Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 6 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 6 Kielichów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 19:04 
Obrazek
Secret

6 Kielichów
wspomnienia z dzieciństwa,
tęsknota za dzieciństwem,
spotkanie kogoś z przeszłości,
ucieczka we wspomnienia,
sentymentalny stosunek do własnej młodości.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 6 Kielichów
PostZamieszczono: 18 lis 2009 11:12 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Wspomnienia można wykorzystać pozytywnie lub...negatywnie; jeżeli skupiamy się na pozytywnych aspektach przeszłości, wówczas daje nam ona siłę, czujemy radość z siebie i wszystkiego, co osiągnęliśmy; jeżeli skupiamy się natomiast głównie na tym, co nam nie wyszło, na tym, co by bolesne itd. wówczas - odbiera nam siłę i wpływa negatywnie na nastrój; Trzeba zastanowić się, do czego wykorzystuje się przeszłość, wspomnienia... :ugeek:

PostZamieszczono: 18 lis 2009 11:27 
6 Kielichów nie musi sugerować li tylko wspomnień. Może oznaczać, że jest nam tak dobrze, czujemy się tak bezpieczni i tacy szczęśliwi, jak dziecko w ramionach matki. Nie brakuje w tej karcie uczuciowego ciepła i pełnej akceptacji.

PostZamieszczono: 18 lis 2009 11:57 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Może oznaczać też kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem a to porozumienie to super ważna sprawa; obdarzanie swojego wewnętrznego dziecka miłością - największym skarbem i siłą mającą moc uleczania ran serca

PostZamieszczono: 18 lis 2009 14:05 
6 Kielichów może również oznaczać wizytę u rodziców, odwiedziny domu swojego dzieciństwa, dziadków i w ogóle zainteresowanie sprawami i koligacjami rodzinnymi. To też takie życie domowe, życie wewnętrzne.

PostZamieszczono: 25 sty 2010 12:38 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

a jak interpretowac 6 kieli na pozycji przeciwnej, czy jako cienie tej karty czy jako,ze nie bedzie tego co jest w pozytywach? czyli np, porzucamy przeszłosc ;), ze nie bedziemy juz nia zyc,ze sie z nia rozstajemy na zawsze

PostZamieszczono: 05 lut 2010 02:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

VI Pucharów to także niewinna miłość - w końcu na karcie Waite'a widzimy dwójkę ludzi, którzy są tak jakby dorosłymi pod postacią dzieci. Do tego chłopiec/mężczyzna daje puchar z kwiatami dziewczynce/kobiecie - scenka rodem z "przedszkolnego romansu" :lol:

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 14 mar 2011 19:10 
Rozmowny Użytkownik

Inne spojrzenie na tą kartę (moje) :)
w niektórych rozkładach wskazuje mi na towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie jest to przesada w interpretacji, gdyż zagłębiając się w znaczenie, dostrzec można tkwienie w ciepluśkim miejscu, gdzie jest nam dobrze i bezpiecznie. Z tego właśnie powodu 6 pucharów mówi o grupie wsparcia w jakimś miejscu, grupie, która ma wspólny interes, aby trzymać się razem. W skrajnych wypadkach może oznaczać „grupę trzymającą władzę”, bo członkowie jej nie dadzą sobie zginąć. Oczywiście jest to cień, natomiast 6 pucharów ma również blaski: wiadomo, że jednostka mająca za sobą taką grupę osób nie zginie w trybikach, ogólnie mówiąc, systemu; że są to znajomi, którzy pomogą na każdym polu (dlatego często dzięki 6 pucharów można dostać pracę z polecenia, po znajomości). Chodzi mi po głowie słowo „klika”, gdy myślę w tym kontekście o 6 pucharów, bo faktem jest, ze uczestnictwo w niej może być dziedziczne, a dostać się tam komuś z zewnątrz jest trudno.

PostZamieszczono: 30 mar 2011 23:13 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

manfred669 pisze:
VI Pucharów to także niewinna miłość - w końcu na karcie Waite'a widzimy dwójkę ludzi, którzy są tak jakby dorosłymi pod postacią dzieci. Do tego chłopiec/mężczyzna daje puchar z kwiatami dziewczynce/kobiecie - scenka rodem z "przedszkolnego romansu" :lol:

Pozdrawiam

Mnie się dokładnie tak ta karta kojarzy. Taka miłość czysta, niczym nie skażona, może nawet odrobinę naiwna. Nie wiem dlaczego, ale zupełnie nie kojarzy mi się z rodziną czy grupami przyjaciół oraz ich wzajemnymi związkami, jak w większości literatury można wyczytać. Oczywiście to też kwestia rozkładu. To co napisałam powyżej, to moje odczycie, gdy patrzę na 6 pucharów.

PostZamieszczono: 31 mar 2011 01:21 
Administrator
Awatar użytkownika

Z tą czystością i niewinnością coś musi być na rzeczy, skoro nawet w talii Casanova karta jest bardzo grzeczna. :D

Obrazek

VI Pucharów jak dla mnie nie wskazuje związku, ani nie bywa jego zapowiedzią - jeśli już najwyżej pokazuje pragnienie stworzenia bliskiej relacji, ale nie znaczy że pytający akurat realnie będzie miał taką możliwość.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:56 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

6 kielichów - powrót pamięcią do przeszłości. Miłe i ciepłe wspomnienia. Spotkanie ze znajomymi z przeszłości. Dojrzewanie psychiczne.
Odnalezienie siebie. Odkrycie swoich korzeni. Kwiaty co roku wyrastają z tego samego korzenia i kwitną w tych samych kolorach...

Odwrócona - zmiana lub opóźnienie planów. Niekorzystna przyjaźń i niezadowolenie z transakcji finansowej.

Obrazek

PostZamieszczono: 04 lut 2012 18:36 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

VI Pucharów oznacza oddanie się pozytywnym wspomnieniom z przeszłości. Tęsknotę za tym co już minęło, melancholię. A jak ją można w pełni interpretować, jeśli pokazuje się na pozycji "działanie,przedsięwzięcie"?? Moja wiedza to - nic na siłę, maksimum dyplomacji, schlebianie i kadzenie komuś. Również ponowne zbliżenie się do siebie po okresie dwustronnego oziębienia. Ponoć może oznaczać przeprowadzkę bliżej miejsca pochodzenia. I jakie jeszcze działania może ta karta pokazywać? :usmiechniety:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 21 lut 2012 14:17 
Stały Bywalec

może ciągłe oglądanie się wstecz ? a przez to nie możemy posuwać sie do przodu 8D

PostZamieszczono: 21 lut 2012 22:00 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jednak ciągłe oglądanie się wstecz to nie działanie... Już wiem, że niedobrze wróży przy rozmaitych wysiłkach wymagających właśnie skuteczności działania oraz energii. Czyli pokazuje jakby rozleniwienie. Karta ta bardziej odpowiada wypoczynkowi niż działaniom. :usmiechniety:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 22 lut 2012 22:09 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Dejanira pisze:
Jednak ciągłe oglądanie się wstecz to nie działanie...

To w takim razie może "użyj rozwiązań, które w przeszłości odniosły dobry skutek"? Albo "zwróć się do kogoś z przeszłości o pomoc"?
Choć dla mnie to rzeczywiście karta raczej zaszycia się w bezpiecznym, przytulnym miejscu niż działania. Karta odnalezienia równowagi emocjonalnej, uspokojenia emocji a nie ich podkręcania.

PostZamieszczono: 30 maja 2012 21:02 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Ta karta wydawała mi się dosyć prosta i oczywista, ale ostatnio im dłużej się nad nią zastanawiam, tym popadam w większe odrętwienie. Główną istotą karty jest wracanie do przeszłości i wspomnień, w zależności jednak od kart obok, te wspomnienia przybierają różny charakter. Począwszy od sentymentu, a na życiu przeszłością skończywszy (w tym aspekcie musi chyba stać obok jeszcze jakaś "smutna" karta, np. 9 mieczy). Ale są jeszcze dwa aspekty:
- traktowanie czegoś jako skończonego rozdziału w życiu, jak przeszłość (?) (z drugiej strony bardziej do takiego myślenia pasuje 6 mieczy. Tutaj przecież są kielichy, a więc jakieś zaangażowanie uczuciowe - chyba, że chodzi o sentyment i nic więcej);
- atmosfera, miejsce, lub grupa ludzi gdzie czujemy się jak w domu
- i ogólnie tego typu cieplusie uczucia ;)

I jak rozpoznać które jest które? Który z wymienionych czynników ma tutaj największe znaczenie? Wiem, że to najpewniej zależy od kart obok, jak zawsze. Ale często na jedną pozycję przypada jedna karta. I bądź tu mądry, człowieku :D

PostZamieszczono: 22 cze 2012 12:17 
Moderator
Awatar użytkownika

To jeszcze nie wszystko, może być też tak, że ta karta będzie pokazywała jakieś nie załatwione sprawy z przeszłości albo to,że ktoś nie może do końca zerwać z przeszłością. Co do pierwszego to może to oznaczać, że ktoś cały czas utrzymuje jakieś dwuznaczne kontakty ze swoim ex a co drugiego może to być płacenie alimentów. Oczywiście to wszystko zależy od kontekstu i pytania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]