Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 As Kielichów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: As Kielichów
PostZamieszczono: 03 sie 2009 14:57 
Obrazek

As Kielichów
- kolor : kielichy
- żywioł : woda
- numer : 1
- zapowiedź nowego rozdziału w życiu emocjonalnym,
- możliwość znalezienia prawdziwego szczęścia,
- początek czegoś radosnego i dobrego,
- początek uczucia,
- uczucie szczęścia i spełnienia,
- pierwsza miłość,
- wewnętrzne zadowolenie.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: As Kielichów
PostZamieszczono: 07 sie 2009 21:10 
Rozglądam się

Nowe doświadczenia emocjonalne, potrzeba obdarzania miłością i bycia kochanym, początek zakochania, zdolności artystyczne, nowe projekty, radość, niespodzianka, prezent, dobre nowiny, mądrość wewnętrzna, nowe znajomości, zmiany na lepsze, płodność, twórczość. Karta ma tylko pozytywne znaczenie i zapowiada radość, przyjemność. W pytaniach o uczucia może oznaczać początek miłości, stan zakochania lub zauroczenia, ale nie wskazuje, na to, czy rozwinie się z tego, coś poważniejszego, czy też miłość, którą się odczuwa zostanie niespełniona. Należy zwrócić uwagę na inne karty, które pojawią się w rozkładzie, gdyż As Pucharów, nie obiecuje jeszcze wspaniałej, trwałej miłości. Dla trwających już dłuższy czas związków może oznaczać radosną niespodziankę, odnowienie uczuć, dobre wiadomości.

PostZamieszczono: 21 gru 2010 15:44 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

No właśnie, jak kirke napisała, ta karta jest wyłacznie pozytywna. Też ją cały czas tak odbierałam, a teraz nagle, po zakupie talii Tarot of Sweet Twilight (skądinąd świetnej, mam wątpliwości tylko co do tej karty) zaczęłam sie zastanawiać. Oto, jak ona wygląda:

Obrazek

Nie mogę się zmusić, żeby odbierać ja pozytywnie. To tylko ja, czy inni też tak mają?

Oczywiście, to nie problem, wiem, co znaczy i nie przeszkadza mnie to, ale skłoniło mnie to do zapytania: może jednak istnieje jakiś malutki negatywny aspekcik? Taka zupełnie pozytywna karta to aż dziwne?

Suliga się zgadza, ale może ktoś coś ma do powiedzenia?

PostZamieszczono: 21 gru 2010 16:32 
Administrator
Awatar użytkownika

Rzeczywiście, w tej talii As Kielichów kojarzy się bardziej negatywnie niż pozytywnie. Widocznie autor talii tak właśnie go odbiera.
Myślę że z tą tam czachą chodzi o to, że emocje przynoszone przez As Kielichów z natury są krótkotrwałe (jak np. chwilowy pozytywny nastrój) i nie zawsze zaraz prowadzą do czegoś dobrego. Nasz Puchar może zawierać truciznę - smaczną i apetyczną, ale na zdrowie ona nam nie wyjdzie. W życiu to na przykład sytuacja, kiedy pod wpływem chwilowego dobrego nastroju zgadzamy się na coś i właśnie emocja tu decyduje, nie zdrowy rozsądek. Emocja minie, a nam zostanie wypić piwo którego sobie naważyliśmy.
Decyzje, zachowania i akcje które przychodzą pod szyldem Asa Kielichów nie są pewne - jest duży potencjał że później osoba będzie próbowała to odkręcać.

PostZamieszczono: 02 lut 2011 21:55 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Wg Alicji Chrzanowskiej karta ta ma również negatywne znaczenie w położeniu odwróconym, między innymi:
-niespodziewane i niechciane zmiany
-brak stabilizacji
-niestałość uczuciowa,odtrącone uczucia,nieodwzajemniona miłość, zdrada
-iluzje,czcze mrzonki,ucieczka w świat marzeń i fantazji,niespełnione nadzieje
-depresja,załamanie nerwowe,brak poczucia bezpieczeństwa

PostZamieszczono: 10 lis 2011 23:52 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

As kielichów - początek czegoś silnego i dobrego, np. wielkiej miłości. Może oznaczać zaręczyny, oświadczyny lub oczekiwaną ciążę.
Źródło życia, Cykl życia.

Odwrócona - miłość bez wzajemności. Egoistyczne spojrzenie na innych. Oziębienie uczuć w miłości lub przyjaźni.

Obrazek

PostZamieszczono: 04 sty 2012 14:26 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

as kielichów, to rozpoczęcie twórczego dzieła, początek czegoś wzniosłego. Nie zajmuje się kartami odwróconymi więc, dla mnie as kielichów ma wydźwięk zawsze pozytywny.

PostZamieszczono: 22 maja 2012 08:51 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

As Pucharów ujawnia się zawsze wtedy gdy odczujemy przyspieszone bicie serca
i nie chodzi tu tylko o te dobre emocje, chodzi o to,że są one czymś nowym, czego wcześniej nie odczuwaliśmy, często to zwykła złość, niezadowolenie.
Nie odwracam kart, a wydżwięk, nasze wrażenie zależy oczywiście od kart pozostałych.
Uważam,że nie ma dobrych lub złych kart, w przypadku tego Asa liczy się to że jest to właśnie As-a więc potencjał,początek,impuls oraz to,że to Puchary-a więc uczucia,emocje. A zakres odczuć i emocji jest olbrzymi.
Iv %D

PostZamieszczono: 30 maja 2012 20:49 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Przyzwyczaiłam się widzieć tę kartę jako pozytywną i łagodzącą rozkład, nawet przy mniej optymistycznych kartach, dlatego trudno mi teraz przyjąć, że to po prostu zaczątek, spektrum jest szerokie, a emocje są od nienawiści do miłości. Ale to co piszesz jest dość logiczne, chociaż uważam, że aby As kielichów manifestował się jako "złość czy niezadowolenie", muszą stać obok jakieś karty właśnie na tę złość silnie wskazujące. Tak mi się wydaje... :)

PostZamieszczono: 30 maja 2012 23:24 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

A myślałas o tej karcie jak o chwiejności emocjonalnej, nagłej zmianie nastroju, właśnie impulsie emocjonalnym, który się pojawił i zapewne niebawem ulegnie zmianie. Jako As zawsze będzie wzmacniał inne Puchary w rozkładzie, nawet i te złe.Może być pierwszym wrażeniem, wystraszeniem się czegoś, niespodziewaną emocją.
Ja nie twierdze, że taką ma wymowę, ja go tak czuje, jest odbiciem tego ile człowiek ma odczuc takich :super: i takich :grrr:

PostZamieszczono: 25 sie 2012 19:50 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dla mnie As Kielichów to początek i jak najbardziej zgodzę się że to może chodzić np o początek nowego etapu dla dwojga ludzi nie koniecznie to początek nowego związku może chodzić o tą samą osobę ale całkiem na nowych zasadach funkcjonujący ten sam związek

PostZamieszczono: 23 maja 2013 22:17 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

W rozkładzie miesięcznym, na pozycji "uczuć" pojawiła się właśnie ta karta. Na oko nic wielkiego się nie wydarzyło, a jednak zastanawiam się, czy As Kielichów odzwierciedlił tylko wewnętrzny stosunek do pewnej osoby, czy wskazał, że można mimo wszystko liczyć na wzajemność... może gdyby to było jednostronne uczucie, pojawiłaby się inna karta?

PostZamieszczono: 24 maja 2013 14:11 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

As to jedynka więc jak dla mnie jednostronne uczucie, początek uczucia,
czy odwzajemnione pokazały by inne karty, rozkład.

PostZamieszczono: 24 maja 2013 19:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Tak, też raczej nie spodziewałabym się po Asie Kielichów zapowiedzi wzajemności. As Kielichów sygnalizuje tylko fakt pojawienia się określonego uczucia, a czy ono będzie się rozwijało i zostanie odwzajemnione, o tym już nie wspomina.

Z resztą As Kielichów nie jest tylko od uczucia miłości, czuć można wiele rzeczy. :)

PostZamieszczono: 17 mar 2014 20:39 
Nowicjusz

Ja korzystam z talii Jonathana Dee. Karta ta jest tak ilustrowana, że kojarzy mi się jak najbardziej pozytywnie. Autor podaje, że słowo kluczowe asa pucharów to "miłość". Jako, że as jest kartą rozpoczynającą, niesie początek wszystkiego, co związane z tymże słowem. Nowa miłość, zapowiedź zaręczyn czy ślubu, a także narodziny dziecka. Kiedy pytam o osobę, wskazuje człowieka ciepłego, przepełnionego miłością, chętnego do niesienia dobra.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]