Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Wyciąganie kart do rozkładu. Jak to robicie Wróżki? : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyciąganie kart do rozkładu. Jak to robicie Wróżki?
PostZamieszczono: 20 paź 2011 12:32 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Chciałam się podpytać jak wyciągacie karty do rozkładu. Trzymam się wskazówek z mojego poradnika czyli tasowanie kart, rozkładanie lewą ręką na 3 kupki, składanie, rozkładanie kart w wachlarz i dobieranie kart oczywiście ręką od serca.Podpatrzyłam jednak, że czasem Wróżki po potasowaniu i przełożeniu kart ciągną karty z góry tak jak lecą. Jak jest w waszym przypadku?
Wróżąc osobie trzeciej, czy lepiej jest jak dobierze ona karty sama? Oczywiście ja tasuję, przekładam(...)

Tytuł: Re: Wyciąganie kart do rozkładu. Jak to robicie Wróżki?
PostZamieszczono: 20 paź 2011 12:45 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

mam taką samą metodę tasuje rozkładam na trzy kupki (patrzę jakie karty tam się pojawiły i już mam ogólny zarys sytuacji czy problemu )następnie lewą ręką ( ogólnie tak mi jest lepiej :P w prawej trzymam talię )wyciągam karty - po rozłożeniu kart interpretuję ( talie odkładam na bok )kiedy dobieram karty aby zobaczyć jak się sprawa układa w dalszej przyszłości ( czy tam dokładam aby skonkretyzować inną kartę ) wtedy dobieram karty ale już z wierzchu ( nie gdzieś ze środka) - ale to też zależy od sytuacji :P

PostZamieszczono: 20 paź 2011 12:55 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

KrwawyFilip pisze:
mam taką samą metodę tasuje rozkładam na trzy kupki (patrzę jakie karty tam się pojawiły i już mam ogólny zarys sytuacji czy problemu )następnie lewą ręką ( ogólnie tak mi jest lepiej :P w prawej trzymam talię )wyciągam karty - po rozłożeniu kart interpretuję ( talie odkładam na bok )kiedy dobieram karty aby zobaczyć jak się sprawa układa w dalszej przyszłości ( czy tam dokładam aby skonkretyzować inną kartę ) wtedy dobieram karty ale już z wierzchu ( nie gdzieś ze środka) - ale to też zależy od sytuacji :P

Filip mam rozumieć , ze sprawdzasz jakie karty pojawiły się na wierzchu trzech kupek? Potem składasz te 3 kupki w całość i dopiero losujesz karty potrzebne do rozkładu?i nie bawisz się w żaden "wachlarz"?

PostZamieszczono: 20 paź 2011 13:32 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
Filip mam rozumieć , ze sprawdzasz jakie karty pojawiły się na wierzchu trzech kupek? Potem składasz te 3 kupki w całość i dopiero losujesz karty potrzebne do rozkładu?i nie bawisz się w żaden "wachlarz"?

Tasuje karty - następnie rozkładam na trzy kupki - odwracam te trzy kupki aby sprawdzić jakie są karty "na spodzie tych kupek":P następnie znów odwracam te kupki ( w taki sposób jak robi to Tarocistka Joanna stawińska )- łączę i wyciągam karty -mam identyczną metodę wyciągania kart ( jak również tasowania ) jak Tarocistka Danuta ( taki mały wachlarz mi powstaje i wyciągam po jednej karcie ) - te motedy podpatrzyłem u wróżek z TV ^^

PostZamieszczono: 20 paź 2011 21:10 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

mozna by powiedziec, ze jest sprawą umowną jak rozkładasz karty, rzecz jasna z kartami. Ja sobie losuje bo lubie miec wrazenie, ze cos zalezy ode mnie:) . A co mi tam. Nie wroze innym osobiscie, dlatego nie mam problemu z dotykaniem kart. jednak uwazam ze jesli jest taka potrzeba to karty mozna oczyscic, tak jak myje sie rece. A co :).
ja faktycznie czasem zagladam pod stosiki kart , (byl juz na forum watek o tym). Jednak nie chce mi sie dodatkowo interpretowac kolejnych kart, bo juz sam układ sprawia mi troche problemow :D.

PostZamieszczono: 21 paź 2011 11:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Ja nie wyciągam kart z wierzchu talii, tylko losowo (bez wachlarza, chyba że daję karty komuś). Generalnie wyciąganie z wierzchu ma tę wadę, że zawsze może się okazać że karty były potasowane niezbyt dokładnie.

Karty przekładam na trzy kupki, ale nie interpretuję kart które są pod spodem, ani nawet nie zwracam uwagi co tam jest. Moim zdaniem interpretowanie kart "z przełożenia" nie ma sensu i nie polecam tego robić. Myślę że to w ogóle dziwny obyczaj. W praktyce nie są to karty z rozkładu (trochę ni pies, ni wydra), a i z tego co zauważyłam często mącą w głowie interpretującemu. Na forach zdarza się, że osoba robi rozkład, wnikliwie zajmuje się także kartami "z przełożenia", które nie wiedzieć jakim prawem, zyskują rangę jakby były na kluczowych pozycjach. Te które są w rozkładzie, zaczynają być podporządkowywane "przełożeniu" i wychodzą jakieś cuda na kiju.
Kolejny powód dla którego lepiej nie czytać "przełożeń": gdy robisz większy rozkład, z reguły tam już są uwzględnione najważniejsze sprawy nad którymi wypada się zastanowić. Po cóż dokładać kolejne trzy karty? :) Jeśli schemat rozkładu nie uwzględnia czegoś, co akurat nas interesuje, lepiej dorobić sobie taką pozycję.

PostZamieszczono: 21 paź 2011 21:50 
Pogromca Wszelkich Tematów

Tasuję porządnie, po czym przekładam na trzy części i wykładam karty po kolei, od góry, jak leci. Kiedyś losowałam karty, lub ktoś sobie losował, ale już od dłuższego czasu nie stosuję tej metody.

PostZamieszczono: 22 paź 2011 19:55 
Kinga pisze:
Ja nie wyciągam kart z wierzchu talii, tylko losowo (bez wachlarza, chyba że daję karty komuś). Generalnie wyciąganie z wierzchu ma tę wadę, że zawsze może się okazać że karty były potasowane niezbyt dokładnie.

Karty przekładam na trzy kupki, ale nie interpretuję kart które są pod spodem, ani nawet nie zwracam uwagi co tam jest. Moim zdaniem interpretowanie kart "z przełożenia" nie ma sensu i nie polecam tego robić. Myślę że to w ogóle dziwny obyczaj. W praktyce nie są to karty z rozkładu (trochę ni pies, ni wydra), a i z tego co zauważyłam często mącą w głowie interpretującemu. Na forach zdarza się, że osoba robi rozkład, wnikliwie zajmuje się także kartami "z przełożenia", które nie wiedzieć jakim prawem, zyskują rangę jakby były na kluczowych pozycjach. Te które są w rozkładzie, zaczynają być podporządkowywane "przełożeniu" i wychodzą jakieś cuda na kiju.
Kolejny powód dla którego lepiej nie czytać "przełożeń": gdy robisz większy rozkład, z reguły tam już są uwzględnione najważniejsze sprawy nad którymi wypada się zastanowić. Po cóż dokładać kolejne trzy karty? :) Jeśli schemat rozkładu nie uwzględnia czegoś, co akurat nas interesuje, lepiej dorobić sobie taką pozycję.

Ja robie indentycznie i mam tez podobne zdanie na temat tych kart z przelozenia - nawet do nich nie zagladam. Jak trzeba to wymyslam na poczekaniu nowe pozycje do rozkladu.

PostZamieszczono: 23 paź 2011 16:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Nie mam żadnej specjalnej metody - obojętnie którą ręką, z góry. Ewentualnie jeśli poczuje silny impuls, mogę którąś pominąć lub wylosować. Wszystko zależy od "wewnętrznego głosu". Myślę, że to ważne jeśli chodzi o Tarota.

PostZamieszczono: 24 paź 2011 15:14 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Whisper pisze:
Nie mam żadnej specjalnej metody - obojętnie którą ręką, z góry. Ewentualnie jeśli poczuje silny impuls, mogę którąś pominąć lub wylosować. Wszystko zależy od "wewnętrznego głosu". Myślę, że to ważne jeśli chodzi o Tarota.

Hmmm co do ręki to myślałam, że to ważne by wyciągać karty lewą, gdyż jest ona łącznikiem z naszą podświadomością...(taka informacja z mojej pierwszej ksiązki w sumie...) :shock:

PostZamieszczono: 24 paź 2011 17:23 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Jeśli karty idą po kolei z góry to chyba nie ma znaczenia którą, ale ogólnie raczej nie przywiązuje do tego wagi - w końcu.. podświadomie mogę poczuć potrzebę wyciągnięcia lewą ręką :) Co jest dobrą opcją przy losowaniu.

PostZamieszczono: 24 paź 2011 18:21 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Ja robię wachlarz i losuję ,ale raczej prawą ręką-nie wiem dlaczego-chyba po prostu z wygody

PostZamieszczono: 08 lis 2011 11:12 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Kiedyś straszliwie kombinowałam, potem mi to nieco przeszło. Tasuje karty, rozkładam nie w wachlarz, a w rządek, żeby widzieć brzeg każdej z nich, po czym przejeżdżam palcem i wybieram te, które wydaja się odpowiednie, oczywiście cały czas myśląc o pytaniu. Pod uwagę oprócz rozkładu zdarza mi się brać karty, które mi wypadną w trakcie tasowania. No i jeszcze czasem się skuszę na wahadełko, ale z nim dopiero zaczynam pracować. 78 kart to sporo do sprawdzenia, czy to ta, więc robię to bardzo rzadko, przynajmniej dopóki nie wymyślę lepszej metody.

Aha, ręką wszystko robię prawą, jestem praworęczna, nie znudziło mi się już takie rozczulanie.

PostZamieszczono: 17 lis 2011 17:00 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

A ja po prostu tasuję. Tasuję, tasuję dłuuugo, w końcu kładę karty w wachlarz i lewą ręką wybieram potrzebną ilość. Lubię od czasu do czasu zamknąć oczy i wodzić ręką nad talią tak, aby się skupić, poczuć, która karta do mnie mówi, wysyła energię... Ale oczywiście karty wybierane "na szybko" mają dla mnie taką samą wartość: w gruncie rzeczy liczy się przecież to, że kartę W OGÓLE wybrałeś.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]