Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 9 Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 9 Kielichów
PostZamieszczono: 11 maja 2010 14:14 
Administrator
Awatar użytkownika

Oczywiście kawiarnie, restauracje, gospody, ale też nasze domy rodzinne. IX Kielichów reprezentuje wszystko co ma związek z ideą wspólnoty, do czego czujemy jakąś przynależność.

IX musi także mieć coś wspólnego z IX Eremitą, więc nie koniecznie będą to miejsca ogólnodostępne, otwarte dla każdego. Otwarte tak, ale do pewnego stopnia, nie dla wszystkich, tylko dla określonego grona, jak na przykład dowolny Klub, Związek - można przyjść i korzystać z jego dobrodziejstw, ale najpierw trzeba się zapisać, czyli dołączyć do wspólnoty. :)

Paradoksalnie IX Kielichów jest jednocześnie i otwarta, i ograniczona.

Jak to? Dobrym przykładem ducha IX Kielichów jest choćby to forum. Przyjść i poczytać każdy może, ale żeby pisać i brać udział w dyskusji trzeba stać się członkiem, a więc zarejestrować się. Rejestracja jest dobrowolna, ale z drugiej strony stanowi ograniczenie sama w sobie jest przymusem, bo osoba niezarejestrowana może tylko obserwować.

Waite przedstawił tę dwojakość właśnie poprzez to, że postać jest uśmiechnięta i wygląda na otwartą, ale ma skrzyżowane na piersiach ręce. Wyraźnie widzimy jakąś granicę tej otwartości:
Obrazek

Stół na którym stoją Kielichy również można uznać za rodzaj bariery, jest zasłany obrusem, przypomina trochę mur. Siedząca przed nim postać wygląda jakby strzegła przejścia. Widzieliście kiedyś ochroniarza przed dyskoteką, takiego który zbiera opłaty za wejście, wybiera kogo wpuścić? ;) Zwykle wygląda tak samo, podobieństwo jest uderzające.

IX Kielichów podsumować można tak, że reprezentuje zamknięty i niedostępny obszar, który jednak możemy poznać spełniając pewne warunki dołączenia do grona. Te warunki są transparentne, zero tajemnic - to co uzyskamy po dołączeniu również jest oczywiste (Kielichy stojące na stole widać jak na dłoni).
Oczywiście nie do końca, ponieważ te Kielichy mogą być tylko reklamą, zachętą, a cała prawda o czymś chowa się za stołem. :lol: Ale to już będzie negatyw IX Kielichów.

EDIT. Odnośnie miejsca jakim może być IX Kielichów - dowolny sklep, wystawa. Towar widać, jest dostępny, ale o jego faktycznej jakości przekonamy się dopiero po zakupie.

PostZamieszczono: 11 maja 2010 15:45 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

dokładnie Kingo, mi jako miejsce IX pucharów pokazała właśnie forum internetowe :)

PostZamieszczono: 06 sie 2010 22:48 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

To ciekawa karta, moim zdaniem, bo bardzo różne są jej interpretacje. Spotkałam się z dwojaką opinią, pierwsza z nich (H. Banzhafa, o ile dobrze pamiętam) mówi o tym, że 9 Kielichów to karta szczęścia, spełnienia, satysfakcji, bezgranicznej rozpusty, która często może prowadzić do przesady. Wg drugiej interpretacji (chyba p. Antonowicz) ta karta to wręcz niezadowolenie, a raczej- nieusatysfakcjonowanie, udawanie: niby wszystko jest ok, ale jednak nie jest to pełnia, to jeszcze nie 10 Kielichów. I powiem Wam, że mi potwierdza się druga, z tych skrajnych interpretacji.

PostZamieszczono: 16 wrz 2010 09:32 
Stały Bywalec

spragnione marzenia...radość ...oby nie przesadna, satysfakcja...no i chyba jakaś imprezka w zanadrzu ;) ale kielichy to chyba tak bardziej do strony uczuciowej uderzają.....:::

PostZamieszczono: 16 lis 2010 16:55 
Rozmowny Użytkownik

9 pucharów to również luksus. Pokazała mi w ten sposób w jakim stanie jest samochód, na którego chrapkę mial moj brat. Ktoś dbał o autko, bylo wypieszczone, czyściutkie, przeglądy na czas porobione itp. Oczywiście brat je kupił idąc za moją radą i jest zadowolony.
Co ciekawe karta ta pokazuje mi... randkowanie między dwojgiem w kawiarniach, restauracjach, pubach w bardzo eleganckich i z gustem urządzonych wnętrzach.
Jeśli chodzi o kwestie finansowe to można być pewnym, ze bieda w oczy nie zajrzy.
W partnerstwie może (choć nie musi) oznaczać zwiazek wolny, otwarty, gdzie każda z osób ma własne mieszkanie i do niego wraca; para nie tworzy jeszcze gniazda, bo dobrze im jest tak, jak jest i nie chcą zmieniać stanu rzeczy.

PostZamieszczono: 24 mar 2011 06:09 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Przecież to jest karta życzeń. Tak wielu ludzi nazywa ją. Ekstremalnie pozytywna karta.
Ciekawie ujmuje treść IX Pucharów autor talii "Casanova". Autor tych kart to musi być jednak artysta nie z tej ziemi :lol: :lol: :lol: Kto nie zna IX Pucharów z talii Casanova to może znaleźć tu

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 24 mar 2011 19:34 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

siedem pisze:
Przecież to jest karta życzeń. Tak wielu ludzi nazywa ją. Ekstremalnie pozytywna karta.
Ciekawie ujmuje treść IX Pucharów autor talii "Casanova". Autor tych kart to musi być jednak artysta nie z tej ziemi :lol: :lol: :lol: Kto nie zna IX Pucharów z talii Casanova to może znaleźć tu

Uwielbiam tą talię :lol:

A jak patrzeć na nią w negatywie? ;)
Może jako takie "objedzenie", znudzenie już tym dostatkiem i zauważenie, że luksus i góra pieniędzy to nie wszystko?

PostZamieszczono: 25 mar 2011 19:30 
Administrator
Awatar użytkownika

Negatywnie? Na pewno brak satysfakcji, ale nie koniecznie dlatego że nie ma powodów do satysfakcji, tylko prędzej z kołtuństwa, zmiennych zachcianek i fanaberii. :D

Negatywem będzie również lenistwo, gnuśność. Ostatnio widziałam w "Rozmowach w toku" taką bezczelną gówniarę, której matka zasuwa za granicą, a pannica "leży i pachnie" (czyt. nic nie robi, włóczy się z towarzystwem, chodzi na zakupy, stroi się i wymaga nie wiadomo czego). Była wręcz chamska, ordynarna. Prezentowała typową postawę roszczeniową wobec całego świata. :roll: Okropność!
Link, akurat jest jako pierwsza: http://rozmowywtoku.tvn.pl/1027,20752,1 ... detal.html

PostZamieszczono: 27 mar 2011 23:25 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

FairyWitch pisze:
A jak patrzeć na nią w negatywie? ;)
Może jako takie "objedzenie", znudzenie już tym dostatkiem i zauważenie, że luksus i góra pieniędzy to nie wszystko?

Czasami odwrócone IX Pucharów może być okrutne. Powiedzmy, stawiamy karty osobie ciężko chorej. Pytanie: czy kiedykolwiek on/ona powróci do zdrowia ? Wychodzi wtedy taka odwrócona. I co :?: I weź tu żyj...

Kinga pisze:
Ostatnio widziałam w "Rozmowach w toku" taką bezczelną gówniarę, której matka zasuwa za granicą, a pannica "leży i pachnie" (czyt. nic nie robi, włóczy się z towarzystwem, chodzi na zakupy, stroi się i wymaga nie wiadomo czego). Była wręcz chamska, ordynarna. Prezentowała typową postawę roszczeniową wobec całego świata. :roll: Okropność!

Dziewczyno, na dyskusjach z ludźmi o wychowaniu to ja już "zęby zjadłem". I na pewno jest to "temat-rzeka".
Ktoś gdzieś, kiedyś tam, napisał w sieci: "Bezstresowe wychowanie gwoździem do trumny właściwej pedagogice". I jak tu z takim nie zgodzić się.
Oczywiście, napisałbym coś więcej. Zresztą, nie ten temat, nie to forum...

Mariola: Połączyłam posty

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 28 mar 2011 17:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Czemu nie, jeśli masz ochotę pisz - myślę że temat jest w sam raz, IX Kielichów może oznaczać głupie "bezstresowe wychowanie" z wszelkimi tego konsekwencjami. :)

PostZamieszczono: 07 paź 2011 18:44 
Stały Bywalec

siedem pisze:

siedem,tak to być może był i artysta :D ,ale przede wszystkim odważny erotoman nie z tej ziemi :D A ty jako facet masz natychmiast,na widok tej 9 Pucharów-"skojarzenia z tej ziemi ":D
A tak a propo tej talii Casonovy,która nota bene posiadam,to ...nie wiem czy to moje subiektywne odczucie,ale jest ona tak przesycona erotyzmem i tak mocno działa na wyobrażnię,że chyba nie mogłabym z niej wrózyć,więc cię rozumiem ;) siedem....
A wracając do 9 Pucharów..to karta spełnionych życzeń...przy pytaniu o rozwój znajomości z obiektem moich westchnień-pokazała mi się ta 9-znajomość nie rozwinęła się w coś więcej,pozostała tylko obiecująca i taka pewnie jest do dzisiaj.. i Pewnie odzwierciedliła mój fantastyczny nastrój,delektowanie sie myśleniem o nim i jakąś euforię związaną z zakochaniem lub zadurzeniem w tym panu..dodam,że wypiękniałam pod wpływem tych uczuć,jak za dotkniciem czarodziejskiej różdzki...ale spełnienia nie doznałam...
Myślę,że 9 Pucharów może dobrze wrózyć związkom już istniejącym,ale w przypadku gdy jest to na razie znajomość ,nie zawsze musi sie ona rozwinąc w cos wiecej...przy kazdym nastepnym spotkaniu z tym kims,bede sie czuła jak na skrzydlach,ale to wcale nie musi oznaczac,ze "cos z tego"bedzie ;)
W ksiazce p.B.Antonowicz-Włazińskiej pod 9 Pucharów jest wzmianka;Niby ten czlowiek wszystko ma ,a czegoś mu jednak brakuje...i dalej,cyt;brak tego ostatniego Kielicha,który może dać tylko drugi człowiek...
Dla mnie 9 P oznaczala wręcz rozkoszowanie sie myslami i pragnieniami o tym czlowieku,ale tylko tym tez pozostalo :roll: ...
Myślę,że spelnienie zyczen ,np;w kwestii uczuc zawiera sie jednak w innych kartach,np;w 10 Pucharów...

PostZamieszczono: 07 paź 2011 18:59 
Stały Bywalec

Przypomniala mi sie jeszcze świeżo zakochana córka mojej znajomej,w terażn.pokazała sie 9 Pucharów,dalsze karty mówiłyjednak o smutku i rozstaniu,czego oczywiscie jej nie powiedzialam...Znali się kilka tygodni ,uczucia byly podobno wzajemne,obsypywał ją kwiatami i prezentami,byla dla niego najpiekniejsza,a potem nie wiedziec czemu-wyslal jej wiadomosc mailową,że nie może juz sie z nia spotykac,bo jest... troche za gruba :shock: Wiec jak dla mnie ,9 Pucharow wcale nie jest jakas rewelacyjna kartą... ;)

PostZamieszczono: 07 paź 2011 20:27 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

No właśnie taka troche przewrotna karta, osobiście jej nie ufam za bardzo...

PostZamieszczono: 07 paź 2011 20:39 
Stały Bywalec

Lady De Madeleine pisze:
No właśnie taka troche przewrotna karta, osobiście jej nie ufam za bardzo...

Najpierw ci worki złota naobiecuje :D i sznury pereł i koronę na głowę ci prawie wsadzi ;) ,a potem...zostajesz z ręką w ... :D
Ale tam facet ;) na tej 9 Pucharów siedzi(jakby to była kobieta,to co innego...),no chyba ,,ze u tego Casanowy jest bardziej obiecująco,ale oni tam oboje są w akcji,więc jest jakaś rozkosz realna :D no ale znowu,to Ona Jemu,a nie On Jej :D ...niestety...

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:23 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

9 kielichów - znaczna poprawa finansowa, awans. Harmonia i stabilizacja. Średnia klasa społeczna.
Dobrobyt. Oto czas aby cieszyć się tym co masz.

Odwrócona - ostrzeżenie przed kłamstwem lub oszustwem.Plotki. Nieoczekiwana zmiana wywoła złość. Przesadne narzekanie i czarnowidztwo. Zwtknięcie się z czymś co przerasta wyobraźnię.

Obrazek

PostZamieszczono: 31 gru 2011 18:28 
Stały Bywalec

Cytuj:
Wiec jak dla mnie ,9 Pucharow wcale nie jest jakas rewelacyjna kartą...

własnie wszystko jest super cacy ale..jest jedno ale :tjaaa:

PostZamieszczono: 21 sie 2012 23:27 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

hmm dzisiaj a raczej już wczoraj wyciągnąłem właśnie tę kartę jako karta dnia :P powiem tylko tyle - siedziałem przed kompem cały dzień - monotonia , na biurku zrobiłem sobie skład jedzenia i picia żeby "ograniczyć się w jakichkolwiek wysiłkach" xD miałem wszystko czego chciałem ale niestety wewnętrznie czegoś mi brakowało - do teraz nie wiem co to mogło być ale całe szczęście ze ta potrzeba już mi zniknęła ^^ mam nadzieję że dzisiaj nie wylosuję tej samej karty - było fajnie bezstresowo ale ta nuda po prostu była w jakiś sposób uciążliwa :P

PostZamieszczono: 22 sie 2012 11:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Filipie, fajne doświadczenie. :D

A propos jedzonka i picia. Oto IX Kielichów z talii Instant Tarot:

Obrazek

Satisfaction, znaczenie:
- satysfakcja
- spełnienie
- zaspokojenie
- zadośćuczynienie
- pociecha
- nasycenie

Tak sobie pomyślałam... z czego może ta Twoja nuda wynikać? Z nasycenia właśnie. Wszystkie Twoje fizyczne potrzeby na dany moment były absolutnie zaspokojone i brakowało bodźców. Nie musiałeś nawet iść do lodówki, co dopiero np. do sklepu.
IX Kielichów jest kartą, która może prowadzić do przesytu, a jak jest zbyt słodko, to przecież zawsze robi się mdło. ;)
Ty od laby miałeś coś jakby duchowe/psychiczne mdłości. :D

PostZamieszczono: 27 sie 2012 10:07 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Jako radę dla osoby w relacji odczytałam kartę aby osoba spróbowała wyciągnąć z tego związku jak najwięcej dla siebie dobrego i się tym cieszyła.
Aby skupiła się bardziej na swoich doznaniach, swoich potrzebach emocjonalnych, trochę na zasadzie aby podeszła trochę egoistycznie w tym braniu.

Chodzi o to, że jeśli nie może być tak jakbyśmy chcieli to trzeba się umieć cieszyć na maxa z tego co się ma, bo wiadomo - zawsze chce się więcej, a w danej chwili nie wiemy czy to nie jest przypadkiem już szczyt tego co jest możliwe w zaspokojeniu emocjonalnym, uczuciowym.
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że właśnie teraz jest dobrze i nie umiemy z tego korzystać.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]