Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Królowa Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Królowa Buław
PostZamieszczono: 06 sie 2009 11:56 
Obrazek

Królowa Buław
kobieta pewna siebie, silna, pełna godności, zaradna,
w przeciwieństwie do pazia i rycerza posiada jakąś władzę,
przyjmuje postawę dominującą i ma tendencje do rządzenia ludźmi,
niezależna i energiczna.

Tytuł: Re: Królowa Buław
PostZamieszczono: 06 sie 2009 13:52 
Administrator
Awatar użytkownika

Królowe zazwyczaj wskazują na dojrzałe kobiety, oraz takie które wiedzą czego chcą. Czego chce Królowa Buław? Oczywiście być w centrum zainteresowania. ;) Królowa Buław to kobieta przede wszystkim seksowna, uwodzicielska i tajemnicza. Poznacie ją właśnie po tym, że jest charyzmatyczna, przyciąga mężczyzn tak strojem, jak i zachowaniem.
Królowa Monet to dystyngowana dama, Królowa Mieczy dość chłodna paniusia, Królowa Kielichów ciepła romantyczka ? Królowa Buław jest chodzącym seksem. Rzecz jasna nie musi wyglądać bardzo wyzywająco lub nieskromnie, ale i tak ma swój tajemniczy seksapil obok którego nie sposób przejść obojętnie.
Generalnie jest osobą dość tajemniczą, jednak z pewnością jako przedstawicielka żywiołu ognia, będzie dynamiczna, pełna temperamentu, atrakcyjna seksualnie i namiętna.

Może być szefową firmy, gdyż zwykle dynamizm idzie w parze z przedsiębiorczością oraz odwagą. Jako Królowa ma też wpływy i znajomości, potrafi zjednywać sobie ludzi uruchamiając urok osobisty.

Negatywna może być despotką, złośliwą i zazdrosną wiedźmą, kapryśną kobitą która poprzez uwodzenie realizuje sobie tylko znane cele, ciągle coś kręci, może posunąć się do każdego kroku.

PostZamieszczono: 07 sie 2009 17:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

jaka jest roznica miedzy krolowa bulaw a cesarzowa?
krolowa bulaw to kochanka a cesarzowa zona?

PostZamieszczono: 07 sie 2009 17:47 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie zupełnie, bo jeśli o to chodzi obie mogą być kochankami i/lub żonami.

Cesarzowa należy do Wielkich Arkanów, jest postacią archetypową - Królowa Buław to tylko figura z Małych Arkanów. W praktyce Cesarzowa jest dużo ważniejsza, w rozkładzie jeśli wskazuje na jakąś kobietę to ta kobieta będzie miała mocny wpływ na sytuację czy też osobę pytającą.
Królowa Buław jest tylko kobietą która przez chwilę zwróci na siebie uwagę.

PostZamieszczono: 06 lut 2011 20:17 
Moderator
Awatar użytkownika

Królowa Buław to taka karta, która niezwykle często wychodzi w rozkładach partnerskich na pozycji jakiej facet oczekuje kobiety.
Robiłam pewnej dziewczynie rozkłady partnerskie kilka razy na różnych gości i zawsze Królowa Buław na tej pozycji. Z żadnym z nich kobieta nie utrzymała związku. Dla mnie ta karta w tym kontekście to kobieta na krótki czas, atrakcyjna, seksowna jednak nie traktowana poważnie przez faceta. Taka do pokazania kolegom na imprezie i sex, nic więcej.
Gdybym np. zobaczyła, że na tej pozycji wyszła Cesarzowa, Kapłanka, Królowa Kielichów to bym o wiele poważniej traktowała podejście takiego typa. Jednak jak widze w rozkładzie Królową Buław to już jedna myśl się pojawia, eee nic z tego nie będzie na dłużej..

PostZamieszczono: 19 lut 2011 14:13 
Administrator
Awatar użytkownika

A wiesz, coś w tym jest. :) Typ Królowej Buław bardzo się facetom podoba, ale jeśli już pan taką sztukę trafi, związku z tego i tak nie będzie.

PostZamieszczono: 19 lut 2011 18:52 
Rozmowny Użytkownik

Qkijów bardzo często pokazuje mi właścicielkę biznesu. Tak jak król kijów jest biznesmenem tak jego żeńskim odpowiednikiem jest królowa kij. Ta babka jest obrotna, na sprawie, na którą nikt nie spojrzy i tylko splunie potrafi zrobic interes. Jeśli pamiętacie Aleksandrę Jakubowską, to ona wg mnie jest w typie tej królowej.
W negatywie pokazuje mi się jako mściwe babsko, co zostawia za soba trupy. Intrygantka jakich mało. Narobi zamieszania, musi zawsze być najpierwsza i najważniejsza, rozgrzebie coś, zostawi i pójdzie w ch.lerę.

PostZamieszczono: 22 lut 2011 15:04 
Administrator
Awatar użytkownika

Też ważny ślad - Królowa Buław zawsze robi wokół siebie halo, uwielbia być w centrum zainteresowania. :) Łatwo nawiązuje kontakty, potrafi na każdym zrobić dobre wrażenie. I jak to ognień, wszystko co robi robi intensywnie, nic na pół gwizdka. O ile czymś się zajmie, bierze byka za rogi i działa, dlatego jest skuteczna. Na pewno ma jednak problem z działaniem długofalowym i bardziej rozłożonym w czasie, które wymaga cierpliwego planowania. Albo osiąga cel od razu, albo wszystko się rozmydla i rozłazi w rękach (czyli na przykład skończy się na gadaniu).

PostZamieszczono: 22 lut 2011 20:44 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Zgadzam się całkowicie, na długofalowe inwestycje się nie nadaje, ma być teraz a jak nie jest to się niestety wypala, niecierpliwi i odczuwa niepokój.
Biznes jak najbardziej ale ma się dziać a jak się nie dzieje to niestety biznes pada bo Q Buł to nie Q Den, która usiądzie, weżmie kajecik i zacznie analizować co i jak.

PostZamieszczono: 11 lis 2011 10:18 
Moderator
Awatar użytkownika

Mod:Posty nie na temat zostały przeniesione do kosza, zgodnie z wolą użytkowników (wyrażoną w zgłoszeniach). Zalecam aby dyskusję na temat mangowych kart dworskich kontynuować w przeznaczonych do tego tematach.

PostZamieszczono: 11 lis 2011 14:08 
Administrator
Awatar użytkownika

O widzisz, a ja nie wiedziałam ki czort, więc wyciągnęłam to z kosza i przeniosłam do Biblioteczki, do nowego tematu "Tarot Manga". recenzje-ksiazek-i-talii-f53/
Orianna interesuje się tą talią, więc już może niech temat zostanie jako poletko do dyskusji. :)

PostZamieszczono: 11 lis 2011 14:25 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

w weekend przysiądę do osobnego wątku od podstaw, aby był porządek.
dzięki za posprzątanie :)

PostZamieszczono: 06 lut 2012 00:18 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Zdaję sobie sprawę, że karty dworskie mają za zadanie reprezentować osoby, a nie miejsca, ale... tak mi wyszło w rozkładzie, karta Królowej Buław jako miejsce ;) Więc Was pytam - jak myślicie? Czy to może być miejsce związane z pielęgnowaniem urody, np. zakład fryzjerski, czy bardziej ze sztuką, jakieś koło zaintersowań (teatr mi się nasuwa - Królowa Buław chyba lubi robić przedstawienie) ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]