Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 9 Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 9 Buław
PostZamieszczono: 09 sie 2009 15:01 
Obrazek
Harmonious

9 Buław
brak zaufania, postawa obronna,, oczekująca ataku,
karta zmęczenia walką,
postawa czujności,
dopatrywanie się zagrożenia nawet tam, gdzie w żadnym razie go nie ma,
dmuchanie na zimne,
sprzeciw wobec zmian.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 9 Buław
PostZamieszczono: 29 sty 2010 22:49 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Te 9 kije dały mi sie ostatnio mocno we znaki jako problemy z przeszłosci i juz wiem co ta karta oznacza-my ci pokazemy jak podskoczysz :(

PostZamieszczono: 12 cze 2010 18:58 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

a czy ta karta moze pokazywac miejsca ?
i jakie wg was?

PostZamieszczono: 05 lip 2010 10:13 
Z ksiazki D.M. Slowikowskiej ,, Sekrety Malych Arkanow Tarota'':

,,Slowa-klucze do liczby 9 w polaczeniu z odpowiednim kolorem:
9- zamkniecie cyklu, zakonczenie starych spraw, kosmiczna milosc, milosierdzie, marzenia, iluzje.
9 z kolorem bulaw: doprowadzenie swoich dzialan do perfekcji; zakonczenie dzialan; skuteczne pomaganie innym; splacanie zobowiazan karmicznych.(...)

,,Dzialanie: konsekwencja w dzialaniu; wielka sila i stabilnosc nie do pokonania; odwaga w obronie i zwyciestwo w ataku; pewnosc, ze przeciwnicy zostana pokonani; spodziewane przeszkody beda latwiejsze do pokonania niz sie spodziewalo; upor w dazeniu do celu; pomyslne zukonczenie wczesniej rozpoczetych dzialan; odpowiedni moment na ukladanie dlugofalowych planow.(...)

Dziewiatka bulaw odwrocona: zmiana planow; dzialanie pod przymusem; opoznienie; zahamowanie; brak energii i checi do dzialania; przekladanie spraw na pozniej; nieszczesliwy splot okolicznosci nie pozwala doprowadzic spraw do konca.''

PostZamieszczono: 05 lip 2010 10:43 
Znaczenie karty w rozkladach na pozycji ,, Nastawienie drugiej osoby do ciebie'' To moje ,,domowe tlumaczenie'' z ksiazki Banzhafa ,, das Tarotbuch''

Masz do czynienia z czlowiekiem bardzo zamknietym. Nieufnosc z ktora cie traktuja nie ma zrodla w tobie lecz w jego osobistej histori i negatywnych doswiadczeniach. Jesli chcesz przekonac tego czlowieka do siebie, musisz dac mu czas uleczyc jego stare rany,traktowac je powaznie i krok po kroku powoli zdobywac jego zaufanie.

PostZamieszczono: 05 lip 2010 17:45 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

A najlepij to se dac z nim spokój .
Wg Słowikowskiej- Uczucia: bezinteresowna lub platoniczna miłość; zazdrość i wpływ osób trzecich na sytuację w związku; narastająca wrogość i niemożność porozumienia się z partnerem; w związku może pojawić się rozdźwięk i ból spowodowany tym co nas spotkało.
To karta takiej blokady jesli chodzi o uczucia ciezka karta i trudno ja przejsc,z reguły sie przegrywa. Jeszcze nidy 9 kije nie pokazała mi zadnej sprawy wygranej. Npiecie tej karty Banzhaf przyrównuje do wiezy.

PostZamieszczono: 19 lip 2010 12:59 
Administrator
Awatar użytkownika

O, skoro o uczuciach mowa, to w związku IX Buław będzie wskazywała na tłumioną złość i pretensje. Skala rozpiętości spora, bo od zwykłych fochów, po większe urazy. Ważną cechą tego stanu jest niechęć/brak sił do naprawienia napiętej atmosfery - w negatywnym aspekcie będzie to roszczeniowa postawa "ja nie będę, to ty masz się bardziej starać", natomiast w lepszym po prostu tłumienie, ręce opadają, "nie mam siły".

"Pozauczuciowo" IX Buław w zasadzie też jest osłabieniem, brakiem sił. Człowiek albo zrobił wszystko co mógł i musi złapać oddech, albo w przypadku negatywnej strony, uważa że nie ma sensu próbować, bo z góry zakłada iż jest bez szans.
Ale to również sytuacje, kiedy mamy na głowie mnóstwo obowiązków i spraw którym trzeba podołać. Jednym słowem jest podobnie jak przy X Buław, z tą jednak różnicą, że przy IX człowieka popycha do przodu ambicja i sam chce wszystkiego dokonać, a przy X nie ma wyboru, przygniata go jakiegoś rodzaju presja.

PostZamieszczono: 24 lip 2010 18:07 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

blokada na drugiego człowieka, nieufność, poczucie ,że wszyscy są przeciwko nam,

PostZamieszczono: 10 wrz 2010 22:16 
Stały Bywalec

Megi pisze:
9 Buław
brak zaufania, postawa obronna,, oczekująca ataku,
karta zmęczenia walką,
postawa czujności,
dopatrywanie się zagrożenia nawet tam, gdzie w żadnym razie go nie ma,
dmuchanie na zimne,
sprzeciw wobec zmian.

...<<dopatrywanie się zagrożenia nawet tam, gdzie w żadnym razie go nie ma,
dmuchanie na zimne,"""-z tym akurat bym się zgodziłabym, wyciągnęłam sobie jako początkująca rzecz jasna osoba kartę na jeden dzień ...fakt faktem w pracy zapowiadało się u mnie nie ciekawie ...ale cytująć rzeczywiście niektóre rzeczy zbyt wyolbrzymiałam a to wszystko powodowało niepotrzebny lęk....:)

PostZamieszczono: 22 gru 2010 12:25 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

tu gdzies ktos sie cieszył,ze to dobra karta ja dalej uwazam,ze nie,ze 9 kije to niebezpieczna karta,człek staje jak kogut do walki ale tyko staje i nic wiecej, Banzha gada,ze to mała wieza i rozwala wszystko i ma racje, kinga pisze
Cytuj:
skala rozpiętości spora, bo od zwykłych fochów, po większe urazy. Ważną cechą tego stanu jest niechęć/brak sił do naprawienia napiętej atmosfery -

i to je to i ma racje bo te 9 to ja na własnej skórze odczwam i jak mam w rozkładzie ja to wiem,ze se moge wsio olac bo i tak nic z tego a co do uczuc tj tak jak Kinga tu gada

PostZamieszczono: 29 sty 2011 16:47 
Awatar użytkownika

Jestem bardzo, ale to bardzo początkująca i ćwiczę przez losowanie karty na każdy dzień.Dzisiaj wylosowałam właśnie IX buław i ....
Pod względem uczuć obawy się nie potwierdziły( bezpodstawne lęki ).Zrobiłam zakupy artykułów spożywczych na przyszły tydzień z zaplanowaniem posiłków( planowanie). No i zostałam w domu bo nie chce mi się do nikogo iść (zniechęcenie i a może się narzucam?)
W sumie taki sobie zwykły dzień ale dopiero patrząc na Wasze tłumaczenia zauważam że karta może pasować ( chyba że ja dopasowuję fakty ale będę ćwiczyć dalej) :?

PostZamieszczono: 12 mar 2011 21:30 
Awatar użytkownika

- trzymanie się tego co osiągnęliśmy,
-wytrwałość,
-troska o własne interesy,

wg. książki p. Agnieszki Świrskiej:
- karta ukazuje stan zagrożenia, w którym przeciwności losu dosięgają człowieka w momencie najbardziej dla niego bolesnym,
-karta określa narastającą wrogość i niemożność porozumienia się z partnerem. Powodem takiego stanu mogą być osoby trzecie, przyczyniające się pośrednio do wyraźnie rysującego się rozdźwięku. Przyczyna konfliktu może być zazdrość.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 22:18 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

9 buław - przeszkody pokonane dzięki wytrwałości. Stabilność i sukces. Wróg będzie używał nieuczciwych metod.
Czujność, żałować czegoś. Obrona. Nie wszystko dzieje się bezkonfliktowo...

Odwrócona - zmiana lub rezygnacja z planów, zazdrość otoczenia. Nie wyjeżdżać, przesunąć przeprowadzkę.

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]