Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Znaczenia związane z łączeniem poszczególnych kart Tarota
PostZamieszczono: 22 sty 2011 18:40 
Moderator
Awatar użytkownika

Do zapoczątkowania tego tematu zmotywowało mnie to co przed chwiłą przeczytałam w temacie o klątwach

Cytuj:
Teoretycznie na klątwę może wskazywać negatywny Kapłan, na przykład jeszcze w połączeniu z VIII Mieczy.

Cytuj:
Slyszalam ze np. odwrocone diabel i 7 mieczy wskazuja na czarna magie.

Cytuj:
Kapłan w połączeniu z Diabłem jak najbardziej będzie czarnym magiem - acz Diabeł nie koniecznie musi być odwrócony.

Po przeczytaniu tego, uświadomiłam sobie, że nie znam zbytnio takich połączeń kart, które oznaczają coś konkretnego. Chciałabym abyśmy rozwineli ten temat. Może warto podać jakieś takie połączenia oznaczające jakieś konkrety oraz omówić je. Szczególnie jeśli ma się do czynienia z małymi Arkanami, gdyż tam już ciężko wypatrzeć takie "pary" kart jak się o nich wcześniej po prostu nie wie.

Tytuł: Re: Znaczenia związane z łączenie poszczególnych kart Tarota
PostZamieszczono: 22 sty 2011 19:10 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Bardzo swietny pomysł Mariolu :)

Bardzo często czasami się zastanawiam co poszczególna karta oznacza z drugą kartą :? :roll:

Bardzo przydatne te informacje są w połączeniu dwóch lub trzech kart, a może więcej :) choć nie każdy z nas to umie zinterpretować :roll:

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 22 sty 2011 19:26 
moze to wam pomoze: http://allachrzanowska.blogspot.com/201 ... -cz-3.html

PostZamieszczono: 22 sty 2011 19:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Bardzo :)
Dziękuje Ci Rania :D :D :D

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 22 sty 2011 20:28 
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawy temat. Od razu wszystkich uprzedzam, że Tarot nie działa w ten sposób, że dane połączenie kart zawsze oznacza to i to. Podobnie jak ze słowami kluczowymi - raz pasuje jak ulał, innym razem wcale nie musi. :)
Wiele zależy od indywidualnego przypadku i sytuacji! Opisy takie jak na blogu pani Alli są wartościowe, ale niech ręka boska broni żeby ktoś miał je potraktować jako uniwersalny schemat odczytywania rozkładów.

Fragolo, trzykartowych sekwencji które mają określony sens w Tarocie próżno szukać - w Lenormand są one normą interpretacji, ale tu raczej nie występują. Każdy arkan z osobna ma multi poziomowe spektrum znaczeń, być może nawet mózg nie ogarnie połączenia aż trzech kart na raz. :D

Przyznam że sama nigdy nie studiowałam połączeń kart - wszystko samo przychodzi z czasem. Wchodzę z założenia że figę z makiem da przeczytanie połączeń czy wręcz wykucie ich na pamięć, jeśli nie czujesz dlaczego i jak dane połączenie działa.

PostZamieszczono: 22 sty 2011 20:47 
Moderator
Awatar użytkownika

Zerknelam na tą stronkę Pani Alicji, jednak przeczytam to w wolnej chwili ponieważ widziałam, że dużo tego jest. Takiego obszernego schematu chyba bym nie dała rady nauczyć się na pamięć, zresztą chyba by mi się też nie chciało ;)

Kinga ma rację, że nie można tak bardzo schematycznie podchodzić jednak trzeba też wziąć pod uwagę takę rzecz, że tarocista czasem klientowi mówi bardzo konkretne rzeczy, wróży co do daty i osoby (w sensie, że szczegółowo)
Wszyscy wiemy, że Tarot i jego interpretacja to sprawa względna, jeden rozkład może być inaczej odbierany przez różnych ludzi.
Jednak tutaj chodzi coś innego, co chyba w Tarocie jest najbardziej fascynujące, czyli wróżby naprawde konkretne, które mogłyby się wydawać wręcz "wypowiedziane z pomocą magii". Pamiętam jak słuchałam audycji Pana Bernatowicza gdzie mowa była o tym, że z pomocą Tarota można zobaczyć czyjąś śmierć, wypadek samochodowy (który ma się zdrarzyć) i tego typu rzeczy...
Przyjmując, że tarocista nie jest jasnowidzem to skądś taką informacje przecież musiał wziąść, uważam, że ma to związek z tematem łączenia kart. I tutaj właśnie kryje się wtajemniczenie, którego chciałoby się dostąpić:)

Tytuł: Re: Znaczenia związane z łączeniem poszczególnych kart Tarota
PostZamieszczono: 23 sty 2011 14:26 
Administrator
Awatar użytkownika

Materiał jest duży. :) Poczytać warto, ale właśnie w celach informacyjnych - nie wydaje mi się by to komuś pomogło w praktyce. Przynajmniej dla mnie osobiście większość połączeń brzmi obco, nie wiem dlaczego właśnie takie padają stwierdzenia (dla mnie gdyby się zastanowić często podanie połączenia dają coś innego).

Pierwsze z brzegu:
Wieża Boga + 5B(o) – włamanie. Kojarzy mi się (jeśli już domowe kwestie) zniszczenie dokonane przez bandę chuliganów - może właśnie włamanie ale nie tyle mające na celu kradzież, co będące wybrykiem chuligańskim.

Mariolka pisze:
Przyjmując, że tarocista nie jest jasnowidzem to skądś taką informacje przecież musiał wziąć, uważam, że ma to związek z tematem łączenia kart.

To zależy od tarocisty i jego predyspozycji. Wcale nie uważam się za jasnowidza, ale najczęściej właśnie takie mocne czy szczegółowe informacje nie wynikają bezpośrednio z jakiegoś połączenia kart, tylko przychodzą intuicyjnie. Jakiś szczególny układ kart nasuwa skojarzenie, ale sam w sobie tej informacji nie zawiera (przynajmniej zwykle nie). :)

PostZamieszczono: 06 lut 2011 21:04 
Moderator
Awatar użytkownika

W związku z tym, że sprzedaje właśnie jedna książkę na temat Tarota (Aleksandry Jaśniak) wypisałam z niej najciekawsze rzeczy, które warto sobie zostawić, znalazłam kilka przykładów, które wypiszę poniżej:

Arcykapłam (odwrócony) + Królowa Buław = problemy z nerwami, pomoc lekarska
Magik (odwrócony) + Diabeł = ostrzeżenie przed manipulantem
Kochankowie (odwrócony) + Śmierć = rozwód
Siła + Cesarz = zmiana pracy lub stanowiska na lepsze
Siła (odwrócony) + Cesarz/Cesarzowa/3 Kielichów = problemy w małżeństwie oparte na kłopotach zdrowotnych np. seksulanych
Śmierć + Sprawiedliwość = zakończenie problemów prawnych
Diabeł + Sygnifikator = pytający bezposrednio winny wypadkowi
Wieża + 6 Mieczy/7 Mieczy = ostrzeżenie przed wypadkiem lub groźną operacją
Wieża + 3 Mieczy/9 Mieczy = ostrzeżenie przed całkowitą utrata zdrowia
Wieża + Cesarzowa + 3 Monet = pytający jest oszukiwany i wykorzystywany w obecnym związku
Wieża + Cesarzowa (odwrócony) = separacja, rozwód
Wieża + Sprawiedliwość (odwrócony)/Sąd ostateczny (odwrócony)/Pustelnik (odwrócony) = negatywne załatwienie spraw urzędowych
Wieża + 2 Buław/9 Buław = utrata posiadłości
Gwiazda + 3 Buław/9 Buław = odrzucenie nałogów, pytający jest w stanie pokonać swoja słabość
Gwiazda + Pustelnik/As Mieczy = pozytywna zmiana w miejscu pracy
Gwiazda + 4 Buław/ Arcykapłan/ 10 Mieczy = pozytywne rezultaty w szkole lub pozytywne wyniki egzaminów
Gwiazda + Rydwan = satysfakcjonujący wyjazd
Gwiazda + As Monet/ 2 Monet/ 6 Monet/ 9 Monet = zyski finansowe, wartościowy prezent
Świat + As Monet = wygrana, spadek, wyjątkowo zyskowna transakcja

PostZamieszczono: 07 lut 2011 19:13 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Nauczenie się na pamięć różnych połączeń kart to rzeczywiście niemożliwe, ale napatrzenie się, obycie się, w jaki sposób mogą się karty łączyć na pewno pozwoli widzieć pewne połączenia w większych układach, nabrać wprawy i w konsekwencji lepiej rozumieć tarota.
Podam kilka przykładów połączeń z moich wróżb.

8 pałek + As pucharów = miłość od pierwszego wejrzenia - w pytaniu o związek
Pustelnik + 3 pucharów = wyjazd z przyjaciółmi na odludne miejsce
Rycerz denarów + 9 pucharów = maraton
Rycerz denarów+Pustelnik+8pucharów= książka (podręcznik) do nauki języka obcego dla początkujących+ zestaw płyt

Może ktoś w ramach ćwiczeń chciałby wyjaśnić te karty. Potem ja podam jak ja to widziałam.

PostZamieszczono: 08 lut 2011 10:06 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Święte słowa Amoniaczku,

Cytuj:
Nauczenie się na pamięć różnych połączeń kart to rzeczywiście niemożliwe, ale napatrzenie się, obycie się, w jaki sposób mogą się karty łączyć na pewno pozwoli widzieć pewne połączenia w większych układach, nabrać wprawy i w konsekwencji lepiej rozumieć tarota.

Napatrzenie się, obycie ale przez ćwiczenia, każdy z nas musi zrozumieć w jaki sposób Tarot do niego przemawia.
Dodałabym jeszcze, że każdy Tarocista jest inny, więc zwraca uwagę na inne szczegóły danej karty, karty - to wszak obrazy, ich odbiór przez poszczególne osoby ma prawo być różny. Uczenie się na pamięć nie ma sensu, bo jak napisała Kinga

Cytuj:
... Tarot nie działa w ten sposób, że dane połączenie kart zawsze oznacza to i to. Podobnie jak ze słowami kluczowymi - raz pasuje jak ulał, innym razem wcale nie musi.

Zdarza się, że Tarot pokazuje jedną kartą wydarzenie dosłownie - obraz wydarzenia, tak jak będzie ono wyglądało, chociaż w słowach kluczowych nie znajdziemy o tym ani słowa... Jako ciekawostkę podam fakt, że mnie kiedyś jako karta dzienna pokazał się Wisielec i ... dachowałam samochodem , wisiałam sobie jak to Wisielec na pasach bezpieczeństwa, do góry nogami, oto przykład dosłowności na jaką stać Tarota...
Uważam, że z połączeniami jest tak samo - no i oczywiście wszystko zależy od pytania
Mariola napisała:

Cytuj:
Do zapoczątkowania tego tematu zmotywowało mnie to co przed chwiłą przeczytałam w temacie o klątwach

Teoretycznie na klątwę może wskazywać negatywny Kapłan, na przykład jeszcze w połączeniu z VIII Mieczy.

Slyszalam ze np. odwrocone diabel i 7 mieczy wskazuja na czarna magie.

Otóż to! Przytoczone pary mogą mieć taki wydźwięk w w/w temacie, w pytaniu o związek, czy finanse już nie.
Oczywiście warto poczytać A, A Chrzanowską, bo taka lektura pomaga nam w kojarzeniu
ze sobą znaczeń i połączeń między kartami, ale tylko praktyka nas może tego nauczyć...
Więc do pracy! ;)

PostZamieszczono: 08 lut 2011 14:19 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

no fajny temacik ale u p.Chrzanowskiej gdzie daje am po aw brakuje mi jakiejs 3 karty zawsze,bo wiadomo,ze wisielec pewna sytuacje i to obojetnie jaka zawiesza poprostu i jest, np i konkretnego pytania np np z mojego podwórka
diabeł,6 kije :lol: no co to moze byc? no diabeł cos tu trzyma w łapskach - dazenie do zwyciestwa,diabeł to wielka energia jest ale w pytaniu jak kiedys zadałam sobie jak bedzie pewnego dnia u mnie w pracy i otrzymałam
diabeł,6 kije,8 den-to wielka awantura z szefem była i postawiłam na swoim.Tak samo diabeł z krolem kije-no ale gdzie i co? Ty tam Kingo gdzies piszesz "wieza i 6m"- mnie te 2 krty i tam jeszcze jakas 3 była pokazały się jako rozwodowe w pytaniu o małzeństwo, no miecze tna niestety.W swoim kompie mam połaczenia aw 2 kartowe ze soba i teraz pytanie czy te połaczenia odpowiadaja rzeczywistosci,no nie zawsze tez, nieraz tak bo to tak jak z sennikiem z internetu.No strona fajna ale ze wszystkimi opisami p. Chrzanowskiej sie niestety nie zgadzam poniewaz nie sprawdzaja mi sie w zyciu.Zawsze jest konkretne pytanie do konkretnej sytuacji i tym trzeba sie kierowac.
No bardzo ładnie pokazało mi sie bo ze narodzenie papież + głupiec,
Mag,spraw,9m - sytuacja towarzyska,zktorej nie mogłam sie uwolnic i zwiac musiałąm

cesarz
as den
na zlecenie czy dostane,no sznse miałam tylko z tych 2 kart ale na koncu pojawił sie papiez i nici z tego.
No i roznie z tym bywa.

Tytuł: ktos klamie
PostZamieszczono: 24 sie 2012 21:25 
Stały Bywalec

Witam
Mam pytanie. Czy ktos z was orientuje sie jakie polaczenie kart AW mowi o tym, ze ktos nie mowi prawdy? Po prostu klamie.
Bylabym wdzieczna.... :oczko:

Tytuł: Re: ktos klamie
PostZamieszczono: 24 sie 2012 21:34 
Stały Bywalec

Kartą kłamstw jest na pewno Diabeł, złudzeń Księżyc. Z małych arkan wspomagają je 7 mieczy, paź mieczy
M:)

Mariola: Przeniosłam posty do tematu o łączeniu kart.

Tytuł: Re: Znaczenia związane z łączeniem poszczególnych kart Tarot
PostZamieszczono: 31 sie 2012 12:26 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Znalazłam takie połączenia kart z AW
Śmierć + Koło Fortuny - spadek
Wisielec + Śmierć + Gwiazda - niebezpieczeństwo związane z wodą
Umiarkowanie + Mag - zaleca stosowanie terapii aternatywnych
Umiarkowanie + Słońce - korzystne współdziałanie
Diabeł + Sąd - choroba zakaźna
Diabeł + Sprawiedliwość - organizacja polityczna
Diabeł + Śmierć - śmierć fizyczna
Wieża + Słońce - odzyskanie zdrowia
Wieża + Wisielec - niepotrzebny pośpiech
Gwiazda + Koło Fortuny - powodzenie dzięki działaniom intuicyjnym
Gwiazda + Księżyc - oparcie nawłasnym przeczuciu
Gwiazda + Kapłanka + Księżyc - jasnowidzenie
Księżyc + Rydwan - niebezpieczna podróż
Księżyc + Głupiec - naiwna wiara w jeden punkt widzenia
Słońce + Pustelnik - pełna realizacja w życiu bez względu na etap realizacji planów
Słońce + Diabeł - satysfakcjonująca seksualność ; jeśli jedna z nich jest odwrócona - zadowolenie krótkotrwałe
Sąd + Śmierć - proces o spadek
Sąd + Słońce - sława i bogactwo
Sąd + Świat - poszukiwanie siebie samego
Kapłanka + Świat - dawna prośba zostanie spełniona
Głupiec + Śmierć / Wieża - myśli samobójcze
Wisielec + Głupiec - osoba bardzo uparta
Mag + Diabeł - oszustwo, znaczne straty
Mag + Kochankowie odwrócona - przejściowa niewierność
Kapłanka + Kapłan - trwały związek z partnerem
Kapłanka + Diabeł - niezdolność do rozwoju własnej kobiecości
Cesarzowa + Gwiazda - opieka ze strony kobiety
Cesarzowa + Śmierć - koniec kariery lub etapu w karierze
Cesarz + Sprawiedliwość - poszanowanie prawa ; jeśli Sprawidliwość jest odwrócona - bezprawie
Kapłan + Sąd - odmłodzenie
Kapłan + Pustelnik - odosobnienie z własnej woli
odwrócony Kapłan + Diabeł -fałszywy guru, sekciarstwo
Kochankowie + Pustelnik - związek, który potrzebuje czasu
Słońce za Kochankami - romans kończący się przyjaźnią
Kochankowie + Diabeł - zdrada fizyczna
Rydwan + Umiarkowanie - nowe informacje, wiadomość, list ; jeśli Umiarkowanie jest odwrócona - brak informacji koniecznych do realizacji celu
Rydwan + Diabeł - poważne kłopoty w podróży
Sprawiedliwośc + Świat - wygrana sprawa
Odwrócona Sprawiedliwość + Księżyc - fałszywe oskarżenia
Pustelnik + Kochankowie - nieumiejętność wyboru swojego dobra
Pustelnik + Wieża, Księżyc lub Śmierć - jeśli jedna z nich jest odwrócona - zagrożenie chorobą
Księżyc + Koło fortuny - brak punktu odniesienia
Koło fortuny + Cesarzowa - kobieta decyduje o przeznaczeniu pytającego
Moc + odwrócona Wieża - niepokoje społeczne, niebezpieczeństwo pożaru
Moc + odwrócony Rydwan - wypadki, operacje chirurgiczne
Wisielec + Diabeł - ryzyko szaleństwa
Wisielec + Wieża - ponowne przemyślenie strategii
Wisielec + Słońce - niespodziewane szczęście

PostZamieszczono: 02 wrz 2012 21:54 
Stały Bywalec

A skąd to takie mądrości???
M:)

PostZamieszczono: 03 wrz 2012 14:47 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

Nie wiem czy uwierzysz, ale akurat te połączenia miałam na kartach ćwiczebnych, które na początku kiedyś tam kupiłam razem z talią tarota, ale to były tylko AW a nie pełna talia.

PostZamieszczono: 04 wrz 2012 19:25 
Stały Bywalec

Witam serdecznie - swojego czasu na dzień wylosowałam dwie karty (tak jakoś wyszło), a były to rydwan i wieża - myślę sobie nie wesoło.
W ciągu dnia okazało się, że faktycznie widziałam płonący autobus -pełno dymu i straż koło tego wszystkiego. :zgadzasię:

PostZamieszczono: 29 wrz 2012 09:39 
Wszędzie mnie pełno!

Niedawno - przy wróżeniu - w kwestii klątwy - uroku (w sprawach miłosnych ) - w pytaniu : czy w ogóle taka jest ?? - wyszły Karty : Kochankowie - poz.odwr.
Księżyc - poz.odwr.
Diabeł - poz.odwr.

PostZamieszczono: 03 paź 2012 08:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Co do połączeń - swojego czasu szukałam źródeł dot. diagnostyki chorób w Tarocie, choć dla mnie to temat kontrowersyjny, więc powiedzmy, że robiłam to bardziej z ciekawości . Znalazłam książkę Alicji Chrzanowskiej i Piotra Załęskiego 'Tarot a zdrowie'. Po przejrzeniu jej doszłam do wniosku, że większość informacji nie jest do zapamiętania, przynajmniej dla mnie. Trzeba by być lekarzem, zielarzem, homeopatą itd. Poza tym, przy takim skrupulatnym i doprecyzowanym opisie znaczeniowym połączonych kart wymyka się możliwość intuicyjnego odczytu, który jest ważny jako antidotum na chyba prawie zerowe prawdopodobieństwo wyrzucenia się przy tych samych dolegliwościach u różnych osób takich samych kart, a do tego charakterystycznie ustawionych względem siebie. I to samo w przypadku innych kwestii w pytaniach do Tarota.
Zgadzam się z tym, że przy odczycie ważne są także szczegóły, które przedstawiają obrazki na kartach oraz sąsiedztwo kart, no i ich ogólne znaczenie. Ale nie sądzę, aby miało głębszy sens tworzenie na tej podstawie jakichś encyklopedycznych opisów.
A co do samej książeczki-myślę, że może być pożyteczna w uzyskaniu ogólniejszych informacji.

PostZamieszczono: 03 paź 2012 09:19 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

blizniak62 pisze:
wyszły Karty : Kochankowie - poz.odwr. Księżyc - poz.odwr. Diabeł -
poz.odwr.
.
Domyślam się, że chodzi o relację? Wszystkie karty są w pozycji odwróconej. Więc sądzę, że nie ma klątwy, choć istnieją problemy w relacji, opisywane przez te 3 karty. I pewnie są to te tzw. nierozwiązywalne, przynajmniej pozornie, stąd wrażenie istnienia tej klątwy.
To co mi rzuca się w oczy z tych kart to sztywność, brak elatyczności, upór w myśleniu i działaniu. Brak możliwości spowodowania realnych zmian, które wprowadziły by ich na nowe tory. Niezdrowe przywiązanie do przeszłości. Umysł doskonale potrafi spętać samego siebie.
Wróżyłeś tylko z WA?

PostZamieszczono: 03 paź 2012 13:38 
Wszędzie mnie pełno!

Tylko z A.W.
Pytanie było :
Czy "klątwa - urok - w ogóle jest"? ... "- przy danej osobie w kwestii miłości - zapytałem Kart.
( osoba pytająca żadnych aktualnych relacji z partnerami w życiu nie ma - bo samotna ... choć ładna ... - to kobieta l. 24 ... - dlatego się skarży - dziwi się , że" coś chyba jest nie tak ... !! " ). Osobiście podejrzewa jakąś "klątwę".
W rozdaniu reinkarnacyjnym wyszło - obciążenia w kwestii uczuć ( Gwiazda - poz.prosta i Kochankowie - poz.odrw. ( znów ).
Pytam na Forum - bo sytuacja "niejasna."
Ale Kinga swojego czasu - już trochę tą sprawę wyjaśniła ...
Wiesław

PostZamieszczono: 03 paź 2012 19:39 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mnie nieodmiennie zastanawia fakt, że ludzie wolą skupiać się na klątwach, urokach itp., niż nad sobą i swoimi decyzjami, jakby nie chcieli dostrzec ich związku z kierunkiem życia. Nie twierdzę, że takie zjawiska nie istnieją, a jedynie, że zbyt łatwo przerzuca się na nie odpowiedzialność za jakieś bolączki.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]