Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 3 Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Buław
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:17 
Obrazek
Spirit World

3 Buław
dalekowzroczność i dobre widoki na przyszłość,
solidna podstawa do działań,
miejsce pracy z dobrymi perspektywami,
otwarte perspektywy, poszukiwanie nowej przygody,
zdolność przewidywania, poczucie powołania.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 3 Buław
PostZamieszczono: 25 lis 2009 10:09 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

W moim doświadczeniu karta często pokazywała inną możliwość danej sprawy , czyli źródło tkwi nieco dalej niż w zasięgu ręki.
Druga opcja niestety dość przykra bo pokazuje śmierć , odejście na drugą stronę- zresztą jest to karta brama . Oczywiście muszą zaistniec inne karty ale ona jak dla mnie aż bije odejściem.

PostZamieszczono: 26 lis 2009 09:07 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Mały Arkan zwiastujący najważniejszy moment w życiu? Hmm... Udało Ci się kiedyś, Natalia, powiedzieć taką wróżbę pytającemy?

PostZamieszczono: 26 lis 2009 12:38 

Nie stosuję takich głupich chwytów, a poza tym to najmniej życiodajna prognoza... :roll:

PostZamieszczono: 26 lis 2009 17:22 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zwrócenie ku przyszłości,wzrok naprzód, przed siebie - prawidłowo (nie marnuje czasu na rozpamiętywanie minionego); pewność siebie, poczucie dumy, pewnej też wyższości, wyjątkowości, refleksja; odkrywanie czegoś nowego dalekowzroczność; moment "przed" podjęciem działania - świadomie; przygotowywanie się; "gościu" nie wie, że "podświadoma siła" popycha go w stronę Nowego (buława z lewej strony stoi sobie samodzielnie, niepodtrzymywana przez "gościa", po prostu tkwi sobie obok niego); Otwartość na Nowe;moment przed ruszeniem w drogę; Liczba 3 wskazuje na inteligencję, umiejętność tworzenia, a więc kreatywność

PostZamieszczono: 27 lis 2009 12:59 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ja III Buław interpretuję jako bycie w trakcie realizacji jakiegoś przedsięwzięcia. Przy II Buław dopiero planujemy, marzymy, zastanawiamy się a dla mnie III to chwila refleksji nad tym jak daleko nam jeszcze do realizacji postawionego celu i ile już udało się osiągnąć. Jesteśmy zmotywowani i podjęliśmy już pewne kroki a teraz wyznaczamy trasę podróży na poczekaniu i nie zniechęcają nas nieoczekiwane przeszkody.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 15 lut 2010 18:49 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Na karcie jest człowiek, który zaparzony jest przed siebie, stoi na brzegu i patrzy na statki. Ja odbieram tą kartę jako taki czas, kiedy potrzebujemy więcej przestrzeni do działania aby móc realizować swoje zamiary,plany.
Jak patrzę na nią, to aż czuje taką siłę,która gdzieś mnie pcha do przodu :)
Mi kojarzy się jeszcze z chęcią przygód, chęcią przeżycia czegoś nowego w każdym bądź razie jakiś zmian, daje siłę i nadzieje.

PostZamieszczono: 16 lut 2010 23:48 
Awatar użytkownika

Dla mnie to podróż, taka, która już czai się na horyzoncie :), a także:
uczucia: przyjaźń, praca: delegacja, pomyślne negocjacje, dogadanie się.
Ale spotkałam się też z interpretacją: "choroba". W położeniu negatywnym oznaczać może:
uczucia: zdradę przyjaciela, praca: zastój, brak postępu w planach.

(Polecam "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Doroty Marii Słowikowskiej - ale myślę, że to pozycja dla zaawansowanych tarocistów, ponieważ przedstawia ogromne spektrum możliwych interpretacji, początkujący mogą poczuć się zagubieni.)

Dż: "co ja jestem, Pytia, czy Freud?"
KzB: "czarowni-wróżka"

PostZamieszczono: 17 lut 2010 21:06 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

III Buław dla mnie - "co było nie wróci i szaty rozdzierać na próżno..." ruszajmy więc na nowe szlaki, do nowych celów a właściwie nie ruszajmy bo już ruszyliśmy i wiele przed nami zdarzeń, to czy będą dobre czy złe, to już inna sprawa (karty stojące obok mogą wiele dopowiedzieć), III Buław mówi mi jedynie, że zostawiamy stare a idziemy po nowe doświadczenia nie oglądając się za siebie
"trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe
a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę..."

PostZamieszczono: 17 lut 2010 21:13 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Fajnie to napisałaś Rozi :)

PostZamieszczono: 17 lut 2010 21:25 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rene pisze:
Fajnie to napisałaś Rozi :)

Jestem po poważnych przejściach...
Naprawdę poważnych i po 10 miesiącach wahań przeszłam przez bramę III buław w nowe, inne,
niekoniecznie gorsze ;) - pożyję ... zobaczę ...
Może dlatego tak tę kartę czuję, wyszła mi w kartach milion razy i wiem jedno, zawsze lepsze jest nowe,
nawet niepewne, niż stare które nie wróci, bo rozpamiętywanie daje tylko gorycz.
Pozdrowionka

PostZamieszczono: 22 kwie 2010 19:08 
Dla mnie jest taka mala Gwiazda XVII, spogladanie z ufnoscia w przyszlosc, na nowe perpektywy daace nadzieje...

PostZamieszczono: 11 maja 2010 15:07 
Administrator
Awatar użytkownika

Dodam że kluczowym aspektem III Buław jest właśnie przestrzeń do działań. W życiu to te sytuacje, kiedy zaczynamy coś robić, mamy cel i dążymy do jego realizacji bez przeszkód ze strony otoczenia. To oczywiście początkowy etap, dlatego można śmiało powiedzieć, że do zakończenia droga daleka, plan jest dalekosiężny ale jednocześnie elastyczny. Symbolicznie wyraża to otwarte morze. Ta przestrzeń sugeruje również, że sposób dotarcia do czegoś nie jest zdeterminowany, mamy duże pole do popisu, a możliwości ciągle będą się odsłaniały w trakcie podróży. Autor celowo pokazał człowieka nad morzem, a nie na przykład na normalnej ścieżce czy drodze.

W negatywach III Buław może być oczywiście zwykłym zagubieniem się, brakiem pomysłów jak skorzystać z wolności, chaotycznością, brakiem wyobraźni, przegapianiem szans.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 20:32 
Awatar użytkownika

-przygotowanie do podróży,
-dalekowzroczność,
-sukces w działaniu,
-podróż w interesach,
-zmiana pracy,
-wdrażanie pomysłów w życie,
- dobre widoki na przyszłość.
- oczekiwanie na czyjeś przybycie
Rada z jednej karty Barbara Antonowicz- Wlazińska :
Musisz sam wiedzieć, co jest ważne w Twoim życiu i jakie masz cele. najwyższy czas, abyś to sobie uświadomił. To czas na twórcze projekty. Doświadczenia przeszłości już są za Tobą. Przymierze z nią zawarte. Strachy przeszłości nie będą Cię już prześladowały.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 20:52 
Ojej :roll: a kto wkleił taką kartę do mojego pierwszego postu? :shock: nie bardzo mi się to podoba :?

PostZamieszczono: 12 mar 2011 21:32 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Megi pisze:
Ojej :roll: a kto wkleił taką kartę do mojego pierwszego postu? :shock: nie bardzo mi się to podoba :?

rzeczywiście jest lekko niepokojąca :?

A jak odczytać kartę 3 Buław z LS jako kartę dnia?
http://www.albideuter.de/html/lo_scarabeo_24.html

PostZamieszczono: 14 mar 2011 22:00 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Karta LS pokazuje,że III buław posiada taki ogień, taką energię że można dzięki niej zrealizować wszystkie przedsięwzięcia. Materializują się zamierzenia i plany.Tak to widzę, czyli tego dnia w, którym wyciągasz tę kartę odniesiesz sukces w działaniu.

PostZamieszczono: 15 mar 2011 21:18 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

vines pisze:
Karta LS pokazuje,że III buław posiada taki ogień, taką energię że można dzięki niej zrealizować wszystkie przedsięwzięcia. Materializują się zamierzenia i plany.Tak to widzę, czyli tego dnia w, którym wyciągasz tę kartę odniesiesz sukces w działaniu.

Hmm... :? tak pytam, bo nie wiedziałam jak na to patrzeć. A pod koniec dnia miałam weryfikację- smutny dzień, męczący, nawet wpadłam w mocny dołek. I nie wiem jak to do tej karty odnieść.

PostZamieszczono: 15 mar 2011 22:37 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Nie mam dużego doświadczenia i może się mylę, ale w takim razie spójrz na kartę jak na odwróconą ( ja odwracam karty) czyli perspektywy i plany owszem, ale uwaga na wypalenie się i związane z tym problemy w realizacji. Albo przedsięwzięcie jest nie na Twoje możliwości, mogą pozostać w sferze planów, albo wymagają lepszego rozplanowania. Brak satysfakcji z wykonywanej pracy. Może ktoś mądrzejszy się wypowie. :)

PostZamieszczono: 16 mar 2011 00:57 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
To oczywiście początkowy etap, dlatego można śmiało powiedzieć, że do zakończenia droga daleka, plan jest dalekosiężny ale jednocześnie elastyczny. Symbolicznie wyraża to otwarte morze. Ta przestrzeń sugeruje również, że sposób dotarcia do czegoś nie jest zdeterminowany, mamy duże pole do popisu, a możliwości ciągle będą się odsłaniały w trakcie podróży.

Wiadomo, ilu ludzi to i tyle może być interpretacji. W sumie to i tak interpretacje wróżb poszczególnych osób dają rezultaty, które mniej lub więcej są zbliżone do siebie. Oczywiście zakładając, że te wszystkie osoby potrafią czytać karty w miarę nieźle.
Jako główne przesłanie III Kijów, to w mej interpretacji jest to osiąganie rezultatów (w czymś), kreatywność, otrzymanie wiadomości (dobrej, złej), pewne pośrednictwo w relacjach międzyludzkich, w ogóle jakaś aktywność społeczna danej osoby, komunikatywność, itp, itd. Dlaczego ma interpretacja tak się różni od twej ? Otóż biorę pod uwagę liczbę 3, która mówi o tych cechach. Więc i popieram tezę ludzi, którzy twierdzą, że Tarot jest bardzo związany z numerologią.
W mym rozumieniu, postać na karcie (Rider-Waite) oczekuje na nadpływające statki i na ich wiadomość z dalekich krajów, jakiś towar. Ktoś widzi na tej karcie, że statki odpływają a ja widzę, że one przypływają. I przez to wyrażam swą interpretację co do III Kijów: osiąganie rezultatów i co za tym idzie - kreatywność.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 16 mar 2011 08:51 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

cyfra 3 to ekspresja, działanie, zdecydowane działanie bo 3 już doskonale wie czego chce, o co chodzi
i do czego będzie zmierzać. Cyfra 2 miała dylematy, co wiązało się z zastanawianiem, wyobrażaniem sobie itd.
3 Buław to ogromna energia sprecyzowanych już planów gotowych do realizacji od zaraz.
Będąc w tej energii osiągamy sukcesy, załatwiamy sprawy,podejmujemy decyzje,czujemy się pewnie.
Można też narobić głupot niestety, bo jak nas poniesie to zanim pomyślimy już coś zrobimy, to buławy,niepokój, pobudzenie i chęć gnania do przodu.
3 Buław może sygnalizować że się dusimy w jakiejś sytuacji co nam odbiera energie do zycia,działania i dlatego też
mówi aby się wziąć w garsc i działać,działać, nie czekać jak w 2 B, tylko działać bo brak działania to kumulacja
nagromadzonej energii,która niestety zaczyna bić w nas,męczymy się, dusimy.
Gdy się czujemy niezrealizowani wtedy bywają te dołki o których wspomniała FairyWitch, karta może też wzywać
że to dobry moment na podjęcie zdecydowanych działań,właśnie teraz.

PostZamieszczono: 16 mar 2011 18:14 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Spojrzałem teraz na to co napisałem. W zdaniu W sumie to i tak interpretacje wróżb poszczególnych osób dają rezultaty, które mniej lub więcej są zbliżone do siebie. Powinienem był napisać: W sumie to i tak interpretacje wróżby na ten sam temat, dają rezultaty, które mniej lub więcej są zbliżone do siebie.
Swoją drogą mam pytanie do admina/moderatorów. Dlaczego na tym forum nie ma opcji normalnego edytowania/usuwania komentarzy ? Normalnego, mam na myśli to, że edytuję swój post i dalej pozostaje on ten jeden, już zedytowany, a nie, że kreowany jest drugi (bez względu czy chcę tego czy nie) z naniesioną poprawką.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 16 mar 2011 18:30 
Moderator
Awatar użytkownika

Gdy napiszesz post i zatwierdzisz go możesz go edytować jeszcze przez kilka minut, później ta możliwość znika
Jeżeli zaś bardzo Ci zależy na tym aby dodać coś do swojego postu (ważnego), po dłuższym czasie, możesz napisać do mnie z taką informacją i ewentualnie mogę taki dodatkowy element/tekst/zmiane do postu dodać.

PostZamieszczono: 16 mar 2011 18:50 
Administrator
Awatar użytkownika

Dokładnie. Post można edytować przez bodajże 15 minut od jego napisania, później użytkownik nie może tego robić bez współpracy z moderatorem (w ogóle nie ma opcji "zmień"). Chodzi o to, żeby po pierwsze nie było możliwości zmiany wypowiedzi po fakcie, po drugie żeby nie usuwano treści postów wedle własnego uznania (bo się ktoś obraził, odwidziało mu się i wszystko czyści). :)

Siedem, ale nie rozmijamy się wcale z tymi interpretacjami. Kreatywność z zasady jest czymś, co nie może być ograniczone lub sztywne - podstawą twórczości jest otwartość, albo raczej umiejętność wykorzystywania środków dostępnych w danym momencie i w danych warunkach.

Łodzie z żaglami świetnie oddają sens kreatywności i III Buław.
Płynąc łodzią musimy harmonijnie współpracować z siłami natury, czyli przede wszystkim wiatrem który jest w tym układzie siłą napędową. Trzeba umiejętnie ustawiać poszczególne żagle. Nie jest tak że raz je jakoś tam ustawiasz i spokojnie dotrzesz do celu - jeśli kierunek lub siła wiatru się zmienią (a zmieniają się często), ty musisz dostosować się do sytuacji. Odpowiedniego ustawienia żagli właściwie trzeba pilnować ciągle i cały czas reagować na aktualne warunki.

Jeden człowiek nie da rady obsłużyć dużej łodzi, tu już potrzebna jest praca zespołowa. Na pokładzie każdy ma swoją funkcję i określone wcześniej zadania, nie ma miejsca na robienie co komu przyjdzie do głowy. Dobra załoga współpracuje jak trybiki w maszynce, dzięki czemu wszyscy dotrą do celu.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 22:23 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

siedem pisze:
Kinga pisze:
To oczywiście początkowy etap, dlatego można śmiało powiedzieć, że do zakończenia droga daleka, plan jest dalekosiężny ale jednocześnie elastyczny. Symbolicznie wyraża to otwarte morze. Ta przestrzeń sugeruje również, że sposób dotarcia do czegoś nie jest zdeterminowany, mamy duże pole do popisu, a możliwości ciągle będą się odsłaniały w trakcie podróży.

Wiadomo, ilu ludzi to i tyle może być interpretacji. W sumie to i tak interpretacje wróżb poszczególnych osób dają rezultaty, które mniej lub więcej są zbliżone do siebie. Oczywiście zakładając, że te wszystkie osoby potrafią czytać karty w miarę nieźle.
Jako główne przesłanie III Kijów, to w mej interpretacji jest to osiąganie rezultatów (w czymś), kreatywność, otrzymanie wiadomości (dobrej, złej), pewne pośrednictwo w relacjach międzyludzkich, w ogóle jakaś aktywność społeczna danej osoby, komunikatywność, itp, itd. Dlaczego ma interpretacja tak się różni od twej ? Otóż biorę pod uwagę liczbę 3, która mówi o tych cechach. Więc i popieram tezę ludzi, którzy twierdzą, że Tarot jest bardzo związany z numerologią.
W mym rozumieniu, postać na karcie (Rider-Waite) oczekuje na nadpływające statki i na ich wiadomość z dalekich krajów, jakiś towar. Ktoś widzi na tej karcie, że statki odpływają a ja widzę, że one przypływają. I przez to wyrażam swą interpretację co do III Kijów: osiąganie rezultatów i co za tym idzie - kreatywność.

Twoja interpretacja do mnie przemawia..pięknie ująłeś... :D ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna