Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 3 Denarów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 3 Denarów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 10:31 
Obrazek
Talia Cosmic Tarot

3 Denarów
zapowiedź awansu,
uznanie zawodowe,
nagroda za dobrze wykonaną pracę,
wyróżnienie, nagroda, premia,
zdanie egzaminu.

Tytuł: Re: 3 Denarów
PostZamieszczono: 08 sie 2009 10:59 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

w pytaniu o uczucia kolega/kolezanka od seksu
kolega od piwa,,kolezanka od imprez

PostZamieszczono: 08 sie 2009 18:30 
Administrator
Awatar użytkownika

Do imprez i tych rzeczy chyba dużo bardziej pasuje III Kielichów.
III Monet to karta ani romantyczna, ani wesoła - najwięcej ma wspólnego z pracą, może wskazywać na zespół ludzi, współpracowników.
Jeśli chodzi o pracę, to jest to zajęcie w które wkładamy serce, wykonujemy je natchnieniem, realizujemy pewną wewnętrzną wizję lub plan który jest na papierze.

Popatrzyłam właśnie na kartę którą dodałam. :) Trójka Monet może oznaczać bumelanctwo, kiedy ludzie bawią się zamiast pracować. Tu akurat jest obrazek z budowy, każdy wie o co chodzi. :lol:

PostZamieszczono: 14 lip 2010 20:29 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

3 deny to dzieła materialne, to dorobek zycia i zawsze mi wychodzi na prace. A jesli 3 deny stoja na pozycji przeciw to jak to tłumaczyc?

PostZamieszczono: 14 lip 2010 21:00 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

brzanka pisze:
3 deny to dzieła materialne, to dorobek zycia i zawsze mi wychodzi na prace. A jesli 3 deny stoja na pozycji przeciw to jak to tłumaczyc?

Dla mnie to bardziej praca nad dziełami materialnymi, nad dorobkiem życia. To mistrzostwo i starania aby żyć w dostatku. Kiedy przyjdzie odwrócona to oznaczać może brak cech potrzebnych w osiągnięciu sukcesu:
- brak ambicji
- posiadanie bardzo przeciętnych umiejętności
- wybieranie łatwiejszej drogi niż osobisty wysiłek
- albo to znak że nie oczekuj szybko nagrody

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 14 lip 2010 21:35 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Dla mnie III monet to praca w wyuczonym zawodzie, zdobywanie pieniędzy swoimi umiejętnościami, wykorzystywanie swojego talentu do zarabiania pieniędzy.

PostZamieszczono: 14 lip 2010 21:48 
Pogromca Wszelkich Tematów

brzanka pisze:
A jesli 3 deny stoja na pozycji przeciw to jak to tłumaczyc?

niechęć do pracy, brak wytrwałości, problemy w relacjach pomiędzy pracownikami w firmie, niekorzystny moment na zawieranie transakcji handlowych, korupcja, problemy finansowe wynikające ze sporów, nadużycia, zachwiana hierarchia w firmie, brak uznania dla czyjejś pracy, niemożność dokonania ustaleń dot. pracy, finansów.

PostZamieszczono: 16 lip 2010 09:55 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

no ale tu jest tak jakby 3 deny były odwrócone a one sa prosto tylko na pozycji przeciwnej w rozkładzie
za,przeciw,rezultat

PostZamieszczono: 16 lip 2010 11:27 

brzanka pisze:
one sa prosto tylko na pozycji przeciwnej

No to pewnie ktoś dogadał się z kimś innym, albo coś w tym stylu. Mogły to być tylko próby jeśli kartę na pozycji rezultat masz pozytywną.

PostZamieszczono: 16 lip 2010 15:17 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Trójka Monet to bardziej współpraca niż sama praca. To poczucie własnej wartości przez docenianie przez innych. Skoro karta przyszła jako przeszkoda w jakiejś sprawie, bo tak zrozumiałem "na pozycji przeciwnej" to szukałbym jej znaczenia jako brak wartości wskazywanej normalnie przez tą kartę:
- brak współpracy, porozumienia
- brak poczucia własnej wartości
- niedocenianie przez innych

[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]

PostZamieszczono: 16 lip 2010 16:08 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Mysle gosia,ze tu masz racje.Zapomniałam,ze to tez trójca i tu ktos 3 sie właduje pewno.Wg Józwiaka-Trójka Monet -czyli Pójdą w ruch ciężkie narzędzia Jako karta druga - Co mi grozi?
Napotkasz na opór materii, złośliwość martwych przedmiotów. Zadziała prawo Murphy'ego: Cokolwiek się może popsuć, będzie się psuć. Narażasz się na nerwy, niepotrzebne koszty i konflikty.

PostZamieszczono: 19 lip 2010 12:23 
Administrator
Awatar użytkownika

Witam znowu po małej przerwie. :)

III Monet oprócz tego co już powiedziałyście, z pewnością jest kartą robienia czegoś w konkretnym celu. Praca III Monet nie musi być stałym zajęciem (stała praca to IV i VIII Monet) - III świetnie odzwierciedla wszelkiej maści zlecenia, freelancing.

Przy III Monet bardzo ważne jest zaangażowanie w wykonywanie zadań - mówi się, że wkładamy w coś duszę. Tym co odróżnia dzieła III Monet od innych rzeczy, jest fakt iż mają to coś, a więc ludzie którzy je wykonują działają z pasją i realizują wizję.

Wojciech Jóźwiak pisze o fizycznym aspekcie, tj. zakasaniu rękawów i też ma rację. Przy III Monet często gęsto mamy do czynienia dosłownie z obrabianiem surowej materii - czy będzie to zakładanie ogrodu, gdzie najpierw trzeba wykosić chaszcze i łopatą wyrównać teren, czy gotowanie obiadu gdzie zanim na stole pojawi się smaczne oraz ładnie wyglądające danie, ktoś będzie musiał przetworzyć produkty.

Aha, w przypadku gdy III Monet przed czymś ostrzega, może chodzić o rozpraszanie się na tak zwanych pierdołach, robotę która nie ma końca, lub wręcz materiał który "obrabiamy" jest zły.
Przy gotowaniu obiadu (taki prosty przykład) może wskazywać na to, iż danie nam nie wyjdzie ponieważ coś będzie nie tak z produktami, będą kiepskiej jakości, źle dobrane lub w ogóle nieświeże. Czemu produkty, a nie przepis czy błąd człowieka np. przypalenie?
A bo Monety to przecież aspekt materialny. Zły przepis zobaczylibyśmy w Mieczach, błąd taki jak przypalenie w ognistych Buławach, Kielichy będą odpowiedzialne za używane płyny. :)

PostZamieszczono: 25 lip 2010 15:17 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

współpraca, współtworzenie czegoś , bycie częścią grupy, czasami podatność na wpływy najblizszych nam osób

PostZamieszczono: 07 lis 2010 01:05 
Awatar użytkownika

Jak odczytywać 3 monet w kontekście uczuć?
lovely pisze:
Hmm... :? Właściwie dlaczego? Że trójka? Banzhaf pisze, że ta karta może być "wstępem do wielkiego misterium miłości"...

PostZamieszczono: 07 lis 2010 02:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie mam zielonego pojęcia czemu III Monet miałaby być "wstępem do wielkiego misterium miłości". I co oznacza wielkie misterium miłości? :roll: Szkoda że autorzy czasem rzucają jakieś hasło, ale nie wyjaśniają co dokładnie mają na myśli, ani skąd im to przyszło.
III Monet nie jest specjalnie romantyczną kartą... Jeśli ma dotyczyć związku, pokaże jego materialne aspekty i codzienną pracę: pranie, sprzątanie, gotowanie. W pozytywnym sensie takie prace będą wykonywane z sercem i będą miały to coś. Przecież zwykły schabowy może stać się super daniem, jeśli oprócz normalnych przypraw dorzucić tam zaangażowanie i miłość do osoby którą mamy nakarmić. :) Prozaiczne sprzątanie oprócz czystości może przynosić komfort...
Może to właśnie miał na myśli Banzhaf? Głowy nie daję.

PostZamieszczono: 07 lis 2010 14:06 
Awatar użytkownika

Cytowałam z pamięci, jakoś ta fraza szczególnie utkwiła mi w głowie.
Podaję za Banzhafem ("Tarot dla każdego"): "W związkach osobistych 3 denarów pokazuje, że znajdujemy się tuż przed zrobieniem decydującego kroku, który doprowadzi nas do dojrzalszej formy współżycia. Może wskazywać na koniec poszukiwań i początek głębokiego, trwałego związku. (...) Na głębszym poziomie karta ta mówi, że znajdujemy się na progu wielkiego misterium miłości".

Ja też nie za bardzo rozumiem, zwłaszcza, że karta ta kojarzy mi się bardziej z pracą, praktyką, a więc próbami, próbami, próbami...

PostZamieszczono: 08 lis 2010 11:48 
Maralee pisze:
Ja też nie za bardzo rozumiem, zwłaszcza, że karta ta kojarzy mi się bardziej z pracą, praktyką, a więc próbami, próbami, próbami...

bo to proba przed ktora stoi zwiazek, egzamin dla zwiazku. Czy jest odpowiednio ,,dojrzaly'' i stabilny (3 to tez stabilnosc- wg. H.B. potrzeba min 3 nog aby zbudowac stabilny stol),.. pozytywne przejscie tej proby powoduje wyniesiene zwiazku na wyzszy, nowy poziom.(Wg banzhafa literatury niem. jezycznej ktorej w Pl nie ma.)

PostZamieszczono: 15 lis 2010 19:08 
Rozmowny Użytkownik

3 monet zazwyczaj pokazywała mi trójkąt :) Trójkąt dość specyficzny, bo mógl nieść ze sobą symptomy zdrady, u której podstaw leżą rozmowy czy komunikacja między trojgiem np. ludzie poznają sie na forum tematycznym, nomen omen, rozmawiają o swoim hobby, wymieniają się np wiedzą a poza forum kontaktują się mailowo. 3 monet to konkrety, musi być określony temat do rozmów a nie jak w 3 pucharów o d. Maryni.
Jeśli chodzi o pieniadze, to mówi mi o tym, ze ktoś jest w trakcie zarabiania, w trakcie projektu, od niego samego zależy ILE, ale będzie kwota satysfakcjonujaca :) Zarabianie przynosi zadowolenie, nie idzie tak żmudnie jak na 8 monet.

PostZamieszczono: 15 lis 2010 19:26 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Trójka monet pokazuje mi pracę nad sobą, najczęściej właśnie związaną z jakimś egzaminem, certyfikatem. Raczej sprawy z 2 planu, tzn prędzej kurs językowy niż studia. Ale równie dobrze sprawdza się w szeroko pojętym stawaniu się lepszym, gdy robimy to świadomie (np. staramy się walczyć z brakiem punktualności) i efekty będą zauważone przez innych (na pewno zauważą, że ktoś przestał się spóźniać ;) ).
Odwrócona oznacza przeszkodę związaną z nami samymi, jej pokonanie na pewno nie nastąpi bez naszego wysiłku ale jest w naszym zasięgu. Niemożliwego ta karta nie pokazuje ;) Często ma związek z systematycznością, rutyną tzn trudno przejść przez odwróconą trójkę monet jednorazowym wysiłkiem np. przed egzaminem nie polecałabym zostawiać nauki na ostatni wieczór, nie uda się :lol:

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:58 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

3 pentakle - sukces w sprawach zawodowych. Sława. Kupno domu lub mieszkania.
Poczucie obowiązku, szacunek, praca. Odnajdź honor w służeniu innym...

Odwrócona - problemy finansowe przez lenistwo. Brak odpowiedzialności. Wygórowana ambicja i nieprzemyślane wydatki.

Obrazek

PostZamieszczono: 13 lis 2011 09:39 
Stały Bywalec

lovely pisze:

:D ;) ...O tak ! I wlasnie "ta wersja " 3 denarow ,w pytaniu o uczucia,najbardziej przypadla mi do gustu :D
3 denarow wypadla mi jako dodatkowa karta z talii ,juz po zrobieniu rozkladu Relacje Partnerskie pana Banzhafa dla kobiety,ktora spotkala sie z kolega ,co prawda dopiero jeden raz,ale w celu wiadomym ;) ;piwo tez bylo :)
Gdyby pojsc dalszym i jakze optymistycznym rozwojem sytuacji pana Banzhafa,to
bedzie tak,jak zacytowala go Maralee;

Podaję za Banzhafem ("Tarot dla każdego"): "W związkach osobistych 3 denarów pokazuje, że znajdujemy się tuż przed zrobieniem decydującego kroku, który doprowadzi nas do dojrzalszej formy współżycia. Może wskazywać na koniec poszukiwań i początek głębokiego, trwałego związku. (...) Na głębszym poziomie karta ta mówi, że znajdujemy się na progu wielkiego misterium miłości".

zatem pewnie chodzi w tej 3 o to ,co napisala Gośka;

No to pewnie ktoś dogadał się z kimś innym, albo coś w tym stylu. Mogły to być tylko próby jeśli kartę na pozycji rezultat masz pozytywną.[/quote]

bo oni maja sie spotkac na nastepny seks :D ,kontaktuja sie mailowo,date tez juz ustalili :D ...

PostZamieszczono: 27 mar 2012 21:01 
Moderator
Awatar użytkownika

Postawiłam niedawno rozkład odnaszący się do sukcesów zawodowych Alicji Chrzanowskiej i na pozycji po tytułem: Jakich zmian w działaniu zawodowym wymaga uzyskanie awansu... Wyszło mi 2 Denarów oraz 3 Denarów. Postanowiłam napisać w temacie o 3 Denarów ponieważ to właśnie ta karta naprowadziła mnie najbardziej na znaczenie tej pary kart. Wydaje mi się, że może chodzić przede wszystkim o to aby nie podchodzić do swojej pracy tak ambicjonalnie, chodzi mi o to, żeby nie traktować pracy jako rozgrywki w której chcemy wykonać wszystko jak najlepiej głownie też po to aby dostać pochwałę od zwierzchnika itp. 3 Denarów to karta awansu jednak czy na tej pozycji nie ostrzega przed zbytnim czekaniem na ten awans? W końcu na tej karcie mamy dwóch ludzi, którzy podziwiają pracę trzeciej osoby... Co o tym sądzicie?

PostZamieszczono: 27 mar 2012 21:35 

Mariolka pisze:
Jakich zmian w działaniu zawodowym wymaga uzyskanie awansu... Wyszło mi 2 Denarów oraz 3 Denarów.

Może należy wykazać się cierpliwością, elastycznością, dostosować się do istniejących warunków, zaczekać na sprzyjający moment (2 Denarów), zademonstrować posiadane kompetencje, umiejętności, być kreatywną i szanować zwierzchników. 3 Denarów to karta symbolizująca także szkołę, więc może dalsza nauka byłaby również przydatna.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]