Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 10 Denarów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 Denarów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 15:50 
Obrazek
Secret

10 Denarów
dobrobyt materialny, bogactwo,
trwałe fundamenty,
pieniądze albo własność nabyte w ciągu wielu lat ciężkiej pracy,
spadek,
zabezpieczenie materialne w oparciu o starania przodków.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 10 Denarów
PostZamieszczono: 07 wrz 2009 14:49 
Administrator
Awatar użytkownika

X Monet to taka ogólnospołeczna karta, dotyczy miejsc i spraw które w jakiś sposób służą większemu gronu ludzi lub są dobrem wspólnym, często nawet przekazywanym z pokolenia na pokolenie. :)

Mogą to być nie tylko firmy, urzędy, banki i inne instytucje, ale też publiczne parki, restauracje, rynki, deptaki, szkoły jako budynki. W mniejszej skali - osiedle, wspólnota mieszkaniowa, dom rodzinny.
Do X Monet pasują także wszelkie materialne (fizyczne) dziedzictwa kulturowe: pomniki, zabytkowe kamienice i tym podobne. Oczywiście w skali mikro karta ta odnosi się do tego co zostało nam dane przez naszą rodzinę (stąd w znaczeniach pojawia się hasło "spadek"), jak również tego co fizycznie po nas zostanie dla następnych pokoleń.

Z całą pewnością może dotyczyć również miejsc naturalnych, nie stworzonych ani nie poprawianych przez ludzi, a więc takich gdzie występuje przyroda w czystej postaci: lasy, łąki, tereny za miastem.

Co do okoliczności spotkania poza wymienionymi tu miejscami, X Monet może (i często tak jest) wskazywać na spotkanie z kimś z pracy, w dosłownym sensie mówi że ludzi łączy firma/instytucja, wspólne interesy. ;)

PostZamieszczono: 10 lis 2011 19:09 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

10 pentakli - oferta związku lub małżeństwa. Wyjazd powiązany z zyskami. Zadowolenie osobiste.
Stałość - "it was before, it is today, it will be tomorrow." - Było, jest i będzie

Odwrócona karta - zła wiadomość związana z kimś bliskim. Samotność rozbicie więzi rodzinnych, pomieszanie wartości.

Obrazek

PostZamieszczono: 19 mar 2012 20:11 
Moderator
Awatar użytkownika

A może ktoś jakiś pomysł odnośnie tego co może oznacać 10 Denarów (plus dociągnięta 6 Kielichów) w krzyzu celtyckim (na pozucji najblizszej przyszłości) w pytaniu o rozwój osobisty. Gdyby to pytanie zadane przez pytającego było bardzej ogólne to powiedziałabym, że spadek po kimś z rodziny albo miły gest/prezent od kogoś z rodziny, kogoś kogo dawno nie widzieliśmy itp. To się odrazu rzuca w oczy ale w kontekście rozwoju osobistego? Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł

PostZamieszczono: 19 mar 2012 20:57 
Stały Bywalec

Wewnętrzna harmonia, dobre stosunki z innymi ludźmi, głęboka mądrość, wyzwolenie. Porównaj sobie tę kartę z talii RW z kabalistycznym drzewem życia... Ta karta to trochę taki świat tylko bardziej przyziemny, poza pełnią duchową, symbolizuje też pełnię finansową i społeczną (bogaty dom, szczęśliwa rodzina etc.).

PostZamieszczono: 19 mar 2012 21:03 
Moderator
Awatar użytkownika

Nemo pisze:
Wewnętrzna harmonia, dobre stosunki z innymi ludźmi, głęboka mądrość, wyzwolenie. Porównaj sobie tę kartę z talii RW z kabalistycznym drzewem życia... Ta karta to trochę taki świat tylko bardziej przyziemny, poza pełnią duchową, symbolizuje też pełnię finansową i społeczną (bogaty dom, szczęśliwa rodzina etc.).

No tak, gdyby ta karta stała sama na tej pozycji to oczywiście tak jak mówisz ale rzecz w tym, że aby skonkretyzować dobrałam 6 Kielichów i właśnie nad tym się zastanawiam, co to oznacza. 6 Kielichów to jakieś wpływy rodziny, kogoś z przeszłości lub wspomnień itp. Czy może ktoś z rodziny może okazać się pomocnym doradcom w kwestii rozwoju osobiestego pytającego. Może właśnie ktoś takie powinien być dla pytającego oparciem i przykładem.

PostZamieszczono: 19 mar 2012 21:50 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Mariolko, odnośnie 6 kielichów: pamiętam, że ktoś przy okazji dyskusji o tej karcie słusznie zauważył, że 6 kielichów może wskazywać na ciepłą atmosferę, grupę ludzi, w której czujemy się bezpiecznie. Rzeczywiście, jak najbardziej sprawdziło mi się to w praktyce, dla mnie 6 kielichów to paczka przyjaciół (fakt, znam ich już wiele lat - przeszłość się kłania, ale zarazem nigdy nie straciliśmy kontaktu), grupa znajomych, z którymi można dobrze się czuć. W kontekście 10 monet, 6 kielichów jest dla mnie sygnałem, że należy zadbać właśnie o więzi międzyludzkie, o przyjaźnie, które być może z jakichś powodów zostały spisane na straty. Jak dla mnie chodziłoby tu o pracę nad sobą w kontekście budowania trwałych i bliskich relacji, z naciskiem na trwałość i bliskość ;)

PostZamieszczono: 24 mar 2012 15:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
A może ktoś jakiś pomysł odnośnie tego co może oznacać 10 Denarów (plus dociągnięta 6 Kielichów) w krzyzu celtyckim (na pozucji najblizszej przyszłości) w pytaniu o rozwój osobisty. Gdyby to pytanie zadane przez pytającego było bardzej ogólne to powiedziałabym, że spadek po kimś z rodziny albo miły gest/prezent od kogoś z rodziny, kogoś kogo dawno nie widzieliśmy itp. To się odrazu rzuca w oczy ale w kontekście rozwoju osobistego? Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł

To w kontekście rozwoju osobistego, kojarzy mi się z praktycznym wykorzystaniem swoich duchowych osiągnięć, rzeczywiste profity. A jako że jest X (i jeszcze w tle wyskoczyła VI Kielichów), te praktyczne wykorzystanie będzie miało wymiar społeczny, czyli osoba da coś od siebie innym ludziom i/lub jednocześnie od ludzi coś otrzyma. Oczywiście może chodzić o ludzi najbliższych. :)
Drugie skojarzenie: karty te mogą pokazywać umiejętności społeczne na wysokim poziomie.

PostZamieszczono: 10 kwie 2012 05:13 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

To może teraz coś tak konkretnie, o finansach hehe.

Jeżeli pytamy się o planowany zakup czegoś, np. czy to jest dobry czas na kupno tego ? Odwrócone X Monet, czy jak kto woli - cienie tej karty, może nam doradzać abyśmy powstrzymali się z zakupem na teraz. Dlaczego ? Może niedługo ta rzecz będzie na przecenie, może to nie jest to co byśmy konkretnie chcieli - mogłoby tak okazać się zaraz po zakupie lub wiele później po.

Kiedyś planowałem kupić sobie hard drive zewnętrzny po to żeby trzymać na nim kopię zapasową z całego mego komputera. Już byłem wtedy na amazon i wybierałem sobie patrząc na cenę, pojemność i czytając opinie użytkowników o produktach. Już wybrałem i byłem gotowy zamówić taki jeden. W tym czasie przyszło mi do głowy rozłożyć karty. Umówiłem się tak, że ciągnę tylko jedną kartę. W przypadku niejasności z interpretacją jedynej karty ciągnąłbym wtedy już dwie. Wyszło mi odwrócone X Monet. Zrozumiałem wtedy tylko tyle, żeby powstrzymać się z zakupem. Później dowiedziałem się o czymś takim jak klonowanie twardego dysku. Rzeczywiście to jest fajna sprawa i wiele lepsza niż robienie kopii zapasowej na zewnętrzny hard drive. Potrzeba jeszcze tylko do tego odpowiedniego programu i już można działać. Gdybym wtedy o tym wiedział to nawet nie rozglądałbym się za zewnętrznym, ale od razu kupiłbym wewnętrzny HDD stosownie do mego komputera.

Na przykład, pytamy się kart czy mógłbym pożyczyć pieniądze osobie X, która o to prosi. Cienie X Monet odradzają nam to. Mogą nam one wtedy mówić, że będą pewne problemy później z odzyskaniem ich. Czy mogą nam mówić wprost, że mamy doczynienia z osobą niegodną zaufania lub taką, którą później spotka pewien finansowy krach, następstwem czego będzie jej niewypłacalność.

Było tak kiedyś, że taki ktoś prosił mnie o pożyczenie pewnej sumy. Znałem już go pewien czas, także wysłuchałem jego żali. Mimo wszystko powiedziałem: wiesz, ja muszę najpierw ogarnąć ile to ja pieniędzy mam luzem, przeliczę, podsumuję wszystko ile to jest na rachunki i inne wydatki i wtedy Ci powiem. Teraz, wybacz. Naprawdę nie mogę powiedzieć że Ci pożyczę. Tej samej nocy, po powrocie do domu rozłożyłem karty. Odwrócone X Monet - i już wiedziałem o co chodzi hehehe. W niedługi czas później dowiedziałem się, że zaczął on zaglądać do kieliszka, zaniedbywać swych rodzinnych obowiązków itp. A w ogóle poza tym z czasem okazało się, że to jest pijaczyna i durak.

Ot, i mamy - następne przykłady mądrości Tarota :usmiechniety:

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 10 kwie 2012 23:28 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

X Denarów - ogólnie to zamożność, więc jest fajna magia do wykonania z tą kartą.
Otóż kładziemy na te 10 dysków przedstawionych na karcie dziesięć 10- groszówek :)
Oczywiście przy każdej monecie wypowiadamy odpowiednie słowa. Medytujemy i wypowiadamy swoją mantrę przyciągającą pieniądze ;) Pół żartem, pół serio? Czy działa?
Sprawdź osobiście :) Ja sprawdziłam :tjaaa:
P.s. Konkrety dla zainteresowanych :tajemnica:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 11 kwie 2012 13:41 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Jestem zainteresowana! :D

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]