Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 8 buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 8 buław
PostZamieszczono: 02 mar 2011 15:13 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Obrazek

Zakładam wątek o 8 buław, która jest jedyną kartą u Ridera Waite'a, na której nie ma żadnych postaci. Jest to sposób na podkreślenie pędu czasu, ale także nieuchronności wydarzeń i zapowiedzi ich rychłego spełnienia. Poza tym wydaje mi się, że 8 buław jest kartą aktywności, a więc w sprawach zawodowych kartą pozytywną. Ogólnie mam wrażenie, że nie niesie ona ze sobą jakiegoś większego przesłania, pokazuje raczej tę powierzchowną stronę życia ludzkiego.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 8 buław
PostZamieszczono: 02 mar 2011 16:01 
Rozmowny Użytkownik

Dla mnie niesie przesłanie... wiadomości internetowych, komunikatorów, skypa, maili itp. Spójrz na tą z talii Druid Craft lub Arcus Arcanum.
Obrazek
Obrazek

Z tego mozna wywnioskować, ze ktoś się z kimś skontaktuje, dostanie się zaproszenie na rekrutację... Albo w książce jest wartka akcja, czyta sie ja szybko, nie skomplikowanych wątków.
Jeszcze coś mi sie przypomniało odnośnie obrazka z talii Druid Craft - wg obrazka można łatwo odczytać od kogo wyjdzie kontakt ;) Zaraz załozę nowy wątek o tym, bo wielokrotnie mi się sprawdzało.

PostZamieszczono: 12 mar 2011 21:18 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

- gwałtowny przebieg wydarzeń,
-aktywność, ruch, działanie,
-nagły romans,
- podróż powietrzna,
-dobre nowiny,
-miłe kontakty,
-zbieranie plonów z wcześniejszych działań,
-szybkie podążanie do celu,
- karta wskazuje na to ,że coś wkrótce nastąpi.
Rada z jednej karty Barbara Antonowicz- Wlazińska :
- dużo ruchu i zamieszania wokół Ciebie, napływ wiadomości i informacji,
-musisz podjąć konkretne kroki ,
- miła atmosfera podszyta romansem,
- zadbaj o swój wygląd.

PostZamieszczono: 18 kwie 2012 13:51 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

a co moze oznaczac jesli pytamy o osobe??

PostZamieszczono: 18 kwie 2012 15:49 
Administrator
Awatar użytkownika

A co tak konkretnie zawierało to pytanie?

Ogólnie VIII Buław może oznaczać wiele osób, zespół, czy grupę skoncentrowaną na jednym celu.
Wszystkie ósemki mają w sobie dążenie do perfekcji - buławowa też taka jest, a perfekcjonizm ten przejawia się w umiejętności podejmowania działania w najwłaściwszym momencie (ale to nie przypadek decyduje o sukcesie, tylko doskonały refleks i szybkość). Działania VIII Buław często składają się z wielu elementów, które razem prowadzą ku określonemu celowi. VIII Buław wie co robi, podobnie jak VIII Moc nie boi się wyzwań, jest wytrwała i ma dużą charyzmę.
VIII Buław lubi gdy wokół dużo się dzieje. Sama może inicjować różne sytuacje, lub dołączać do innych osób. Bywa fanatycznym wyznawcą idei.

Często mówi się, że VIII Buław przynosi szybkie zmiany. Moim zdaniem jednak trzeba wziąć pod uwagę, że przecież absolutnie każda ósemka jest związana z wytrwałą pracą (lub dotyczy utrwalonej postawy). W praktyce nie koniecznie może zatem chodzić o zmiany z "chwili na chwilę", lecz na przykład o szereg zmian, które krok za krokiem prowadzą do czegoś większego. Jako obserwatorzy z zewnątrz zauważamy dopiero "to coś większego", ale w rzeczywistości wcześniej już miały miejsce pewne kroki czy sytuacje, które prowadziły do określonego efektu. Gdybyśmy wcześniej je zauważyli, bez trudu moglibyśmy powiązać je ze sobą i przewidzieć co się stanie.
Każda VIII jest na swój sposób schematyczna i przewidywalna.

PostZamieszczono: 18 kwie 2012 21:35 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Przepraszam, pytanie bylo co ukrywa? i wyszla VIII Bulaw..

PostZamieszczono: 18 kwie 2012 23:20 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie wiem co by to mogło być. Flirt/kontakt z kimś?

Eeee, jeśli coś kombinuje, to raczej długo to nie potrwa. VIII Buław jest energią intensywną i niespokojną, więc albo wreszcie sam się z tym wkopie, albo możesz go obserwować w poszukiwaniu anomalii. Tu pasuje powiedzenie "na złodzieju czapka gore".

VIII Buław mimo wszystko każe zastanowić się, czy masz podstawy do podejrzeń. Być może on jednak jest fair - jak by nie było, ósemka tradycyjnie powiązana jest z kartą Sprawiedliwość. :)
Karta ta może zatem odpowiadać: jeśli masz podejrzenia, koniecznie przeanalizuj dowody. Jeśli tych dowodów brak, lub jest ich mało (dajmy na to, miała miejsce jedna podejrzana sytuacja i nic więcej), to oznacza, że buławy tu "wiszą w powietrzu". Mówiąc prościej, podejrzenia są bezcelowe, nie mają oparcia w rzeczywistości.

PostZamieszczono: 25 sie 2012 19:55 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

dla mnie np 8 buław pojawiała się często ostatnio i nagle zaczyna się odmieniać moje życie zrealizowała się długo oczekiwana przeprowadzka synek idzie do skzoły lada dzień i czekam na powrót ukochanego wszystko na raz się zadzieje nie wiem czy do końca dobrze ale dużo wydarzeń natłok...

PostZamieszczono: 25 lis 2014 15:33 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Na serio Kingo uwazasz, ze 8-ki sa zwiazane z karta 11.Sprawiedliwosc? Ja wiem....to jak Sprawiediwosc jest 8 AW....ale to pasuje do 8-ek? Bardziej niz do 8.Moc???
No ja sie pytam :-)

PostZamieszczono: 17 lut 2016 12:35 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

9-tka pisze:
Na serio Kingo uwazasz, ze 8-ki sa zwiazane z karta 11.Sprawiedliwosc? Ja wiem....to jak Sprawiediwosc jest 8 AW....ale to pasuje do 8-ek? Bardziej niz do 8.Moc???
No ja sie pytam :-)

Kinga pisze:
jak by nie było, ósemka tradycyjnie powiązana jest z kartą Sprawiedliwość.

W sensie klasycznego tarota. To miała na myśli. Np. talia tarota marsylskiego.

Obrazek

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 24 paź 2016 07:48 
Rozglądam się

Coś w tym może być, chociaż ja nie do końca ogarniam te powiązania.

PostZamieszczono: 24 sty 2017 13:30 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Ja z 8 buław zawsze wyczytuje, że nadejdą szybkie zmiany, ale ciężko zinterpretować jej głębszego znaczenia niestety.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]