Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Medytacje kart Tarota : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Medytacje kart Tarota
PostZamieszczono: 09 mar 2011 11:37 
Moderator
Awatar użytkownika

Z pewnością większość z Was medytowała nad poszczególnymi kartami lub nawet nad całą wędrówką Głupca. Ciekawi mnie w jaki sposób medytujecie nad kartami, czy stosujecie jakieś specjalne techniki, czy używacie do tego jakichś dodatkowych przedmiotów magicznych.
Czy udało Wam się doświadczyć podczas medytacji czegoś zaskakująco wyjątkowego? ;)
Ja mogę powiedzieć tyle, że do tej pory medytowałam nad kartami wybiórczo, częściej nawet nad małymi arkanami niż nad większymi.
Nie stosowałam do tej pory żadnych profesjonalnych technik, medytacyjnych. Po prostu przed snem, starałam wyluzować się, następnie wyobrażałam sobie otoczenie przedstawione na karcie, co myślą sobie postacie, co dzieje się w budynkach, jakie mogą być tam odgłosy itp. Stawiałam siebie w roli głównej postaci na karcie.

W książce Suligi pod tytułem Tarot Magów przeczytałam rozdział na temat medytacji, jednak tam opisane jest to jako dość skomplikowany rytuał, do którego niezbędne są świece, kamień, kadzidła, dzwonek, materiał, drzewo życia no i oczywiście karta Tarota ;)
Suliga przestawia medytacji raczej na zasadzie przemyśleń nad większymi arkanami po kolei zaczynając od Głupca i robiąc to regularnie.
Spotkałam się również z czymś takimi jak audiobooki Alicji Chrzanowskiej do medytacji kart Tarota, czy ktoś z Was stosował może tego typu rzeczy?
Jakie są Wasze opinie oraz doświadczenia z medytacjami?

Tytuł: Re: Medytacje kart Tarota
PostZamieszczono: 09 mar 2011 17:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Robię dokładnie tak samo jak Ty. :) Najprostsza technika z możliwych, ale jest absolutnie super!
Czasem przed snem wyobrażam sobie siebie jako bohatera danej karty, oglądam otoczenie, dotykam przedmiotów, po prostu doświadczam jego świata. Efekty są bardzo fajne, ostatnio na przykład tak właśnie "weszłam w skórę" Głupca i wiele mi się rozjaśniło.

Medytacje Alli Chrzanowskiej to pewnie te same które są w książkach "Misterium Tarota". Czytało się ciekawie, ale nie bardzo mi w czymś pomogły.

PostZamieszczono: 09 mar 2011 21:49 
Witam!
Sprawdzilam, bo az ciekawa bylam, w ktorej ksiazce sa te teksty medytacji z plyt A.Chrzanowskiej... w ksiazce ,,Tarot a psychologia'' :D . A w ksiazce,,Misterium Tarota- arkana wielkie'' jest opis kart, ale to nie ten sam tekst co na plytach.
Plyty kupilam zaraz po ich ukazaniu sie pare lat temu i przerobilam medytacje wszystkich kart A. W . Mysle, ze sa niezle, pomagaja poczuc energie tych kart. Zdarzalo mi sie tez przy tych plytach zasnac :lol:

PostZamieszczono: 10 mar 2011 14:55 
Nowicjusz

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym zagadnieniem. W ostatnim wydaniu "Tarot
Magów" J.W.Suliga pisze że zrezygnował z zamieszczenia rozdziału dotyczącego medytacji kart tarota (wcześniejszego wydania nie mam). Medytacje kart tarota A.Chrzanowskiej wydane na płytach C.D. niewiele mi dały. Talia A. Crowley`a jest tak silna talią energetycznie, że nie trzeba prawie
żadnego wysiłku i skupienia żeby poczuc energię tej talii. Talię Wait`a posiadam od kilku lat i nigdy nie czułem od niej żadnych energii.Myślę ze chodzi tu przede wszystkim o energetykę danej talii, a jakaś forma medytacji czy skupienia jest sprawą drugoplanowa.

PostZamieszczono: 10 mar 2011 16:34 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

nigdy nie medytowałam z kartami- nie potrafię , czasem tak jak wy przed snem rozmyślam o jakiejś karcie, widzę ją przed oczami i analizuję każdy szczegół.codziennie rano wyciągam kartę dnia i to o niej przeważnie rozmyślam wieczorem.

PostZamieszczono: 11 mar 2011 19:53 
Moderator
Awatar użytkownika

Andrea pisze:
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym zagadnieniem. W ostatnim wydaniu "Tarot
Magów" J.W.Suliga pisze że zrezygnował z zamieszczenia rozdziału dotyczącego medytacji kart tarota (wcześniejszego wydania nie mam). Medytacje kart tarota A.Chrzanowskiej wydane na płytach C.D. niewiele mi dały. Talia A. Crowley`a jest tak silna talią energetycznie, że nie trzeba prawie
żadnego wysiłku i skupienia żeby poczuc energię tej talii. Talię Wait`a posiadam od kilku lat i nigdy nie czułem od niej żadnych energii.Myślę ze chodzi tu przede wszystkim o energetykę danej talii, a jakaś forma medytacji czy skupienia jest sprawą drugoplanowa.

Nie wiem czy drugoplanową,myślę, że to zależy od potrzeby tarocisty oraz tego czego tarocista oczekuje od kart. Już tłumaczę o co mi chodzi ;)
Mianowicie, karty Tarota można analizować pod kątem jedynie praktyk dywinacyjnych. Taka praca z Tarotem jest nastawiona jakby na drugiego człowieka, wiadomo, że my się tego uczymy i tym zajmujemy jednak robimy to aby później pomagać innym ludziom. W tej sytuacji medytacje są niekonieczne, jeżeli ktoś dobrze zna znaczenia kart i nie ma z tym żadnych problemów. Wiadomo, że może medytować jednak nie jest to niezbędne.
Inna sytuacja jest wtedy kiedy człowiek oprócz kontekstu dywinacyjnego pragnie również zgłębiać karty pod kątem samorozwoju oraz okultyzmu. W tej sytuacji uważam, że formy medytacyjne są absolutnie niezbędne. Być może moja forma medytacji, którą podziela również Kinga jest to forma trochę prymitywna, jednak mnie satysfakcjonuje.
Jest to po części chwilowe wchodzenie w inny świat, jest niezwykłe relaksujące oraz ciekawe. Sprawia mi to przyjemność. Jednak tak jak wcześniej wspominałam, ten rodzaj medytacji stosuje dla zrozumienia mniejszych wtajemniczeń. Są to sytuacje codzienne, w które łatwo się wczuć i łatwo podejrzeć.
Co do wtajemniczeń większych, tutaj sytuacja się trochę komplikuje, co prawda medytowałam w ten sposób Księżyc ale nie czuję się w pełni usatysfakcjonowana ta formą w stosunku do tak poważnych kart.
Uważam, że należałoby przyjąć jakiś system medytacyjny i podporządkować się w nim panującym regułom aby w pełni ujrzeć tą kartę. Właśnie dlatego zainteresował mnie system przyjęty przez Suligę. Jakoś latem planuje skorzystać z jego kursu w Warszawie, nie omieszkam poruszyć tego tematu ;)

PostZamieszczono: 14 wrz 2011 15:19 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

A co sądzicie o medytacjach z Tarotem przy użyciu muzyki szamańskich bębnów (podobno dają niesamowite efekty), muzyki relaksacyjnej czy tybetańskich/ buddyjskich mantr, śpiewów? :D Chciałabym spróbować-podobają mi się zwłaszcza misy tybetańskie, ale nie chciałabym zrobić przy okazji krzywdy moim czakrom ;) i połączyć coś, co się ze sobą nie łączy.

PostZamieszczono: 23 paź 2011 17:02 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Maralee ja myślę, że to dobry pomysł. Wszak chodzi o to by się zrelaksować i wyciszyć, co ma do tego "pochodzenie dźwięku" który Ci w tym pomaga?
Sam przed sesją Tarota zawsze choć kilka chwil medytuje, oczyszczam się by poddać się intuicji, mantruje - niekoniecznie na głos. Medytacji-wizualizjacji nad poszczególnymi "wędrówką" czy poszczególnymi kartami nie robiłem, może jeszcze się skusze - raczej jako medytacje nad całością (dla mnie AW), nie lubię "wyróżniać" kart - każda ma swoje znaczenie, swoją duszę, a jednocześnie jest częścią całości na której wg. należy najbardziej się skupić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]