Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 10 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 10 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 11:31 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Obrazek
Baroque Bohemian Cats

Spójrzmy na plusy tej 10
;)
podobno po tym gwałtownym końcu następuje wreszcie szansa na poprawę, czy nie tak?
dobiegło do końca coś, co i tak zmierzało ku upadkowi; teraz powinna nastąpić poprawa

czy bezwzglednie karta mówi o upadku?
czy warto jednak pokonać ten ostateczny rozpad?

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 10 sie 2009 11:58 
Patrząc na kartę widzisz mężczyznę przeszytego dziesięcioma mieczami i leżącego na ziemi. Ja nie dostrzegam w tym żadnej pozytywnej nuty. Ciężko tu chyba dopatrywać się jakichkolwiek plusów ?
Cytuj:
podobno po tym gwałtownym końcu następuje wreszcie szansa na poprawę, czy nie tak?
różnie to w życiu bywa, nie zawsze jest szansa na poprawę i nie zawsze jest ona wykorzystywana ( o tym mogłyby powiedzieć następne karty w układzie ); ale ta karta nie mówi o tym, co będzie potem, raczej pokazuje moment końca i na razie nic więcej ?
Cytuj:
dobiegło do końca coś, co i tak zmierzało ku upadkowi; teraz powinna nastąpić poprawa

nie jestem pewna, czy w tej karcie wiadomo, że coś zmierzało ku upadkowi, raczej przy gwałtownych i nagłych zdarzeniach, nie wiemy nic o możliwości ich wystąpienia; dziesiątka w AW to koło losu.

PostZamieszczono: 10 sie 2009 18:02 
Awatar użytkownika

we wszystkim można dostrzec pozytywny aspekt, gdyz nic nie trwa wiecznie prócz wieczności :D
może Kinga pomoże doszukac sie w tej karcie tyranii cos przyjaznego?
jestem pełna ufności mimo wszystko
pozdrawiam :D

PostZamieszczono: 10 sie 2009 18:09 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Nagłe nieszczęście, sytuacja kiedy wydaje się, że gorzej już być nie może, że osiągnęło się dno cierpienia, ale to także szansa rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pójścia naprzód. Karta może symbolizować koniec związku, marzeń, oczekiwań, nagłe wypowiedzenie pracy, umowy. Cios, którego się nie spodziewasz, rozpacz, wypadek, kradzież, ale to także szansa, by odciąć się od problemów, zakończenie cyklu, zgoda na to, by to co stare, odeszło. Trzeba usunąć to, co pozostało ze starego cyklu i znaleźć nowy system wierzeń i działań.

PostZamieszczono: 10 sie 2009 18:33 
Też jestem ciekawa zdania Kingi.
W sumie karta ta powstaje z połączenia znaczeń liczby 10 i żywiołu powietrza.
Dziesiątka zawiera w sobie koniec cyklu i początek nowego, kojarzy się z Kołem Fortuny, ze zmianą,
po jedynce jest zero, skojarzenie z Magiem i Głupcem,
a do tego miecze, myśl, rozum, informacje, powietrze.

PostZamieszczono: 10 sie 2009 19:41 
Awatar użytkownika

czyli może tez oznaczać kogos, kto uczy się, studiuje, doktoryzuje w sensie - niebywały intelekt...choc bardzo roztragniony, wysiłek wielki włożony w prace umysłu? :)

no chyba przesadziałm z tymi dobrami w 10 mieczy, które tak bardzo chciałam zobaczyć, bo jesli mówic o kims, konkretnej osobie przeciez 10 mieczy może sugerować i wielki umysł ( o ile wielki) to juz z pewnościa jak słyszałam -tyran-
Kinga, pomocy

Mod:Dwa połączone posty

PostZamieszczono: 11 sie 2009 18:08 
Administrator
Awatar użytkownika

Już mówię, ale w sumie dobrze kobinowałyście. :)

Jak każda karta X Mieczy też ma swoje pozytywy. U wielu autorów talii przedstawiona jest dość stronniczo, dlatego rzeczywiście może nie kojarzyć się z niczym dobrym, ale też trzeba powiedzieć że energia X Mieczy jest dla przeciętnego śmiertelnika bardzo trudna do ogarnięcia.
Ona odzwierciedla stan kiedy wydaje się że wszystko już było, niczego nowego nie osiągniemy, pomimo wysiłków nie potrafimy rozwiązać jakiegoś problemu i jedyne co zostaje to dać sobie spokój... Trzeba niesłychanej odwagi i kreatywności, żeby w tej beznadziei powiedzieć: "Hej, to że do tej pory się nie udało, nie znaczy że to niewykonalne! Widocznie trzeba robić to od nowa, ale w zupełnie inny sposób niż dotychczas!" - jeśli tak postąpisz wejdziesz na nowy poziom, zaczniesz nowy cykl doświadczeń.
Wszyscy działamy w pewnych swoich utartych schematach umysłu, a je nie łatwo porzucić, uwolnić się, czy wreszcie wyjść poza nie. Właśnie takim wyjście oferuje X Mieczy, ale częściej nawykowo powtarzamy stare błędy, walimy głową w mur, kręcimy się w kółko.

Ogólnie pozytywną stroną X Mieczy może być całkowite zrozumienie jakiegoś zagadnienia, posiadanie i/lub zgromadzenie wszystkich dostępnych informacji na dany temat, albo właśnie zrozumienie że trzeba zacząć od początku w nowy sposób.

PostZamieszczono: 09 lis 2009 07:19 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

A jak te karte Kingo interpretowac jesli pytamy sie o prace, o mozliwosci jej otrzymania, o warunki pracy itp.

PostZamieszczono: 09 lis 2009 13:27 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jeżeli chodzi o możliwość otrzymania pracy to ja bym zinterpretował ją na dwa sposoby:

1. Ktoś jest zbyt wysoko wykwalifikowany na dane stanowisko lub reprezentuje zbyt zatęchłą wiedzę - czasami pracodawcy poszukują ludzi o "świeżym spojrzeniu na temat". Miecz to symbol intelektu, teorii itp itd. a na X miecze przyszpilają człowieka i nie pozwalają mu na ruch.

2. Powtarzamy stare błędy i to blokuje nas w podjęciu nowej pracy. Bardzo możliwe, że przed przyjęciem danej pracy powstrzymują nas poglądy, religia lub nawet prawo (odebranie praw do wykonywania zawodu, brak zaświadczenia o niekaralności, "kruczki prawne").

W każdym razie według mnie ta karta mówi, żeby nie spodziewać się podpisywania korzystnej umowy o pracę.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 09 lis 2009 14:37 
Administrator
Awatar użytkownika

Poza tym co powiedział Manfred, X Mieczy jako warunki pracy może oznaczać bardzo duże wymagania pracodawcy jeśli chodzi o kwalifikacje i wykształcenie - tak wielkie, że aż trudno temu podołać. Może również chodzić o to, że szef ma bardzo jasno sprecyzowane cele i wymagania odnośnie danego stanowiska, trzeba do tego idealnie pasować.

Jako możliwość otrzymania pracy może wskazywać na rozmowę kwalifikacyjną, gdzie trzeba będzie się wykazać żelazną logiką, zdolnościami analitycznymi, bardzo konkretnymi pomysłami na realizację zadań wymaganych na danym stanowisku. Na pewno szef szuka osoby, która będzie idealnie pasowała do zespołu, będzie niczym trybik w skomplikowanym mechanizmie - trybik nie może być ani za mały, ani za duży, bo inaczej cały mechanizm się wykolei.

PostZamieszczono: 11 sty 2010 08:48 

lovely pisze:
a mnie ciekawijakie miejsca/okolicznsci spotkania przeds 10 mieczy?

Miejsca zadymione, fabryki, wszelkiego rodzaju chemiczne opary.. pamiętam ktoś na LUNARIS tak napisał i zapamiętałam.
Mi osobiście 10 mieczy pokazuje bardzo często koniec jakijś znajomości, jednak najczęściej wirtualnej, coś się skończyóo, wypaliło i trzeba odejść.

PostZamieszczono: 20 sty 2010 21:35 

A jesli ktoś długo choruje i w zapytaniu jak to się potoczy dalej ?
wyszło mi 10 mieczy i as denarów...
to chyba nie odejście od bram niebios? :roll:

PostZamieszczono: 21 mar 2010 18:43 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

No jak sie odwróci. Pytałam sie ostatnio o kolezanke czy zyje / jest w Anglii i sie długo nie odzywała/ i na pozycji przeciw postawiła mi sie 10m.

PostZamieszczono: 26 mar 2010 14:42 
Administrator
Awatar użytkownika

I ta X Mieczy na pewno nie oznacza że koleżanka nie żyje. :) Pewnie po prostu z jakichś przyczyn nie ma czasu ani sił na utrzymywanie kontaktu. Coś ją blokuje. Możliwe że w przyszłości (kiedy blokada przeminie) znów nawiążecie jakiś kontakt.

Warto przy okazji dodać, że X Mieczy przeważnie nie oznacza zerwania kontaktów "na amen" i nieodwołalnie. Ogólnie koniec który reprezentuje nie jest stały.
Jak by to zobrazować... :roll:

Mam. :) Rozmawiasz z kimś, omawiacie daną kwestię tak, że już nie ma nic do dodania. Temat jest zamknięty, ale przecież ciągle możecie rozmawiać na inne. Być może o ile w przyszłości zmienią się okoliczności (dojdą nowe fakty) zamknięta wcześniej kwestia znów będzie otwarta.

PostZamieszczono: 26 mar 2010 16:55 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Hm, no to juz była 2 osoba co mi tak wyszło. Ale sie odezwała a tamta poprzednia nie. Na zepsute urzadzenie- co mu jest równiez wyjełam 10 mieczy i poszłam kupic nowe bo tamto na złom tylko sie nadawało.Wiem,ze smierc pokazuja inne karty ale na pytanie czy bez pozycji opowiadaja mi tylko historię jakas.10 wyszło koledze przed zawałam , mnie jak wypiłąm 2 wina :lol:

PostZamieszczono: 27 mar 2010 21:39 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o urządzenia (a zwłaszcza elektronikę) to ta karta źle im wróży bo symbolizuje problemy z przepływem informacji. To takie przeładowanie procesora, dysku lub uszkodzenie układu logicznego. W każdym razie naprawa sprzętu będzie wymagała pewnych umiejętności technicznych a w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego urządzenia lub "postawienie systemu" na nowo.

Co do zawału to człowiek na 10 Mieczy jest przecież przyszpilony i na pewno czuje (lub czuł) "promieniujący, kujący ból w klatce piersiowej".

Natomiast przejaskrawiając Twoją przygodę z winami mamy po trosze z podanych przeze mnie informacji - problemy z działaniem "układów logicznych" no i ta "zwiększona siła grawitacji" :lol:

Pozdrawiam ;)

PostZamieszczono: 14 paź 2010 22:31 
Mózg Forum

Cytaty z ksiazki "Tarot w swietle planet i gwiazd", autor NORMAN.
III dekadzie Blizniat odpowiada 10 mieczy.
Karta wskazuje na fatum, ktore wisi nad glowa pytajacego.W Tarocie okresla sie go nazwa "Nadir", co oznacza najnizszy punkt cyklu fortuny.Gorzej byc nie moze. Karta niesie ze soba smutny bolesny koniec. Czego? Pokaza inne karty. Moze to byc koniec wspanialego niegdys zwiazku dwojga ludzi, moze utrata pracy, lub koniec jakiejs nadziei.Jest to powazny problem,od ktorego emanuje bol i groza. Stojacy przed tym problemem czlowiek, jest przerazony cierpieniem.Widzi nad swoja glowa przeklenstwo,zle fatum.W wielu taliach Tarota, karte te symbolizuje rysunek przedstawiajacy czlowieka z wbitymi w jego cialo dziesiecioma mieczami.
Karta w polozeniu normalnym
Pytajacego spotkalo jakies powazne nieszczescie, ale kulminacja zlego juz minela. Mozna sie spodziewac jakiejs pomocy i wybawienia z opresji. Istnieje nadzieja na jakis zarobek, albo chwilowe przesilenie choroby, lub zelzenie zlego losu.Pytajacy musi zniesc swoj krzyz, przeczekac z wiara na lepsze, tak jak Hiob, z nadzieja,ze nieszczescie nie moze trwac wiecznie.
Karta w polozeniu odwroconym
Nieszczescie trwa. Jezeli zajda jakies okolicznosci, z istnienia ktorych pytajacy wywnioskuje,ze jego zly los sie konczy, to bedzie to tylko iluzja, lub przejsciowe uwolnienie od cierpien. Dzialanie 10 mieczy mozna zilustrowac pewnym przykladem z zycia zwierzat.
Na Korsyce zyje pewien rodzaj malych nieszkodliwych pajaczkow,ktorych los czesto naznaczony jest wielkim
cierpieniem.Nazywaja sie Agyra Plasiometa. Samica miejscowe osy przed zlozeniem jaj wypatruje sobie takiego pajaczka. W stosownej chwili spada na niego z gory i wbija mu zadlo w otwor gebowy. Pajaczek opada na krotko sparalizowany. Wowczas osa dziala juz spokojnie. Przebija mu odwlok i pod skora zostawia jajo, po czym odlatuje. Pajak powraca do przytomnosci i niebawem powraca do swoich zajec. Ale od tej chwili zaczyna coraz bardziej cierpiec. W jego ciele rozwija sie jego dreczyciel i przyszly morderca. Z kazda chwila jest wiekszy, pajaczek nie moze sie go pozbyc i cierpi coraz bardziej. Larwa zywi sie jego krwia, rosnie i rozsadza mu cialo. Po dwu tygodniach pajaczek nieprzytomny od bolu i utraty krwi przestaje polowac, bezradnie zawiesza sie na swojej sieci i niebawem umiera. Wowczas larwa wysysa resztki z martwego juz ciala,nastepnie zrzuca je na ziemie, a sama zawija sie w pajeczyne i w takim kokonie czeka, az przemieni sie w ose, ktora zaniesie bol i smierc kolejnemu pajakowi.

Fakt ten nie oznacza, ze ludzie urodzenie w III dekadzie Blizniat a priori skazani sa na taki los, jaki przedstawia 10 Mieczy, to jest nieszczescie i bezradnosc w obliczu nieszczescia. Nalezy jednak podkreslic, ze maja oni duze predyspozycje do napotykania fatalnych sytuacji w swoim zyciu. Powinni sie z tym liczyc, nie bagatelizowac oznak niebezpieczenstwa i analizowac dokladnie swoje przedsiewziecia,zwlaszcza te ktore sa ryzykowne. Karta 10 Mieczy nie jest absolutna wyrocznia w ukladzie wrozebnym Tarota. Jej dzialanie moga znacznie zmniejszyc, lub wrecz zniweczyc inne pozytywne karty,zwlaszca Arkany Wielkich Wtajemniczen w pomyslnym rozkladzie kart.

PostZamieszczono: 14 paź 2010 23:17 
Awatar użytkownika

kwestia napaści osy na pajączka to troszkę moja dziedzina :D ale troszkę tylko,
w świecie przyrody to częsty fakt, gdy zbieram gąsienice do hodowli z terenu czasem spora część jest zainfekowana takimi larwami błonkówek co okazuje się tuż przed porzepoczwarczeniem, to tyle nie będę was zanudzał :D

A co do 10 mieczy to ja w książce "Tarot Thota- Lon Milo Duquette" mam taki opis Ruina, śmierć, klęska, zniszczenie
Jeszcze gorszy symbol od dziewiątki mieczy. Nieokiełznana, wojująca siła, pełnia rozpadu i porażki. Załamanie się wszystkich planów i projektów. Pogarda, arogancja i impertynencja, którym towarzyszy wesołkowatość i zabawa. Psucie, niszczenie szczęścia innych; powtarzanie się; częste mówienie o niczym. Gdy jest dobrze położona, potrafi być bystra, elokwentna itd (szkoda że nie ma szerzej opisanego znaczenia zamiast itd :) )

PostZamieszczono: 15 paź 2010 01:38 
Stały Bywalec

Karta wczorajszego dnia byla dla mnie 10 Mieczy
Nie "zadzialo sie " abolutnie NIC !!!!! Pozostaje zatem interpretacja 10 Mieczy jako zrutynizowanego mechanizmu, ktory klekocze i toczy sie po staremu. Taki byl ten dzien!
Zalatwialam sprawy, ktorym bieg nadano wczesniej; jakies drobiazgi doczekaly finalu; za cos, co mialam w planach, wcale sie nie wzielam, bo mi sie niechcialo... N U D A

PostZamieszczono: 15 paź 2010 08:07 
Mózg Forum

Czyli mamy jeszcze jedna interepretacje, na te karte "nuda az do bolu" :lol: :lol: :lol: ...no i dobrze...! :D

PostZamieszczono: 15 paź 2010 15:17 
Mózg Forum

Tarotka pisze:
rudalila pisze:
Nie szukalm, a jak to znalezc, Tarotko?

No ja własnie szukałam i nie bardzo moge to znaleźć, ale RauaLilu, czy to znaczy, że Ty to wszytsko wstukałaś swoimi własyni łapkami? Ten cały duży tekst??? :shock: No, to chylę czoła za cierpliwość! :) Super, ale ten opis, do mnie przemawia!

Tak, Tarotko, bylam bardzo dzielna, prawda ? interpretacja tej karty bardzo mi utkwila w pamieci i chcialam abyscie ja rowniez poznali,przejze jeszcze , moze znajde jeszcze jakis fragment warty wstawienia na forum. Nie moglam przestac myslec o tych biednych pajaczkach przez kilka dni :shock: po przeczytaniu. Te ksiazke czytalam w drodze do pracy, dojezdzalam wowczas autobusem, kilka razy mi sie zdarzylo przejechac moj przystanek. :roll:

PostZamieszczono: 17 paź 2010 18:50 
Stały Bywalec

ja tlumacze 10 ogolnie w sensie negatywnym,wlasnie jako cos co upada,ruina.Jednak wskazuje tez ona cos pozytywnego,ze owa sytuacja ma swoj juz kres i fortuna kolem sie toczy.Wlasnie zaczyna sie nowy cykl,a stary ten taki bolesny sie konczy.To jakby odmiana losu na lepsze

PostZamieszczono: 28 paź 2010 12:02 
Nowicjusz

Hej ho, jak dla mnie X mieczy ma tez pozytywne wibracje, sygnalizuje, że osoba pytająca robi z siebie na wyrost ofiarę, przegina w poczuciu skrzywdzenia, powinna zebrać się w sobie, przestać się nad sobą użalać i zasuwać do przodu, bo najgorsze już za nią. Ale zaznaczam ja intuicyjnie tarota traktuję :) Natomiast w pytaniu o pracę zdecydowanie do bani, przytłoczenie wymaganiami, nieuczciwe zagranie konkurencji. W pytaniu o zdrowie potężny dół, z którego trzeba się zacząć wygrzebywać- tu X mieczy bardziej mi pasuje jako sygnał, że będzie potrzeba dużo siły zarezerwować na rekonwalescencję niż że to koniec (ale oczywiście najważniejszy kontekst, karty towarzyszące i takie tam różne ;). I przede wszystkim... NIE UŻALAĆ SIĘ NAD SOBĄ!

PostZamieszczono: 28 paź 2010 12:46 
Raz wylosowalam 10 mieczy jako karte dnia . Byl to dzien w ktorym rzucilam prace. Przyczna bylo wypalenie zawodowe. Mialam dosyc i skonczylam z wykonywanym zawodem . Dla mnie 10 mieczy to gwaltowne uciecie czegos, gwaltowne z czyms skonczenie. Kojarzy mi sie tez z tym jak niektorzy odbieraja czystke na forum ktora Kinga robi. I dobrze teraz moze i bedzie tylko lepiej. :)
ja lubie karte 10 mieczy , bo czesto mi uciac np. toksyczny zwiazek..zniszczyc cos negatywnego w moim zyciu jednym gwaltownym cieciem, jedna decyzja rozumu ( miecze) i zaczac od nowa ( 10).dlatego lubie ta karte.

PostZamieszczono: 28 gru 2010 13:40 
Awatar użytkownika

Mówcie co chcecie, dla mnie ta karta zawsze oznacza emocjonalny koszmar. Zawsze spełnia się najgorsza ze spodziewanych opcji... a plusem jest właśnie to, że gorzej już nie będzie - kiedy spełni się ta karta, kolejne wydarzenia będą już "lżejsze"... To jest jedyny plus, jak na razie innego nie odkryłem jeszcze w swojej karierze. Co mnie smuci, bo ta karta mnie czasami prześladuje xD

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna