Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 4 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 4 Kielichów
PostZamieszczono: 27 paź 2010 19:09 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Obrazek

gdzies - wstyd sie prztyznac ale juz nie pamietam gdzie- spotlkalam sie z interpretacja tej karty, ze ktos niespodziewanie zaofiaruje nam pomoc - pewnie ta reka podajaca kielich zainspirowala takie jej tlmaczenie. Co o tym sadzicie? Nadinterpretacja i nalezy pozostac przy tym "przesycie" czy moze cos w tym jest ?

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 27 paź 2010 21:22 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

4 KIELICHÓW
zmartwienie, przykrość,przygnębienie, smutek, zniechęcenie,
rozczarowanie i zmęczenie oraz brak zainteresowania życiem, nie zauważanie jego (życia) pozytywnych aspektów, to takie podstawowe interpretacje i też tak uważam

Sanna napisała;
Cytuj:
spotlkalam sie z interpretacja tej karty, ze ktos niespodziewanie zaofiaruje nam pomoc - pewnie ta reka podajaca kielich zainspirowala takie jej tlmaczenie.

Ja tej karty tak nie odbieram, choć rękę z kielichem widzę jako pomocną dłoń,
ta dłoń wysuwa się zza chmury a osoba na karcie, moim skromnym zdaniem jej po prostu nie widzi, jest tak głęboko zatopiona we własnych myślach, kłopotach, nieszczęściach, że nawet najszczersze gesty sympatii odbiera negatywnie
- nie przyjmuje wyciągniętej pomocnej dłoni, bo jej nie widzi lub błędnie interpretuje przyjazny gest.
Przeżyłam taki okres po śmierci męża, byłam w dołku i mimo tego,
że nikt z przyjaciół mnie nie opuścił, mimo tego. że byli przy mnie, ja sobie i całemu światu wmawiałam, że tak nie jest, że wszyscy mnie opuścili i autentycznie tak się czułam.
Kiedyś postanowiłam postawić sobie karty, coś na poznanie siebie i na pytanie
-Kim jestem dzisiaj- wyciągnęłam 4 Kielichów i co?
I wtedy mnie olśniło, zrozumiałam, że czas się rozejrzeć dokładnie dookoła. Pomogło!
Wtedy właśnie tak tę kartę zobaczyłam, tak zinterpretowałam, ale może to błąd...
Niech się wypowiedzą mądrzejsi i bardziej doświadczeni.

PostZamieszczono: 27 paź 2010 21:33 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Czyli, to przygnebienie, rozczarowanie, przesyt - cokolwiek to by nie bylo- to nie jest odzwierciedlenie, a przynajmniej nie do konca, rzeczywistej sytuacji, tylko jakby nasza projekcja tejze rzeczywistosci ?

PostZamieszczono: 27 paź 2010 22:30 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Sanna pisze:
Czyli, to przygnebienie, rozczarowanie, przesyt - cokolwiek to by nie bylo- to nie jest odzwierciedlenie, a przynajmniej nie do konca, rzeczywistej sytuacji, tylko jakby nasza projekcja tejze rzeczywistosci ?

Moim zdaniem właśnie tak jest, często 4 Kielichów pokazuje nam to co czujemy a nie to co jest.
Jakoś nie potrafię znaleźć odpowiednich słów, ale z "grubsza" o to właśnie mi chodzi, to takie trwanie w marazmie i ciągłe utwierdzanie się w tym, ze niczego lepszego nie ma...
To tak, jakbyś przesiedziała zimę w domu przy zamkniętych roletach i nie mogłabyś uwierzyć, że dawno przyszła wiosna, bo nie chcesz lub nie potrafisz podnieść tych rolet...

PostZamieszczono: 27 paź 2010 23:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Od siebie dodam, że IV Kielichów to często nuda. I to taka permanentna, długotrwała, paskudna, kiedy w sumie nie dzieje się nic, a każdy dzień jest taki sam. Człowiek nie czuje się dobrze, czegoś mu brakuje, ale sam nie wie czego, co zrobić by życie nabrało barw.
Również sytuacje, kiedy czekamy na coś i czekamy, i czekamy, i czekamy... wyczekiwanego końca nie widać (i być może wcale go nie ma).

W związkach oznacza stabilizację, z tym że ta stabilizacja to po prostu rutyna, mniejsza lub większa. Nie ma już dużych emocji, nic ciekawego się nie dzieje, czas płynie.

PostZamieszczono: 29 paź 2010 13:51 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

z doświadczenia
to okazywanie uczuć innej osobie która tych uczuć nie chce, odpycha, nie widzi ich ma już przesyt, sama nie wie czego chce, siedzi znudzona i obrażona na cały świat nie widząc w tym swoich win wad, bardzo przykra karta dające uczucie przygnębienia , smutku, troski i łez, niesamowity ból w środku z powodu odrzucenia, lekceważenia nas.

Tytuł: 4 pucharów
PostZamieszczono: 04 lut 2011 22:32 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

4 Kielichów - Kłopoty spowodowane odkryciem waszego związku;
Dystansujesz się od własnych uczuć; miłosna propozycja od mężczyzny, której z Jakiegoś powodu nie przyjmujesz;
Czujesz się niepewnie odkrywszy swoje uczucie;
W czasie stawiania wróżby jesteś częściowo skryta emocjonalnie;
On mówi ci, że nie wie, czego oczekuje od waszego związku lub co naprawdę do ciebie czuje;
Musisz wzmocnić swoje uczucia;
Nie chcesz ponownie spotkać się z kimś;
Twoim sercem zawładnął mężczyzna spiętrzenie kłopotów spowodowane miłosnymi problemami;
Powolne wycofywanie się, ze związku, w którym będzie źle nawet, jeśli zdecydujesz się żyć nadal z tym człowiekiem i nie zrezygnujesz z małżeństwa;
Zakochałaś się w mężczyźnie, z którym nie, możesz być, a także nie masz, z kim porozmawiać na ten temat;
Po zerwaniu związku minie trochę czasu zanim przeanalizujesz jego złe strony i odpowiesz na pytanie, dlaczego tak postępowałaś z tym mężczyzną.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:55 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

4 kielichy - nowy związek, satysfakcja osobista, nowe plany i pomysły, realizacja marzeń.
Nawyki. Drobiazgowość. Ten sam gest ma to samo znaczenie...

Odwrócona - nowe sposoby na stare problemy, niezadowolenie w sprawach finansowych, wyjście z opresji.

Obrazek

Tytuł: Re: Re: 4 Kielichów
PostZamieszczono: 28 maja 2012 17:52 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Jaką postawę przyjąc, kiedy karta 4 kielichów pokazuje się na pozycji "co robic"? Jak dla mnie to może oznaczac kilka rzeczy:
- przeczekac pewien okres
- trzymac się swojego "chcenia", uparcie, nie poddawac się w tym pragnieniu
- traktowac sprawę obojętnie.

Co myślicie?

PostZamieszczono: 28 maja 2012 18:11 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Na pewno ta trzecia wersja. Pierwsza wersja wymagałaby potwierdzenia sąsiednich kart. Druga wersja mówi o upartości, tym bardziej należałoby szukać takiego potwierdzenia w kartach obok, ewentualnie wyciągnąć dodatkową kartę/karty jeśli Twym zamiarem był odczyt tylko tej jednej. Przynajmniej ja bym to tak zrobił IMHO.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 28 maja 2012 23:15 
Awatar użytkownika

Ale... właściwie dlaczego? :) Jak dla mnie wszystkie wersje się zgadzają, ta trzecia, powiedziałabym - jak dla mnie najmniej. Dlaczego? Ano dlatego, że 4 kielichów to nie tyle co obojętność, ale taki upór w swoim niezadowoleniu, "wytrwałość" w niezadowoleniu. Wytrwałość, przez którą można coś osiągnąć. Wojciech Jóźwiak i Barbara Antonowicz piszą nawet, że kiedy 4 kielichów ukaże się na pozycji "co robic", należy za wszelką cenę dac wyraz swoim emocjom, swojemu niezadowoleniu.

PostZamieszczono: 29 maja 2012 17:07 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

4 Kielichy
(obfitosc), woda rozwinietej kobiecosci

Sila napedowa: instynkt opiekunczy, sila emocjonalna, opiekuncza macierzynskosc

Cel: idealy domowe (bezpieczenstwo, dobrobyt, bogactwo emocjonalne)

Jasna strona: milosc, uczucia (fundament afektywny)

Ciemna strona: zaborcza milosc (zaduszanie kogos zbytnia opiekunczascia i nadmiarem uczuc)

Jakosc: stabilnosc uczuc i duchowa dominancja (macierzynstwo)

W naszych osobistych zwiazkach karta ta wskazuje na dom rodzinny, ktory pomimo calej swojej przytulnosci wykazuje tendecje bycia za malym. Gleboki sens tej karty kaze nam z jednej strony doceniac wewnetrzny spokoj, z drugiej jednak przypomina nam, ze sytosc moze byc niebezpieczna i dlatego tak wazne sa ciagle nowe procesy wzrostu, ktore wprawdzie przynosza ze soba niepewnosc, jednak jezeli ich brak woda (uczucia) szybko staje sie zbutwiala i martwa.

Tak w kontekscie tej karty... w pytaniu o uczucia konkretnego faceta wobec pewnej osoby (tzn. jego uczucia wobec niej) ciagle pokazuje mi sie ta karta: 4 kielichy. Czy oznacza, ze facet czuje sie jej opiekunem? Stara jej sie "matkowac"? Czy jak? Bo tu nie chodzi chyba o postrzeganie tej osoby tylko o uczucia wobec niej. Aa... i dwie nastepne karty to 8 Bulaw i III Cesarzowa. To tak w kontekscie tych 4 kielichow.
Tzn. wyglada to tak: 4 Kielichy, 8 Bulaw, III Cesarzowa. Pytanie odnosnie uczuc wobec niej.
4 Kielichy to ta (nad)opiekunczosc, matkowanie, 8 Bulaw to w kontekscie zwiazkow namietnosci pozadanie, III Cesarzowa milosc cielesna, zmyslowosc itd. No dobra... te 2 karty rozumiem, ale co to 4 Kielichy moga oznaczac u faceta? Hmm...?

Mariola:Połączyłam posty

PostZamieszczono: 30 maja 2012 18:45 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Ale... właściwie dlaczego? :) Jak dla mnie wszystkie wersje się zgadzają, ta trzecia, powiedziałabym - jak dla mnie najmniej. Dlaczego? Ano dlatego, że 4 kielichów to nie tyle co obojętność, ale taki upór w swoim niezadowoleniu, "wytrwałość" w niezadowoleniu. Wytrwałość, przez którą można coś osiągnąć.

Rzeczywiście, powinienem był napisać trochę więcej w swym poprzednim komentarzu a nie tylko trzy zdania.
Tyle że i teraz wiele więcej Ci nie powiem. Dlaczego IV Puchary przemawiają do mnie bardziej jako obojętność ? A no według tej karty (R-W) tak to odbieram. Też uważam, że te IV Puchary mniej lub więcej pasują pod każdą z tych trzech wersji podanych przez Ciebie. Może lepiej byłoby odczytać tą kartę wtedy, gdybyś nieco rozwinęła samo pytanie. Na przykład, co robić w danej, konkretnej sytuacji. Co robić gdy zapytają się mnie o coś tam ? Co robić gdy on będzie namawiał mnie do tego ? itp. Tak czy siak, jeszcze raz powiem, że ku jasności interpretacji to jednak ciągnąłbym dodatkową kartę/dodatkowe karty.

Maralee pisze:
Wojciech Jóźwiak i Barbara Antonowicz piszą nawet, że kiedy 4 kielichów ukaże się na pozycji "co robic", należy za wszelką cenę dac wyraz swoim emocjom, swojemu niezadowoleniu.

Oj nie bardzo, nie bardzo. Teraz przypomniało mi się coś z tym uzewnętrznienem emocji. Przeczytaj ten trzeci post w tym wątku, post Kingi.
szkolka-tarota-f51/interpretacja-iv-pucharow-i-nie-tylko-niejasnosci-t1438.html

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 30 maja 2012 20:26 
Awatar użytkownika

O kurczę! Dziękuję Ci za link, Siedem :) Naprawdę, nasze forum jest skarbnicą wiedzy. Teraz już chyba rozumiem.
siedem pisze:
Może lepiej byłoby odczytać tą kartę wtedy, gdybyś nieco rozwinęła samo pytanie. Na przykład, co robić w danej, konkretnej sytuacji. Co robić gdy zapytają się mnie o coś tam ? Co robić gdy on będzie namawiał mnie do tego ?
Kilka dni temu stawiałam koleżance rozkład na jej byłego faceta. Najpierw nie wiedziałam jak rozszyfrować tę 4 kielichów (stanęła na pozycji: "co zrobić, aby przyciągnąć mężczyznę z powrotem?"), ostatecznie wszystko mi się pokiełbasiło i wrzuciłam cały rozkład - jest w szkółce, więc zapraszam do interpretacji :D ;)
Po przeczytaniu tematu i jednego postu Kingi chyba już wiem o co chodzi. I w tym przypadku chyba nie chodzi o obojętność... Spójrzmy:
Kinga pisze:
W pozytywnym ujęciu (czyli gdy oba żywioły zachowują równowagę proporcji) IV Kielichów cechuje cierpliwość, pracowitość, wytrwałość i zdolność do poświęcenia które wynikają z emocjonalnego zaangażowania w dany projekt. Bezpieczeństwo emocjonalne widzi w materii, konkretnych rzeczach które można wziąć do łapek. Jest zapobiegliwa, chce przewidzieć każdą sytuację która mogłaby przynieść destabilizację czy zepsuć plan.
(...)
Skąd pomysł że ów człowiek jest smutny, nie cieszy się z niczego? Może on nie jest smutny, tylko SKUPIONY na swoim celu, nie rozprasza uwagi.
CIESZYŁ SIĘ BĘDZIE, ale dopiero gdy już ten ostatni Kielich stanie przed nim na ziemi i będzie mógł go dotknąć. :)

Pan z IV Kielichów z pewnością nie chwali dnia przed zachodem słońca. Potrafi urzeczywistnić swoje zamiary, a to wyłącznie dlatego, że nie spoczywa przedwcześnie na laurach. Potencjalne przyjemności (III Kielichów) nie dekoncentrują go, nie odwodzą od planu który przyjął.

Myślę że warto podczas interpretacji pamiętać o pozytywnym przesłaniu jakie niesie ta karta. :) Przecież może zapowiadać, że otrzymamy naprawdę bardzo bardzo zadowalające efekty (można powiedzieć, full wypas), ale pod warunkiem że będziemy cierpliwi i nie poprzestaniemy na byle czym.

A teraz przeformułujmy te pogrubione kwestie w kontekst pytania "co robić" :) Chyba nie jest to aż tak zła prognoza, chociaż jednocześnie mówi o tym, że łatwo nie będzie...

PostZamieszczono: 30 maja 2012 23:03 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Oo, to jak tak to ja nie piszę się na to. Niemal za każdym razem gdy czytam karty na uczucia to wychodzi to jako zła wróżba pytającemu :smutno: Nawet i nie czytałem wcześniej tego Twego tematu w szkółce, to i czytać nie będę w takim razie. A kto chciałby być złym wróżem ?
W świecie realnym to nie czytam kart ludziom, a tak naprawdę w sumie to i nie ma tutaj komu. Także jak mam ochotę poczytać karty/poćwiczyć to wtedy "wyżywam się" tu, na tym forum.
Ale jeśli rozkład dotyczy uczuć to ja już lepiej nie będę zabierał głosu. To ja uciekam stąd :bye2:

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 30 maja 2012 23:24 
Awatar użytkownika

Czekaj! Nie rozumiem. Ale czemu nie zabierasz głosu? :) Przecież nie chodzi o dawanie samych pozytywnych wróżb, tylko o naukę Tarota. Czy się mylę? Ja też nie wiem czy moja interpretacja w pytaniu "co robić" jest właściwa dla 4 kielichów, po prostu "przerobiłam" na logikę to, co napisała Kinga ogólnie o wymowie karty.

PostZamieszczono: 31 maja 2012 01:02 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Maralee, ale ja już uciekłem :bye2:

— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 31 maja 2012 14:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Jaką postawę przyjąc, kiedy karta 4 kielichów pokazuje się na pozycji "co robic"? Jak dla mnie to może oznaczac kilka rzeczy:
- przeczekac pewien okres
- trzymac się swojego "chcenia", uparcie, nie poddawac się w tym pragnieniu
- traktowac sprawę obojętnie.

Tak, jeśli inne karty były raczej pozytywne, IV Kielichów może oznaczać, że nie należy się poddawać, ani zbaczać z obranej ścieżki.
O ile negatywne, to należy przeanalizować swoją sytuację, czy się człowiek nie zapętlił i nie utknął w ciemnej pupie. :)

Mandragora pisze:
Tzn. wyglada to tak: 4 Kielichy, 8 Bulaw, III Cesarzowa. Pytanie odnosnie uczuc wobec niej.
4 Kielichy to ta (nad)opiekunczosc, matkowanie, 8 Bulaw to w kontekscie zwiazkow namietnosci pozadanie, III Cesarzowa milosc cielesna, zmyslowosc itd. No dobra... te 2 karty rozumiem, ale co to 4 Kielichy moga oznaczac u faceta? Hmm...?

Dlaczego 4 Kielichów ma być matkowaniem komuś? To jednak bardziej Kapłankowe i dwójkowe klimaty. Czwórka nie jest nadopiekuńcza, lecz praktyczna i pragmatyczna, tak jak Cesarz. Pragmatyzm to postawa polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości i podejmowaniu wyłącznie takich działań, które gwarantują skuteczność. Zatem w kontekście uczuć pana do pani, 4 Kielichów może oznaczać zaangażowanie emocjonalne, pod warunkiem, że angażowanie się ma sens, tj. czy on ma podstawy uważać, że coś z między nimi będzie. Im większe będą realne osiągnięcia dające mu satysfakcję, tym on też bardziej się zaangażuje.

PostZamieszczono: 03 cze 2012 23:40 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

La_Mandragora pisze:

Ja bym była za tym, że ta 4 Puch go w pewien sposób zatrzymuje, wyzwala obawy czy warto w te relacje wchodzic tak na całego, czy to jest faktycznie to o co mu chodzi.
Jeśli wychodzi od dłuższego czasu tzn, że nie jest do końca zdecydowany co do tego związku, ogólnie jest mu w nim dobrze ale jednak czegoś mu brakuje.

PostZamieszczono: 05 cze 2012 14:04 
4 kiel, ze mu czegos brakuje? przy 4 kielichow to raczej na odwrot...w D. mu sie poprzewracalo z nadmiaru dobrobytu...

PostZamieszczono: 05 cze 2012 16:45 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rani pisze:
4 kiel, ze mu czegos brakuje? przy 4 kielichow to raczej na odwrot...w D. mu sie poprzewracalo z nadmiaru dobrobytu...

Bywa, że mając szyneczkę w lodówce zamarzy nam się pasztetka i odczuwamy jej brak, a tu znów szynka do znudzenia, tak dzień po dniu :foch:
Dnia pewnego przychodzi refleksja, czy nadal ją jeść? czy to tak ma już być?
To jest ta chwila zatrzymnia, refleksji i odczucia właśnie braku czegoś czego akurat w danej chwili nie ma/pasztetka/ :smutno:

PostZamieszczono: 28 sie 2012 15:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dla mnie ta karta to karta wyczekiwania nigdy nie przynosi mi szybkiego osiągnięcia celu ogólnie nie lubię jej jest dla mnie nudna i daje nudę

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]