Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: 9 Denarów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 9 Denarów
PostZamieszczono: 08 paź 2009 16:53 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Obrazek
Secret

IX Denarów to stylowe, dobrze utrzymane i drogie miejsca mające powiązania z ziemią, pieniędzmi i/lub ciałem. Może to być wykwintna francuska restauracja, zadbany ogród (widzimy go bezpośrednio na karcie) czy dobrze urządzony dom. Chodzi ogólnie o miejsca nastawione na grupę dobrze usytuowaną majątkowo, w których nie ma szans na naturalność. Wszystko jest zaprojektowane w taki sposób aby cieszyło oko i służyło człowiekowi. Są to też miejsca związane z samotnością (kobieta na karcie stoi sama) takie jak np. kluby dla singli.

Pozdrawiam

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 10 lis 2009 20:07 
Piękny opis Manfredzie :) Rzeczywiście karta ta zawiera w sobie troszkę samotności, nie jest to jednak poczucie osamotnienia. Kobieta przedstawiona na karcie to osoba, która lubi przebywać sama w sensie pozytywnym albo tylko chwilowo nie ma przy niej partnera albo czeka na kogoś.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 22:09 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

9 pentakli - radość i zadowolenie. Nowa przyjaźń. Życie zgodne z przeznaczeniem, czerpanie radości z kontaktu z naturą.
bogactwo, posiadanie, pewność siebie. Uważaj o czym marzysz, bo możesz to dostać...

Odwrócona - zakończenie długiego związku. Uwaga na złodzieja w domu. Strata finansowa związana ze środkiem transportu.

Obrazek

Tytuł: Re: Re: 9 Denarów
PostZamieszczono: 31 sty 2012 18:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Jest moze wiecej informacji o tej karcie??

PostZamieszczono: 31 sty 2012 18:57 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Oto co udalo mi sie znalesc:

Karta symbolizująca bezpieczeństwo finansowe, okres zysków, zadowolenia, satysfakcja materialna, umiejętność polegania na sobie, prawidłowe zarządzanie posiadanymi zasobami, majątkiem, dobre nadzieje na przyszłość, wspaniałe perspektywy, samowystarczalność, własna działalność, determinacja w dążeniu do celu, posiadanie cennych dóbr, dyscyplina.

Odwrócona: Niedocenione kwalifikacje. Niemożność określenia, czego się chce w życiu. Zagubienie rytmu. Nieposzanowanie czyjegoś życia. Ktoś, kto para się myślistwem, kłusownictwem, zawodowo służy w wojsku lub organizacji paramilitarnej. Zainteresowanie bronią, środkami zagłady. Człowiek głoszący idee segregacji, nienawiści rasowej, narodowej, sankcjonujący zabijanie, wojnę, eliminację życia. Faszysta.

Co o tym myslicie??

PostZamieszczono: 31 sty 2012 20:36 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Mnie zawsze 9 denarów kojarzyła się z prestiżem, osiągnięciem korzyści finansowych na własną rękę, jest to karta nastawiona na samowystarczalność, wskazuje na czyjąś mocną pozycję indywidualną. Zazwyczaj nie odwracam kart, ale nie rozumiem dlaczego odw 9 denarów miałaby wskazywać na faszystę? Snoba, owszem, ale faszysta to chyba zbyt daleko posunięty wniosek. W uczuciach 9 denarów często pokazuje zwyczajną kalkulację korzyści/strat, osoba taka może żerować na związku z kimś, ale faszysta? Nieee... Może na przykład w połączeniu z Diabłem, ale teraz już zgaduję.

9 denarów może być kartą segregowania ludzi, ale pod względem statusu społecznego - i to dopiero w odpowiednim kontekście i na odpowiedniej pozycji!

PostZamieszczono: 02 lut 2012 20:16 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Połąnczona z Diabłem to tak zwane brudne, pieniadze może byc również prostytutką.

PostZamieszczono: 02 lut 2012 20:59 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

O, właśnie! Teraz już wiem czego brakowało w opisie ;) Faktycznie, 9 denarów jest chyba ogólnie nastawiona na zysk (czy "czysty" czy "nieczysty" to już zależy od kart obok oraz od tego czy pozycja jest prosta/odwrócona), mało jest w tej karcie jakichś uczuć, raczej chłodna kalkulacja, rzeczowe nastawienie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]