Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 7 Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7 Mieczy
PostZamieszczono: 10 sie 2009 09:42 
Obrazek
Palladini Tarot

7 Mieczy
oszustwo, chytrość, przebiegłość,
złodziej, kradzież, kłamstwo,
zakulisowe działania,
fałsz w żywe oczy,
próby uniknięcia szczerej rozmowy,
wyplątanie się z niewygodnej sytuacji,
ucieczka od prawdy.

Tytuł: Re: 7 Mieczy
PostZamieszczono: 11 gru 2009 21:29 
Stały Bywalec

W uczuciach może oznaczać zagrywki, które prowadzą do niczego, nieszczerość ze strony partnera, ukrywanie przed drugą osobą pewnych nieciekawych rzeczy, kłótnie

PostZamieszczono: 12 gru 2009 11:15 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Nie branie czegoś pod uwagę.

PostZamieszczono: 13 gru 2009 12:51 
Administrator
Awatar użytkownika

Natalia pisze:
Nie branie czegoś pod uwagę.

Dobra uwaga Natalio. :) VII Mieczy oprócz kłamstw i wszelkich cwaniactw, jest też kartą nieszablonowego myślenia, odnajdowania rozwiązania tam, gdzie inni go nie widzą lub nawet twierdzą że czegoś nie da się zrobić. Jako karta rada naturalnie podpowiada aby wyjść poza schematy myślowe, bo zrozumienie problemu jest dostępne tylko osoba go nie dostrzega. Jednym słowem, uczy że choć wydaje się że nie ma zmiłuj, mamy tylko dwie możliwości (II Mieczy), faktycznie jest ich więcej (V Mieczy).
Stąd w opisach znaczenia tej karty często pojawia się hasło "olśnienie". :) Tu rozwiązaniem problemu, jest nie analiza faktów i okoliczności (II Mieczy), tylko burza mózgów, spojrzenie na sprawę z różnych punktów widzenia, przełamywanie stereotypów (V Mieczy).
BTW, jeśli ktoś ogląda Dr. House'a, można śmiało powiedzieć że jego tok myślenia i sposób rozwiązywania medycznych zagadek to właśnie VII Mieczy.

PostZamieszczono: 27 lut 2010 10:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mam pytanie.
Oprócz tych wszystkich wymienionych wyżej możliwych znaczeniach tej karty, niby wszystko jest oczywiste, a jednak....
Jak działa i o czym może mówić 7 mieczy w rozkładach partnerskich, konkretnie co może mówić o uczuciach, relacjach? Wczoraj tak sobie rozmyślałam nad nią. W necie, oraz książce Mirońskich "Tarot terapeutyczny" znalazłam też opis, ze może oznaczać - niepewność, skrytość, ostrożność (takie, chciałabym a boje się) Przyznam, że zaczęłam się nad tym zastanawiać.
Na mojej karcie jest wymykający się człowiek, ma zasłoniętą twarz, widać tylko oczy - pomyślałam, ze to może oznaczać też, to o czym napisałam wyżej. Bo tak naprawdę wygląda to tak, że coś ukrywa,ale czy zaraz musi być nieszczery?

Obrazek

Jaka jest różnica pomiędzy działaniem 7 mieczy a 5 mieczy? I tu i tu powszechnie w pytaniach o uczucia, działania czy zamiary, mówi się o kłamstwach, nieszczerości itp.
Co o tym myślicie?

PostZamieszczono: 27 lut 2010 11:20 
Rozmowny Użytkownik

szczerze mówiąc w układach partnerskich zawsze interpretowałam ją jako ukrywanie prawdy przed partnerem/partnerką, nieszczerość. Ale przyznam, że nie jako nieszczerość uczucia, co zatajanie jakiś informacji.

Piękna talia Rene - jak się nazywa? :)

PostZamieszczono: 27 lut 2010 11:30 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

roo pisze:

Pictorial Key - talia w której zakochałam się 3 lata temu :) Jak się patrzy na te karty to ma się wrażenie trójwymiarowości, no i te spokojne stonowane kolory.
Tu masz link
http://www.albideuter.de/html/pictorial_key.html

PostZamieszczono: 19 cze 2010 07:07 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Rene pisze:
roo pisze:

Pictorial Key

Witam dawno nie pisałam ;)
Ja również mam tę talię jakby wyczuwam ją intuicyjnie dla mnie zwyczajnie te ilustracje same mówią.

Co do 7 Mieczy, to dla mnie jest to typowa zabawa w kotka i myszkę jeśli idzie o uczucia.
Co do zawodu to może być ktoś, kto jak to się mówi, słowa jako system zarabiania pieniędzy.
Może akwizytor? :)

PostZamieszczono: 19 cze 2010 10:20 
7 mieczy wylosowalam na szefa , ktory mnie oklamal i nie zameldowal, nie wiedzac o tym pracowalam na czarno, jak rowniez kradl towar a ja musialam potem placic manko

PostZamieszczono: 19 cze 2010 10:23 
Pogromca Wszelkich Tematów

Rani pisze:
7 mieczy wylosowalam na szefa , ktory mnie oklamal i nie zameldowal, nie wiedzac o tym pracowalam na czarno, jak rowniez kradl towar a ja musialam potem placic manko

Wszystko się zgadza, bo ta karta oznacza również złodzieja :)

PostZamieszczono: 19 cze 2010 12:59 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Dla mnie 7 mieczy to w uczuciach kłamstwo i zdrada takie bardziej inteligentne a 5mieczy w tych sprawach jest zwyczajna podłoscia bez ukrywania niczego, bo i po co gadac

PostZamieszczono: 19 cze 2010 13:20 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Hmm .. ciekawe ! takich interpretacji przyznam nie znałem . U mnie zawsze oznacza .. te miecze co Panek dźwiga .. nadmiar informacji,wiadomości z których jedna okaże się Bardzo Ważna i wzmocni pewną sprawę ukazując drogę do wyjścia z problemów bądź załatwienia czegoś szybciutko na korzyść osobistą . Poza tym ... symbolizuje też zabieranie się do prac pisanych - książek , wierszy, opowiadań- W VII Mieczy odbity mamy VII Rydwan więc szansę na pójście do przodu i osiągnięcie sukcesu na jakim nam w danej chwili zależy. Pozty - znaczenie to również wieści z zewnątrz które zakończą pasmo problemów i kłopotów a negaty. - Niemiłe wieści staną się przyczyną przykrości, bólu , a nawet cierpienia unieruchamiając dalsze podjęcie działań mających na uwadze sukces .

PostZamieszczono: 19 cze 2010 13:57 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Obrazek Obrazek

Polityka
Kto potrafi dobrze udawać, jest hipokrytą, ten stanie się liderem w polityce, a księdzem w religii. Potrzeba tylko hipokryzji, przebiegłości, fasady, by się za nią skryć. Politycy wiodą podwójne życie, księża wiodą podwójne życie. Jedno mają przy drzwiach wejściowych, drugie przy tylnych, i to ono jest ich prawdziwym życiem. Uśmiech przy wejściu to sztuczność, a twarze wyglądające tak niewinnie to owoc praktyki. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda rzeczywiste życie polityka, musisz wejść przez tylne

drzwi. Tam ujrzysz go obnażonego, takiego, jakim jest; to samo dotyczy księży. To dwa rodzaje przebiegłych ludzi, którzy zawładnęli ludzkością. Bardzo wcześnie zorientowali się, że aby zawładnąć ludźmi, trzeba ich osłabić, sprawić, by odczuwali poczucie winy, brak własnej wartości. Zniszczyć ich godność, odebrać sławę, poniżyć. Wymyślili tak subtelne sposoby upokarzania, że ich samych nigdzie w tym nie zobaczysz - to tobie zostawili upokarzanie i niszczenie siebie samego. Uczą cię powolnego samobójstwa.

PostZamieszczono: 19 cze 2010 14:56 
Dla mnie to po prostu spryt, przebieglosc, ktora stosujemy my aby osiagnac cel. Lub spryt stosowny przez innych przeciwko nam, aby wywiezc nas w pole.

PostZamieszczono: 22 cze 2010 13:42 
Obrazek Obrazek
1. Rider Waite
2. New Vision

"Karta pokazuje, w jaki sposób sprytem, podstępem czy zręcznością można wyprowadzić przeciwnika w pole. Człowieka z karty 7 Mieczy nie interesuje bezpośrednie starcie. Jest to na pewno inny sposób walki niż w poprzednich obrazach.

Karta ukazuje kogoś, kto ukradkiem wynosi z obozu 5 mieczy. Miecze trzymane są przez niego za ostrza, co świadczy o pośpiechu i nieznajomości zasad obchodzenia się z tą bronią. To, co pokonani z karty 5 Mieczy usiłowali osiągnąć w otwartej walce, człowiek z karty 7 Mieczy zdobywa dzięki podstępowi.

Obraz karty wskazuje na przebiegłość i szybkość działania, co sprawia, że człowiek zdobywa miecze, lecz jego plan udaje się tylko częściowo. Charakterystyczny gest, z jakim odwraca się w stronę pozostawionych 2 mieczy, może znaczyć, że zręczny manewr nie okazał się skuteczny. Znalezienie przez wroga niefortunnie pozostawionych przez niego 2 mieczy może zdradzić jego podstęp.

Karta oznacza działania, przez które człowiek stara się zaciemnić swoje sprawy tak, aby nikt nie mógł się domyśleć, jaką grę prowadzi. Pośpiech w wynoszeniu mieczy może nasuwać przypuszczenie, że chodzi tu o usunięcie dowodów mogących w jakiś sposób go obciążać. Jednakże często, gdy ktoś działa zbyt szybko, coś uchodzi jego uwadze. Człowiek zostawia przez pomyłkę ślad ułatwiający przeciwnikom rozpoznanie.

Jedynie z pomocą innych kart można pokusić się o wyjaśnienie motywów postępowania tego człowieka. Nieznane są pobudki jego działań, dlatego symbolika karty może być materiałem zarówno obciążającym, jak i przemawiającym na jego korzyść.

Kartę 7 Mieczy można interpretować dwojako. Z jednej strony oznacza ona działanie szybkie, lecz niejasne. Określa człowieka sprytnego i przebiegłego, który nie waha się używać różnych wybiegów dla osiągnięcia korzyści. Z drugiej zaś strony może określać kogoś, kto w lot chwyta nadarzające się okazje uważając każde opóźnienie czy wahanie za stratę.

Odpowiednikiem karty jest grecki bóg kupców i złodziei Hermes. Dobrego handlowca musi cechować spryt i przedsiębiorczość, jak również dążenie za wszelką cenę do osłabienia czy zniszczenia konkurencji. Jeżeli w rozkładzie tarota 7 Mieczy otaczają przychylne karty, oznacza to szybkość i trafność decyzji, unikanie starć i konfliktów oraz dyplomatyczne posunięcia. Karta zaleca szczególną ostrożność w kontaktach z ludźmi, którzy postępują w życiu tak, jak człowiek ukazany w tym obrazie."
Taki opis 7 Mieczy znalazłam w książce "Zaproszenie do tarota" Agnieszki Świrskiej

PostZamieszczono: 25 lip 2010 13:27 

Zatajanie prawdy, ukrywanie prawdziwych intencji ,w celu wyciagniecia korzyści dla siebie. Ale właśnie on trzyma te miecze za ostrza, prawda i tak wyjdzie na jaw, i obie strony ucierpią, oszukiwana i oszukujaca. Ty zostaniesz oszukany ale on pokaleczy sobie ręce.

PostZamieszczono: 27 lip 2010 15:14 

ze strony praktycznej 7 Mieczy kilkakrotnie pokazala mi kontakt tel. inernetowy, 4 mieczy też. Moze po prostu pokazała relacje która nie jest otwarta w sensie nie widzieliście sie nigdy , niewiele o sobie tak na prawde wiecie.

PostZamieszczono: 27 lip 2010 19:15 
Rozmowny Użytkownik

Cytuj:
Moze po prostu pokazała relacje która nie jest otwarta w sensie nie widzieliście sie nigdy , niewiele o sobie tak na prawde wiecie.

myślę, że dokładnie o to chodziło
:arrow: miecze jako forma kontaktu
:arrow: 7 mieczy: przy takiej formie kontaktu łatwo "przedstawić siebie" takim jakim chciałoby się być, choć może niekoniecznie się jest... więc nawet bez złych intencji - relacja nie jest otwarta i do końca szczera.

PostZamieszczono: 19 sty 2011 13:53 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

interpretacja 7mieczy jako kontakt przez internet-przemawia do mnie..;) :D
a jeśli chodzi o zdrowie-co może oznaczać 7mieczy?

PostZamieszczono: 20 sty 2011 10:38 
Rozmowny Użytkownik

Bardzo wnikliwie obserwować otoczenie pod kątem pozorów, jakie stwarzają ludzie, nie ufać wszystkim, nie angażować się w plotki i nie wierzyć w niesprawdzone i fałszywe informacje. Należy dobrać takie środki, aby ich przechytrzyć i jednocześnie nie dawać po sobie znać co się myśli i co naprawdę planuje. Jeśli jest zamiar wcielenia w życie projektu (jakikolwiek: poczynając od zmiany pracy przez własny biznes po wybór działki pod budowę domu itp.) i nie widać oczekiwanych pozytywnych efektów, to należy zastanowić się nad dalszym sposobem postępowania, może go zrewidować, bo owo postępowanie miało błędne założenia lub niedociągnięcia.

W sferze zawodowej - chwyty poniżej pasa, zatajania wiadomości, istotnych informacji, być może intryg w środowisku współpracowników. I tu należy być ostrożnym; jak wspomniałam wcześniej: nie wierzyć na słowo nikomu, samemu weryfikować dane. Dla biznesmenów karta 7 mieczy mówi o konieczności reklamy i wzmożonego PR-u.

W związkach ukrywanie przed partnerem swoje grzeszki, nie być do końca szczere, w skrajnych wypadkach podkradać to i owo. Na pewno z ust będzie wypływać potok słów lub obietnic, których nie jest się w stanie dotrzymać: dużo rozmów nie niosących ze sobą konkretnych treści (porównać mogę to do „lania wody” na egzaminie).

Single mogą mieć powodzenie dzięki bajerowi ;) i small talk jednak ich relacje będą raczej powierzchowne – po prostu Koziorożce nie będą chciały angażować się głębiej.

w 7 mieczy można wiele osiągnąć dzięki umiejętności lawirowania w danym środowisku i pięknej powierzchownej rozmowie (np. lobbyści).

:)

PostZamieszczono: 10 lis 2011 20:44 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

7 mieczy - marzenia i plany mają szansę na realizację. Początki nowego, lepszego życia. Dobra wiadomość w sprawie legalnej.
Podstęp. Prosta droga rzadko bywa najlepsza.

Odwrócona - zazdrość i podstęp. Kłótnie i nieporozumienia. Źli ludzie w bliskim otoczeniu, którzy udają przyjaciół.

Obrazek

PostZamieszczono: 19 gru 2011 13:29 
Awatar użytkownika

7 mieczy to również siła wewnętrzna, stawianie własnego sprytu i pomyślunku przeciwko okolicznościom, czasem obracanie przeszkód i trudności na własną korzyść - tak również można odczytać scenę kradzieży mieczy.

Na mojej karcie (Tarot świetlistej drogi) jest trochę eteryczna postać i miecze unoszące się w powietrzu - część z nich jest skierowana w stronę postaci, część wręcz przeciwnie, wygląda to trochę jak telekineza, nacisk jest więc położony na tę siłę wewnętrzną, jakkolwiek można z ilustracji wyczytać i nieoczywisty sposób obrony i kłamliwego, ukrywającego się, niewidzialnego wręcz, przeciwnika. Również przytłaczające okoliczności, z których wychodzimy obronną ręką - wygląda, że jest źle, ale, chociaż będzie to wymagało od nas wysiłku, wydostaniemy się z tego.
Mi siódemka wyszła ostatnio jako karta dnia i ciężko powiedzieć co pokazała - chyba że liczyć udzielanie duchowego wsparcia ;) Albo, w kontekście miejsca - uczelni, na której nie byłam jednak w swojej sprawie.

PostZamieszczono: 20 gru 2011 16:49 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

W kontekscie relacji partnerskiej/ milosnej 7 mieczy odnosi sie bardziej do oszukiwania samego siebie niz bycia oszukiwanym. Cudzolostwo/zdrada jest bardziej prawdopodobna, jezeli 7 mieczy towarzyszy obecnosc 5 bulaw lub 3 mieczy (czasami 3 pucharow), ale w przypadku braku tych kart najlepiej jest przeanalizowac karty pod katem naszych wlasnych motywacji do bycia w danej relacji.

Karta ta może wskazywać na niepotrzebne tajemnice w związku, które podważaja intymności między dwojgiem ludzi. Podczas gdy granice są niezbędne do utrzymania zdrowego związku, nadmierna niezależność może prowadzić do narzucania auto-izolacji w konsekwencji czego nastepuje odlaczenie sie partnerow od siebie.

Ze względu na odniesienie 7 mieczy do ucieczki to i oczywiscie wymijające zachowanie w partnerstwie jest charakterystyczne. To może być skłonność do „zamiatania problemów pod dywan” i udawanie, że one nie istnieją; lub unikanie szczerej rozmowy dotyczacej ważnych problemów w nadziei ze znikna w magiczny sposób.

Energia karty to : „ tak -ale ..” „co-jesli” układ odniesienia, w którym bezradnośc lub poczucie daremności staja się widoczne i poddaja w watpliwosc obecna sytuacje, a to zmusza do myslenia , typowa” burza mozgow” ukierunkowana na konretny cel.

PostZamieszczono: 14 lut 2012 09:12 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

brzanka pisze:
Obrazek Obrazek

Polityka
Kto potrafi dobrze udawać, jest hipokrytą, ten stanie się liderem w polityce, a księdzem w religii. Potrzeba tylko hipokryzji, przebiegłości, fasady, by się za nią skryć. Politycy wiodą podwójne życie, księża wiodą podwójne życie. Jedno mają przy drzwiach wejściowych, drugie przy tylnych, i to ono jest ich prawdziwym życiem. Uśmiech przy wejściu to sztuczność, a twarze wyglądające tak niewinnie to owoc praktyki. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda rzeczywiste życie polityka, musisz wejść przez tylne

drzwi. Tam ujrzysz go obnażonego, takiego, jakim jest; to samo dotyczy księży. To dwa rodzaje przebiegłych ludzi, którzy zawładnęli ludzkością. Bardzo wcześnie zorientowali się, że aby zawładnąć ludźmi, trzeba ich osłabić, sprawić, by odczuwali poczucie winy, brak własnej wartości. Zniszczyć ich godność, odebrać sławę, poniżyć. Wymyślili tak subtelne sposoby upokarzania, że ich samych nigdzie w tym nie zobaczysz - to tobie zostawili upokarzanie i niszczenie siebie samego. Uczą cię powolnego samobójstwa.

Witaj! :hej:
Bardzo mnie zainteresowala karta,ktora przedstawilas na forum(ta druga z maskami i wezem) czy moglabys podac nazwe tej tali, mysle ze jest ona bardzo wymowna sadzac po tej jednej karcie...? :usmiechniety:

JUZ ZNALAZLAM :dobrze: :dobrze: :dobrze: :super:

Mariola:Połączone

PostZamieszczono: 05 kwie 2012 10:28 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ostatnia refleksja dot.7 mieczy. Przyszła do mnie tka jedna aby jej postawicc karty. Zrobiłam celtycki i na 1 miejscu pojawiła sie karta 7 mieczy. Od razu wiedziałam,ze jej pytanie jest bez sensu i,ze mnie okłamuje tym pytaniem,ze to tylko takie puste gadanie bez sensu. No i sie nie myliłam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna