Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 Giermek Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Giermek Kielichów
PostZamieszczono: 05 sie 2009 09:42 
Obrazek
Spirit World

Giermek Kielichów

- człowiek wrażliwy, romantyczny, uzdolniony artystycznie,
- cechy charakteru typowo wodne: pełen wyobraźni, bardzo wrażliwy, emocjonalny,
- ma skłonności do marzycielstwa,
- może być nieco naiwny,
- nie potrafi radzić sobie z twardą rzeczywistością,
- może sygnalizować ciążę lub narodziny.

O czym jeszcze powie nam ta karta ?

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: Giermek Kielichów
PostZamieszczono: 05 sie 2009 18:38 
Administrator
Awatar użytkownika

Obrazek

Jak i pozostali Paziowie, on również dotyczy kogoś młodego wiekiem lub mającego niewielkie znaczenie (niewiele mogącego). Jest bardzo delikatny i wrażliwy, zwykle sam nie wie czego chce. W każdym razie jeśli karta ta ma pokazywać partnera, to uwaga, bo może być to człowiek niedojrzały emocjonalnie, z którym po prostu nic poważnego nam nie wyjdzie. W lżejszych przypadkach Paź wskazuje na zwykły flirt, zabawę.

Paź Kielichów jest szansą na miłość, ale po to by ta miłość się rozwijała trzeba włożyć sporo wysiłku. On chce kochać, ale? nie wie jak. Może to być osoba, która uważa że prawdziwa miłość to niekończące się motylki w brzuchu i romantyczne uniesienia, a w zetknięciu z realiami życia ucieka gdzie pieprz rośnie, boi się odpowiedzialności.

Pozytywne cechy Pazia Kielichów to uczuciowość, wielka zdolność do poświęcania się, altruizm, zgodność, ugodowość, skromność i zaufanie. Zawsze zrobi to o co go poprosisz. Negatywy to z kolei zbytnia służalczość, zero asertywności, strachliwość, słaby charakter i podatność na wpływy otoczenia ? taka gałązka, która zawsze odchyla się w zależności od wiatru, kłamliwość, bycie ofiarą losu.

Zaobserwowałam, że Paź Kielichów często pojawia się jako sygnifikator młodej dziewczyny, która kocha się bez wzajemności, często w starszym od siebie mężczyźnie. Ewentualnie tam, gdzie w związku jedna osoba pełni rolę podrzędną, poświęca się, jest taka troszkę nijaka i służalcza, zrobi wszystko byleby partner był zadowolony.

Wygląd:
Paź Kielichów jest jak kameleon ? lubi upodabniać się do swoich idoli, dlatego ubiór trudno sprecyzować.
Przeważnie jest osobą ładną, o delikatnych rysach twarzy i dużych oczach. Ma takie hmmm? cielęce lub maślane spojrzenie.
Głos delikatny, nieśmiały, o przyjemnym brzmieniu. Raczej jest to cicha myszka, spokojna owieczka, niż ktoś hałaśliwy i pragnący być w centrum zainteresowania.

Zdarzenia Pazia, to wszelkie sytuacje, kiedy ktoś szczerze chce nam pomóc ? niestety mimo dobrych intencji, nie zawsze można na te osobę liczyć. Poza tym są to zaproszenia na imprezy, dobre ale nie koniecznie ważne wiadomości, miłe spotkania.

PostZamieszczono: 06 sie 2009 16:22 
Spotkałam się z takim oto okrśleniem dla Pazia Kielichów:
Ziemia w Wodzie.

Rozumiem, że Woda wskazuje na Kielichy i na związek z emocjami, uczuciami.
Natomiast Ziemia ?
Czy w ogóle powyższe określenie jest pomocne w zrozumieniu symboliki tej karty?

PostZamieszczono: 06 sie 2009 21:51 
Administrator
Awatar użytkownika

Chodzi o to, że każdy Paź jest żywiołem Ziemi.
Rycerze to Ogień, Królowe Woda, Królowie są Powietrzem.

Do rozumienia to się może o tyle przydać, że skoro na przykład Paź Kielichów jako Paź należy do żywiołu Ziemi, to oprócz kielichowych wodnych cech zawsze będzie miał również coś z cech Ziemi. Tak samo i inne karty. Oczywiście jeśli chodzi o Paziów najczystszą manifestacją charakteru tej grupy będzie Paź Monet (ziemia-ziemia, czyli po prostu czysta ziemia), spośród Rycerzy Rycerz Buław (czysty ogień), u Królowych oczywiście Królowa Kielichów (czysta woda), u Królów Król Mieczy (czyste powietrze).

PostZamieszczono: 09 mar 2010 20:42 
Rozmowny Użytkownik

jeśli chodzi o pracę to nie jest to paź pracuś :D
raczej będzie się obijać, snuć z kąta w kąt. wiele produktywnego nie zrobi.

jeśli mi wypada w pytaniach o pracę to właśnie takie miewam dni - nic się nie chce, nic się nie klei, nic nie wychodzi :lol:

PostZamieszczono: 09 mar 2010 21:03 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

giermek kielichów odpowiada znakowi zodiaku- ryba

oznacza marzycielstwo, romantyczność, gotowość do poświęceń, miękkość, wrażliwość, może oznaczać służalczość, bezmyślność, chwiejność charakteru, podatność na wpływy, robienie z siebie ofiary

PostZamieszczono: 09 mar 2010 23:28 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mi wychodzi jako rada wychodzi, ze mam sie zachowywać ugodowo i nie pyszczyć:evil:

PostZamieszczono: 24 lip 2010 17:45 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

U mnie często wskazuje na pojawienie sie osoby trzeciej w związku czyli kochankę, tez flirtowanie

PostZamieszczono: 12 sty 2012 20:39 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

O czym może mówić Giermek Kielichów w pytaniu o czyjąś podświadomość w stosunku do kogoś? Czyli o czyjś podświadomy stosunek do relacji z drugą osobą.
Czy może chodzić o czekanie na impuls ze strony drugiej osoby?

Na temat Giermka Kielichów przyszło mi do głowy jeszcze jedno stwierdzenie, które tutaj nie padło: że każdy Giermek symbolizuje okazję przychodzącą z zewnątrz ... ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]