Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Tarot online : TAROT W PRAKTYCE

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tarot online
PostZamieszczono: 26 kwie 2010 13:54 
Stały Bywalec

Chciałbym zapytać się o sprawę, która od pewnego czasu mnie nurtuje. Mianowicie, jak doskonale wiecie, istnieją serwisy internetowe oferujące możliwość automatycznego wygenerowania rozkładu Tarota, np. mój ulubiony http://www.facade.com, czy też http://latintarot.com

Jaka jest, według Was, wiarygodność uzyskanego w ten sposób rozkładu i wartość wróżby, przy założeniu, że brak tu bezpośredniego kontaktu z talią i pośrednictwa rzeczywistej osoby? Z góry dzięki za odpowiedź.

Tytuł: Re: Tarot online
PostZamieszczono: 26 kwie 2010 14:06 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Przyznam, że nie mam zaufania do takich metod, mam na płycie tarot z kilkoma układami jak i runy i jeśli zadaje się to samo pytanie, tej samej osobie, to gdyby 4 razy rozłożyć to 4 razy będzie inna odpowiedź.
Dla mnie to nie jest wiarygodne bo to kojarzy mi się z grą losową, jak lotto, za każdym razem inne numerki.
Traktuję to jako grę a nie jako przepowiednię.
Ale to tylko moje zdanie, ponieważ ja muszę coś czuć, jakby dotknąć by mieć w pełni o tym odpowiednie zdanie i pogląd na sprawę.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 16:03 
Administrator
Awatar użytkownika

To tylko zabawki. :)

Parę razy losowałam dla siebie, bo nie chciało mi się wyciągać talii. To zupełnie nie to samo, nie sprawdza się, żaden generator online czy program nie zastąpi fizycznych kart. Dlaczego, można tylko teoretyzować. Moim zdaniem kluczowym aspektem jest brak energetycznego połączenia z talią, po prostu nie ma żadnej interakcji pomiędzy człowiekiem a Tarotem jako narzędziem - jest czysta i martwa randomizacja, komputer cuś wylosuje i tyle. Jeśli karty losuje człowiek trzymający talię w dłoni zachodzi całkiem inny proces.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 17:15 
Rozmowny Użytkownik

kilka razy zaeksperymentowałam i faktycznie - równie dobrze mogłabym wróżyć na podstawie liczb wylosowanych w toto lotku :)

brakuje więzi z kartami, układy są przypadkowe, można 10 razy zadać to samo pytanie i uzyskać skrajnie różne układy.
a poza tym - ważny jest też wygląd kart i to jak do nas przemawiają (stąd tyle mówi się, że każdy sam sobie talię powinien wybrać). a tutaj zdajemy się na czyjś wybór.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 19:45 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Ja też eksperymentowałam z wróżbami online ale mam skrajnie różne doświadczenia od was. W większości przypadków na to samo pytanie wychodziły prawie te same karty lub inne dające taką samą odpowiedź tylko w odmienny sposób. Rozłożony przeze mnie tarot R.Waitt potwierdzał. Próbowałam wiele razy.

PostZamieszczono: 26 kwie 2010 21:32 
Stały Bywalec

No i proszę - quot homines, tot sententiae :)

Niestety, ja również odnoszę wrażenie, że te układanki w internecie są bezwartościowe z punktu widzenia podstawowego celu wróżby, jakim jest przekaz jakiegoś elementu prawdy o rzeczywistości.

Zastanawiałem się... Określonej formy *więzi energetycznej* można by się może jednak tu dopatrzeć - wszak powszechnie praktykowane są wróżby na odległość. Kiedyś miałem poważny problem, znajdowałem się w fatalnej kondycji psychicznej i prosiłem o pomoc tarocistkę mieszkającą w Kanadzie. Muszę przyznać, że sytuację, w jakiej się znalazłem odmalowała nad wyraz adekwatnie, łącznie z moim stanem emocjonalnym. Twierdziła nawet, że nawiązała się między nami tak silna więź energetyczna, że dosłownie "poczuła się w mojej skórze, usłyszała moje myśli w swojej głowie" i długo po tym fakcie nie mogła dojść do siebie. No ale to rzeczywiście inna sytuacja, bo tu jednak mamy do czynienia z realną osobą, która losuje dla nas karty, a w omawianym przypadku tylko z bezdusznym automatem.

To przykre, bo jakoś tak się składało, że losowały mi się bardzo pomyślne rozkłady, szczególnie na http://latintarot.com :( Wszyscy mnie kochają, doceniają, i inne takie fajne rzeczy ;) Ale już więcej nie będę się ogłupiał.

PostZamieszczono: 27 kwie 2010 03:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Proponuje wejść na jakieś forum informatyczne i zadać tam to pytanie. Jeśli napiszą ludzkim językiem to dowiecie się wtedy sporo o algorytmie prawdopodobieństwa, który z własnoręcznym losowaniem kart i więzią z nimi ma naprawdę niewiele wspólnego :)

To osądzi mnie bezduszna wieczna noc

PostZamieszczono: 27 kwie 2010 12:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Demeios, miałam Ci wczoraj odpisać, ale net mi wysiadł. :)
Tak jest, w przypadku wróżb na odległość energetyczny kontakt z klientem to jeszcze inna rzecz. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć (a pracuję wyłącznie na odległość, robię to od 5-6 lat), że ten niefizyczny kontakt też nie zawsze zachodzi. Warunkiem jest co najmniej szczere otwarcie się na współpracę ze mną.

Czy kontakt jest, daje się wyczuć już w mailach. Jedni ludzie zadając mi pytania, a nawet dokładnie opisując swoją sytuację robią to mechanicznie - mail jest wówczas energetycznie pusty, to tylko zlepek słów, zdań, jakieś dane które równie dobrze mogłaby wygenerować maszyna. Jeśli postawię karty, tak naprawdę nie będę wróżyć, tylko udzielać informacji w oparciu o logiczne analizy, intuicja prawie się nie odezwie. Sprawdzalność będzie niska...
Inni natomiast zadając pytania zostawiają w zwyczajnym mailu cząstkę siebie. Jest to bardzo wyraźne, już czytając tę wiadomość czuję człowieka, wchodzę w jego skórę, jest jakiś dziwny rezonans. Im silniejszy, tym lepiej, bo karty same zaczynają mówić - każdy rozkład jest kopalnią informacji. I w tym wypadku sprawdzalność wróżby najczęściej jest bardzo wysoka.

Interesujące jest też to, że jeśli człowiek ma do kontaktu ze mną formularz zgłoszeniowy (tzn. pisze wiadomość przez stronę, a nie jak normalnego emaila), wówczas energetyczna pustka jest w większości wypadków. Nie wiem co to ma do rzeczy. Może e-formularz sprawia, że człowiek nie może się skupić, pisanie przezeń nie jest tak intymne jak gdyby pisał normalnego maila? :roll:

Jeśli chodzi o rozkłady generowane przez komputer, na pewno najbardziej brakuje w tym energetycznej łączności pomiędzy osobą a kartami. Na podobnej zasadzie działa wahadełko - ktoś musi je trzymać, ono musi fizycznie istnieć. Osoba operująca nim staje się żywym odbiornikiem, poprzez nieświadome mikrodrgania mięśni ręki wprawia je w określony ruch. Tego efektu zupełnie nie dałoby się uzyskać e-wahadełkiem. :)

PostZamieszczono: 27 kwie 2010 13:23 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

No cóż, ja też mam podobne zdanie- zabawy- loterii, oraz wymóg czasu - lansowanego netu, bo jest więc można, trzeba, należy, a może ktoś się wkręci w "coś " takim oto sposobem.
Natomiast generalnie, nie miałabym aż takich wielkich oporów, gdyby jednak nie te racjonalne przesłanki " mechaniczne " czytaj schematyczne opisy, odpowiedzi, bardziej kart -ich znaczeń w sensie ogólnym, niż sytuacji i jej odpowiedzi. Jeśli ktoś się nie zna na tarocie, to zawsze coś dla siebie wyciągnie ( jak zakładam zauważywszy) pod kątem siebie, zadanego pytania lub sytuacji o którą pyta. Bo otrzymując kilka zdań znaczeń opisowych, istnieje duże prawdopodobieństwo wcelowania , dopasowania do czegoś.
Nie ma zatem co oczekiwać cudów, bo " maszyna "jak nazwane jest tu, autentycznie tego nie zrobi, nie ma tego czuja, niucha na coś, czy jak to zwał więzi energetycznej a jakże z czym się zgadzam absolutnie.
Kingo, nie moim zamiarem jest ci kadzić. ;) Ale twoje wypowiedzi, są balsamem dla moich oczu, odczuć i odbioru wrażeń . Synergicznych. Uwielbiam je czytać, łapię się na tym ,że sama lepiej bym nie ujęła wielu rzeczy, a mi odpowiadają , jak strzał w 10. Nie tylko przy tej okazji wypowiedzi.
Cytuj:
Tego efektu zupełnie nie dałoby się uzyskać e-wahadełkiem.

No a już to porównanie, jest bingiem absolutnym. :) THX, że jesteś.
Deimos fajny temat rzuciłeś :) więc i ciebie też chwalę.

PostZamieszczono: 27 kwie 2010 15:16 
Administrator
Awatar użytkownika

No, przy wyciąganiu kart oczywiście mikrodrgania ręki nie decydują jakie karty będą wyjęte, ale można uznać, że człowiek wyciągający kartę synchronizuje się z energią drugiego człowieka (ew. sprawy, pytania) i jako żywy odbiornik wyciąga właśnie takie a nie inne. Czyli jak by nie było, nie jest to zwykły przypadek - wbrew pozorom wcale nie losowość decyduje jakie karty wyjmujemy. :)

Cytuj:
Jeśli ktoś się nie zna na tarocie, to zawsze coś dla siebie wyciągnie ( jak zakładam zauważywszy) pod kątem siebie, zadanego pytania lub sytuacji o którą pyta. Bo otrzymując kilka zdań znaczeń opisowych, istnieje duże prawdopodobieństwo wcelowania , dopasowania do czegoś.

W sumie te zabawy z losowaniem wróżby aż tak bezwartościowe nie są. Tyle że nie warto brać pod uwagę gotowych interpretacji, bo co prawda niby jest szansa że będzie trafnie, ale to zadecyduje już czysty przypadek albo właśnie tę odpowiedź jakoś sobie dopasujemy.
Kiedyś trochę bawiłam się wyrocznią sabiańską - polega to na wylosowywaniu jednego z pośród 360 symboli, każdy z nich jest przypisany do określonego stopnia zodiaku i ma jakieś swoje przesłanie. Oczywiście na stronie gdzie ta wyrocznia się znajdowała, były też sugestie co ów symbol podpowiada. Interpretacje nigdy się nie zgadzały z rzeczywistością, ale sam symbol owszem, dość często miał sens, tyle że trzeba było poszukać samodzielnie.

PostZamieszczono: 27 kwie 2010 21:06 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czyli jak by nie było, nie jest to zwykły przypadek - wbrew pozorom wcale nie losowość decyduje jakie karty wyjmujemy.

No to mnie zaintrygowałaś bardzo :? A co wobec tego decyduje Twoim zdaniem Kingo ? Skoro nie przypadek, nie losowość ? to ?
Mam na uwadze tu akurat swój przypadek, taki :
Nie ukrywam ,że lubię sobie wróżyć ( nie mam oporów, czy lęków pytać kart o swoje sprawy , czy też lekkomyślnie podchodzić do interpretacji, robię to z rozmysłem i potem jednak zastanawiam się bardzo w podpowiedzi kart ), ale dam przykład:
mam w dłoni wachlarz kart lub kupkę, talię razem, obojętnie. Pytam o coś. I dość często zdarza mi się, wybierając karty, cofać rękę od tej którą chce wybrać odruchowo..........i wybieram inną !
Oczywiscie interpretuję jaką wybrałam, po tym constansie. Ale zawsze mnie kusiło, by zobaczyć , co tak naprawdę bym wyciągnęła pierwotnie ? I nie mam tu na uwadze czynnika ,że jestem lub nie zadowolona z wróżby i te ciągoty mam niejako do ewentualnie zmiany jej. Nie, nie.
Piszę kusi / ło, bo jak do tej pory, tej zasady nie złamałam !
Ale kusi. Co to za ustrojstwo mam ?

Oraz inna rzecz. Jw, tyle tylko ,że od razu wiem, po tym constansie co wyciągnę za kartę ! Odwracam i bach a tu mam w ręku tę co przez sekundę myślałam ,że ją właśnie taką wyciągnę ! Często mi się to zdarza. Nie zawsze jestem jestem z tego zadowolona przyznam ! Nie zmieniam oczywiście tego robiąc jakieś czary mary, czy dociągając coś, czy przebijając inną, lub nie daj bóg innym rozkładem ale mnie to zawsze zastanawiało dlaczego tak mam,aż nieraz kręcę sama głową, nie wierząc ,że tak mogło się stać a jednak tak się dzieje. Wyciągam, tu dodam ,nieraz zależy od sytuacji to jasne ( bo mam zasadę ,że i te ewnt. złe mają coś znaczyć dla mnie a nie koncert życzeń uprawiać ) dobre lub " złe " karty i z góry wiem ,że taką wyciągnę. I taką mam na stole przed sobą od razu.
Mam w sobie jednocześnie jakąś dyscyplinę i nie łamię swoich zasad, mimo "kuszenia ".
I pytam z ciekawości a nie dla zaspokojenia by tylko coś nazwać,że tak mam.

Cytuj:
Kiedyś trochę bawiłam się wyrocznią sabiańską

O tak pamiętam Cię i stamtąd. Przy okazji latając po necie ( a więc nie tylko z lunarisu ).
Znalazłam też Twoje inne wypowiedzi i zainteresowania o wahadle a jakże i runach też.
Miło mi ,że teraz mogę gościć li tylko na :arrow: twoim.

PostZamieszczono: 28 kwie 2010 13:44 
Administrator
Awatar użytkownika

Do odpowiedzi co decyduje, może nas zbliżyć zasada działania astrologii horarnej (godzinowej). Astrologia horarna polega na tym, że wykreśla się horoskop w chwili zrozumienia postawionego pytania i ten horoskop udziela na nie odpowiedzi. Niesamowite i zaskakujące jak trafnej! :shock: "Jak na górze, tak na dole!" Sztuka interpretacji takiego horoskopu jest bardzo skomplikowana, dlatego ewentualne pudła wynikają po prostu z błędu astrologa.

Nie pamiętam już gdzie czytałam jak to działa, ale chyba u Wojciecha Jóźwiaka. Generalnie horoskop godzinowy jest zapisem unikalnej chwili, zawiera w sobie jakość tego konkretnego czasu, oraz wszelkie informacje z nim związane i to na bardzo wielu poziomach, oczywiście także tym dotyczącym naszego pytania.

I na tej samej zasadzie może działać tarot. Chwila w której wyciągasz karty ma swoją unikalną jakość, jest w niej zakodowane (co widać w horoskopie horarnym!) wszystko co dotyczy pytania i odpowiedzi. Planety są ustawione względem siebie w unikalny sposób, można powiedzieć że w tym momencie panuje jakaś chwila-wibracja, to znaczy Wszechświat pulsuje w rytmie który z kolei wyznacza które karty wyciągniesz.
Oczywiście nie oznacza to, że jeśli w umówionym momencie wszyscy wyciągniemy określoną ilość kart na to samo pytanie, to te karty u każdego muszą być identyczne. Wydaje to się logiczne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że unikalna wibracja chwili wchodzi w reakcję z wibracją człowieka który będzie te karty wyciągał. Skoro tak, ulegnie pewnym przeobrażeniom i w efekcie u każdego karty mogą być nieco inne. Może się to wydawać abstrakcyjne i bez sensu, ale przecież w fizyce kwantowej dowiedziono, iż Obserwator zmienia sposób w jaki reagują kwantowe cząsteczki...

Mam nadzieję że nie zamotałam. :)

To co opisujesz (dziwne wahanie przy wyciąganiu kart, czasem silne przeczucie co wyciągnę) też mam. :) Może właśnie wyciągając karty jesteś w rezonansie z wibracją unikalnej chwili? Pierwszy odruch "każe" wyjąć jakąś kartę, ale panująca aktualnie energia modyfikuje to i jednak popycha Cię ku innej, tej która jest zgodna z jakością momentu.

PostZamieszczono: 29 kwie 2010 15:07 
Iza pisze:
Ja też eksperymentowałam z wróżbami online ale mam skrajnie różne doświadczenia od was. W większości przypadków na to samo pytanie wychodziły prawie te same karty lub inne dające taką samą odpowiedź tylko w odmienny sposób. Rozłożony przeze mnie tarot R.Waitt potwierdzał. Próbowałam wiele razy.

Ja rowniez uzywam od lat programu do stawiania Tarota ze strony internetowej Hajo Banzhafa i mam b. pozytywne doswiadczenia. Po kliknieciu na dany rozklad pojawia sie wachlarzyk kart z ktorego losuje klikajac myszka na poszczegolne karty.Wiec impuls losowania wychodzi ode mnie. Interpretuje karty sama tzn nie czytam gotowych komputerowych interpretacji rozkladu. Moze dlatego mam pozytywne doswiadczenia. Sam Hajo Banzhaf ciekawie wypowiada sie na temat wrozb online w swoim artykule jesli ktos zna niemiecki moze poczytac.
http://www.tarot.de/content/artikel_d.php?id=46
Kinga napisala,,Chwila w której wyciągasz karty ma swoją unikalną jakość, jest w niej zakodowane (co widać w horoskopie horarnym!) wszystko co dotyczy pytania i odpowiedzi.'' Hajo umiescil w swoim ww artykule badzo podobne zdanie. To wlasnie ta CHWILA sie liczy, i nie wazne czy impuls (tu: wyciaganie kart) odbylo sie w sposob elektroniczny czy inaczej.,,Die Zeitqualität kommt auf allen Ebenen zum Ausdruck und dabei ist es unwichtig, was den Zufall bewirkt hat. Bedeutsam ist er allemal, auch wenn es "nur" ein elektronischer Impuls war, der ihn auslöste.''

link do stawiania tarota online ( jest tez mozliwosc po angielsku trzba kliknac ikonke bryt. flagi)
http://www.tarot.de/kartenlegen/index.php?c=c_leg
jest tam troche tych rozkladow wg. Banzhafa , polecam np ten http://www.tarot.de/karten-english/kelt ... reuz-R.php (link po angielsku)

PostZamieszczono: 29 kwie 2010 20:02 
Rozmowny Użytkownik

bez względu na moja opinię na temat tarota online (widać trzeba to czuć, tak jak z resztą wszystko inne :) ) muszę przyznać, że rozkłady są bardzo ciekawe :mrgreen:

dzieki za linki Rani!

PostZamieszczono: 14 maja 2010 14:05 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Do odpowiedzi co decyduje, może nas zbliżyć zasada działania astrologii horarnej (godzinowej). Astrologia horarna polega na tym, że wykreśla się horoskop w chwili zrozumienia postawionego pytania i ten horoskop udziela na nie odpowiedzi. Niesamowite i zaskakujące jak trafnej! :shock: "Jak na górze, tak na dole!" Sztuka interpretacji takiego horoskopu jest bardzo skomplikowana, dlatego ewentualne pudła wynikają po prostu z błędu astrologa.

Nie pamiętam już gdzie czytałam jak to działa, ale chyba u Wojciecha Jóźwiaka. Generalnie horoskop godzinowy jest zapisem unikalnej chwili, zawiera w sobie jakość tego konkretnego czasu, oraz wszelkie informacje z nim związane i to na bardzo wielu poziomach, oczywiście także tym dotyczącym naszego pytania.

I na tej samej zasadzie może działać tarot. Chwila w której wyciągasz karty ma swoją unikalną jakość, jest w niej zakodowane (co widać w horoskopie horarnym!) wszystko co dotyczy pytania i odpowiedzi. Planety są ustawione względem siebie w unikalny sposób, można powiedzieć że w tym momencie panuje jakaś chwila-wibracja, to znaczy Wszechświat pulsuje w rytmie który z kolei wyznacza które karty wyciągniesz.
Oczywiście nie oznacza to, że jeśli w umówionym momencie wszyscy wyciągniemy określoną ilość kart na to samo pytanie, to te karty u każdego muszą być identyczne. Wydaje to się logiczne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że unikalna wibracja chwili wchodzi w reakcję z wibracją człowieka który będzie te karty wyciągał. Skoro tak, ulegnie pewnym przeobrażeniom i w efekcie u każdego karty mogą być nieco inne. Może się to wydawać abstrakcyjne i bez sensu, ale przecież w fizyce kwantowej dowiedziono, iż Obserwator zmienia sposób w jaki reagują kwantowe cząsteczki...

Najbardziej intrygujące jest to, że wszystkie systemy dywinacyjne są ze sobą niejako połączone i na ogół odpowiadają na pytania podobnie - tak jakby w danej chwili cały wszechświat krzyczał do nas. Przecież nawet "głupie" napisy pod kapslami tymbarków (przynajmniej w moim wypadku) czasem aż szokują swoją trafnością. Tylko, że musimy taki napis najpierw osadzić w kontekście i podświadomie skojarzyć jego przekaz z pytaniem jakie zadajemy albo z otaczającą nas sytuacją.

Myślę, że własne dlatego wyrocznie online i "działają", i "nie działają" jednocześnie. Mają co prawda horoskop urodzeniowy i wibracje numerologiczne jak każdy przedmiot czy organizm (data powstania, publikacji, nazwa), ale nie mają skojarzeń.
To tak jak z odbieraniem przez człowieka kolorów. Można założyć, że większość ludzi kojarzy kolor czerwony z miłością a czarny z żałobą, ale trudno przewidzieć odczucia osoby, która zobaczy zestawienie tych kolorów a oczekiwać, że poczuje miłość i smutek w jednym momencie jest co najmniej niedorzeczne.

Przytoczona przez Kingę wyrocznia sabańska to zestawienie cyfry i słowa, więc większość czynności związanych z procesem interpretacji zachodzi w naszym wnętrzu (przytaczanie odpowiedniej wiedzy na temat symbolu)
A Tarot w dzisiejszej formie sprowadza się do kojarzenia ze sobą tego co jest na obrazkach z tym co nas otacza - większość informacji potrzebnych do interpretacji znajduje się na zewnątrz.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 14 maja 2010 15:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Racja. :)

Ogólnie wracamy do punktu wyjścia, czyli stwierdzenia, że wyrocznie online nie zastąpią prawdziwych kart, co najwyżej "od biedy mogą być", byle nie sugerować się gotowymi interpretacjami. :lol:

A strona podana przez Rani jest fajna, również polecam: http://www.tarot.de/kartenlegen/index.php?c=c_leg

PostZamieszczono: 08 kwie 2012 00:45 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

A Co myslicie o wrozeniu przez Telefon?

PostZamieszczono: 16 maja 2012 13:38 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Tu jest pare rozkladow Hajo Banzhaf (w j. niem.).

http://www.tarot.de/kartenlegen/index.php?c=c_leg

I tu pare roznych:
http://www.samantha-kartenlegen.de/orakel.html#indi

PostZamieszczono: 17 maja 2012 15:12 
Administrator
Awatar użytkownika

marlij pisze:
A Co myslicie o wrozeniu przez Telefon?

Samo wróżenie przez telefon nie jest "słabsze", niż na żywo. Rzecz zawsze w tym, na kogo się trafi. Dziś zdecydowana większość zerosiedemsetów to lipa, każdy może zostać zerosiedemsetową wróżką, a portale ułatwiły dostęp do tego zajęcia i już nie ma jakiegokolwiek ograniczenia.
Wcześniej żeby w ogóle zacząć tak pracować, trzeba było nabiegać się odpowiednio, wynająć linię i tak dalej. Siłą rzeczy nie każdemu się chciało, nie każdy wiedział jak się do tego interesu zabrać - wchodziły w to osoby, którym naprawdę zależało.
Pomijam oczywiście firmy, w których obsługuje się jednocześnie sekslinię i zatrudniające ludzi z ulicy...
Poza portalami to jednak zawsze działa tak, że znana wróżka tylko firmuje usługę swoją twarzą i nazwiskiem, ale telefonów nie odbiera ona sama, tylko Bóg wie kto. :eee:

PostZamieszczono: 26 sie 2020 13:46 
Rozglądam się

Ja korzystam z usług tarocisty online raz w miesiącu

PostZamieszczono: 31 sie 2020 12:31 
Rozglądam się

Polecam też tą stronę https://e-wyrocznia.pl/tarot-online/ jeżeli ktoś szuka tarota online

PostZamieszczono: 11 sty 2021 14:17 
Nowicjusz

Ja zawsze korzystam z usług Tarot online u Wróżki Ewy, którą znam od kilku lat i nigdy się nie zawiodłam jakością wróżb u niej.
Mam nadzieję, że skorzystacie z tego tarota i znajdziecie wewnętrzny spokój.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]