Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 6 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:39 
Obrazek

6 Mieczy
podróż, przeprowadzka,
podróż wewnętrzna,
karta przejścia,
pozostawienie przeszłości za sobą,
zmiana sfery działalności, zmiana zawodu.

Tytuł: Re: 6 Mieczy
PostZamieszczono: 11 gru 2009 21:23 
Stały Bywalec

nowy kierunek dążenia, ucieczka przed trudnościami, lęk przed stawieniem czoła pewnym problemom w związku z tym odcinanie się przed nimi, niechęć do ich rozwiązywania

PostZamieszczono: 13 gru 2009 01:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ta karta to przede wszystkim karta podjęcia trudnej decyzji. Nie chcemy czegoś zrobić, ale wiemy, że musimy - pod tym względem 6 Mieczy jest podobna do 3 Mieczy.

Wydarzeniom, którym patronuje 6 Mieczy często towarzyszą słowa "tak będzie lepiej".

PostZamieszczono: 13 gru 2009 12:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Dla związków przeważnie zapowiada czas ciszy, która będzie skutkiem niewyjaśnionych spraw, nieprzedyskutowanych wzajemnych żalów, nieporozumień i nieprzyjemnych wydarzeń. Ludzie nie czują się w związku dobrze, coś ich gryzie, ale nie rozmawiają o tym, "płyną" dalej, choć niedomówienia wyraźnie ograniczają ich bliskość i kładą się na niej cieniem. VI Mieczy jest często kartą zachowywania czegoś dla siebie, jak powiedział Manfred, "bo tak będzie lepiej", także odkładania rozmów na bliżej nieokreślone "później" lub po prostu unikanie ich z tchórzostwa. Partner (-ka) na ogół domyśla się że coś jest nie tak, ale milczy, nie próbuje jeszcze dowiedzieć się prawdy.
Z drugiej strony VI Mieczy może oznaczać że trudne rozmowy już się odbyły i teraz ludzie "trawią" je w sobie, nie rozstali się ale myślą o tym i próbują poukładać to w swoich głowach, zrozumieć.

Dla związków których jeszcze nie ma, a chcielibyśmy aby zaistniały, VI Mieczy nie jest dobrą wiadomością, bo przeważnie wskazuje na izolację, permanentny brak kontaktu. Jeśli pytamy czy on/ona się odezwie, z VI Mieczy raczej nie ma co na to liczyć.
Natomiast dla eks związków oczywiście tym bardziej jest zapowiedzią oddalania się, a nawet niechęci przed jakąkolwiek formą kontaktu.

PostZamieszczono: 20 sty 2011 12:43 
Rozmowny Użytkownik

podróże: krótkie, dalekie oraz wewnętrzne. Możliwość wzięcia udziału w atrakcyjnych wycieczkach (morskich także - kiedyś pokazała mi morski transport owoców, bo klientka zajmowała się takim biznesem), mogą zmienić miejsce zamieszkania na chwilę lub na stałe. Pod pojęciem „podróże wewnętrzne” mam na myśli stany emigracji wewnętrznych czyli dystansowania się do wydarzeń i osób, przyjmowania masek dla świata i chłodu emocjonalnego. Może się okazać, ze ludzie będą chcieli uciekać przed przeszłością właśnie poprzez ciagłe przeprowadzki; jakby nie potrafili zmierzyć się z nią. A w pozytywnym znaczeniu będą po prostu pragnęli rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu, do czego przeszłość nie będzie im już potrzebna.

Dla związków nie będzie to dobry okres, ponieważ osoby staną się niedostępne, odległe i zimne dla partnerów. Podobnie będą odbierane single i singielki: wymykające się z rąk twierdze nie do zdobycia.

W pracy możliwe przesunięcia na inne stanowiska (bardziej poziome niż pionowe), może oddelegowanie do oddziałów firmy, a w ostatecznosci – zwolnienia. Dla osób bezrobotnych dobrym pomysłem może być emigracja zagranicę jak i do większych miejscowości w poszukiwaniu miejsca dla siebie. Karta 6 mieczy nie obiecuje zdobycia etatu, to jedynie możliwość drogi, jaką ktoś wybierze. To, co czeka na kogoś gdzieś w świecie zależy od nas samych: jak wykorzystamy szanse i na ile pokonamy własny strach przed nieznanym.

Artyści i twórcy powinni mieć fantastyczny czas w 2011 roku: pomysły będą dopracowane, innowacyjne, trafne, a ich realizacja nie powinna natrafiać na trudności i problemy nie do pokonania.

Jednym z przesłań karty 6 mieczy jest: do odważnych świat należy :)

PostZamieszczono: 30 paź 2011 20:22 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

"Sprawy do zrobienia na tu i teraz, czyli takie którymi zajmuję się lub powinieniem zajmować się dzisiaj"
I co to ma w sumie być jeśli wychodzi karta VI Mieczy pod tym :?:
Tak tak, czytałem tu te opisy i zaglądałem do książek, że w sumie już zgubiłem się w tym.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

6 mieczy - daleki wyjazd, albo przyjazd kogoś z daleka. Przeprawa, przejście, wędrówka. Analiza własnej sytuacji i wyciąganie wniosków.
Wyrzeczenia, odpuść, zmień kierunek, podejdź na nowo z innego kierunku od innej strony do zagadnienia. Przeszłość musi pozostać przeszłością.

Odwrócona - opóźnienie, rezygnacja z wyjazdu. Ostrzeżenie przed pożyczaniem komuś pieniędzy. Powikłania chorobowe i życiowe.

Obrazek

PostZamieszczono: 11 lis 2011 20:42 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Orianna pisze:
Wyrzeczenia, odpuść, zmień kierunek, podejdź na nowo z innego kierunku od innej strony do zagadnienia. Przeszłość musi pozostać przeszłością.

O to to to to :!: W sumie to była moja taka pierwsza myśl. Ale pomyślałem, że to coś za łatwe jest do odczytania. Szukałem niby jakichś głębszych treści tej karty. Niepotrzebnie :)

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 11 gru 2011 20:00 
Moderator
Awatar użytkownika

Ta karta w ostatnim czasie stała się mi niezwykle bliska, jednak nie zmieniło to mojego zdania o jej wyjątkowej tajemniczości i dość dziwnej, trudni uchwytnej atmosferze. Sama właściwie do końca nie wiem co ta karta chce mi tak naprawdę powiedzieć, a wiem doskonale jakie jest jej znaczenie, znam siebie i swój charakter, wiem jakie mam wady i jakie zalety. Z natury jestem z samotnikiem i każdy kto mnie zna, dobrze o tym wie. Nie wiem czy Wy tak macie, ale ja gdy wyciągam kartę w swojej sprawie i wychodzi coś dosłownego mówię sobie w duchu (do Tarota): tak, tak, wiem o tym, nie musisz mi mówić, lepiej powiedz jak z tego wyjść..
Karta 6 Mieczy chodzi w ostatnim czasie za mną dość intensywnie, jak się to objawia? A tak:
Wyciągam kartę na dzień=6 Mieczy
Robię rozkład na jakąś forumową zagadkę do tematu ćwiczeń=6 Mieczy, zawsze gdzieś między kartami się pojawia
Robię komuś rozkład na dowolną sprawę = 6 Mieczy w nim jest
Podnoszę talię= pierwsza widziana przeze mnie karta to 6 Mieczy
Tasuję karty= oczywiście wypada 6 Mieczy
Wkładam ją do talii, tasuję i co wyciągam=zgadnijcie..

Czy to może być zbieg okliczności?

PostZamieszczono: 12 gru 2011 19:26 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ja tez mam teraz 6mieczy prawie w kazdym rozkładzie na siebie. Karta ta jak się przekonałam jest biletem w jedna strone / w przeciwienstwie do 8kieli/i spowodowana sytuacja pochodzi od osob trzecich. To nie jest karta dobrowolnego opuszczenia czegos lub kogos.
No ale akurat w pewnych sprawach ta karta dodała mi otuchy i jak narazie ja lubie

PostZamieszczono: 12 gru 2011 19:40 
Moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Karta ta jak się przekonałam jest biletem w jedna strone / w przeciwienstwie do 8kieli/i spowodowana sytuacja pochodzi od osob trzecich.

Mogłabyś bardziej wyjaśnić co masz na myśli? W tej chwili obecnie interesuje mnie właśnie ta karta w różnych kontekstach. Jednak, szczerze mówiąc, odkąd zaczęła się pojawiać wcale nic wielkiego się nie wydarzyło...sama nie wiem

PostZamieszczono: 08 maja 2012 09:26 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Czy w tej karcie można dopatrzeć się zawarcia związku małżeńskiego (bez kart obok, mówiących o małżeństwie) ? Tak sobie pomyślałam, gdyż to Karta Brama, ale z drugiej strony nie w każdej Bramie można widzieć zawarcie związku sakramentalnego ;) Poza tym 6 mieczy to bardziej ucieczka przed czymś, mało pozytywna dla związków karta...

PostZamieszczono: 09 maja 2012 12:02 
Administrator
Awatar użytkownika

Rzeczywiście chyba słabo z tym ślubem.
Intelekt (Miecze) raczej niefajnie współpracuje z wibracją 6, stąd więcej tu widać problemów, niż dobrego.
Czysto teoretycznie, ślub mógłby być efektem wyrachowania, i to z obu stron. No, na przykład są małżeństwa, które zawiera się wyłącznie po to, aby dostać papiery umożliwiające stały legalny pobyt w danym kraju.

PostZamieszczono: 15 maja 2012 08:49 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

A w bezpośrednim pytaniu o małżeństwo? Helena Żuk w swojej książce "Podręcznik Tarota. Małe Arkana" pisze o tym, że 6 mieczy może być propozycją małżeństwa... ale jej interpretacje są jakieś dziwne, mnie nie leżą. Odstają czasem bardzo, jak u Jóźwiaka.

PostZamieszczono: 16 maja 2012 08:07 
Administrator
Awatar użytkownika

VI Mieczy może być propozycją małżeństwa, bo karta poprzez liczbę 6 jest skojarzona z tematami takimi jak związek i rodzina. To nie jest błędna interpretacja, tyle że trzeba pamiętać (jak zwykle), że to co dla nas kryje się pod hasłem "propozycja małżeństwa", nie koniecznie musi być dokładnie tym, co autorka faktycznie ma na myśli.
Propozycja małżeństwa z VI Mieczy nie jest romantycznym podsumowaniem miłości, tylko strategiczną decyzją, spełnieniem obowiązku, lub też poświęceniem się w imię zasad/ideałów.

Taki mały smaczek: VI Mieczy może pokazywać związek multikulti, gdzie partnerzy są przedstawicielami różnych ras, narodowości, religii. VI Mieczy jest przetolerancyjna wręcz.
:)

W numerologii odpowiednikiem VI Mieczy jest liczba 33. Podaję znaczenie wg. Nataszy Czarmińskiej, bo to też rzuca trochę światła na miłość z tej karty:
Cytuj:
Służba uniwersalna. Liczba twórczości i komunikacji, zwana jest wibracją Chrystusową. Znajduje się pod wpływem planety Neptun, wyższej oktawy Wenus, która wyraża najczystszą wibrację miłości uniwersalnej.
Liczba Mistrza, Nauczyciela, Przewodnika. Liczba spełnienia człowieka świadomego swego ciała i ducha. Wiedza, mądrość, ewolucja i współczucie. Tendencją negatywną osób, których dotyczy ta liczba, jest potrzeba pokazywania innym, jak bardzo się dla nich poświęcają.
w sensie pozytywnym: mistrz, przewodnik, uważny, tolerancyjny i oddany.
w sensie negatywnym: używanie swych wpływów dla celów egoistycznych, zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, zawodowych lub społecznych, bunt.
jej lekcja: być naprawdę odpowiedzialnym za samego siebie i za innych. Nauka tolerancji i cierpliwości.

PostZamieszczono: 24 sie 2013 14:03 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

A co sądzicie o tej karcie w kontekście nauki?
Chodziło by mi o studia II - stopnia...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]