Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 2 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 2 Mieczy
PostZamieszczono: 01 gru 2009 22:43 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obrazek
Legend Arthurian

Karta wyraża nieumiejętność podjęcia decyzji; również dwie alternatywy dla pytającego, który w związku z tym czuje się zdezorientowany; niewiedza i blokada na poziomie serca - emocjonalna; pewne sprawy są ukryte; nie wiem dlaczego, ale pojawiło mi się nie wiedzieć czemu pytanie o sferę seksualną w związku z tą kartą (dziwne, bo nigdy na nią nie patrzyłam w takim kontekście; uderzyło mnie dopiero dziś rozkrzyżowanie nóg postaci w białej szacie z równoczesnym skrzyżowaniem rąk na piersiach) czyżby to oznaczało otwarcie pierwszych czakramów i gotowość do podjęcia działań seks. a równocześnie zamknięte serce, bez uczuć (?)

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 03 gru 2009 20:18 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Pamiętam jak zdawałąm bardzo ciężki egzamin i włąsnie ta karta wteyd mi towarzyszyła, nie wiedziałąm o co w niej chodzi aż do momentu egzaminu.
W środku z nerwów mnie aż nosiło, ale na zewnątrz okazywałąm spokój, to był spokój pozorny.
Jest to stwarzanie na pokaz konkretnej sytuacji, przykłądowo : jestem w związku małżeńskim, ale nikt tak naprawdę z zewnątrz nie wie co tak naprawdę dzieje się wewnątrz . Ale jak ktoś inteligentny to się i tak domyśli .
Jeśli pytamy tak jak koleżanka wyżej wspomniała o seksualność, to też można zobaczyć jakie to wszystko jest kruche, mówienie NIE, a w środku buzuje:)

PostZamieszczono: 04 gru 2009 13:36 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

II Mieczy jest dla mnie dokładnie tym, o czym pisze Megi. Występuje w sytuacjach kiedy, nie chcemy podejmować żadnych decyzji, nie widzimy problemów, ale nie dlatego, ze są one przed nami ukryte ale dlatego, że nie chcemy ich dostrzec. Strach przed tym, że kiedy przyznamy przed sobą samym jaka jest naprawdę sytuacja, będziemy musieli zacząć działać, a nie wiemy co zrobić, bądź działania wydaja nam się tak trudne, że kosztowałyby nas wiele wysiłku, którego nie mamy chęci podjąć.
Mi się to zawsze kojarzy z sytuacja zdrady w małżeństwie, kiedy partner ma wszelkie przesłanki ku temu, że jest stroną zdradzaną, ale nie podejmuje działań, nie chce tego widzieć, blokuję tę informacje, aby nie dotarła do niego i udaje, że nic się nie dzieje. Wiemy natomiast, że jest to nie możliwe na dłuższą metę.
Udawanie przed sobą samym.

PostZamieszczono: 05 lut 2010 11:32 
Rozglądam się

Cytuj:
Mi się to zawsze kojarzy z sytuacja zdrady w małżeństwie, kiedy partner ma wszelkie przesłanki ku temu, że jest stroną zdradzaną, ale nie podejmuje działań, nie chce tego widzieć, blokuję tę informacje, aby nie dotarła do niego i udaje, że nic się nie dzieje. Wiemy natomiast, że jest to nie możliwe na dłuższą metę.
Udawanie przed sobą samym.

no to jest takie bicie sie z myślami co zrobić jak wybrnąć z tej sytuacji taki wewnętrzny konflikt
Fajny przykład

PostZamieszczono: 28 paź 2010 18:20 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Blaski
Chaos, sprzecznosc uczuc,rozczarowanie,zwatpienie i wycofanie emocjonalne,odciecie sie od swiata zewnetrznego,chec poznania siebie ,poznanie swoich wewnetrznych konfliktow,proba połączenia dualnosci w sobie,to tez wrogosc,ozieblosc emocjonalna i choroba.
Cienie
falsz,obłuda,dwuznacznosc sytuacji,niewiernosc,niedobre decyzje,nieumiejetnosc połaczenia w sobie dualnosci,sprzecznosci,,Brak tolerancji,msciwosc,zamkniecie w swoim sztywnym swiecie pogladow,odmowa innego spojrzenia na siebie i swiat,ucieczka od ludzi.

PostZamieszczono: 28 paź 2010 18:32 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Afirmacją tej karty jest: "Jestem dyplomatyczny i nie osądzam w sprawach z innymi ludźmi." To przedstawianie swojego własnego zdania, ale powinno być w dyskusji bo obie strony mają jednakowo ważne argumenty.
Pytania jakie warto sobie zadać widząć tą kartę w rozdaniu by lepiej zrozumieć dlaczego właśnie przyszła to:
Co wahasz uczynić?
Z kim masz uczynić pokój albo pogodzić się?
Z czym zmagasz się aby utrzymać balans?
Jakiej decyzji wolisz nie podejmować?
Czego wolisz nie wiedzieć?

To wszystko sumuje chyba co zostało dotąd powiedziane o karcie. No chyba, że popatrzyłby na to Osho i od razu nazwał tą kartę Schozofrenia. :lol: Rzeczywiście postać z tej karty nadaje nowe znaczenie powiedzeniu być między młotem i kowadłem. Sytuacja w jakiej utknęliśmy to niezdecydowanie i dualizm umysłu. Nie wiadomo co wybrać?
Nie wiadomo czy zgodzić się czy nie? Niezależnie jak zadecydujemy to zawsze będziemy się zastanawiać, czy nie było lepiej zrobić coś innego, a niestety, zrobienie jednocześnie jednego i drugiego jest niemożliwe. Może lepiej podążać za głosem serca jeśli uda się go w sobie odnaleźć?

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 15 lis 2010 19:33 
Rozmowny Użytkownik

Och, 2 mieczy jest obecna w moim życiu teraz a i losuję ją pewnej klientce dość często.
Odkładanie spraw czy decyzji na później, udawanie, ze nie istnieje problem, oczywiście wahanie, też impas. Jako miejsce to rozdroze, zgubienie drogi, dezorientacja w mieście, stracenie punktu odniesienia i dlatego nie wiadomo którą iść drogą.
Jeśli chodzi o relacje dwojga, to zazwyczaj niezrozumienie słów drugiej osoby czy intencji z czego rodzą sie nieporozumienia i np cisza (blokada informacji). Można powiedzieć, ze nadawanie na innych falach, ale jeśli jedna z osób zorientuje się w porę to szybko nieporozumienia się da wyjaśnić.

PostZamieszczono: 09 paź 2011 15:24 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Ta karta bardzo utkwiła mi w pamięci ( raz miałem sen jak Pani Danusia stawiała mi karty - wiem troche to dziwne :P ale nad snami nie mam kontroli hehe:P - i właśnie z całego rozkładu zapamiętałem właśnie 2 mieczy )

Cóż to jest ta 2 mieczy - w moim odczuciu to na pewno "działanie na oślep " - na karcie widzimy ze kobieta ma zasłonięte oczy co może wskazywać na takie "nierozeznanie" . 2 Mieczy mówi także o wypieraniu się własnych uczuć , tworzenie bariery - nie do przekroczenia -takie odsuwanie się . Mogę także stwierdzić że osoba która jest sygnifikowana ( nie wiem czy to dobre słowo ale gdzieś wpadło mi w ucho ^^ xd )na pewno tłumi w sobie emocje , ma taką blokadę (niechęć ) do podejmowania jakichkolwiek decyzji . Często oznacza ignorowanie jakiś faktów . Jako ze jest to karta która ma nr dwa to na pewno będzie chodziło o jakiś wybór pomiędzy dwoma rzeczami (sytuacje lub partnerzy )

Jest to takze (jak to Pani Danusia nazwała )".. karta wewnętrznych napięć.." ,"... to karta działania poprzez nie działanie a, raczej próba utrzymania w dość dużym napięciu sytuacji która jest sytuacja bieżącą..."

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:39 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

2 mieczy - w aktualnym związku chwilowa poprawa sytuacji. W sprawach urzędowych zastój i dodatkowe trudności.
Różne punkty widzenia - każda rzecz i sprawa może być oceniana z innego punktu widzenia oraz w innym świetle. Fakty i ich interpretacje.

Odwrócona - rozłąka z kimś bliskim. Zdrada lub kłamstwo ze strony kogoś bliskiego. Wyjazd.

Obrazek

Tytuł: Re: Re: 2 Mieczy
PostZamieszczono: 29 lut 2012 23:14 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

II Mieczy - oznacza także wojnę na słowa a nawet rękoczyny. Już po raz trzeci ukazała się ta karta w rozkładzie dla znajomego, któremu wali się małżeństwo. I faktycznie, dwa razy pobił się z żoną. Dzisiaj rozłożyłam mu Krzyż Celtycki i jako rezultat znowu II Mieczy...O zgrozo!

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 09 maja 2012 17:46 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

witam po dłuugiej przerwie.... a II mieczy w odpowiedzi na pytanie - jak postąpić ? chodzi o sprawę biznesu. Poczekać, na chłodno, bez ciągłej analizy . W ogóle nie wiem.?

http://tarot24h.blogspot.com/

PostZamieszczono: 09 maja 2012 18:03 
Administrator
Awatar użytkownika

II Mieczy zazwyczaj oznacza, żeby się nie spieszyć, spokojnie przeanalizować i przegadać sprawę. Jeśli problemem są czyjeś warunki, to na drodze negocjacji nie da się tej osoby przekonać do rezygnacji - można najwyżej dążyć do kompromisu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]