Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Rozkład dotyczący dwóch osób trzecich bez ich wiedzy??? : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozkład dotyczący dwóch osób trzecich bez ich wiedzy???
PostZamieszczono: 19 paź 2011 13:51 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Ciągle się uczę i uczę, poznaję moje karty:-)Mam jednak pytanie?
Czy można rozłożyć karty dla osób trzecich bez ich wiedzy? Oczywiście, aby im w jakimś stopniu móc pomóc lub nakierunkować na pewne sprawy?
Przykład :konflikt rodziców?
Albo problemy ojca w firmie- jakie jego partner ma zamiary i co ukrywa?
Chodzi mi rozkłady robione samemu w domu, gdyż np wiem, że mój ojciec nie wierzy w magie kart i nawet nie ma pojęcia, że się zaczęłam nimi interesować.
Czy powinno też odmówić się postawienia kart osobie, która traktuje to jako zabawę i raczej chce zaspokoić swoją ciekawośc niż wziąść ich przesłanie pod uwagę?

Tytuł: Re: Rozkład dotyczący dwóch osób trzecich bez ich wiedzy???
PostZamieszczono: 19 paź 2011 14:35 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ciągle się uczę i uczę, poznaję moje karty:-)Mam jednak pytanie?
Czy można rozłożyć karty dla osób trzecich bez ich wiedzy? Oczywiście, aby im w jakimś stopniu móc pomóc lub nakierunkować na pewne sprawy?
Przykład :konflikt rodziców?
Albo problemy ojca w firmie- jakie jego partner ma zamiary i co ukrywa?
Chodzi mi rozkłady robione samemu w domu, gdyż np wiem, że mój ojciec nie wierzy w magie kart i nawet nie ma pojęcia, że się zaczęłam nimi interesować.
Czy powinno też odmówić się postawienia kart osobie, która traktuje to jako zabawę i raczej chce zaspokoić swoją ciekawośc niż wziąść ich przesłanie pod uwagę?

Wiesz jeżeli osoba nie prosi o pomoc to raczej nie powinno się stawiać kart - jednak sam po sobie wiem ze ludzka ciekawość jest zbyt silna aby w jakis sposób okiełznać :P dlatego takie "podpatrywanie" traktuję jako ćwiczenia z kartami :P co nie zmienia faktu że wsadzam nos w nieswoje sprawy :P Mam nadzieję że z czasem mi takie coś przejdzie - jednak narazie jestem na etapie poznawania i każdą okazję wykorzystuję do stawiania kart :) - później staram się podpatrywać co się wydarzyło i dzięki temu uczę się kart z "praktyki" a nie z suchej teorii
Zrobię tu taką małą dygresję :P - Postawiłem karty w sytuacji kiedy moja mama kupowała pewną rzecz (mniejsza o to ) pamiętam ze w krzyżu celtyckim na wyniku wyszedł mi diabeł - starałem się jakoś odradzić mamie kupno tego przedmiotu jednak ona uważała ze to okazja :P jak narazie wyszło dużo "ukrytych kosztów ) - jednak mama nadal uważa że wszystko miała przemyślane i liczyła się z takimi sytuacjami :P w gruncie rzeczy - przedmiot kupiła , ma go jednak nie jest on używany ponieważ koszty "naprawy " zainstalowania itp są duże i czasochłonne . Dlaczego wspominam o tym diable :P ponieważ znajoma zapytała czy znajomy odsprzeda jej auto :P i jak na złość wyszedł ten diabełek :P zapewne koszty które poniesie będą dość duże - jednak ona mówiła ze wie - heh powtórka z rozrywki - ale w.g mnie takie uczenie się kart jest dużo leprze od suchej teorii ^^
Oj się rozpisałem :Pi to w dodatku nie na temat :P

PostZamieszczono: 20 paź 2011 11:18 
Moderator
Awatar użytkownika

Generalnie jeśli robimy coś takiego dla osób z rodziny (tata, mama itp.) to jeszcze pół biedy bo możemy im w między czasie szepnąć słówko (zresztą to coś jest sprawami bliskich na osób jest także naszymi sprawami), że w takiej i takiej sprawie postawiliśmy im karty itp. Jednak w przypadku osób obcych czyli znajomych, przyjaciół czy nawet partnera powinniśmy się wstrzymać od tego typu działań. To ma głównie związek z Tarotowym bhp. Człowiek, któremu postawimy Tarota aby coś tam na jego temat podpatrzeć może sobie przecież nie życzyć jakichkolwiek magicznych wpływów w swoim życiu, czy też w swojej karmie (jak kto woli), my zaś powinniśmy szanować takie sprawy i nie wcinać się zbytnio z własnymi upodobaniami w czyjeś życie ;) Jeśli chcemy komuś postawić karty to zapytajmy czy kto tego chce i czy akceptuje taką formę jaką jest Tarot, a tak w ogóle to zanim coś zrobimy, najlepiej pomyślmy czy sami byśmy się nie wkurzyli gdybyśmy się dowiedzieli, że ktoś tam na po kryjomu stawia karty, bo ja np. tak ;)

PostZamieszczono: 20 paź 2011 12:26 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Generalnie jeśli robimy coś takiego dla osób z rodziny (tata, mama itp.) to jeszcze pół biedy bo możemy im w między czasie szepnąć słówko (zresztą to coś jest sprawami bliskich na osób jest także naszymi sprawami), że w takiej i takiej sprawie postawiliśmy im karty itp. Jednak w przypadku osób obcych czyli znajomych, przyjaciół czy nawet partnera powinniśmy się wstrzymać od tego typu działań. To ma głównie związek z Tarotowym bhp. Człowiek, któremu postawimy Tarota aby coś tam na jego temat podpatrzeć może sobie przecież nie życzyć jakichkolwiek magicznych wpływów w swoim życiu, czy też w swojej karmie (jak kto woli), my zaś powinniśmy szanować takie sprawy i nie wcinać się zbytnio z własnymi upodobaniami w czyjeś życie ;) Jeśli chcemy komuś postawić karty to zapytajmy czy kto tego chce i czy akceptuje taką formę jaką jest Tarot, a tak w ogóle to zanim coś zrobimy, najlepiej pomyślmy czy sami byśmy się nie wkurzyli gdybyśmy się dowiedzieli, że ktoś tam na po kryjomu stawia karty, bo ja np. tak ;)

Hm więc mam rozumieć , że nie należy być nadgorliwym i nie wtykać "kart" tam gdzie nie są zapraszane do życia... Dziękuję za wypowiedź, będę się tego trzymać :-))

PostZamieszczono: 21 paź 2011 20:17 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

ja stawiałam. kilka razy. :twisted: czuć siarkę co :roll:

Tylko nie rozumiem pytania? Jesteśmy dorośli i w zasadzieto tak jak czytanie czyjegoś pamiętnika. Bierzesz do rąk i wiesz co robisz... to już Twoja sprawa to Tobie będzie to ciążyło (lub nie).
Są takie rozkłady za które się nie biorę bo nie chcę zobaczyć w kartach coś czego bym nie chciała...
A może chodziło Ci o to czy takie rozkłady, jak by to ująć ... "da się odczytać".
Da się ...
Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 22 paź 2011 15:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

beatrycze pisze:
ja stawiałam. kilka razy. :twisted: czuć siarkę co :roll:

Tylko nie rozumiem pytania? Jesteśmy dorośli i w zasadzieto tak jak czytanie czyjegoś pamiętnika. Bierzesz do rąk i wiesz co robisz... to już Twoja sprawa to Tobie będzie to ciążyło (lub nie).
Są takie rozkłady za które się nie biorę bo nie chcę zobaczyć w kartach coś czego bym nie chciała...
A może chodziło Ci o to czy takie rozkłady, jak by to ująć ... "da się odczytać".
Da się ...
Pozdrawiam :)

Nie chodziło mi by grzebać komuś w przeszłości, lub pytać się czy ktoś ma jakieś problemy z którymi się zmaga, by zaspokoić swoją ciekawość. Ale jak podałam przykład, problemy ojca w firmie, się dzieje więc pomyślałam,że może karty by powiedziały coś czego nie widzi się gołym okiem. Wtedy mogłabym mu zasugerować by skupić się na tym lub na tamtym, sprawdzić to czy tamto, bez mówienia,że to właśnie pokazują karty...
Lub na przykład koleżanka ma problemy w małżeństwie i nie wie gdzie tkwi problem, na czym powinna się skupić-ale to tak teoretycznie...

PostZamieszczono: 31 gru 2011 10:13 
Stały Bywalec

wiesz , wydaje mi sie że jeżeli są to osoby szczególnie ci bliskie i stawiasz karty w dobrej wierze to nie jest to nic złego , chociaż lepiej żeby jednak wiedziały że stawiasz dla nich karty :tjaaa:
co do osób dla ciebie obcych absolutnie nie zadawaj kartom żadnych pytań odnośnie ich osobistego życia powodowanych swoja ciekawością po prostu lepiej sie nie wtrącać bo co z tego jezeli z kart dowiesz sie o ich zyciu tego i owego jak twoje zycie może sie totalnie posypac i za chwile sie okaże że w pracy sie nie układa ..i w domu też , tak więc wszystko ma swoje granice :tjaaa:

PostZamieszczono: 02 sty 2012 10:41 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

witam.chcialabym uzyskac odpowiedz na druga czesc pytania ktore zadala autorka.co robic jezeli ktos chce sprawdzic nas,i nasze umiejetnosci dywinacyjne?jak zachowac sie w takim wypadku.ja,pewnej osobie,ktora mnie prosila o karty[wiem z doswiadczenia ze ja ezo wcale nie interesuje]bo chciala tylko sprawdzic mnie,pod katem moich umiejetnosci wrozbiarskich,powiedzialam ze nie bede jej kart kladla bo po 1;nie potrafi sie skupic,po 2;nie slucha co sie do niej mowi a po 3;wiem ze ja to nie interesuje,wiec sensu w tym nie widze.a jak wy radzicie sobie z takimi ciekawskimi? :usmiechniety: dziekuje z gory za odpowiedz.pozdrawiam serdecznie :usmiechniety:

PostZamieszczono: 02 sty 2012 17:56 
Stały Bywalec

Cytuj:
witam.chcialabym uzyskac odpowiedz na druga czesc pytania ktore zadala autorka.co robic jezeli ktos chce sprawdzic nas,i nasze umiejetnosci dywinacyjne?j

a co to jest jakiś egzamin żeby nas ktoś sprawdzał z umiejętności ?

nie masz ochoty kłaśc kart takiej osobie to po prostu nie kładż :DD

ja kładę tylko karty tym którzy mnie poproszą i wierzą w to ze jestem w stanie im pomóc :tjaaa:

PostZamieszczono: 02 sty 2012 18:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

dziekuje Rosi.tez mi sie wydaje,ze to jest chyba najlepsze rozwiazanie,w takiej sytuacji. :tjaaa: teraz,juz stanowczo odmawiam,kladzenia kart,chyba ze nie wiem,ze ktos mnie chce sprawdzic,i dowiaduje sie o tym dopiero po fakcie. %)

PostZamieszczono: 10 sie 2012 09:43 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Stawiam karty znajomym bez ich wiedzy. Jeśli Tarot pokaże mi coś złego w ich przyszłym życiu , to w rozmowie stosuję delikatną 'sugestię'.
Nie mówię oczywiście nic o kartach , a sugestia jest naprawdę delikatna.
Czasami człowiek musi przejść przez jakieś nieszczęście dla swojego rozwoju w myśl zasady- co nas nie zabije, to nas wzmocni.
W.

PostZamieszczono: 18 sie 2012 18:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Uważam tak jak większość przedmówców. :)
Stawianie kart na osoby trzecie bez ich wiedzy, jest wykluczone tylko w sytuacji, gdy ktoś tam do nas przychodzi i zadaje takie pytania. Kiedy stawiasz karty sama i wszystko czego się dowiesz, pozostaje do Twojej wiadomości, to jeszcze żaden grzech.

Villemka pisze:
chcialabym uzyskac odpowiedz na druga czesc pytania ktore zadala autorka.co robic jezeli ktos chce sprawdzic nas,i nasze umiejetnosci dywinacyjne?jak zachowac sie w takim wypadku.

Trzeba mu powiedzieć piss off. ;)
Gdy już zjawia się jakaś osoba i na dzień dobry zaczyna "powiedz mi coś o mnie", na dwieście procent jest roszczeniowym półgłówkiem i będą z tym typem wyłącznie problemy. Człowiek, który naprawdę ma problem, nie chce takich wróżb.
Ignoruję więc takie zapytania.

Sprawdzanie i bawienie się w "powiedz mi coś o mnie" jest z resztą ogromnym nietaktem i świadczy źle o osobie, która takie cuś proponuje. Jeśli idę do adwokata, to nie każę mu na dzień dobry udowadniać mi, że zna się na prawie. Ba, od mechanika samochodowego, którym może zostać każdy bez kończenia specjalistycznych szkół, też nie wymagam udowadniania, że wie jak zreperować auto.

Swoją drogą, od wielu lat żadnego takiego przypadku nie miałam. Może gdzieś na samym początku zdarzyła się jedna taka osoba...
:)

PostZamieszczono: 23 sie 2012 12:21 
Stały Bywalec

Ja nie stawiam kart bez wiedzy innych. Jakoś nie mam takiej potrzeby, ale teraz przyszło mi do głowy, że można by było zapytać w celach ćwiczeniowych np. koleżanka kupiła sobie sukienkę - pytanie - jak się będzie czuła w tej kiecce- nie było by chyba wielkim nadużyciem. Więc dopuszczam pytania błahe, o sprawy, które w żaden sposób nie wkraczają w życie drugiej osoby. Chociaż to baaardzo śliskie i jeśli ktoś ma dużą ciekawość, lepiej niech w ogóle nie zadaje takich pytań. Jeśli mamy bliskich znajomych, możemy zapytać ich o pozwolenie, tłumacząc, że potrzebujemy obiektu do ćwiczeń i oczywiście ustalić zakres pytań.
M:)

PostZamieszczono: 11 lip 2013 18:36 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Kinga pisze:
Kiedy stawiasz karty sama i wszystko czego się dowiesz, pozostaje do Twojej wiadomości, to jeszcze żaden grzech.

Uf... :usmiechniety: to dobrze %)

Dla innej osoby lepiej nie, tracimy wówczas zaufanie. Skoro możemy to zrobić na prośbę jednej osoby to pewnie domyśli się ona, ze innym możemy opowiadać co się wydarzy u niej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]