Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 3 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 3 Kielichów
PostZamieszczono: 17 lut 2010 16:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ta karta pokazuje naturalną radość oraz umiejętność znajdowania jej we wszystkim. Tak czujemy się przeważnie wtedy kiedy jesteśmy zakochani, wtedy marzymy, wzruszamy się. Trójka, dodatkowo skłania do działania. Może więc oznaczać kogoś, kto albo jest zakochany, albo gotowy do tego żeby się zakochać i szukać swojej połówki, odczuwa taką potrzebę. Fajna karta dla zakochanych :)

Taki stan może tez sprzyjać tworzeniu np. przelanie swoich emocji na papier lub w namalowanie obrazu.

Świetnie klimat tej kary jest pokazany w talii Rider Waite – tutaj uczucia pokazane są, jako niesamowita obfitość dojrzałych owoców i w pełni rozkwitniętych kolorowych kwiatów.
Zamieszczam też inną kartę – tu z kolei, nadmiar tych uczuć wyrasta w trzecim pucharze w postaci pięknego kwiatu (coraz bardziej mi się ta talia zaczyna podobać - Initiatory Golden Dawn)

Obrazek

Tytuł: 3 pucharów
PostZamieszczono: 04 lut 2011 22:41 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

3 Kielichów - Ciesz się owocami życia z mężczyzną nie zważając,
Dokąd ten związek prowadzi; jakaś uroczystość związana z miłością, którą musisz docenić; szalejesz ze szczęścia; spotkanie z kimś, z kim wiesz, że naprawdę mogłabyś świetnie spędzić czas, dzięki waszej zgodności usposobień;
Spotkasz kogoś na przyjęciu lub przypadkowym spotkaniu towarzyskim;
Jego albo twoja nadmierna dominacja w związku; wychodź z domu i spotykaj się z ludźmi, umawiaj się na randki;
Drżysz z radości gdyż masz spotkać mężczyznę, któremu bardzo się podobasz; jesteś gotowa przeżyć frywolny a zarazem zmysłowy romans z mężczyzną.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

PostZamieszczono: 22 mar 2011 17:05 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

3 kielichów z talii LoScarabeo a także RW to kawałek obrazu "Wiosna" Boticellego ;)
Więc radość, pozytywne emocje, dobrobyt i odrodzenie się do życia.

PostZamieszczono: 23 mar 2011 02:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Ostatnio szukałam jakichś nowych wersji przedstawienia III Kielichów - wiadomo, przeważnie są tańczące kobiety, wino, toasty, radość. Nic konkretnego!
No ale karta nie ma jakichś mocnych znaczeń, nie ma co się dziwić. :)

W sumie jedyną ciekawą i trochę inną jaką znalazłam jest ta z Tarota 78 Drzwi:

Obrazek

PostZamieszczono: 23 mar 2011 12:24 
Moderator
Awatar użytkownika

To bardzo przyjemna karta, ukazana jest na niej kobieca przyjaźń. Dla kobiety z koloru kielichów najważniejsze w życiu jest małżeństwo z ukochanym, tworzenie we dwójkę harmonijnego związku. Umownie można przyjąć to jako trzeci element, po małżeństwie, wyjście na moment z dwójki kielichów, spełnianie się również na płaszczyźnie przyjaźni.

PostZamieszczono: 23 mar 2011 14:47 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

A ja śmiem zauważyć, że trójki nie sprzyjają samym relacjom on-ona (weźmy na dodatek tu III Miecze). Poza tym, każdy z nas słyszał o takim pojęciu jak "trójkąt". Trójkąt mam na myśli w relacjacjach partnerskich.

mania87 pisze:
3 Kielichów - Ciesz się owocami życia z mężczyzną nie zważając,
Dokąd ten związek prowadzi

O właśnie ! To jest to ! Nie zważając, dokąd ten związek prowadzi.

W jednej z książek o Tarocie, spotkałem się z takim określeniem o Trzech Pucharach jak emotional creativity. Emocjonalna kreatywność ? Czy to po polsku brzmi sensownie ? Bo na mój gust to jakoś nie bardzo.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 23 mar 2011 16:32 
Administrator
Awatar użytkownika

Siedem, coś w tym jest że trójki nie sprzyjają związkom, albo raczej nie to jest ich treścią. Z praktyki jakoś nie przypominam sobie bodaj jednej sytuacji, by III Kielichów pokazywała normalny związek damsko-męski, czy zapowiadała typową miłość dwojga ludzi.
Dobry przykład, pamiętam taką sytuację: ludzie wybierali się na urlop w góry. Miała jechać para (małżeństwo), ich przyjaciel i jeszcze jedna kobieta (skoro taki układ, to zapewne z myślą o tym że może ich wyswatają i koniec końców powstaną dwie zaprzyjaźnione pary). III Kielichów pokazywała że małżeństwo plus przyjaciel są zgraną ekipą i będą dobrze bawili się w swoim gronie, ale pani będzie trochę piątym kołem u wozu, więc de facto ze swatów nici.

Cytuj:
spotkałem się z takim określeniem o Trzech Pucharach jak emotional creativity. Emocjonalna kreatywność ? Czy to po polsku brzmi sensownie ? Bo na mój gust to jakoś nie bardzo

Nie, rzeczywiście jakoś niczego to nie oznacza i z niczym się nie kojarzy. Hmmm... Myślę że można to rozumieć jako wenę twórczą, moment inspiracji. :)

PostZamieszczono: 23 mar 2011 18:24 
Moderator
Awatar użytkownika

Muszę szczerze przyznać, że podobne zdanie mam na ten temat. Jednak przez dłuższy czas próbowałam trochę to stłumić co było spowodowane tym, że obrazki na trojkach kielichów zawsze pokazują coś pozytywnego, ludzie się bawią, radują, koleżeństwo itp. W książkach również opisywane jest szczęście związane z tą trójką. Jednak dla mnie coś tu zawsze trochę nie pasowało, niby karta fajna ale bym nie chciała, żeby mi wypadła w opisie mojego związku, miałabym wątpliwości co do jej pozytywnego oddźwięku. W końcu to trójka a kolor miłosny, no nie wiem, nie wiem czy to tak fajnie. Kojarzy się ze zdradą, jednak to są niby cienie tej karty ale mam pewne wątpliwości co do tego.
Ta karta z Tarota 78 drzwi to tak jak mówiłam, pokazuje kobiecą przyjaźń i jest to poniekąd pozytywne. Tak jak mówię, zawsze miałam intuicyjne przeczucie co do fałszu w tej kwestii, jednak starałam się to tłumić...

PostZamieszczono: 23 mar 2011 21:08 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Muszę szczerze przyznać, że podobne zdanie mam na ten temat. Jednak przez dłuższy czas próbowałam trochę to stłumić co było spowodowane tym, że obrazki na trojkach kielichów zawsze pokazują coś pozytywnego, ludzie się bawią, radują, koleżeństwo itp. W książkach również opisywane jest szczęście związane z tą trójką. Jednak dla mnie coś tu zawsze trochę nie pasowało, niby karta fajna ale bym nie chciała, żeby mi wypadła w opisie mojego związku, miałabym wątpliwości co do jej pozytywnego oddźwięku. W końcu to trójka a kolor miłosny, no nie wiem, nie wiem czy to tak fajnie. Kojarzy się ze zdradą, jednak to są niby cienie tej karty ale mam pewne wątpliwości co do tego.
Ta karta z Tarota 78 drzwi to tak jak mówiłam, pokazuje kobiecą przyjaźń i jest to poniekąd pozytywne. Tak jak mówię, zawsze miałam intuicyjne przeczucie co do fałszu w tej kwestii, jednak starałam się to tłumić...

Bo w sumie jak patrzeć na odwróconą 3 kielichów?
Może właśnie jako na "trójkąty" wszelkiej maści...

Mimo wszystko nadal dla mnie to pozytywna karta i jedna z ulubionych, może przez samą talię, którą posiadam.
Ale przecież negatywne znaczenie też musi mieć.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 11:30 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Co myślicie o 3 kielichów jako o karcie odzwierciedlającej stan uczuć jednej osoby do drugiej? Wydźwięk ma pozytywny, ale to przecież nie jest miłość, zatem co... Jak ją interpretować na tej pozycji? Życie w trójkącie - jak to się ma do stanu uczuć? Jest to dla mnie ciężka karta w interpretacji i nie bardzo do mnie przemawia.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 12:20 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

meg pisze:
Co myślicie o 3 kielichów jako o karcie odzwierciedlającej stan uczuć jednej osoby do drugiej? Wydźwięk ma pozytywny, ale to przecież nie jest miłość, zatem co... Jak ją interpretować na tej pozycji? Życie w trójkącie - jak to się ma do stanu uczuć? Jest to dla mnie ciężka karta w interpretacji i nie bardzo do mnie przemawia.

JA bym stawiała na dobrą zabawę, może niejako przygodę.
Ale raczej nie jest to wielkie uczucie, bo do spełnienia brakuje jeszcze jednej osoby, więc to wskazuje raczej na trójkąty.
Jako stan uczuć jak już pisałam- jest dobrze, ale to nie jest ta prawdziwa miłość, a jedynie kompan to zabawy, przyjemności itp[.

PostZamieszczono: 05 kwie 2011 19:17 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

a co 3 kielichy mowia o finansach, no w sumie to radosna karta to i finanse powinny byc zadowalające

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 12:44 
Finanse?
Radosc z owocow pracy( Rider Waite), czyli z pieniedzy.

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 14:31 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

brzanka pisze:
a co 3 kielichy mowia o finansach, no w sumie to radosna karta to i finanse powinny byc zadowalające

Moim zdaniem, same Puchary nie za bardzo przemawiają za pieniędzmi. Chyba że z innymi kartami w rozkładzie nadają pewne takie znaczenie.
Kiedyś poznałem pewnego faceta. Chwalił mi się jaką to on ma fajną pracę i jak dobrze zarabia. Mówił, że pracuje w hotelu turystycznym. Jego robota to: przywitać ciepło gości zaraz po przyjeździe, zaprowadzić gościa do recepcji i pomóc w rejestracji pokoju :roll: zaprowadzić do pokoju, gdy trzeba to na indywidualne życzenie gościa oprowadzić go po ośrodku i pokazać to i tamto, a gdy taki okazuje się rozmowny, to należałoby uciąć z nim wtedy dłuższą pogawędkę, itp.
Tego samego dnia, późnym wieczorem położyłem karty. Karty położyłem pod pytaniem: jaka jest jego praca :?: Zrobiłem to dlatego, bo wydawało mi się to wszystko nieprawdopodobne. Wyszło: III Puchary, As Monet.
Hm... według kart to facet nie kłamał.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 06 kwie 2011 15:15 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

niom ja zrobiłam sobie konkretnie ten rozkłądhttp://tarot-doradca.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=111

i ta talia kart
Obrazek

3 kiele to tutaj poprostu cieszenie sie,radość :D

PostZamieszczono: 07 kwie 2011 10:47 
Pogromca Wszelkich Tematów

Czasami 3 Kielichów (zwłaszcza w rozkładach na miesiąc) informuje o tym, że szykują się wydatki związane z imprezami, rozrywką.

PostZamieszczono: 07 kwie 2011 12:58 
3 Kielichów na pozycji – Finanse może oznaczać:

- beztroski i przyjemny okres w finansach,
- radość i spełnienie, szczęście, zadowolenie i wdzięczność z osiągnięć finansowych,
- trzy boginie – Aglaja (jasność), Eufrosyne (pogoda ducha) i Talia (rozkwit) mają symboliczny wpływ na finanse lub je charakteryzują,
- znalezienie dobrego wyjścia z trudnej sytuacji finansowej,
- bogate relacje z otoczeniem bądź relacje towarzyskie mogą mieć wpływ na Twoje finanse,
- może też znaczyć, że sytuacja uczuciowa ma ogromny wpływ na stan finansów i rozporządzanie nimi,
- będą to również pieniądze poświęcone na świętowanie ( ślub, wesele, przyjęcie, uroczystości, urodziny, imieniny, rocznice, specjalne okazje…),
- to też wydatki dla samej przyjemności i przeznaczone na świętowanie przychylności losu,
- jednak nadmierna pobłażliwość w sprawach finansowych może doprowadzić do późniejszych problemów,
- możliwe plotki w bliskim otoczeniu w związku z Twoimi finansami.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 21:47 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

3 kielichy - rozwiązanie problemów, zakończenie kłopotów. Przychylna odpowiedź i pójście na kompromis.
Świętowanie, uczucie nieprzerwanego szczęścia, taniec i zabawa. Harmonia tańca jest zaraźliwa, udziela się...

Odwrócona - utrata wiary we własne możliwości, strach przed podjęciem decyzji. Strata przez plotki. Możliwość zatrucia pokarmowego.

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]