Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Re: Rycerz Mieczy : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rycerz Mieczy
PostZamieszczono: 06 sie 2009 13:00 
Administrator
Awatar użytkownika

Obrazek
Legend Arthurian

Rycerz Mieczy jest bystry i energiczny, wpada gdzieś jak huragan, wprowadza zamieszanie i ruch, które prowadzą do zmian albo jednego wielkiego bałaganu.

Rycerz Mieczy jest bardzo bystry i inteligentny, ma intelekt jak żyleta. Nie znosi kłamstw, bzdur i ignorancji, dlatego zwykle z nimi walczy. Taki troszkę krzykacz...
Lubi wyjaśniać skomplikowane sprawy, a im są one trudniejsze, tym ciekawsze stanowią dla niego wyzwanie. Rzecz jasna nie jest to osobnik, któremu warto nadepnąć na odcisk?

Jako wydarzenie karta zwiastuje niespodziewane informacje, coś co zmusza do reorganizacji i konfrontacji. Może też być bardzo burzliwą rozmową, gdzie będziemy przez kogoś zaciekle atakowani lub my sami możemy atakować.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

PostZamieszczono: 07 sie 2009 20:43 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

przeleci- poleci :lol: :lol:

_____
Nie odpowiadajcie jednym zdaniem lub wyrazem. Nie jesteśmy na Gadu Gadu.
Admin

PostZamieszczono: 07 sie 2009 21:02 
Rozglądam się

Młody inteligentny mężczyzna, dzielny, szybki w działaniu, cechuje go zręczność, siła woli, lotny umysł, wiara w siebie, zdecydowanie, aktywność i odwaga. Może oznaczać młodzieńca, który się buntuje, kogoś, kto jest gotowy do zmagań umysłowych, młodego człowieka o wysokim potencjale intelektualnym, mężczyznę na progu swojej kariery. Karta symbolizuje też sytuacje, takie jak: branie udział w debatach, w konkursach, w których liczy się wiedza i inne sytuacje, w których liczy się intensywna wymiana informacji. To także obrona swoich poglądów, racjonalne myślenie, odwaga, zuchwałość, bunt. Rycerz Mieczy jest bardzo silny, odważny, zdecydowany, zręczny, ale w sprawach wymagających cierpliwości i wytrwałości, może polec. W miłości może oznaczać młodzieńca, który zjawi się nagle, narobi dużego zamieszania, zawróci w głowie i ... odejdzie.
Rycerz mieczy to żołnierz, policjant, człowiek kierujący się logiką, intelektem i rozsądkiem.

PostZamieszczono: 29 paź 2010 14:12 
Nowicjusz

Jako karta dnia pokazala: klotnie, sprzeczki, zamieszanie i wszystko to bardzo szybko sie dzialo, takie buum

_____
Przypominam o zasadach. To jest porządne forum dyskusyjne, proszę o rozwijanie swoich myśli. Takie lakoniczne wypowiedzi będę przenosiła na Oślą Ławkę.
Admin

PostZamieszczono: 15 lis 2010 18:26 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
.

Rycerz Mieczy jest bardzo bystry i inteligentny, ma intelekt jak żyleta. Nie znosi kłamstw, bzdur i ignorancji, dlatego zwykle z nimi walczy. Taki troszkę krzykacz...
Lubi wyjaśniać skomplikowane sprawy, a im są one trudniejsze, tym ciekawsze stanowią dla niego wyzwanie. Rzecz jasna nie jest to osobnik, któremu warto nadepnąć na odcisk?

Mój Rycerz Mieczy mija się zdecydowanie z pogrubioną częścią. Pokazuje mi straszliwych egoistów i manipulantów. Z całą pewnością też nie rozwiązuje skomplikowanych spraw a sam je tworzy, przy czym nie jest to cel jego działań a efekt uboczny. Zresztą pozostaje wobec niego zdystansowany, właściwie to cudze problemy go nie interesują, nawet jeśli jest ich autorem. Straszliwe skupiony na sobie człowiek.
Co do szczerości i manipulacji, potrafi to idealnie łączyć. Karta pokazywała mi nie raz mężczyzn, którzy wdawali się w romans stawiając sprawę otwarcie (tylko romans), jednocześnie zachowaniem dając kobiecie nadzieję, wysyłali sprzeczne sygnały. Bardzo asekuracyjne zachowanie, bo odchodząc mogli powiedzieć "przecież mówiłem" ;)
No i faktycznie pokazuje osobę, która w życiu osoby które dotyczy rozkład nie pojawia się na długo.

PostZamieszczono: 15 lis 2010 18:49 
Rozmowny Użytkownik

Ten rycerz jest bardzo niebezpieczny; może zniszczyć jednym słowem lub gestem wszystko co ma wkoło siebie. Pozostawia po sobie zgliszcza, potrafi pogrążyć kogoś skutecznie.
Nie darzę go miłością :P
W mojej najpierwszej talii Arcus Arcanum jego herbem jest błyskawica i z tego też tytułu często pokazuje mi się jako prąd (światło nie, prąd).

PostZamieszczono: 07 maja 2011 22:59 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Zastanawiam się na jakie miejsce może wskazywać ta karta dworska (o ile w ogóle karty dworskie mają taką możliwość)? Na pewno jest to coś związanego z intelektem, a więc szkolnictwo: uniwersytety, szkoły? A może sąd? W końcu wchodzi w grę również ostra polemika.

PostZamieszczono: 08 maja 2011 12:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Pewnie da się do nich przyporządkować miejsce, ale... po co? Celem istnienia kart dworskich jest wskazywanie zachowań ludzi oraz typów osobowości, nie są narzędziem do opisywania miejsc. Hmmm... to tak jakbyśmy kombinowali w jaki sposób wbić gwóźdź przy użyciu widelca. Przy odpowiedniej technice i wielu próbach pewnie by się udało, jednak czy nie lepiej, a przede wszystkim prościej, byłoby wziąć młotek? 8-)

PostZamieszczono: 08 maja 2011 16:21 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Raczej bym tego nie robiła, gdyby nie fakt, że karta pojawiła się w rozkładzie, na pozycji pokazującej miejsce :D Stąd też moje wątpliwości czy do kart dworskich można (bądź powinno się) dopasowywać konkretne miejsca. Chyba, że jest ono związane z tym nieugiętym Rycerzem mieczy.

PostZamieszczono: 08 maja 2011 18:54 
Administrator
Awatar użytkownika

W takich razach odpowiedź kart można też rozumieć, że miejsce jest najmniej istotne, bo w danej sprawie to określony typ człowieka/działania będzie ważny.

Na dobrą sprawę z czystym sumieniem można karty dworskie odkładać na bok, używać ich wyłącznie do dużych wróżb ogólnych i związanych z osobami, a nie tam gdzie pytamy o sytuację, sprawę, czas czy miejsce. Zwykle nawet gdy robimy mały rozkład z 3-4 kart, dworskie potrafią bardziej zmącić obraz, niż udzielić odpowiedzi pytanie.

PostZamieszczono: 01 sie 2011 09:05 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

lovely pisze:
przeleci- poleci :lol: :lol:

_____
Nie odpowiadajcie jednym zdaniem lub wyrazem. Nie jesteśmy na Gadu Gadu.
Admin

U mnie Rycerz Mieczy właśnie taki jest. W rozkładach o miłość wlatuje do naszego życia niczym północny wiatr, robi dużo zamieszania, miesza nam w głowie, ale ostatecznie nic poważnego z tego nie wychodzi. Jest to też człowiek uzdolniony i nieustraszony, ale może byc lekkomyslny. Jeśli dokądś zmierza, poruszy wszystko. Musimy przy nim zachować ostrożność i nie obdarzać go pochopnie zaufaniem, ponieważ może nas zranić.

RM sygnalizuje też niespodziewane sytuacje, w których istnieje ryzyko lekkiego chaosu, jesli nie znajdzie się ktoś, kto przejmie kontrolę. Jako osoba RM również czesto pojawia się szybko i niespodziewanie ("syndrom północnego wiatru"- mam ciekawą nomenklaturę :D ).

Miałem kiedyś okazję spotkać takiego Rycerza Mieczy. Na początku było oczywiście wielkie "Bum Czaka Laka" a ale ostatecznie nic z tego nie było.
Warto zwrócić uwagę, że RM jest jedynym tarotowym rycerzem pędzącym w galopie. Na dodatek, ma uniesiony miecz a wyraz jego twarzy przypomina atak (RW). Jeśli tak szybko galopuje, to równie szybko nas minie. Nie jest to więc dobra karta opisująca partnera dla osoby szukającej stabilizacji w miłości. Chociaż wg mnie lepszy Rycerz Mieczy niż Król tego samego koloru.

Obrazek

PostZamieszczono: 01 sie 2011 13:36 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

no, komornik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PostZamieszczono: 27 wrz 2011 16:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ach, ten Rycerz Mieczy... Namącił jako karta główna w rozkładzie dla mego znajomego w kontekście szukania nowej pracy. Do tego w komplecie z Błaznem, Diabłem, Waletem Buław a na miejscu "to się uda" - Królowa Mieczy(!). Widać, że znajomy ma w pracy nieprzyjemną atmosferę, konflikty i niepowodzenia. Nadchodzące wydarzenia będą zdominowane przez jakiegoś szaleńca, może nową "miotłę" co przyszła zamiata i wymiata. Diabeł też wprowadza wszelkie zamieszanie w świadomości znajomego. Do tego stopnia, iż zastanawia się on nad zdradą własnych zasad. Tu właśnie ostrzega go przed osobami z otoczenia, których zamiary nie są szczere i tu wskazuje na tego R.M.
Znajomy chce a raczej musi szukać nowej pracy. Błazen sugeruje nawet zmianę kwalifikacji zawodowych. Odczytuję, że Królowa Mieczy będzie mu służyć pomocą i radą w krótkim czasie. Jakaś konsultantka lub pośredniczka. Niestety nie ma tu typowych kart pracy, więc co mu powiedzieć, aby chłopiny nie pogrążyć. Sam wybrał karty zaocznie, a ja jakoś nie potrafię dopatrzeć czegoś pozytywnego. Owszem, Rycerz Mieczy to także intensywna wymiana informacji oraz udział w konkursach,debatach i rozmowach kwalifikacyjnych. To także spotkanie z ważną osobą, no ale cóż...znajomy nie wie co uczynić a ja mam mu to powiedzieć ??? :shock:

I wszystko jasne! R.M.- "specjalista w jakiejś ścisłej dziedzinie". Znajomy jest informatykiem i zamierza podjąć studia podyplomowe /może ta dygresja będzie przydatna dla innych uczących się tarota/ A czy szybko zdobędzie nową pracę? Muszę zrobić rozkład na większą ilość kart...ciekawe

Mariola: sklejone posty

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 07 paź 2011 17:46 
Podobno Rycerz Mieczy to Wodnik, wiec zawod informatyka pasuje tutaj :)

PostZamieszczono: 16 lis 2011 15:30 
Stały Bywalec

[quote="lovely"]przeleci- poleci :lol: :lol:

Nie brzmi to zbyt ładnie,ale nie mogę się ztym nie zgodzić :)

PostZamieszczono: 22 gru 2011 16:08 
Moderator
Awatar użytkownika

Miałam wczoraj nieprzyjemność obserwować zachowanie Rycerza Mieczy.. :szok: jadąc autobusem z Warszawy do Opola. Człowiek robił awantury od samego początku, były korki, co za tym idzie opóźnienie a on przecież zapłacił za to żeby być o danej godzinie. Dzwonił do biura, kłócił się z kierowcą. Później na trasie był wypadek, długo staliśmy, dzwonił na policję aby dowiedzieć co się stało, chciał eskorty autobusu....jak mu oczywiście odmówili zaczął obrażać policjantów (bo to wiejska policja i nic nie potrafi). Następnie komentował kierowców (właściwie to ofiary wypadku), że nie potrafią jeździć, przez co tak wybitny kierowca jak on musi cierpieć. Dzwonił wszędzie gdzie się da, wykłucał się...masakra. Wiek około 30 tki

Tytuł: Re: Re: Rycerz Mieczy
PostZamieszczono: 11 gru 2012 17:55 

A jakie macie doswiadczenia jesli rycerz mieczy wypada na pozycji kariera w nowym roku?

PostZamieszczono: 12 gru 2012 09:20 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Nagła zmiana, niespodziewana i zaskakująca, nadająca nowy kierunek, cel, klimat nerwowy i stresujący.

PostZamieszczono: 12 gru 2012 20:22 

Czyli dosc dobra dla studenta konczacego studia i szukajacego pierwszej pracy :)

PostZamieszczono: 13 gru 2012 09:54 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

:) W każdym razie życzę ci tego.
Działanie tego rycerza jest gwałtowne, na zasadzie gromu z jasnego nieba. Stąd zaskoczenie i stres.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]