Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 4 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:32 
Obrazek
Bruegel

4 Mieczy
niechęć do kontaktów ze światem,
izolacja, wycofanie, samotność,
potrzeba wypoczynky,
zastój, marazm, choroba,
okres rekonwalescencji po chorobie,
chłód emocjonalny.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 4 Mieczy
PostZamieszczono: 05 cze 2010 22:12 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

urlop, wypowiedzenie w pracy, czas odpoczynku- nabranie sił przed walką , Sanatorium lub wypoczynek na wsi

PostZamieszczono: 31 gru 2010 15:35 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Heh, dzisiaj tę kartę wylosowałem ^^
Karta ta ogólnie mówi o ozdrowieniu. W pozycji prostej zaleca jakąś chwilę wyciszenia dla samego siebie, żeby przeznaczyć czas na poukładanie własnych myśli i odpoczynek. Podobno może sugerować nawet wizytę w szpitalu :P
Za to w negacji jakieś stany depresyjne, natrętne i przygnębiające myśli (i to nierzadko z przymusu).

PostZamieszczono: 04 sty 2011 00:42 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Mi najbardziej przemawia do wyobraźni Czwórka Mieczy z Osho Zen, tam nazywa się Odkładanie na później.

Cytuj:
Komentarz do karty

Kobieta z tej sceny żyje w szarym krajobrazie pełnym nierzeczywistych, powycinanych chmur. Przez okno widzi barwy, światło i życie, i chociaż chciałaby się tam przenieść - co widać po barwach tęczy na jej odzieniu - nie jest w stanie tego zrobić. Jej umysł nadał zadaje zbyt dużo pytań zaczynających się od: co by było, gdyby... Mówi się, że dzień jutrzejszy nie istnieje, jednak większość z nas zapomina o tym, niezależnie od tego, jak często jest to powtarzane. Jedynym efektem odkładania spraw na później jest tępe i przygnębiające uczucie niedokończenia i ugrzęźnięcia w dniu dzisiejszym. Gdy odłożysz na bok wszelkie myśli powstrzymujące cię przed podjęciem działania i powodujące, że się wahasz, poczujesz ulgę i wypełni cię uczucie przestrzeni. Zastanowi cię, dlaczego czekałeś z tym aż tak długo.

Odkładanie na później jest po prostu głupie. Jutro też będziesz musiał podjąć decyzję, czemu nie dziś? Myślisz, że jutro będziesz mądrzejszy niż dziś, pełniejszy życia? Może jutro będziesz młodszy niż dziś, bardziej świeży? Jutro będziesz starszy, mniej odważny; będziesz bardziej doświadczony, przebiegły; jutro śmierć podejdzie do ciebie bliżej, zaczniesz się wahać, będziesz miał więcej lęku. Nigdy niczego nie odkładaj do jutra. Kto wie? Jutro może nadejść, ale może i nie nadejść. Jeśli musisz podjąć decyzję, musisz zrobić to teraz.
Zdecyduj się. Nie odkładaj rzeczy na później nieskończenie długo.

We wróżbach ukazuje mi że osoba ma możliwość coś zrobić już zaraz, ale zwleka, wynajduje inne terminy. :mrgreen:
Jej wytłumaczenia nie są głupie lecz całkiem zasadne, co nie znaczy że prawdziwe.. Przykładowo chłopak skończył kurs na prawo jazdy i został mu egzamin wewnętrzny w szkole. Łatwy, naprawdę to zwykła formalność. Przekłada i przekłada. Wpierw nie ma czasu z powodu pracy, potem robi coś innego, kiedy indziej jakoś pogoda jest niesprzyjająca, to boli go głowa. Za każdym razem obiektywnie prawda! Ale gdyby chciał to by poszedł..
Zdał egzamin wtedy gdy nie było jak dłużej sie wymigiwać. Gdyby nie pojawił się do końca roku przepadłby mu kurs. :lol:

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:07 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

4 miecze - poprawa zdrowia, powrót do zdrowia. Odsunięcie nieprzyjaznych ludzi. Koniec depresji.
Odpoczynek, spokój ,cisza, regeneracja. Umysł musi stać się czystą kartą, zanim rozpocznie nowy rozdział.

Odwrócona - pogorszenie zdrowia, nieoczekiwana ciąża, początek kłopotów finansowych. Przebudzenie, wyrwanie ze snu.

Obrazek

PostZamieszczono: 18 sty 2012 16:56 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Podam przykład 4 Mieczy jako "ogólna sytuacja i sedno problemu".
Pokłóciłem się z pewną osobą i załatwiliśmy to nie tak jak trzeba. Bez ostatniego słowa. Innymi słowy - spaliliśmy most. I to się tak ciągnęło, ciągnęło, mnie gnębiło sumienie, ona gnębiła swoich i moich znajomych, żeby mnie znienawidzili, jednak żadne z nas nie odezwało się do siebie i nie załatwiło problemu jak należy.
Sprawa trwała ponad rok. Coś mnie tknęło żeby się do niej odezwać. Okazało się, że problem był błahy, ale niestety przez naszą długą "nieobecność" w życiu drugiej osoby, nie było do czego wracać.
To chyba energia 4 Mieczy, prawda?
Zgadzam się ze stwierdzeniem, że nazwą tej karty może być: "odkładanie na później".
Podczas tego czasu oboje zastanowiliśmy się nad naszymi postawami, przemyśleliśmy sytuacje, każdy wyciągnął jakieś wnioski. Jest to więc też karta wyłączenia się i kontemplacji w samotności.
Trzeba tylko uważać, żeby nie rozmyślać nad czymś za długo. :oczko:

P.S.
Spodobało mi się to "odkładanie na później", jednak jeszcze lepszy będzie "przykrywanie problemu" lub "chowaniem go pod dywan".
Obrazek
W tym przypadku "przykrywanie problemu" nabiera całkiem dosłownego znaczenia. %D

PostZamieszczono: 18 sty 2012 21:28 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ale to także karta odłożenia czegoś na później przez wzgląd na to, że jest to konieczne :) Bywa w życiu tak, że po prostu emocje są zbyt duże, i aby cokolwiek wyjaśnić, muszą one najpierw opaść. Karta ta mówi także o tym, że: nim zaczniemy naprawiać świat wokół nas i nasze relacje z innymi, najpierw musimy zająć się sobą, dopiero później walczyć :) Dla mnie jest ona bardzo pozytywna, tylko trzeba wiedzieć, kiedy móc ponownie wkroczyć do akcji - to podpowie nam i Tarot :D i intuicja, i okoliczności, i wiele innych rzeczy... Dla mnie samej, w tym momencie życia, 4 mieczy jest bardzo ważną kartą ;)

PostZamieszczono: 19 sty 2012 20:15 
Administrator
Awatar użytkownika

Oboje macie rację. :oczko:

Przy IV Mieczy nie zawsze jest szansa, by coś w danym momencie zmienić. Spotykamy czyjś mentalny mur, albo sami taki tworzymy. Sytuacja zupełnie nie sprzyja zmianie i nie mamy wyboru, musimy przeczekać. Chyba co ważne w historii o kłótni ze znajomą - być może gdyby któreś z Was przełamało się wcześniej, nadal byłoby do czego wracać. A tak po roku oddaliliście się od siebie, odzwyczailiście, relacja uschła na amen.
Można wysnuć wniosek, że sprawy z IV Mieczy w tle, mają jakiś swój termin przydatności do użycia. Problem IV Mieczy nie jest trwały, dzięki czemu da się go załatwić gdy nadejdzie pora - byle tego nie przeciągnąć.

PostZamieszczono: 22 maja 2012 13:22 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

U Crowleya ta karta jest opisana jako "zawieszenie broni, duch kontemplacji".

Sila napedowa: zastygniecie w bezruchu i pozostanie w tej pozycji.

Cel: Spokoj i pokoj (samorozpoznanie i odnowa poprzez doswiadczanie cierpienia).

Swiatlo: socjalna sprawiedliwosc, tolerancja.

Cien: wymuszone wycofanie sie (np. z powodu choroby), izolacja.

Jakosc: przerwa w walce i widok na zawarcie pokoju.

W kwestii przezyc karta ta reflektuje potrzebe wycofania sie do swojego wnetrza i ochrony na zewnatrz. Poniewaz Ego nie do konca rozumie jeszcze, ze prawdziwe przyczyny naszych niepowodzen pochodza wlasnie z naszego wnetrza a zewnetrzne zdarzenia sa tylko tego przejawem, zamyka sie i najeza, tak aby za wczasu zapobiec klesce. Karta ta rowniez pokazuje, ze poprzez cierpienie uczymy sie jak sie od niego uwolnic.

Na poziomie zawodowym karta ta wskazuje na chwile, w ktorej odczuwamy pozorny spokoj po czasie wielu przeszkod zyciowych. Jednak za wczesnie jest tu, aby wierzyc, ze trudnosci z przeszlosci sa juz rozwiazane. W kazdej chwili moga sie znowu pojawic a ten czas spokoju powinien sluzyc, abym obmyslic nowa strategie dzialania.

W obszarze emocjonalnym wycofujemy sie czasowo, aby nasze zycie uczuciowe poobserwowac zza winkla, byc moze przy pomocy terapeuty - na nowo uporzadkowac. Jezeli uda sie usunac przeszkody i na nowo zrobic miejsce, sprawic aby nasze uczucia do partnera wyklarowaly sie, faza ta moze stac sie faza pogodzenia i pokojowego bycia razem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]