Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Rycerz Buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rycerz Buław
PostZamieszczono: 06 sie 2009 09:05 
Obrazek

Rycerz Buław
ma typowo ogniste cechy i przypomina w tym Pazia Buław,
jest energiczny, impulsywny, bezpośredni, lubi przygody,
od Pazia jest bardziej nieprzewidywalny i starszy,
brakuje mu wytrwałości, aby zakończyć to, co zaczął,
w miłości nie będzie się długo trzymał jednej partnerki,
może mieć powiązania z zagranicą,
zawsze sygnalizuje szybko następujące wydarzenia.

Tytuł: Re: Rycerz Buław
PostZamieszczono: 06 sie 2009 13:47 
Administrator
Awatar użytkownika

Rycerz Buław nie jest kimś kto siedzi bezczynnie, on chce działać, już natychmiast. Bywa porywczy, w gorącej wodzie kąpany i niecierpliwy - typowy raptus. On idzie przez życie przebojem, trudno go nie zauważyć.

Rycerz Buław jest typem sportowca, może lubić sporty ekstremalne i ryzyko ? jego mottem w ogóle jest intensywność doznań. Cokolwiek robi, angażuje się w to całym sobą, szuka mocnych wrażeń. Najczęściej jest postawny, dobrze zbudowany, wyróżnia się w tłumie ? Buławy mają tę właściwość, że zawsze są widoczne, skupiają na sobie zainteresowanie innych.
Negatywny RB to chuligan, awanturnik, człowiek niebezpieczny.

Jako wydarzenie karta ta oznaczać może niespodziewany wyjazd lub przyjazd, przemieszczanie się, dzień w którym trzeba załatwić mnóstwo spraw etc

PostZamieszczono: 07 sie 2009 20:42 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

jaka jest roznica miedzy rycerzem a krolem bulaw?

PostZamieszczono: 07 sie 2009 20:57 
Rozglądam się

rycerz jest młody ,dynamiczny miedzy 25-35 rokiem zycia

Król człowiek który cieszy sie autorytetem ma wpływy (obejmuje stanowisko np;prezesa)jest starszy miedzy - 65-75 rokiem zycia

PostZamieszczono: 07 sie 2009 21:01 
kirke pisze:
rycerz jest młody ,dynamiczny miedzy 25-35 rokiem zycia

Król człowiek który cieszy sie autorytetem ma wpływy (obejmuje stanowisko np;prezesa)jest starszy miedzy - 65-75 rokiem zycia

a kogo w takim razie wstawisz pomiędzy 35 a 65 rokiem życia? :roll:

PostZamieszczono: 07 sie 2009 21:07 
Rozglądam się

z tych "moich ściagąwek" to np;królowa buław 45-55 rokiem
ale nie można do wszystkich tego wieku przypisywać :)

PostZamieszczono: 08 sie 2009 13:05 
Administrator
Awatar użytkownika

Zgadza się, Rycerz z reguły jest młodszy od Króla.
Czym jeszcze się różnią?
Rycerz jest mniej dostojny, przeważnie ubiera się sportowo. Król oczywiście jest bardziej elegancki, bo musi robić dobre wrażenie na kobietach. ;) Wyższa półka po prostu.

W rozkładach Król Buław to często człowiek który nie działa bezpośrednio, ale wokół niego kręcą się sprawy i inni ludzie. Rycerz zawsze działa bezpośrednio, jest sprawcą.

PostZamieszczono: 19 gru 2011 10:20 
Stały Bywalec

jeżeli rycerz wychodzi mi w kartach dziennych to..wtedy dopiero sie dzieje nie mogę usiedzieć w miejscu :)

PostZamieszczono: 24 sty 2012 17:50 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Czy można powiedzieć, że skoro Rycerz Buław jest taki popędliwy, intensywny, szybki, to czy wskazuje także na krótkotrwałe działanie? Z Rycerzem Buław wiąże się chyba niestałość i zmienność...?

PostZamieszczono: 02 lut 2012 20:21 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Maralee, Całkowicie się z tobą zgadzam.

PostZamieszczono: 02 lut 2012 20:56 
Awatar użytkownika

Właśnie gdzieś na jakimś portalu wyczytałam, że Rycerz buław wcale nie mówi o długości trwania, ale o intensywności, ale jakoś nie mogę się z tym zgodzić ;) To nawet takie życiowe: Rycerz buław jest niezwykle "namiętny", a namiętności z reguły nie mogą ciągnąć się nie wiadomo jak długo!

PostZamieszczono: 04 lut 2012 09:02 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Właśnie gdzieś na jakimś portalu wyczytałam, że Rycerz buław wcale nie mówi o długości trwania, ale o intensywności, ale jakoś nie mogę się z tym zgodzić ;) To nawet takie życiowe: Rycerz buław jest niezwykle "namiętny", a namiętności z reguły nie mogą ciągnąć się nie wiadomo jak długo!

:?: :?: :?:

RB nie okresla dlugosci trwania dzialania. RB podkresla intensywnosc czyli natezenie dzialania.

Namiętność to stan silnego odczuwania emocji, bądź uczucie skierowane wobec danej pasji, zainteresowania.

Intensywnosc -rzeczownik, rodzaj żeński stopień nasycenia czegoś; natężenie

Rycerza Bulaw cechuje intensywnosc dzialania, a to oznacza, ze jego dzialanie jest wysoce natezone; a to z kolei oznacza (automatycznie), ze dlugosc trwania dzialania jest...krotka- krotkie raptowne dzialanie.

Dzialanie RB jest pelne namietnosci.Stan silnego odczuwania emocji, czyli ta intensywnosc emocji powoduje,ze RB traci kontrole intelektualna nad zachowaniem co jest glowna cecha RB.

PostZamieszczono: 04 lut 2012 09:40 
Awatar użytkownika

nafsika pisze:
Rycerza Bulaw cechuje intensywnosc dzialania, a to oznacza, ze jego dzialanie jest wysoce natezone; a to z kolei oznacza (automatycznie), ze dlugosc trwania dzialania jest...krotka- krotkie raptowne dzialanie.

Właśnie o to mi chodziło :) Dla mnie także ta nadmierna intensywność przeżyć sprawia, że z reguły nie mogą trwać dłużej, są porywami, uniesieniami (?). I to już determinuje ich krótkotrwałość.

PostZamieszczono: 04 lut 2012 10:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Maralee
Właśnie gdzieś na jakimś portalu wyczytałam, że Rycerz buław wcale nie mówi o długości trwania, ale o intensywności, ale jakoś nie mogę się z tym zgodzić ;)

To w tym stwierdzeniu z czym sie konkretnie nie zgadzasz?- bo juz nic nie rozumiem, tym bardziej, ze ponizsze zdanie nie tworzy sensu z powyzszym...

Cytuj:
Maralee
To nawet takie życiowe: Rycerz buław jest niezwykle "namiętny", a namiętności z reguły nie mogą ciągnąć się nie wiadomo jak długo!

PostZamieszczono: 04 lut 2012 12:33 
Awatar użytkownika

Miałam na myśli: Właśnie gdzieś na jakimś portalu wyczytałam, że Rycerz buław wcale nie mówi o długości trwania, a jedynie o intensywności, ale jakoś nie mogę się z tym zgodzić [bo moim zdaniem mówi o jednym i drugim].

PostZamieszczono: 08 lut 2012 07:45 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

RB glownie mowi o intensywnosci dzialania. Nie mozna okreslic dlugosci trwania dzialania rycerzem bo to dzialnie jest zbytk krotkie, aby mozna je bylo okreslic czasowo.

Bardzo podobnie jest z Rycerzem mieczy.Jezeli chodzi o wydarzenie to juz sie dzieje lub lada moment nastapi; ale zawsze poruszamy sie w czasie terazniejszym trudnym do sprecyzowania.

Przypis astrologiczny bardziej jest stosowany do okreslania osobowosci osoby reprezentowanej przez RB lub RM niz okreslenia czasowego typu: kiedy dane wydarzenie sie zrealizuje lub jak dlugo ono bedzie trwac.

Dzialanie intensywne, ale krotkie; dlatego tez stwierdzenie, ze RB nie mowi o dlugosci trwania dzialania,a o jego intensywnosci jest jak najbardziej poprawne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]