Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 4 Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 4 Buław
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:13 
Obrazek
Spirit World

4 Buław
poczucie bezpieczeństwa, zgoda, bliskość,
dobra atmosfera w miejscu pracy,
radość ze szczęśliwych zdarzeń,
domowa harmonia, wspólne świętowanie,
wycieczka za miasto.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 4 Buław
PostZamieszczono: 22 kwie 2010 19:10 
4 bulawy- zapraszamy i serdecznie witamy! otwarosc.

PostZamieszczono: 22 kwie 2010 22:32 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

związek nieformalny, domówka , randka za miastem, w domu, przy ognisku, spędzanie czasu z 2 osobą w bardzo miłej atmosferze.

PostZamieszczono: 29 kwie 2010 20:43 
otwarcie sezonu grilowania

PostZamieszczono: 14 maja 2010 12:30 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Oj dawno mnie już na forum nie było :oops:
Trochę się w moim życiu ostatnio działo i nie miałem głowy do kart :?

No, ale przejdźmy do interpretacji karty.

Wielkim Arkanem odpowiadającym IV Buław jest oczywiście Cesarzowa, która jest archetypem matki, ale również gospodynią.
IV Buław to przybycie na zamek Cesarzowej i towarzyszący jemu klimat. Gospodyni sprosiła wielu gości, którzy znajdują się w tle karty i są zaangażowani rozmową. Dwie centralne postaci witają kwiatami przybyszy (nas) i tutaj mam dość nietypowe skojarzenie.

Przypomina mi się pewna impreza, którą bardzo ciepło wspominam. Gospodarze przywitali mnie w drzwiach trzymając w rękach butelki z trunkami w podobny sposób jak osoby z karty trzymają kwiaty i krzycząc "Oooo" gardłowym głosem.

Ogólnie karta mówi o naszym przybyciu do jakiegoś miejsca, z którego organizatorzy imprezy się cieszą.

O tym czy IV Buław jest dla nas pozytywna czy negatywna zależy czy "nareszcie idziemy na imprezę do przyjaciół, gdzie będzie Janek, Zośka, Paweł itd... i jeszcze Magda weźmie tą fajną płytę no i ciekawe czy Olek znowu coś pieprznie w towarzystwie, że wszyscy się ze śmiechu popłaczą jak wtedy kiedy byliśmy..." czy może raczej "znowu idziemy do teściowej na imieniny, no i w dodatku będzie tam wujek Józek, który będzie znowu opowiadał o tym jak w wojsku... a potem pewnie ciotka Kryśka znowu będzie narzekać na zdemoralizowaną młodzież w naszych czasach..."

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 14 maja 2010 16:15 
Administrator
Awatar użytkownika

manfred669 pisze:
Oj dawno mnie już na forum nie było :oops:
Trochę się w moim życiu ostatnio działo i nie miałem głowy do kart :?

Nie szkodzi, cieszę się że już jesteś. :)

Co do IV Buław, rzeczywiście na pewno oznacza uczestnictwo w czymś, bycie elementem / filarem danej struktury (liczba IV to zawsze coś związanego z uporządkowaniem, stałością).
I tak gdy już mówimy o imprezie, jeśli jest pod znakiem IV Buław będzie oznaczała grono osób mocno ze sobą związanych, tworzących zgraną paczkę. Brak choćby jednej psuje nastrój, mówimy "eee, to już nie to". :)
Oczywiście ktoś spoza kręgu niestety w tę strukturę wpisać się nie może, zawsze będzie piątym kołem u wozu.

PostZamieszczono: 31 maja 2010 12:19 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Ja w IV Buław nie potrafię się dopatrzyć wolnego ,nieformalnego związku.Czwórka kojarzy mi się z właśnie formalnym założeniem rodziny,znalezieniem swojego szczęśliwego miejsca na ziemi i to własnego nie wynajmowanego ale takiego do którego posiadamy prawo własności potwierdzone notarialnie.Kiedyś wiele lat temu komuś wróżyłam i pojawiła mi się IV Buław i pamiętam ,że od razu zobaczyłam obraz szczęśliwego małżeństwa ,które krótko po swoim ślubie ma szansę wybudować swój dom.I czas to zweryfikował,człowiek ,którego poznałam podczas kładzenia Mu kart,wkrótce mi się oświadczył(w kartach miał Słońce przed IV Buław) ,po czym został moim mężem,ale domu nie wybudowaliśmy ,tylko kupiliśmy w przepięknym miejscu.

PostZamieszczono: 31 maja 2010 12:50 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Home sweet Home :D DOM ! Ciepły i Bezpieczny gości zaprasza w swe skromne progi w kominku Czwórczeka Buław ogienek rozpala by chwilę potem móc rozpalić do czerwoności sympatycznych przyjaciół a może i gości .

Świetne Opisy :D Zbieżność Interpretacji na równym poziomie :ugeek: mmmm ... A co powiecie na Odwróconą IV Buław ???
wg. mnie to niezrealizowane plany odłożone na plan dalszy i jeszcze jedno .. IV Buław odbija wydaje mi się CESARZA IV Mr. Boba Budowniczego który chce wbić kije i na nich dom postawić hehe przenośnia kije równa się wylać cement :ugeek: Wracajc do odwróconej IV Pałek - Nie wchodzimy w Biznes ponieważ grozi nam niebezpieczeństwo z brakiem pewności do zamierzonej inwestycji z przeszłości. Przeszłość w odwróconej IV Pałek mocno odciska swój ślad i piętno dlatego by wyzbyć się obaw należy sięgnąć po poradę do V Arcykapłana - kogoś z zewnątrz - kto doradzi i wskaże najlepsze rozwiązanie by postawić IV Buław na nogi. = IV Buław to IV Cesarz realizujący się przez XIV Równowagę idący ku V Arcykapłanowi = . Podobnie mamy z 5 Kijów np. V Arcykapłan - XV Diabeł - XVI Wieża Boga ( Konflikt murowany, bijatyka, policja, izba wytrzeźwień, zadyma, wykroczenia - działania poza prawem w skrócie ) .

No to Aniu ... Magicznie Poznałaś swą Miłość Życia :D Powodzenia i Spełnienia Wam Obojgu Życzę :D

PostZamieszczono: 31 maja 2010 12:53 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ania73 pisze:
Czwórka kojarzy mi się z właśnie formalnym założeniem rodziny,znalezieniem swojego szczęśliwego miejsca na ziemi i to własnego nie wynajmowanego ale takiego do którego posiadamy prawo własności potwierdzone notarialnie.

No bo wszystko z twoimi skojarzeniami jest ok, poza tym, że to Mały Arkan, więc z zasady mówi o "sytuacjach niższego poziomu" :) Buławy jak wszyscy tutaj wiemy reprezentują drogi wykorzystywania naszych energii życiowych. Wejście w jakikolwiek związek jest formą stabilizacji (4) życiowej choćby dlatego, że ustalamy sobie jakieś rutynki - spotykamy się z daną osobą, czasem nawet ustalamy sobie dni w tygodniu przeznaczone na randki itd itp.
I o tym aspekcie stabilizacji mówi IV Buław - nowe rutynowe drogi zużywania energii.

Ania73 pisze:
I czas to zweryfikował,człowiek ,którego poznałam podczas kładzenia Mu kart,wkrótce mi się oświadczył(w kartach miał Słońce przed IV Buław) ,po czym został moim mężem,ale domu nie wybudowaliśmy ,tylko kupiliśmy w przepięknym miejscu.

Widzisz w tym przypadku ta długofalowa stabilizacja została zsygnifikowana Słońcem. Tak trochę upraszczając - szczęście (Słońce) przez spotkania (IV Buław).

Oczywiście każdy ma swoje metody interpretacji a wszelkie teoretyczne definicje są niczym w porównaniu do intuicyjnego podejścia tylko spróbuj się "przyjrzeć" czy ta karta "nie działa" w opisany przeze mnie sposób ;)

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 31 maja 2010 17:00 
Awatar użytkownika

Dziękuję ślicznie za sugestie,wezmę pod uwagę.Ponieważ również sumuję karty tak jak Aurelian i szukam odpowiedników Arkanów Małych w Wielkich to zgadzam się ,że karta Cesarz ma w IV Buław swoje odbicie ,poprzez nią z reguły pasywny Cesarz zaczyna działać na rzecz swojej rodziny,stabilizacji nie tylko by ją chronić .Ale ja kieruję się głównie intuicją i obrazkami ,które czasem mi się wyświetlają,a jak nie wiem o co chodzi to, liczę ,dodaję ,sięgam po wiedzę numerologiczną.Ale z tym to raczej ostrożnie aby nie przekombinować,z doświadczenia wiem ,że lepiej "pleść co ślina na język przyniesie",czyli w moim przypadku słuchać intuicji.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 20:50 
Awatar użytkownika

- imprezka na świeżym powietrzu, grilowanko,
-sukces,
-radość,
- sukces materialny,
-podjęcie nowej pracy,
-radość w rodzinie, domu,
-pomyślna współpraca z innymi,
-czas radości,
-zaręczyny, wesele,
-zjazd rodzinny,
- nagroda za ciężką pracę,
-urlop, wakacje, dni wolne.
Jak dla mnie jest to karta niezwykle pozytywna :)
Rada z jednej karty Barbara Antonowicz- Wlazińska :

-okres trudności za Tobą,
-teraz czas na zasłużony odpoczynek, krótki wyjazd, jakąś zabawę,
-spójrz na życie radośniej,
-może otrzymasz informacje lub zaproszenie na ślub, majówkę, bal,
-potrzebujesz teraz ciepła, przyjaźni, miłości,
-związek partnerski.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:26 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

4 buławy - kupno domu lub posiadłości, święto, które przyniesie dużo satysfakcji, twórcza błyskotliwość.
Chwila, świętowanie, teraz, teraźniejszość.

Odwrócona - opóźnienie w związku z zakupem, sprzeczki w domu, snobizm, artystyczna pustota.

Obrazek

PostZamieszczono: 25 sie 2012 19:20 
Rozglądam się
Awatar użytkownika

"Czy uzyskam większe odszkodowanie po apelacji w sądzie drugiej instancji?" Na to pytanie wypadła 4 Buław w towarzystwie Pustelnika i Magika. Nie do końca wiem jak na to odpowiedzieć - wydaje się, że karty mówią o sukcesie. Czy mogłabym prosić o podpowiedzi? Jeśli jestem w niewłaściwym miejscu, to bardzo przepraszam i proszę o umieszczenie mojego zapytania w odpowiednim miejscu na forum, za co z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.... :-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]