Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 8 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 8 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:46 
Obrazek
Universal Waite

8 Mieczy
zakazy, samoograniczenia, przeszkody,
pułapka, brak wyjścia,
odczuwanie braku możliwości ruchu,
zaciśnięcie pasa,
brak wolności wyboru,
bycie swoim własnym niewolnikiem,
poczucie zniewolenia przez sytuację.

Tytuł: Re: 8 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 16:45 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Bycie więźniem negatywnego myślenia, pułapka, ograniczenia, poczucie spętania, błędne koło, utknięcie w martwym punkcie, niemożność podjęcia decyzji i kroku naprzód, poczucie winy. Pojawienie się karty w rozkładzie daje wskazówkę, że tak naprawdę sytuacja nie jest beznadziejna, a rozwiązanie można znaleźć, jeśli pozbędziemy się uczucia strachu i zaczniemy w końcu działać, zamiast tkwić w poczuciu beznadziei i rezygnacji

kryzys,bledne kolo ,poczucie pulapki,trudna sytuacja zyciowa,
lek,budowanie w sobie poczucia godnosci,pozorny brak wyjscia z sytuacji, niesmialosc u pyt. o uczucia

PostZamieszczono: 10 sie 2009 18:41 
Cytuj:
pozorny brak wyjscia z sytuacji

dobrze powiedziane, przecież kobieta na tej karcie ma możliwość wykonywania kroków, może się poruszać i przemieszczać ( jej stopy są wolne, nie zostały związane ), ale opaska na oczach nie pozwala dostrzec celu ani kierunku

PostZamieszczono: 10 sie 2009 19:29 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

zawsze jest ta karta w rozkladzie
ostatnio nawet zapytalam o jedno konkretne stanowisko,jaki zakonczy sie rekrutacja dla mnie
ta karta byla druga za nia cesarzowa..w kazdym badz razie gdy pytam o prace zawsze jest przewaznie 1 albo 2... :roll:
pewnie przedstawia moje pesymistyczne mysli ...

PostZamieszczono: 11 sie 2009 18:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Jeśli ta VIII Mieczy za często się pojawia, być może jest sygnałem że czas najwyższy oczyścić talię, bo w sensie energetycznym nazbierało się zbyt dużo "brudu" i on zakłóca przepływ wiadomości.

VIII Mieczy w pewnym sensie dotyczy właśnie wielu różnych energii które się przenikają, a więc wskazuje też na miejsca gdzie dużo się dzieje, albo następuje wymiana informacji. Takim ósemkowym mieczowym miejscem jest cały internet, świat wirtualny... :) Dużo tu wszystkiego, niektóre informacje są zwykłymi śmieciami, nie poruszasz się tu w fizycznym sensie, wszystko istnieje w jakiejś dziwnej przestrzeni.

W życiu VIII Mieczy może oznaczać czas intensywnego myślenia nad czymś, albo zwyczajnego zamieszania w głowie, stresu, wątpliwości, błądzenia w wyimaginowanym świecie domysłów...
W pytaniu o Twoją rozmowę kwalifikacyjną mogła podpowiadać abyś dobrze się przygotowała, to znaczy zebrała informacje o firmie, obmyśliła odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i przez to dobrze się sprzedała.

PostZamieszczono: 11 sie 2009 19:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

a jak oczyscic talie? musze przyznac ze nie wiem jak toz robic :oops:

PostZamieszczono: 11 sie 2009 20:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie dziwię się, bo w książkach rzadko można spotkać coś konkretnego na ten temat. :( Dopiero jak wchodzisz w pracę z energiami zaczynasz rozumieć wagę oczyszczania...

Najprostszy sposób oczyszczania to medytacja z białą świecą - każdy da radę.
Sam temat oczyszczania jest dość obszerny, wrzuciłam artykuł na portal Oczyszczanie talii i symptomy zabrudzenia

PostZamieszczono: 13 sie 2009 08:40 
Cytuj:
VIII Mieczy w pewnym sensie dotyczy właśnie wielu różnych energii które się przenikają, a więc wskazuje też na miejsca gdzie dużo się dzieje, albo następuje wymiana informacji.

W życiu VIII Mieczy może oznaczać czas intensywnego myślenia nad czymś, albo zwyczajnego zamieszania w głowie, stresu, wątpliwości, błądzenia w wyimaginowanym świecie domysłów...

Czy to ósemka tak działa na miecze, wprowadzając element przenikania, wymiany i intensywności?

PostZamieszczono: 13 sie 2009 12:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, w Ósemce numerologicznej drzemie pasja, jest silną osobowością, ma duże pokłady energii. Tarotowe Ósemki z Małych Arkanów mają w sobie wiele z Arkanu VIII Moc, w każdej z nich występuje intensywna energia "przefiltrowana" przez dany żywioł.

PostZamieszczono: 17 sie 2009 08:39 
Rozglądam się

lovely pisze:
mi ta karta zawszew ychodzi gdy pytam o prace :?

Proszę zauważ, że ten mur okalający ją jest iluzoryczny. Wystarczy kopnąć jeden miecz i wyjść poza niego. Jednak ona tego nie widzi. Być może tak samo jest z Twoim sposobem patrzenia na przyszłą pracę. Żyjesz w starym schemacie, który się powtarzać będzie do momentu, aż nie zdecydujesz zmienić nastawienie do sposobu, w jaki traktujesz pracę.

Temat do przemyślenia :)

PostZamieszczono: 17 sie 2009 14:53 
Administrator
Awatar użytkownika

KluSeX pisze:
Proszę zauważ, że ten mur okalający ją jest iluzoryczny. Wystarczy kopnąć jeden miecz i wyjść poza niego.

Dobra rada. :)

VIII Mieczy może mówić o tkwieniu w jakichś wyuczonych schematach myślowych, które Cię ograniczają i nie pozwalają Ci na zmianę której pragniesz.
Jest to karta wszelkich naszych "prawd", to znaczy sposobów w jaki przywykliśmy myśleć o sobie, wydarzeniach w otaczającym świecie i według których rozumiemy czy też definiujemy rzeczywistość. Takie rozumienie oczywiście z natury jest subiektywne, dlatego nie powinno nikogo dziwić że postać z karty ma zawiązane oczy, jest zwrócona do swojego wnętrza.
Przekonania nie zawsze są prawdziwe, jednak będąc w ich "mocy" działamy automatycznie i ciągle odgrywa się ten sam scenariusz... później może nawet mamy sobie za złe że znowu popełniliśmy ten sam błąd.

W jednej z moich ulubionych talii Osho Zen VIII Mieczy wygląda tak:

Obrazek

Nosi nazwę... Poczucie Winy

Opis też daje do myślenia, pozwolę sobie go tu zacytować:

Poczucie winy to jedno z najbardziej niszczących odczuć, jakie mogą nas dopaść. Jeśli sprawisz komuś przykrość lub zrobisz coś wbrew sobie, będziesz czuć się z tym źle. Jednak poddanie się poczuciu winy to przyzwolenie na migrenę. Skończysz z dręczącym uczuciem zwątpienia w siebie i brakiem poczucia własnej wartości, nie zdołasz dostrzec piękna ani radości życia.
Wszyscy chcemy być lepszymi ludźmi, bardziej kochającymi, uważniejszymi, bardziej szczerymi z samymi sobą. Gdy jednak za swe porażki karzesz się Poczuciem winy, zamykasz się w błędnym kole rozpaczy i beznadziejności, które pozbawią cię wyraźnego widzenia siebie i sytuacji, w których się znajdujesz. Jesteś doskonały taki, jaki jesteś. Zgubienie szlaku od czasu do czasu to rzecz całkowicie naturalna. Niech cię to czegoś nauczy. Idź dalej i wykorzystaj tę naukę, by ponownie nie popełnić tego samego błędu.

PostZamieszczono: 17 sie 2009 15:33 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

kinga podoba mi sie ta interpretacja, duzo moge doczepic pod siebie, niestety :? glownie jesli chodzi o poczucie winy

Cytuj:
Żyjesz w starym schemacie, który się powtarzać będzie do momentu, aż nie zdecydujesz zmienić nastawienie do sposobu, w jaki traktujesz pracę.

a jak zmienic ten sposob myslenia?

PostZamieszczono: 20 sie 2009 14:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Zmiana sposobu myślenia to proces, który zaczyna się od uświadomienia sobie jaki ten sposób myślenia jest i co konkretnie w nim przeszkadza - dalej pójdzie samo. :)

Dobrym początkiem jest choćby ustalenie własnych przekonań, które mogą sabotować Twój rozwój. Sposobów jest wiele, jakiś czas temu odnalazłam fajny w książce "Wewnętrzne Przebudzenie". Cały fragment (łącznie z ćwiczeniem) wrzuciłam na swojego bloga: Kto jest premierem w Twoim rządzie?
To naprawdę działa! :)

PostZamieszczono: 20 sie 2009 22:38 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Tak się zastanawiam czy ta karta ma jakieś inne "blaski" poza tym, że zwraca uwagę na to, że obecna zła sytuacja jest wynikiem naszego nastawienia i to, że widzimy świat przez pryzmat praw Murphy'ego a w rzeczywistości jest o wiele lepiej? Jak uważacie?

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 21 sie 2009 11:48 
Administrator
Awatar użytkownika

Myślę że jej blaskiem jest choćby praca wewnętrzna, pokonywanie swoich słabości związanych ze sposobem myślenia.
Co jeszcze? Na pewno ma związek z "rozgryzaniem" skomplikowanego problemu. To sytuacja kiedy napotykając trudności skupiasz się na rozwiązaniu, a nie na przeszkodach i dzięki temu jesteś w stanie sobie poradzić z każdym bagnem - to nawet jest sens VIII Mieczy jako Karty Bramy. VIII Mieczy pozytywna oznacza więc, że rozwiązanie istnieje choćby nie wiem jak beznadziejnie jawił się ów problem, trzeba tylko je dostrzec.

PostZamieszczono: 07 lis 2010 01:16 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
VIII Mieczy w pewnym sensie dotyczy właśnie wielu różnych energii które się przenikają, a więc wskazuje też na miejsca gdzie dużo się dzieje, albo następuje wymiana informacji. Takim ósemkowym mieczowym miejscem jest cały internet, świat wirtualny... :)
Jeśli zaś chodzi o "fizyczne" miejsce? Na początku pomyślałam sobie, że jakiś szpital, więzienie, miejsce, w którym pozostajemy sami ze swoimi myślami, najczęściej negatywnymi. I każda inna samotnia, chociażby własna sypialnia w czasie, kiedy możemy spokojnie bić się z myślami ;) Ale piszesz Kingo o tym internecie... ciekawe.
Ostatnio stawiałam karty mojej znajomej, która od lat jest samotna. Na pytanie o miejsce spotkania Księcia-z-bajki wylosowała 8 mieczy, w okolicznościach XII Wisielca.
No i się zastanawiam cóż to za romans będzie i gdzie się poznają :?

PostZamieszczono: 07 lis 2010 12:47 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Ostatnio stawiałam karty mojej znajomej, która od lat jest samotna. Na pytanie o miejsce spotkania Księcia-z-bajki wylosowała 8 mieczy, w okolicznościach XII Wisielca.
No i się zastanawiam cóż to za romans będzie i gdzie się poznają
Samotność (Wisielec) w sieci (8 Mieczy) ;)

PostZamieszczono: 07 lis 2010 13:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Hehehe. :) No, tu rzeczywiście może wchodzić w grę zapoznanie się w świecie wirtualnym. Wisielec też wpisuje się w ten klimat.
Może na przykład oznaczać dosłownie "zawieszenie" swojego anonsu (reklamy!) w sieci, albo odpowiedź na jakieś stare ogłoszenie, które wcześniej odpuściła. Albo i tak, że dawniej "zawiesiła" gdzieś swój anons (zarejestrowała się i wypełniła profil), później nie korzystała z portalu, ale ktoś się tam pojawi.
VIII Mieczy generalnie może wskazywać na zapoznawanie się wirtualne, pisanie maili.

PostZamieszczono: 15 lis 2010 19:15 
Rozmowny Użytkownik

Osoba strasznie wstydliwa, nieśmiała. Poddawana regularnie lub od czasu do czasu krytyce.
Być może z powodu talii 8 mieczy pokazuje mi kogoś przepraszajacego lub uginającego się pod krytyką właśnie (nawet kiedyś z rozkładu wywnioskowałam, ze maż marnotrawny powróci na kolanach do żony po zdradzie).

Kiedyś 8 mieczy pokazała mi listy w skrzynce :) Od razu wymyśliłam hasło "uwolnić listy!!!" ;)

PostZamieszczono: 04 gru 2010 12:18 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
No i się zastanawiam cóż to za romans będzie i gdzie się poznają :?

Słuchajcie, wiecie gdzie się poznali?????? Bo się poznali!
Ta dziewczyna czekała w kolejce(Wisielec)do wejścia na projekcję filmu, ale czekała długo, bo jeszcze poprzedni pokaz był opóźniony. W kolejce zagadał do niej pewien sympatyczny Pan, okazało się, że mają wspólnych znajomych, pogadali, poszli na kawę. Wszystko w ramach festiwalu filmowego (8 mieczy).
I teraz powiedzcie, czy Tarot nie jest niesamowity?! :)

PostZamieszczono: 04 gru 2010 17:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Wisielec pasuje również pod hasło festiwal filmowy. :) On jest właśnie od innej rzeczywistości, a film to przecie taka inna rzeczywistość, coś nieprawdziwego, inny świat. Poza tym człowiek siada, ogląda i... odpływa.
VIII Mieczy natomiast wpisuje się w sytuację przypadkowego zapoznania wśród wielu innych ludzi, można sobie wyobrazić jak wyglądało otoczenie: każdy czeka na seans, wokół unosi się gwar różnych rozmów.

PostZamieszczono: 04 gru 2010 20:39 
Rozglądam się

Czyli ósemka mieczy to generalnie tak neptunicznie się prezentuje? Może pewne elementy samooszukiwania się też tu są widoczne? Podobnie odbieram Wisielca, odpoczynek, oderwanie, zawieszenie ale także wyobrażanie sobie czy snucie sobie subtelnych projekcji nie zawsze zgodnych z rzeczywistością.
Bardzo cenne to co przeczytałem tu o oczyszczaniu talii. Zrobione przez siebie karty (czyli zdecydowanie "bezpieczne") odłożyłem właśnie po tym, co Kinga nazwała symptomem zabrudzenia! Gdybym 10 lat temu to wiedział może nie rzuciłbym Tarota w kąt :)

PostZamieszczono: 04 gru 2010 21:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Na mój gust VIII Mieczy działa bardziej uranicznie niż neptunicznie. Jej domena to przepływ informacji, w tym współczesne sposoby komunikacji, od zwykłego radia po sprzęt elektroniczny służący do wymiany danych. :)
W historii o której pisze Maralee to Wisielec bardziej był tym festiwalem filmowym, natomiast VIII Mieczy świetnie odzwierciedla ogólne okoliczności zapoznania (dużo różnych w sumie przypadkowych osób, luźne rozmowy czekających ludzi etc.).

Jako ciekawostka, z opisu W. Jóźwiaka:
Cytuj:
Aleister Crowley opatrzył te kartę tytułem Interferencja. Słowo to polsku używane jest głównie przez radiotechników na oznaczenie mieszania się fal; po angielsku oznacza ono również mieszanie się w cudze sprawy, zakłócanie komuś spokoju. Bo też Osiem Mieczy, jak wszystkie ósemki, jest wielkim wrogiem spokoju!

Karta ta powiada, że chociaż człowiek sam się niespecjalnie stara, to jednak wszedł na taką ścieżkę w życiu, na której wprawdzie dzieją się różne ciekawe rzeczy, ale owo powodzenie jest wynikiem jedynie zbiegu okoliczności i nie jest zasłużone.

Crowleyowi karta ta kojarzyła się również z wpływem Jowisza w Bliźniętach, co oznacza nadmiar wrażeń, masę informacji do przerobienia, potok spotkań i skojarzeń. Taka atmosfera panuje tam, gdzie krzyżują się drogi i szlaki, a więc w portach, na dworcach, na lotniskach. Spotykają się tam - na chwilę, tymczasowo - ludzie i idee z różnych stron świata, a wraz z nimi krzyżują się rozmaite ciągi przyczyn i skutków. To mieszanie się wpływów to właśnie owa Crowleyowska Interferencja,.

Ze wszystkich kart, które dotąd omawialiśmy, Ósemka Mieczy w największym stopniu wystawia nas na działanie przypadku. Właśnie ona (podobnie jak Koło Fortuny) może zwiastować wygraną na jakiejś loterii - albo, przeciwnie, przegraną: kiedy wpadną na nas jacyś złośliwi kontrolerzy...

Karta ta mówi, że czas przyśpiesza: że w krótkim okresie wiele się wydarzy. Mówi też o kontaktach z ludźmi i sprawami z dalekiego świata, z egzotycznych okolic. Stwierdza, że trzeba się szybko uczyć nowych rzeczy, że konieczna jest improwizacja i wszelkie plany mogą w każdej chwili wziąć diabli.

Odnośnie spraw sercowych oznacza miłości szalone acz zrodzone z przypadku. W interesach mówi o pieniądzach, które przyszły cudem i nie wiadomo gdzie się rozeszły.A wielką instytucją, która działa w rytmie Ósemki Mieczy, jest światowa sieć komputerowa - Internet.

PostZamieszczono: 08 gru 2010 14:59 
Administrator
Awatar użytkownika

A skądże, nic mi się nie pomyliło . :) Obie karty mają wibrację/numer 8, stąd są jakieś podobieństwa.
VIII Buław też kojarzymy z szybko pojawiającymi się informacjami, ale znacznie bardziej ma związek z akcją, dzianiem się, ruchem uporządkowanym. I choć w trakcie dziania się może celu nie widać, wszystko prowadzi w określonym kierunku. W VIII Mieczy jest więcej chaosu, bezcelowości, przenikania się różnych wpływów które coś łączy tylko przez moment. Opis W. Józwiaka jest bardzo ciekawy i oddaje klimat karty.

Różnice w informacjach płynących z tych Ósemek są takie, że na przykład VIII Buław może oznaczać rozmowy przez telefon/kontakty (nie koniecznie z jedną osobą) i wymianę informacji które pobudzą do akcji, prowadzą do czegoś. Przy VIII Mieczy prędzej będą wydzwaniali przypadkowi ludzie (pomyłki), jacyś telemarketerzy, znajomi z plotkami etc. - generalnie informacje które przywieje VIII Mieczy poza tym że trafiają do Ciebie nie koniecznie są ze sobą powiązane. Wśród nich może pojawić się coś sensownego ale trzeba to jeszcze "odsiać" od reszty szumów, choć tu też bardziej decyduje łut szczęścia niż celowość działania.
Jeśli chodzi o spotkania, VIII Buław będzie wskazywała na interakcję z różnymi osobami, np. spotkanie w pubie, zapoznawanie nowych osób, szukanie wrażeń. Przy VIII Mieczy oprócz zetknięcia się z innymi w jednym miejscu o tej samej porze, realna interakcja nie koniecznie musi mieć miejsce - ot, na przykład siedzisz w pubie przy barze, wokół wiele się dzieje. Jedni podchodzą, inni odchodzą, ludzie gadają, możesz sobie posłuchać tego gwaru. Wśród tych przewijających się osób może znaleźć się ktoś ciekawy, jakoś "wyłowicie się" nawzajem z tłumu, ale nie da się tego nazwać inaczej niż zbiegiem okoliczności. :)

PostZamieszczono: 09 sty 2011 03:29 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

W negacji ta karta może oznaczać po prostu uświadamianie sobie własnej niewiedzy i gorzkie chwile "rozkminiania" rzeczywistości?

Zastanawia mnie też wpływ tej karty na relacje z ludźmi (w obu przypadkach - pozycji prostej i odwróconej), bo w mojej talii jest w sumie nawiązanie do karty maga, gdyż postać starszego mężczyzny stoi na... plaży w ósemce tzn. w znaku nieskończoności.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna