Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Król Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Król Kielichów
PostZamieszczono: 06 sie 2009 12:47 
Obrazek

Król Kielichów
to mężczyzna marzycielski, pełen wyobraźni, bardzo wrażliwy,
czasami nie potrafi znaleźć sobie miejsca w realnym świecie,
jego marzenia i plany mają mało konkretów,
reprezentuje odwzajemnioną miłość, przyjaźń, spokój wewnętrzny.
Czy jako ojciec zapewni byt materialny rodzinie?

Tytuł: Re: Król Kielichów
PostZamieszczono: 07 sie 2009 21:00 
Rozglądam się

Reprezentuje mężczyznę w dojrzałym wieku, którego cechuje wielka życzliwość, dobroć, uprzejmość, uczuciowość. Ojcowska natura, chęć udzielania pomocy potrzebującym, łaskawa postawa. Jako ojciec Król Pucharów dba o szczęście swoich dzieci, troszczy się i stara zapewnić odpowiedni byt. Jako przyjaciel jest osobą godną zaufania, na której można polegać. Chętnie doradzi i pomoże, jeśli zajdzie potrzeba. Jako partner oznacza mężczyznę, który potrafi wyrażać uczucia, jest dojrzały i bardzo opiekuńczy. Ponadto karta symbolizuje mądrego doradcę, autorytet na płaszczyźnie duchowej, stabilność emocjonalną, wrażliwość, przyjazne nastawienie do ludzi. Zawody, które reprezentowane są przez Króla Pucharów, to przede wszystkim te związane z pracą społeczną, nauczaniem, doradzaniem.

PostZamieszczono: 18 sty 2011 12:55 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Król Kieli jakie miejsca wskazuje???

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 18 sty 2011 21:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Teoretycznie nie wskazuje na miejsce, tylko na człowieka. Ale może wskazywać na miejsce (lub coś innego) związane z człowiekiem w typie Króla Kielichów...
Gdy szukałam zaginionego kotka karta ta wskazywała nam na ul.Stanisława Wyspiańskiego, która jest nieopodal. Wyspiański był wieszczem, poetą, malarzem, artystą - stuprocentowy Król Kielichów.
Okazało się że kotek wpadł na jego ulicy pod samochód i tam umarł...

PostZamieszczono: 18 sty 2011 21:50 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Aha :) Dziękuje Ci ślicznie :) ;)

Czyli Król kielichów może miejsce mówić o jakieś ulicy ważnej i znanej osoby...

Szkoda, że odszedł w takich okolicznościach :(

Siądę, niech odpoczną skrzydełka zmęczone.

PostZamieszczono: 22 mar 2011 19:52 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Zastanawiam się co w sytuacjach zawodowych i pieniężnych mówi ten oto Król. Ostatnio kilka razy pojawił mi się w pytaniach o konkretne prace, poszczególne oferty, itp. i obawiam się, że może reprezentować sobą... mrzonki? Natrętne marzycielstwo? Fiasko? Na przykład jako wynik jakiejś sprawy. Oczywiście wiem, że pozostałe karty odgrywają rolę znaczącą, jeśli nie kluczową, ale na przykład w pytaniach tak/nie... Mam nadzieję, że w tym przypadku Król Kielichów powie o pasji, zaznaczy twórcze działanie, wielkie chęci.

PostZamieszczono: 23 mar 2011 01:28 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem, fakt że do niektórych rozkładów odkładam karty dworskie na bok. One są fajne przy wróżbach ogólnych, ale przy bardziej sprecyzowanych pytaniach nie dotyczących osób tylko np. pracy, wydarzenia, etc. jakoś nie bardzo działają, zaciemniają obraz.

PostZamieszczono: 23 mar 2011 14:29 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Okazało się że kotek wpadł na jego ulicy pod samochód i tam umarł...

Sorry Kinga, czytałem gdzieś w innym miejscu ten długi wątek o twym kotku.

Też miałem kotka (kocicę) tyle że po półtorej roku zdecydowałem się ją oddać do "sierocińca" (przepraszam, ale nie wiem jak takie miejsce nazywa się poprawnie po polsku). W sumie teraz żałuję tego. Przedtem miałem pojęcie o kotach, że to tylko smród kociego moczu, wszędzie sierść itp. Ale kiedy pierwszy raz dałem jej zjeść i zacząłem bawić się z nią itp, to zmieniłem swoje zdanie co do tego. Kot to jest naprawdę miłe i wdzięczne stworzenie (myszkę ci przyniesie w podzięce czy w jakiś inny sposób okaże ci swą wdzięczność).

A tu moja (była) kotka i jej pierwszy miot
View My Video

A tu mamcia i jeden z jej małych
View My Video

Maralee pisze:
Zastanawiam się co w sytuacjach zawodowych i pieniężnych mówi ten oto Król.

W sprawach zawodowych Król Pucharów może oznaczać jakiegoś artystę, negocjatora, dobrego psychologa itp. Co do spraw finansowych to Król Pucharów temu nie sprzyja. Uwierz mi, znam to z autopsji.

Maralee pisze:
i obawiam się, że może reprezentować sobą... mrzonki? Natrętne marzycielstwo? Fiasko?

A może.... Dobrze myślisz na mój gust.

Maralee pisze:
Mam nadzieję, że w tym przypadku Król Kielichów powie o pasji, zaznaczy twórcze działanie, wielkie chęci.

Też prawda. Ale nie zapominaj, że w negatywnej odpowiedzi dla pytającego może to tylko skończyć się na jego chęciach. Nie podajesz sąsiednich kart, więc jak można powiedzieć coś więcej z jednej. Zresztą, nie musisz.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 23 mar 2011 17:25 
Administrator
Awatar użytkownika

O jakie śliczne kociaczki. :) Takie małe mruczki są bez wyjątku cudne!
Trochę offtop będzie, ale cóż... Osobiście uważam, że jeśli jakiś zwierz może być autentycznym przyjacielem człowieka, to wyłącznie kot. Przyjaźń z psem bardziej polega na przetresowaniu i zdominowaniu, on nie staje się przyjacielem tylko bardziej służącym. Psy w porównaniu do kotów są płytkie emocjonalnie, ot co. :P

Wracając do Króla Kielichów i Stanisława Wyspiańskiego, znalazłam talię (Anna.K Tarot) która nawet przedstawia pana z książką na kolanach, obok sterta innych ksiąg. :)

Obrazek

Cała talia w sumie też ciekawa, można ją obejrzeć tutaj: http://www.albideuter.de/html/anna_k.html

PostZamieszczono: 23 mar 2011 21:05 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Siedem, nie podaję kart dodatkowych, bo po prostu ich nie było :) Zadałam pytanie o propozycję rozmowy kwalifikacyjnej: czy w ogóle nadejdzie i pokazał się właśnie ten Pan. I mam nadzieję, że chodzi o tego, kto się do mnie odezwie, o kielichowego szefa... ;) A zapytałam o Króla Kielichów dlatego właśnie, że wcześniej pokazał mi się jako wynik również rozkładu na pracę - zaintrygowało mnie to. Wtedy karty były rokujące dobrze, teraz ograniczyłam się tylko do jednej i mam dylemat. Tak jak pisze Kinga: różnie to bywa z dworskimi...

PostZamieszczono: 24 mar 2011 05:53 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Psy w porównaniu do kotów są płytkie emocjonalnie, ot co. :P

Na karcie Królowej Kijów (Rider-Waite) jest kot. Może symbolizować on jakąś tajemnicę bodajże. Na pewno nie bez przypadku został on tam umieszczony przez autora.

Maralee pisze:
Siedem, nie podaję kart dodatkowych, bo po prostu ich nie było :) Zadałam pytanie o propozycję rozmowy kwalifikacyjnej: czy w ogóle nadejdzie i pokazał się właśnie ten Pan. I mam nadzieję, że chodzi o tego, kto się do mnie odezwie, o kielichowego szefa... ;) A zapytałam o Króla Kielichów dlatego właśnie, że wcześniej pokazał mi się jako wynik również rozkładu na pracę - zaintrygowało mnie to. Wtedy karty były rokujące dobrze, teraz ograniczyłam się tylko do jednej i mam dylemat. Tak jak pisze Kinga: różnie to bywa z dworskimi...

To nie rób więcej w ten sposób. Wtedy też powstają takie problemy z odczytem. Na pewno nie jest twym celem utrudniać sobie odczyt. Kładź chociaż przynajmniej ze trzy karty. Są ludzie, którzy potrafią wiele powiedzieć z jednej karty, naprawdę wiele (raczej dotyczy to tylko WA) ale to już są mistrzowie w tej dziedzinie. Ja sam staram się nie komplikować sobie wróżby. Np. po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że używanie obydwu Arkanów komplikuje mi odczyt. I od pewnej pory zacząłem posługiwać się tylko WA. Chociaż czasami wracam do obydwu Arkanów, im bardziej błahe pytanie tym bardziej wyciągam karty z obydwu.

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 24 mar 2011 15:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Ja tam w sytuacji gdy pojawią się dworskie przeważnie dociągam do nich kolejną kartę, bo z samej dworskiej naprawdę momentami nie idzie nic powiedzieć. :)

Na drodze eksperymentów doszłam że do spraw drobnej wagi gdzie nie bardzo jest sens zrobić duży rozkład, można działać w ten sposób, że wyciągasz kartę z Wielkich Arkanów plus jedną z Małych, ale bierzesz tylko kolor odpowiadający Twojemu pytaniu/sprawie.
Monety dla pracy, kasy i tym podobnych.
Kielichy dla spraw uczuciowych i związanych z emocjami.
Miecze tam gdzie masz podjąć decyzję, zrozumieć coś.
Buławy w pytaniach o działanie, możliwości, etc.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]