Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 9 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 9 Mieczy
PostZamieszczono: 05 lut 2010 01:48 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Obrazek
Durer

brzanka pisze:
a czy sa w ogole jakies pozytywy tej karty?

Pozytywną stroną IX Mieczy jest to, że nasze problemy są tylko pozorne. W niektórych taliach oprócz płaczącej na łóżku kobiety znajduje się demon/mara nocna symbolizująca koszmar. Sny są wytworem naszego umysłu i to co się w nich dzieje nie jest rzeczywiste. Wyimaginowane problemy nie pozwalają kobiecie spać, widać, że się nimi strasznie przejmuje.

W pozytywie IX Mieczy mówi "już dobrze, to był tylko zły sen".

Pozdrawiam :)

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 14 wrz 2010 14:47 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

To nie kaplica tylko wymyślone 10 mieczy. Takie leżenie z mieczami w plecach to wołanie o następne. Wszystkie miecze są wymyślone - to taki kolor.
Należy przyjąć do wiadomości swoje odczucia i zrobić coś by je uwolnić. Można to zbadać zadając sobie kilka pytań bo przecież te odczucia to jakiś sygnał, z czegoś wynikają, to nie jest koszmar sam z siebie:
W jaki sposób się dołujesz?
Jakie jest źródło depresji?
Z jakiego powodu cierpisz?
W jakim sensie odczuwasz surowość i bezmyślność?
Kto był srogi i zranił ciebie?
Co możesz zrobić aby poprawić sytuację?
Jakie myśli albo mary nawiedzają ciebie?
Dobrą myślą jest uświadomienie sobie, że oto dostaliśmy kartę ostrzegającą nas na drodze do depresji - nasz Anioł Stróż zauważył to i próbuje coś robić.

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 22 sty 2011 18:31 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

A co mówi o zdrowiu???

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 26 lut 2011 15:53 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Fragola pisze:
A co mówi o zdrowiu???

stany depresyjne, nagromadzenie stresu, leczenie szpitalne czasami w odosobnieniu-izolatka

PostZamieszczono: 04 kwie 2011 17:49 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Miecze to przecież nie tylko nasze reakcje psychiczne na to co się dzieje. Wyimaginowane lub nie.
Miecze to też intelekt, analityczne i rozumne podejście do tematu.

W kontekście stresu to ciężki orzech do zgryzienia, i moim zdaniem z reguły taka osoba będzie potrzebowała
pomocy, bo dla niej problem przerośnie jej możliwości,pesymizm i wizja czarnych chmur pogrąży ją całkowicie.

Ale trzeba pamiętać, że to 9-ka, a więc kończenie spraw, etapu, czegokolwiek.
Pojawia się więc aspekt analitycznego kończenia czegos, rozumnego załatwienia sprawy. To przełom.
Niebawem wkroczymy w 10-kę.
Co myślimy o Asie Mieczy? czy widzimy tylko stres i problemy? 9 Mieczy kończy ten etap,zamyka,ona już wie,
ona przeżyła, zrozumiała,doświadczyła,i swoje wie/nieważne co,ale wie/ i z tym doświadczeniem, wiedzą, po
zanalizowaniu za i przeciw coś wymyśli aby iść dalej. Aby godnie/świadomie/ pożegnać stare i wejść w nowe.

PostZamieszczono: 11 lip 2011 01:18 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

A co może mówić odwrócone IX Mieczy na końcu Krzyża Celtyckiego (ostatnia 10. karta) :?:
Że będę przeżywał pewne zmartwienie, będzie to pewien stres ale mimo wszystko nie w takich maksymalnych wymiarach :?: Prostymi słowy - będzie źle ale nie aż tak (bardzo) źle :?:
Nic mi już więcej nie przychodzi do głowy.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 11 lip 2011 13:17 
siedem pisze:
A co może mówić odwrócone IX Mieczy na końcu Krzyża Celtyckiego (ostatnia 10. karta) :?:
Że będę przeżywał pewne zmartwienie, będzie to pewien stres ale mimo wszystko nie w takich maksymalnych wymiarach :?: Prostymi słowy - będzie źle ale nie aż tak (bardzo) źle :?:
Nic mi już więcej nie przychodzi do głowy.

To znaczy ze przyczyny zmartwien i lekow beda relne. To nie bedzie tylko zly sen ,a rzeczywistosc.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

9 mieczy - niezadowolenie, osamotnienie. Koszmary senne, inercja, niechęć do ludzi. Zawód w sprawach uczuciowych.
Każda droga ma swoje wyboje, czasami pojawiają się one na twojej drodze, jednak znikną o wschodzie Słońca... jak każdy koszmar.

Odwrócona - choroba, większe problemy ze zdrowiem. Zwątpienie, skrupuły, wahanie, płacz, spazmy, dziecinna rozpacz.

Obrazek

Tytuł: Re: Re: 9 Mieczy
PostZamieszczono: 18 sty 2012 23:41 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

M.in. dla IX Mieczy słowem kluczowym jest okrucieństwo. Ukazuje brutalność i mściwość. Często nie można uniknąć ciosu, który niesie los i niestety trzeba go przyjąć. Zwiastuje też choroby kobiece, nieszczęścia i spore troski. To także karta tremy.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

Tytuł: Re: Re: 9 Mieczy
PostZamieszczono: 19 wrz 2012 20:14 
Stały Bywalec

Witam serdecznie - o dziewiątce mieczy zostało powiedziane bardzo wiele. Od siebie dodam, że jest to karta choroby, załamania nerwowego, wielkiego smutku i rozpaczy, z którym jest się bardzo trudno poradzić. Przypuszczam, że przy kartach
mało pozytywnych wieża, diabeł, wisielec może oznaczać więzienie.
Ale jest takie powiedzenie -co nas nie zabije, to nas wzmocni- Gdzieś to już tu było.
Pozdrawiam :

PostZamieszczono: 27 lis 2013 14:16 
Rozglądam się

Witam, wczoraj jako kartę dnia wyciągnęłam właśnie 9 mieczy. Przez cały dzień nic się nie działo, zupełny spokój, dopiero ok. 20-ej wieczorem zauważyłam że zgubiłam telefon komórkowy i to służbowy. Karta ta pokazała mi właśnie strach i przerażenie z tym związane :usmiechniety:

PostZamieszczono: 01 gru 2013 12:58 
Rozglądam się

Mnie 9 mieczy pokazała nieprzyjemną wiadomość, która może ściąć z nóg związana z cierpieniem i rozpaczą śmierć babci. Drugi raz ta karta pokazała mi śmierć wujka i ta wiadomość znowu została mi przekazana przez telefon.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]