniach.
Tragizm polega na tym, że na przykład wiedząc, że w rodzinie sąsiada dzieje się źle, dzieciaki cierpią, jest bieda, facet chla i generalnie czysta patologia, 9 Mieczy jeśli uzna że to jedyne wyjście, zgłosi sprawę do odpowiednich organów i doprowadzi do tego, by dzieci odebrano. Będzie rozumiała, że pomoc polegająca na kupowaniu rodzinie potrzebnych rzeczy i dokarmianie, to na dłuższą metę umacnianie patologii. Zrobi to, co musi zrobić, nawet jeśli inni ludzie nie zrozumieją, okrzykną ją najgorszą i zarzucą złe intencje... Tu mamy ten element samotności, obcości, bycia kimś, kogo inni nie koniecznie są w stanie zaakceptować czy zrozumieć. 9 Mieczy potrafi podejmować skrajnie niepopularne decyzje, których inni nie podejmą.

Kiedy jest źle, od 9 Mieczy nie usłyszymy prostego "ojej nie martw się, będzie dobrze", bo ona aż za mocno rozumie powagę sytuacji - nie spróbuje pocieszać tam, gdzie zostało tylko usiąść i płakać.

EDIT.
Odnośnie konkretnych znaczeń, 9 Mieczy może wskazywać na "bezduszną" urzędniczą decyzję. Nie koniecznie niekorzystną dla pytającego. Chyba że pytający akurat liczy na litość, pobłażliwość i empatię - no to na pewno się przeliczy. ;) Zapadnie taka decyzja i zostaną podjęte tylko takie kroki, jakie przewidują zasady, regulaminy i prawo.
Z drugiej strony, 9 Mieczy dotyczy też sytuacji, gdzie dobro ogółu jest ważniejsze, niż dobro jakieś jednostki. Jeśli trzeba 9 Mieczy poświęca się sama, albo poświęca kogoś. Nie ma przebacz.

PostZamieszczono: 26 cze 2012 13:19 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

La_Mandragora pisze:
Mam przed soba opcje wydania czegos w formie pisemnej, moich opracowan w konkretnym temacie... i w rozkladzie wyszly mi 2 karty mieczowe...

Karty mieczowe, a więc Tarot złapał podstawy Twojego przedsięwzięcia i z czym będziesz się musiała zmierzyć w sposób dosłowny.
Praca umysłowa, ale i trzeba wziąć pod uwagę sferę psychiki, która się odezwie w trakcie pracy.

Dejanira pisze:
IX Mieczy obrazuje wolny zawód, zajęcie w odosobnieniu, pracę w/g własnych kryteriów. Praca ta może przynieść jakieś wymierne korzyści ale spektakularnych zarobków raczej nie. Jednak daje poczucie nieograniczonej wolności człowieka.

La_Mandragora pisze:
Pytanie dotyczylo tego przedsiewziecia (tego wydania)... Jak bedzie wygladala ta nasza wspolpraca w tym kierunku?

Mandragoro, 9-ki z tego co wiem to nie są skore do współpracy, bo co tu ukrywać , uważają się za "wiedzące i znające się" na rzeczy.
Jeśli masz na myśli tego Pana, o którego wcześniej pytałaś w rozkładach i wyszedł jako Pustelnik, to moim zdaniem wygląda to właśnie na to, że możecie mieć trudność w dojściu do porozumienia - ma być na moje, czy twoje? bo obydwoje czujecie się na tyle "mądrzy" w temacie.
Mogą z tego wynikać zupełnie niepotrzebne stresy.
Ograniczenie wolności słowa, zależność od kogoś, a nawet chęć aby samej to zrobić - takie odczucia mogą się w Tobie pojawić.

Zakładam, że o tą współpracę pytałaś.
W 7 Mieczy nie będzie współpracy, każdy sobie rzepkę skrobie, a przecież nie o to chodzi we wspólnym interesie?

PostZamieszczono: 26 cze 2012 17:33 
Stały Bywalec

Dziękuję wszystkim za oświecenie mnie w kwestii intelektualnej strony 9 mieczy i w ogóle za odczarowanie mieczy
Kingo, bardzo to do mnie trafia, co piszesz, bardzo:).
Ivonn, Mandragora... też dziękuję, fajnie tłumaczycie. Widzę, że do tej pory zbyt schematycznie traktowałam miecze... i chyba nie tylko. Warto chyba pozakładać analogiczne wątki np emocjonalna strona denarów albo aktywność w czwórkach...
Najważniejsze, żeby dobrze zrozumieć energię karty, no i oczywiście ją poczuć. Genialne jest dla mnie zwrócenie się do archetypu AW -i wszystko jasne:), wystarczy tylko przełamać go żywiołem:)
Pozdrawiam serdecznie

PostZamieszczono: 26 cze 2012 18:25 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Gdy macie problem ze zrozumieniem karty z Małych Arkanów, to najlepiej zastanowić się nad tym, co mówi odpowiadający jej Wielki Arkan i jaki jest?
Fajnie Kingo, że o tym piszesz, bo już dawno chciałam zapytac: a co z numerologią? Mamy patrzec na WA, czy numerologicznie? Weźmy na przykład taką Siódemkę. Wibracja bardzo introwertyczna - a teraz spójrzmy na WA: Rydwan :roll: Przecież nijak się ma do introwertyzmu. W dodatku często kojarzony jest ze znakiem Raka! I bądź tu mądry człowieku...

Kinga pisze:
Kiedy sprawy idą źle, a 9 Mieczy nie ma złudzeń że da się coś zmienić, niestety ma rację.
A to nie jest tak, że te lęki 9 mieczy są tylko w naszej głowie? I nie mają wspólnego z tym, czy problem istnieje naprawdę czy nie? Zawsze czytam o tej karcie, że przedstawia ona człowieka zalęknionego tym, co dopiero MOŻE nastąpić. Wiadomo, zależy na jakiej pozycji, ale generalnie przedstawiała mi się tak, że te lęki po prostu SĄ. Problem również może istniec, a jakże - i najczęsciej istnieje - ale karta ta zazwyczaj nie mówiła nic o przebiegu sytuacji, pokazywała tylko nas samych i jak sobie w sytuacji radzimy. Wręcz często stanowi dla mnie pocieszenie - rzeczywistośc chyba nie jest aż tak straszna, jak 9 mieczy ją maluje...

PostZamieszczono: 28 cze 2012 10:46 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ivonn pisze:
Jeśli masz na myśli tego Pana, o którego wcześniej pytałaś w rozkładach i wyszedł jako Pustelnik, to moim zdaniem wygląda to właśnie na to, że możecie mieć trudność w dojściu do porozumienia - ma być na moje, czy twoje? bo obydwoje czujecie się na tyle "mądrzy" w temacie.
Mogą z tego wynikać zupełnie niepotrzebne stresy.
Ograniczenie wolności słowa, zależność od kogoś, a nawet chęć aby samej to zrobić - takie odczucia mogą się w Tobie pojawić.

Zakładam, że o tą współpracę pytałaś.
W 7 Mieczy nie będzie współpracy, każdy sobie rzepkę skrobie, a przecież nie o to chodzi we wspólnym interesie?

Tak Ivonn, dokladnie to mialam na mysli. Pan, nie tylko w rozkladach Eremita, ale i numerologiczna 9 i z karta osobista IX Eremita.
Dodam, ze z daty urodzenia - moja karta duszy - to rowniez IX Eremita.

Z kolei wspolpraca to pomysl i szlif tego pana, natomiast moje wykonanie. Tak mniej wiecej. No nic... zobaczymy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna