Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 6 Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Buław
PostZamieszczono: 09 sie 2009 15:13 
Obrazek

6 Buław
sukces, uznanie, pochwała,
zwycięstwo, triumf, radość i duma,
szczęśliwy powrót,
popularność, wspaniałe osiągnięcia.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 6 Buław
PostZamieszczono: 05 cze 2010 22:23 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

silna osobowość, optymizm, radość z sukcesów, zabawa,
rozrywkowe spotkania z przyjaciółmi, namiętna przygoda,
korzystna współpraca, przyjęcie oświadczyn,
dobre wiadomości dotyczące osób w rodzinie,
szczęście w hazardzie, wygrana, prezent od losu

PostZamieszczono: 25 lip 2010 17:42 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

dobre wiadomości, czasami deklaracje miłosne, osiągniecie sukcesu w dziedzinie o która pytamy,dojście do celu, powrót

PostZamieszczono: 12 mar 2011 21:03 
Awatar użytkownika

-czujemy sie bezpieczni i mamy poczucie własnej tożsamości,
-stanąwszy w obliczu wyzwań, wygraliśmy i jesteśmy gotowi uczynić następny krok,
-udowodniliśmy sobie, że potrafimy poradzić sobie z tym, co staje na naszej drodze, wziąć na siebie odpowiedzialność,
-sukces szkolny, akademicki, w pracy,
- zaszliśmy wysoko, zwyciężyliśmy i czujemy się z tym dobrze,
-zwycięstwo,
-nagrody,
-publiczne uznanie,
-rozwiązane problemy,
-wygrana,
pozycja odwrócona :
-cierpimy z powodu rozczarowania,
-niespełnione marzenia,
-brak gotowości do zmagań,

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:11 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

6 buław - ważna wiadomość, zysk, osiągnięcie zamierzonego celu. Oferta wyjazdu.
Komunikacja - wiadomość, dyplomacja, negocjacje, oferta pokojowa. Komunikacja jest podstawą współpracy.

Odwrócona - nieodpowiedni przyjaciele, niedotrzymana obietnica, ostrzeżenie przed wyjazdem, niepewność wyniku.

Obrazek

PostZamieszczono: 28 sie 2012 15:25 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dla mnie to zwycięstwo sukces przezwyciężenie problemów długo oczekiwana zmiana

PostZamieszczono: 01 wrz 2012 13:04 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

A ja tę kartę odbieram dość dobrze - zwycięstwo, sukces , wyjście z opresji , pokonanie problemów itd jednak ta karta opisująca kogoś może wskazywać iż taka osoba lubi "się pokazywać" być w centrum uwagi i "paradować z dumą przed wszystkimi" :P również odbieram ją jako pokazywanie wszystkim że odniosło się sukces - prosze mnie poprawić jak się mylę :) jeśli chodzi o miejsca , sytuacje to mi się ona kojarzy z pielgrzymkami , paradami , nie wiem dlaczego ale i z korkami ( na ulicach ) :P i to chyba wszystko ^^

PostZamieszczono: 03 wrz 2012 20:23 
Stały Bywalec

Witam serdecznie :* 6 Buław wg A.Świrskiej "Zaproszenie do tarota" jest kartą ukazującą nastrój triumfu. to wrażenie zawdzięczamy głównie postaci zwycięzcy, w której ujawnia się energia, optymizm i energia buław. Pokazany jest tu triumf wodza, co podkreśla wieniec laurowy na jego skroni. Otaczają go wierni i oddani druhowie którym zawdzięcza swój sukces. Jednakże zamiary tego człowieka są nieznane. Wydaje się, że nie pragnie on korony, że wystarcza mu wieniec. Może to świadczyć o szlachetności jego ambicji, jak również o niedojrzałości, gdyż nie przypomina wyglądem stuprocentowego wojownika. Być może, że zwycięstwo przyszło mu zbyt łatwo, a szczęśliwy zbieg okoliczności uczynił z niego idola grupy, nie wiemy dokąd zmierza. Może udaje się do zamku, gdzie odbierze należne mu hołdy lub pozostanie ze swoimi towarzyszami, nie dbając, jak zostaną ocenione jego czyny. Brak tu choćby jednej drobnej wskazówki, jak potoczą się jego dalsze losy. Waite nazwał Szóstkę Buław kartą zwycięstwa. Wydaje się, że chciał przez to celowo położyć nacisk na relatywność tego pojęcia i dlatego zestawił je z walką człowieka ukazaną na następnej karcie. Uczynił to chyba dlatego, żeby głębiej zrozumieć zmagania człowieka samotnego.
Zwykle gdy jakieś pragnienie łatwo się spełnia lub zamierzony cel daje się osiągnąć bez większego wysiłku, człowiek zaczyna oddalać się od swoich naturalnych sił życiowych. Siły, które przedtem go wspierały teraz nagle w nim słabną, co sprawia że czując wielkim, jednocześnie pustoszeje w środku. Prowadzi to do zaniedbania zwykłych ludzkich odruchów oraz przywiązania coraz większej wagi do wartości powierzchownych. Potrzeba bycia wielkim rodzi w człowieku próżność i tym sam hamuje jego rozwój.
O zwycięstwie jakie zapowiada ta karta może decydować splot przypadków, uśmiech losu, czy ludzie służący nam pomocą. Nasze zwycięstwo nie musi być trwałe. Karta ukazuje chwilową przewagę lub krótkotrwały sukces osiągnięty niekiedy przypadkowo. W rozkładzie dotyczącym rozwiązania jakiegoś problemu
trzeba wziąć pod uwagę relację tej karty z innymi kartami, które powiedzą lub wykluczą nadzieje na utrzymanie zwycięstwa. Los bywa zmienny i kapryśny. Możemy stać się bohaterami jednego dnia, nie rozumiejąc, dlaczego później szczęście zdecydowanie się od nas odwraca. Łatwe zwycięstwo może obrócić się przeciwko człowiekowi, który zdobywa się na gwałtowny zryw, zapominając że trwały sukces poprzedza żmudna praca.
Natomiast w sferze uczuć Szóstka Buław pozwala na przeżycie namiętnej przygody, w której uzyskana przewaga nad partnerem może stać się niespodziewanym zwrotem w naszym życiu. Ważne jest, jak wykorzystamy nadarzającą się okazję". Pozdrawiam :zgadzasię: :

PostZamieszczono: 07 wrz 2012 12:55 

Czesto mi opkazuje ta 6 ze jedna osoba blyszczy w tlumie a na jego sukces pracuja wszyscy... I bardzo czesto przejmuje ich zaslugi

PostZamieszczono: 26 maja 2013 23:15 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

A ja się zastanawiam czy na pozycji przeszkód 6 buław pokazuje, że sprawa jest przegrana i podkreśla brak perspektyw (chociaż chyba nie powinno, w końcu to tylko MA?) czy może zwycięstwo, ale okupione wyrzeczeniami, "drogą po trupach", pyrrusowe zwycięstwo, opóźnienie?

PostZamieszczono: 27 maja 2013 06:56 
Wszędzie mnie pełno!

W tym miejscu pozwolę sobie zauważyć coś istotnego.
Interpretacja danej karty w Arkanach Małych zleży od rodzaju tali.
Inna jest symbolika niejednej karty np. w tali "Świetlisty Tarot" ( A. Chrzanowska ), a inna w np. " Tarot Snów" - ( C. Marchetti ) ...
Więc daną kartę należy interpretować wyłącznie na podstawie WŁASNEJ TALI.
W/g mojej :
6 Buław -
Ta Karta mówi o odnoszeniu zwycięstwa przez ciężkie bitwy i towarzyszącemu temu wydarzeniu pochwałach, zaszczycie i uznaniu.
Reprezentuje osobiste zwycięstwo, realizację twórczych celów w pracy, sztuce i nauce.
Zapłata za podjęte ryzyko.

p.p: Społeczna akceptacja, praca zespołowa, wygrywanie, sukces, spełnione marzenia i pragnienia.
Dobre wiadomości dotyczące osób z rodziny i przyjaciół.
p.o: Porażka, rozczarowanie, zwycięstwo przeciwnika. Niespodziewane trudności, kłopoty rodzinne.
Zgadzam się z "Basiunia 53".

PostZamieszczono: 29 maja 2013 20:03 
Administrator
Awatar użytkownika

Sporo razy temat się pojawiał, ale skoro znów jest, to i znów go szurnę. :)

Eqiunoxe pisze:
Interpretacja danej karty w Arkanach Małych zleży od rodzaju tali. Inna jest symbolika niejednej karty np. w tali "Świetlisty Tarot" ( A. Chrzanowska ), a inna w np. " Tarot Snów" - ( C. Marchetti ) ...
Więc daną kartę należy interpretować wyłącznie na podstawie WŁASNEJ TALI.

Pliiis wszystko, tylko nie to. :)
Interpretacja nigdy nie powinna zależeć od rodzaju talii. W Tarocie w ogóle nie ma miejsca na samowolkę. W ogóle to będę strzelać z kolubryny do każdego, kto spróbuje tutaj interpretować kartę wyłącznie na podstawie posiadanej talii!

Obrazek
:PP

Interpretacji kart MA nie opiera się na wizjach różnych autorów, lecz na bazie jaką stanowią WA, połączone z określonym żywiołem i jakością numerologiczną.

Mówiąc wprost, znaczenie VI Buław nie bierze się z ilustracji karty wykonanej przez Marchettiego, panią Chrzanowską ani nawet tej przez Pamelę Coleman Smith w talii Waite'a.
VI Buław to arkan VI działający w warunkach żywiołu ognia, z wydatną domieszką wody i ziemi pochodzących od wibracji numerologicznej szóstki.
Szóstka powoduje, że karty z tym numerem zawsze wkraczają w sferę międzyludzką, tzn. dotyczą jakichś interakcji społecznych. Przy VI Monet działa aspekt materialny (współzależności finansowe etc.), przy VI Kielichów na pierwszy plan wychodzi wrażliwość/empatia pozwalające na wyczucie jak zrobić komuś dobrze, VI Mieczy daje intelektualne rozumienie i dużą tolerancję z tego wynikającą, a VI Buław co robi?
Umożliwia działanie w grupie, reprezentuje energię skupioną na jakimś wspólnym zadaniu bądź celu.
I o tym opowiada ta karta - jakkolwiek by ją rysowano.
Często np. pokazywana jest triumfująca osoba otoczona wianuszkiem fanów, bo VI Buław jako jednostka najlepiej czuje się w grupie - wtedy może błyszczeć, być w centrum zainteresowania, oraz dawać coś od siebie innym. Dodam, że grupa to też nie koniecznie tłumy, równie dobrze może chodzić o parę.
W każdym razie negatywna VI Buław tylko stroszy piórka i oczekuje że inni będą jej sprzyjali, pozytywna zdobywa popularność dzięki pozytywnym działaniom, także tym leżącym we wspólnym interesie grupy.

Maralee pisze:
A ja się zastanawiam czy na pozycji przeszkód 6 buław pokazuje, że sprawa jest przegrana i podkreśla brak perspektyw (chociaż chyba nie powinno, w końcu to tylko MA?)

Tak, raczej nie chodzi o kompletny brak perspektyw i przegraną, bo jak słusznie zauważyłaś to jest tylko MA, a te przeważnie nie przesądzają o wyniku.
VI Buław w pozycji negatywnej (czy też na blokadach) może oznaczać, że np. akurat nie ma wsparcia otoczenia, które w danej sprawie byłoby pomocne.

PostZamieszczono: 31 maja 2013 13:53 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Tak, raczej nie chodzi o kompletny brak perspektyw i przegraną, bo jak słusznie zauważyłaś to jest tylko MA, a te przeważnie nie przesądzają o wyniku.
VI Buław w pozycji negatywnej (czy też na blokadach) może oznaczać, że np. akurat nie ma wsparcia otoczenia, które w danej sprawie byłoby pomocne.

O, to dobrze. Wyszłam z założenia (nie wiem czy właściwego), że jednak energia 6 buław jest skupiona w dużym stopniu wokół jakiegośtam zwycięstwa, więc na pozycji przeszkód nie może mówić o całkowitej przeciwności, czyli przegranej. Po prostu coś z tym "zwycięstwem" będzie nie tak. Obstawiam, właśnie, tak jak piszesz - brak wsparcia otoczenia, które nie będzie przychylne. To bardzo pasuje do tej sytuacji.

PostZamieszczono: 01 cze 2013 10:37 
Wszędzie mnie pełno!

Na koniec pozwolę sobie zauważyć ( mimo naszych różnic w podejściu do talii Tarota i Kart ) - tak bardzo ogólnie - w/g własnego zdania:
Wszelkie wróżby, interpretacje Kart - to proces bardzo indywidualny, osobisty i szczególny właśnie z powodu - tej swoistej, indywidualności - intuicji w danym momencie wróżby ...
My, tu na forum możemy sobie coś podpowiadać, sugerować, dyskutować, ale i tak ostatecznie pozostaniemy sam na sam ze swoimi Kartami i swoją niepowtarzalną intuicją, by jak najtrafniej ocenić ...

PostZamieszczono: 05 cze 2013 10:33 
Administrator
Awatar użytkownika

Ja się z tym indywidualizmem głęboko nie zgadzam. Tarot jest bardzo precyzyjnie pomyślanym systemem, w którym nie można zastępować wiedzy intuicją. Łączyć wiedzę z intuicją - o tak, jak najbardziej trzeba, ale na pewno nie jedno kosztem drugiego.
:)
Wiem, że pokutuje przekonanie, że sama intuicja tarociście wszystko powie, ale to nie jest prawda. Jeśli masz ochotę podyskutować na ten temat (jakiś czas temu został podjęty), zapraszam do wątku: http://www.tarotnet.pl/forum2/viewtopic.php?f=50&t=1941

PostZamieszczono: 03 paź 2013 08:33 
Stały Bywalec

ta karta pokazuje mi chwilowy sukces, powrot na krotko, zwyciestwo nie na dlugo. w pytaniach o powrot mezczyzny odp jest jednoznaczna "tak", ale nie bedzie na stale. ktos ma fuksa, farta, nie zapracowal sobie rzetelnie na wygrana, korzyta z nadarzajacej sie okazji. dokladnie tak jak opisuje to pani Świrska "chwilowa przewaga lub krotkotrwaly sukces; mozemy stac sie bohaterem jednego dnia nie rozumiejac dlaczego pozniej szczescie zdecydowanie sie od nas odwraca".

PostZamieszczono: 03 paź 2013 12:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Z tym niezapracowaniem na sukces warto uściślić, jakiego rodzaju to niezapracowanie.
VI Buław jest bardzo bliskim odpowiednikiem astrologicznego Lwa. W tym układzie mamy Marsa w Lwie.

Skopiuję tutaj dobry opis z bloga PachnieWitch (http://pachniewicz.wordpress.com).

Cytuj:
Mars w Lwie nadaje ton społeczności w której żyje, często bierze na siebie funkcje organizatora, przywódcy, czy dominującego samca…

Idealnie się do tego nadaje gdyż posiada wielka charyzmę…

Archetypowe wyobrażenie Marsa w znaku Lwa to: wódz, gladiator, torreador…

Ciekawostka jest fakt, iż na kobietę z tak silnym Marsem podprogowo “działają” mężczyźni w uniformie, mundurze, pelerynie władzy..

Najbardziej na świecie pragnie dopingować i podziwiać Go przy pracy wymagającej kunsztu, spektakularności!

Kobieta ta nie toleruje leniuchów, nieudaczników, tchórzy i słabeuszy…

Agresja:

drażliwość, zwłaszcza na punkcie krytyki, napięcia rosną równie szybko co opadają

Wentyle agresji:

Jazda samochodem, sporty elitarne

Dewiza :

“przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem!”

Podsumowując kobieta z Marsem w znaku Lwa pragnie wspaniałomyślnego , szanowanego mężczyzny …o niezłomnej pewności siebie i porywającej radości życia !

O, takiż to kwiatek z Marsa w Lwie/VI Buław.
Ta energia generalnie daje człeka w typie hej do przodu, który dużo robi dla lansu i zazwyczaj jakoś się wybija na tle otoczenia. Jest lubiany i podziwiany, więc jak już coś spieprzy, nie koniecznie ludzie od razu rozniosą go na widłach. Jakoś tak po prostu patrzą na niego przez palce, często nie bez racji... Analogicznie w szkole pani nauczycielka nie stawia swojemu beniaminkowi trójczyny, tylko "naciąga" ocenę na czwórkę.

Tak więc niezasłużony sukces VI Buław nie tyleż wynika z rzeczywistego totalnego braku zasług i farta, co z faktu że zgromadzony dotąd pozytywny kapitał procentuje. VI Buław dzięki temu co robiła wcześniej, tak jakby na ten czas wolno więcej.
Negatywna VI Buław może pokazywać sytuację, kiedy w danym momencie zużyliśmy nasz własny pozytywny kapitał i nie możemy liczyć na fory. Całkiem negatywna VI Buław może być typem, który oczekuje specjalnego traktowanie za to tylko, że istnieje. :) Na pewno spotkałyście takich panów-królewiczów (mówię o panach, bo jednak to mocno męska energia).

PostZamieszczono: 03 paź 2013 12:10 
Wszędzie mnie pełno!

Ja jednak będę nadal upierał się przy swoim zdaniu.
Mniej teoretycznego gadania i książkowego "udowodniania ", a więcej po prostu ... własnej, osobistej intuicji przy każdym rozkładzie, bo na tym polegają wróżby z Kart Tarota.
EQ

PostZamieszczono: 03 paź 2013 12:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Equinoxe, skoro taki Twój wybór...
Gdyby to było takie proste, że intuicja rach ciach wszystko załatwi za nas, to by nawet tego forum nie było, bo i w jakim celu marnotrawić czas na dywagacje o kartach, symbolach, znaczeniach? Każdy by mógł wziąć talię do rąk i intuicyjnie wróżyć.
W przypadku tarota i wielu innych ezoterycznych narzędzi, intuicja bez know-how jest jak rower bez kół. Codziennie udowadniają to ludzie, którym słabo wychodzi jazda. Jedni starają się zrozumieć system i dzięki pogłębieniu wiedzy raz po raz widzą pozytywne efekty swoich starań, drudzy ostentacyjnie olewają "książkowe gadanie", a w konsekwencji ich wróżby są trafne jedynie w ich własnym pojęciu.
Nikt nie mówił, że tarot jest dla wszystkich.

PostZamieszczono: 03 paź 2013 14:06 
Wszędzie mnie pełno!

Do Kingi :
Zawsze warto dyskutować, po to są przecież wolne ogólnodostępne fora dla wszystkich...
I właśnie to czynię.
Na nich właśnie ścierają się odrębne opinie, zdania, metody pracy, różnica pracy z Kartami ...itp. ...itp ...
Ważne, aby każdy szanował swego rozmówcę z odrębnym zdaniem i nie przekraczał pewnej granicy dyskusji .
Piszesz - " ... wróżby są trafne jedynie w ich własnym pojęciu... " ( czyli co, tylko moim ? ! )
Moje wróżby są trafne - zapraszam np. na sąsiednie forum - kartylosu.cba.pl - to się pani przekona ( ja także jako Equinoxe ).
Obawiam się, że to tej granicy nietolerancji i szacunku dla drugiego człowieka ( wróżbity ) i jego metod wróżenia - tym powyższym postem - pani niebezpiecznie zbliżyła się.
Bardzo mi przykro, że słyszę właśnie od pani - pewien sygnał zdyskredytowania mnie.
To nie wypada Administratorowi takiego Forum.
Wieslaw

PostZamieszczono: 03 paź 2013 14:49 
Administrator
Awatar użytkownika

OK, przepraszam, jeśli tak to zrozumiałeś.
Z drugiej strony też mogę poczuć się tutaj dotknięta, wszak sam wciąż ripostujesz, że wiedza którą się dzielę jest bezużyteczną paplaniną i że dla poznawania tarota znacznie lepsza jest intuicja, niż podstawowe zrozumienie z czym mamy do czynienia przy takiej czy innej karcie.

PostZamieszczono: 03 paź 2013 15:07 
Wszędzie mnie pełno!

Nigdy nie napisałem, że " coś jest jakąś paplaniną " ....
Ot , po prostu mam inne zdanie i podjąłem się dyskusji ( innego zdania ) na temat Tarota , jak to na forach bywa...
Zawsze Kingo Cię szanowałem i ceniłem .
A że jest różnica zdań ? To na tym właśnie polegają wolne dysputy ....
Znaczenia poszczególnych kart - znam doskonale - sam opracowałem skrypt znaczenia 78 Kart Tarota + z pozycjami odwróconymi - ostatnio całość wysłałem gratis do - Antonia i może to Ona potwierdzić.
Dla mnie na pierwszym miejscu - znaczenie Kart , a potem zaraz ta intuicja.
- z poważaniem - Wiesław

PostZamieszczono: 03 paź 2013 21:21 
Stały Bywalec

tak, duzo prawdy jest w opisie p. Pachniewicz.
Mezczyzna jako przebojowy typ, szturmem zdobywa otoczenie. jednak zostalabym przy tym ze nie zawsze ma cos konkretnego w zanadrzu. napisalas Kingo: lans, a ja bym to jeszcze rozszerzyla tak: opakowanie cudowne, w srodku wielkie nic. poniewaz nie mozna zawsze stwarzac pozorow, kiedys wszystko sie wyda. albo ktos "przytomniejszy" z otoczenia zda sobie z tego sprawe.
ok, tu mowimy o cieniu lub ekstremum.
wczoraj 6bulaw z 10mieczy pokazala mi mezczyzne w typie o ktorym sie mowi "boso ale w ostrogach". udawacz, ze wszystko jest ok, nacukierkowane, polukrowane zycie, a i tak kazdy wie jaka jest prawda.
i a propos "uwaga, oto jestem": umiarkowanie pokazuje mi ze ktos jest i uwaza, ze to wystarczajaco zeby starac sie o relacje. "no jestem! czego chcesz wiecej?"

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]