Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 7 pucharów : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 7 pucharów
PostZamieszczono: 04 lut 2011 20:42 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Na karcie RW 7 pucharów z marzeniami, gwiazdkami z nieba, które byśmy chcieli otrzymać.

Obrazek

Puchar z klejnotami to bogactwo,
z wieńcem laurowym - to wieczna sława,
z wężem to zapewne mądrość, inteligencja,
z zamkiem - władza.
A co przedstawiają pozostałe?
Głowa - to uroda? Głowa jest kształtna i ładna.
A czego symbolem jest smok, jeżeli to jest smok - siły, mądrości? ( smoki podobno były mądre)
i zostaje jeszcze świecąca , zapewne własnym światłem kobieta - zakochana kobieta?
A jak wy myślicie, co te symbole oznaczają, czy tylko chodzi o przyziemne pragnienia?
A co jest na innych waszych kartach? Te same symbole, czy inne?

Tytuł: Re: 7 pucharów
PostZamieszczono: 04 lut 2011 22:29 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

7 Kielichów - Miewasz wiele fantastycznych snów o wielu sytuacjach, w jakich mogłabyś znaleźć się z tymi mężczyzną;
Zmyślony związek egzystujący tylko w twojej wyobraźni;
Twój umysł opanowały dzikie i szalone myśli o miłości;
Zakazany romans, który prawie doprowadza cię do szaleństwa, gdyż niej możesz o tym z nikim porozmawiać;
Przywiązanie tego mężczyzny nie ma dla ciebie znaczenia, chyba, że on podziela twój punkt widzenia;
Miałaś przeczucia, co do twojego mężczyzny na długo zanim wszedł w twoje życie; wykorzystanie twojej wyobraźni mocy twórczego działania, aby wprowadzić odpowiedniego partnera w swój świat;
Randki, co najmniej z dwoma mężczyznami, z których jeden wplątuje Cię w miłosne problemy;
Użyj szóstego zmysłu do ustalenia prawdy o mężczyźnie, w którym jesteś zakochana;
Uzyskasz potrzebne informacje o nim w swoich snach, które są wynikiem twoich obaw

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

PostZamieszczono: 04 lut 2011 22:39 
Administrator
Awatar użytkownika

Zamiast linku do Tarotca wstawiłam sam obrazek, jest fajniej.

Dokładnie tak. :) Zgodnie z sensem VII Kielichów, różności w pucharach mogą być marzeniami, które człowiek chce zrealizować. Kłopot przy VII Kielichów jest ino taki, że człowiek czasem chce wszystkiego na raz i to najlepiej już, natychmiast.
Każda 7 ma w sobie coś z energii Rydwanu, a ten do cierpliwych nie należy. Tak jak przy talii Pagan Tarot doszliśmy do wniosku, że VII Rydwan jest tą mocną samczą energią, tak tu przy VII Kielichów męska energia siódemkowa jest zdominowana przez wodę, czyli energię kobiecą. Energia żeńska z zasady jest zmienna i niestała, stąd na obrazie mamy różne symbole, które można rozumieć jako albo wiele możliwości do wyboru, albo stałe zmienianie celu (dziś koniecznie chcę i robię jedno, jutro mi się odwidzi i zamani coś drugiego). :P

Gdy zastanawiałam się nad tym obrazem, już podczas pisania posta zaświtało mi wrażenie, że te symbole w Kielichach stale zamieniają się miejscami. Teraz w centrum "rozświetlona" jest ta postać, a za chwilkę jej miejsce zajmie na przykład wieniec laurowy i to on będzie "podświetlony"; za moment pojawi się góra i tak dalej, ciągle i ciągle w centrum będzie błyszczało coś nowego. :)

Ciekawa praktyczna interpretacja jest taka, że człowiekowi wydaje się że coś wie lub widzi - na przykład po zachowaniu innych ludzi stwierdza z całym przekonaniem jakie są ich intencje, co czują i dlaczego.
Motyw ten jest powszechnie spotykany w relacjach damsko-męskich. Pan mówi "Nie chce mi się iść do kina", a my słyszymy "Nie pójdę, nie podobasz mi się". :lol:
W Osho Zen VII Kielichów to po prostu "Projekcje" (wstawiam link, bo opis i komentarz tez warto przeczytać) : http://psychotropedia.info/wiki/Osho_Zen_Tarot:Arkana_Ma%C5%82e:Woda:7_Projekcje

PostZamieszczono: 05 lut 2011 14:13 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Zamiast linku do Tarotca wstawiłam sam obrazek, jest fajniej.

Pewnie, że fajniej, Kinga podaj instrukcję, jak się wkleja obrazki. :?

Kinga pisze:
Gdy zastanawiałam się nad tym obrazem, już podczas pisania posta zaświtało mi wrażenie, że te symbole w Kielichach stale zamieniają się miejscami. Teraz w centrum "rozświetlona" jest ta postać, a za chwilkę jej miejsce zajmie na przykład wieniec laurowy i to on będzie "podświetlony"; za moment pojawi się góra i tak dalej, ciągle i ciągle w centrum będzie błyszczało coś nowego. :)
Ciekawa praktyczna interpretacja jest taka, że człowiekowi wydaje się że coś wie lub widzi - na przykład po zachowaniu innych ludzi stwierdza z całym przekonaniem jakie są ich intencje, co czują i dlaczego.
Motyw ten jest powszechnie spotykany w relacjach damsko-męskich. Pan mówi "Nie chce mi się iść do kina", a my słyszymy "Nie pójdę, nie podobasz mi się". :lol:

Tak człowiek się miota, bo nie może dokonać wyboru, chciałby wszystko, ale się nie da, a jakikolwiek dokona wybór to i tak będzie to zły wybór, bo to tylko iluzja, że się ma wybór. W takiej chwili lepiej zaniechać wyboru. Ale można też żyć złudzeniami.

Jednak karta ta nie zawsze jest negatywna, jeżeli jest wśród korzystnych kart, to marzenia mogą się spełnić.

Gdzieś spotkałam się też z interpretacją, że te 7 kielichów - to 7 grzechów głównych:

1. Pycha
2. Chciwość
3. Nieczystość
4. Zazdrość
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
6. Gniew
7. Lenistwo

Nie do końcami to odpowiada, za bardzo one odchodzą od marzeń, choć częściowo się pokrywają. Zazdrość, gniew, lenistwo wynikają z innych pobudek.

Kinga pisze:
W Osho Zen VII Kielichów to po prostu "Projekcje" (wstawiam link, bo opis i komentarz tez warto przeczytać) : http://psychotropedia.info/wiki/Osho_Zen_Tarot:Arkana_Ma%C5%82e:Woda:7_Projekcje

Tak rzeczywiście, mężczyzna jest jakby w kinie, a projektor za nim, bardzo trafne. Kino daje nam bardzo silne poczucie bycia rzeczywistości, która nie jest rzeczywista. :lol:

Jest jeszcze jedno ciekawe znaczenie praktyczne tej karty, trochę nawiązujące do karty Diabła. Uciekanie przed problemami w iluzję, co może prowadzić do choroby psychicznej, lub co częściej do nałogu (alkoholizm, narkomania).

PostZamieszczono: 07 lut 2011 23:27 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Mnie się 7 Pucharów dośc mocno wiąże z Księżycem.
Świadomość a podświadomość.
Wąska granica dla człowieka, bo nie potrafimy trzeżwo na to spojrzeć, i prawidłowo ocenic tego co czujemy :?:

PostZamieszczono: 08 lut 2011 00:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Zdecydowanie VII Kielichów ma sporo wspólnego z Księżycem, który również reprezentuje cuda, dziwy, anomalie. Księżycowe zamęty na pewno są bardziej szkodliwe, ponieważ często trwają dłuższy czas, nawet kilka miesięcy lub lat. Te z VII Kielichów realizują się szybko, rach ciach i po krzyku. Dobrym przykładem jest efekt po spożyciu alkoholu - odmienny stan świadomości nie trwa wiecznie, najwyżej godzinkę lub dwie i człowiek trzeźwieje.
O, spożywanie alkoholu to w ogóle bardzo siódemkowo-kielichowy klimat. :) Podczas zakrapianej imprezy nastrój zmienia się praktycznie cały czas, a tematy rozmów są bardzo zróżnicowane - od wczorajszej pogody, po politykę w Ugandzie. Z czasem nawet nie ma jakiegoś motywu przewodniego tylko każdy mówi co mu wpadnie na myśl. W początkowym stadium jest wesoło, fajnie i inspirująco, ale jeśli ludzie piją dalej i przekroczą pewną granicę robi się coraz bardziej absurdalnie, nie sposób przewidzieć co wydarzy się za pięć minut. :lol:

PostZamieszczono: 09 lut 2011 19:58 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Tak, Księżyc potrafi zamroczyć na wiele lat, obecnie mam wrażenie,że byłam i nadal jestem w tym błędnym, naciąganym przeze mnie złudzeniu, że "jakoś" to będzie,ale wciąż mam to wrażenie, że się oszukuję :(

Chociaż właśnie ostatnio częściej zaczęła mi się pojawiać 7 Puch, a więc już zaczęłam być po części świadoma tego co się dzieje, bo Księżyc kompletnie mnie zwodził.
Ale nie powiem abym się czuła pewnie z tą 7 Puch, wciąż obawy, lęki, niepokoje i WIELKI ???

Powiem tak, biorąc pod uwagę dzień 7 Puch może dać wiele twarzy i emocji, ale może być i tak, że takie dni mogą się powtarzać przez wiele miesięcy czy nawet lat :(
I wtedy taka 7 Puch/w tym akurat znaczeniu :arrow: zamienia się w Księżyc, który mami i odbiera trzeżwe spojrzenie na to co się dzieje.
Małe Arkana wydawałoby się mówią o aktualnym odczuciu,samopoczuciu,reakcji w danej chwili-a jednak zdarza się że
określają ciągnący się stan,odczucia,problemy - trwające dłużej, nawet wiele miesięcy.
Dlaczego tak właśnie się dzieje,że Tarot od razu nie pokaże AW?-nie wiem, może w międzyczasie jest szansa na wyjście z tej sytuacji,uporanie się, a my po prostu tej drogi nie odnajdziemy?

Jak narazie 7 Puch żle odbieram, daje niepewność i wielką niewiadomą, dla twórczości zapewne dobra bo wyobrażnia pracuje,nie wątpię że ma masę plusów, ale w kartach ich narazie nie zaznałam.

PostZamieszczono: 09 lut 2011 20:20 
Administrator
Awatar użytkownika

Z VII Pucharów na pewno mamy większe szanse być świadomymi tego co się z nami dzieje i jaka jest rzeczywistość. Przy Księżycu jesteśmy totalnymi lunatykami, nie kontrolujemy spraw w ogóle.

Acha, poszperałam w swoich zasobach, znalazłam na dysku parę ciekawych talii.
Oto VII Kielichów w dwóch odsłonach, Arcus Arcanum Tarot i Tarot 78 Drzwi. :)

Obrazek
Talia Arcus Arcanum.
Ktoś w lustrze czy raczej magicznym zwierciadle ogląda ucztę - być może jest to uczta weselna? W każdym razie obraz/zdarzenie które ogląda nie jest prawdziwe. Może to wizja przyszłości, a może zwykła iluzja...

Obrazek
Tarot 78 Drzwi.
Postać śni o różnych rzeczach...

PostZamieszczono: 09 lut 2011 20:50 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Tak Kingo, i jak by nie patrzeć to wciąż ta niepewność i ?
I te wyobrażania,gdybania i cała reszta domniemywań :(

PostZamieszczono: 09 lut 2011 21:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Znam kobietę, która od 8 lat patrzy w lustro z VII kielichów i widzi to, czego by chciała, ale mężczyzna - nie :cry: Właśnie jedna wróżka kiedyś jej postawiła karty i jako wynik wyciągnęła tę kartę - na mnie padło, aby rozwiać jej marzenia

PostZamieszczono: 09 lut 2011 21:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Ivonn, jedynym ratunkiem jest zaprzestanie spoglądania w Twoje magiczne lustro. Ono daje nadzieję, która czasem jest potrzebna jak deszcz na pustyni, ale w nadmiarze staje się przekleństwem.

Czy ktoś z Was czytał/oglądał Harrego Pottera? Nie pamiętam już w której to było części - Potter znalazł w Hogwarcie lustro, które ukazywało najskrytsze pragnienia osoby która w nie patrzyła. Harry zobaczył w nim siebie z rodzicami i bardzo go to poruszyło, był bardzo szczęśliwy... Zrodziło się w nim pragnienie spoglądania w lustro jak najczęściej. Problem jednak był taki, że im częściej korzystał z owego zwierciadła, tym bardziej tracił kontakt z rzeczywistością, a obraz ów nie wywoływał już radości tylko przejmujący smutek, obłęd.
VII Kielichów wypisz wymaluj...

PostZamieszczono: 09 lut 2011 21:34 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Ivonn, jedynym ratunkiem jest zaprzestanie spoglądania w Twoje magiczne lustro. Ono daje nadzieję, która czasem jest potrzebna jak deszcz na pustyni, ale w nadmiarze staje się przekleństwem.

Czy ktoś z Was czytał/oglądał Harrego Pottera? Nie pamiętam już w której to było części - Potter znalazł w Hogwarcie lustro, które ukazywało najskrytsze pragnienia osoby która w nie patrzyła. Harry zobaczył w nim siebie z rodzicami i bardzo go to poruszyło, był bardzo szczęśliwy... Zrodziło się w nim pragnienie spoglądania w lustro jak najczęściej. Problem jednak był taki, że im częściej korzystał z owego zwierciadła, tym bardziej tracił kontakt z rzeczywistością, a obraz ów nie wywoływał już radości tylko przejmujący smutek, obłęd.

O taaak. Ale części nie pamiętam [może druga?].

Ja lubię 7 kielichów właśnie za to marzycielstwo i bujanie w obłokach.
Ale co za dużo to nie zdrowo i tak, dlatego tutaj tą "złą" stroną jest jakby chciwość i zachłanność wszystkiego naraz.

PostZamieszczono: 09 lut 2011 21:59 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Kinga pisze:

Na jakiej podstawie Kingo dajesz mi takie rady?-jako jasnowidz?-a może był jakiś rozkład o którym nbie wiem?
Piszesz te słowa na podstawie moich wypocin o 7 Pucharów oraz postu wyżej?

Problem mam z córką /ma 17 lat/-sporo by pisać, jest w Ośrodku Wychowawczym.
Przez 3 lata wciąż miałam nadzieję, że zaradzę problemom wychowawczym,łudziłam się i to był chyba właśnie ten Księżyc, który mnie mamił nadzieją, że uda mi sie opanować sytuację.

Piszesz Kingo abym przestała spoglądać w to magiczne lustro?- czyli co? jak to rozumiesz?
Piszesz,że ono daje nadzieję,która czasem jeswt potrzebna jak deswzcz na pustyni-cóż te słowa mogą znaczyć dla matki która chce ratować dziecko, które zbłądziło?-odpuścić bo to bez sensu?

Dlatego wciąż piszę jaką odpowiedzialnością jest wyrokowanie z kart, ciekawa jestem czy piswząc tego typu rady traktujesz to na równi z opisem karty?

PostZamieszczono: 09 lut 2011 22:45 
Administrator
Awatar użytkownika

Uhm... Ivonn, najpierw piszesz o swoich przykrościach które mają związek z VII Pucharów (według Ciebie, w końcu przecież Ty tak stwierdziłaś a nie ja), gdy odpowiadam zgodnie z sensem karty masz jakieś pretensje?

Cytuj:
Piszesz Kingo abym przestała spoglądać w to magiczne lustro?- czyli co? jak to rozumiesz?
Piszesz,że ono daje nadzieję,która czasem jeswt potrzebna jak deswzcz na pustyni-cóż te słowa mogą znaczyć dla matki która chce ratować dziecko, które zbłądziło?-odpuścić bo to bez sensu?
Dlatego wciąż piszę jaką odpowiedzialnością jest wyrokowanie z kart, ciekawa jestem czy piswząc tego typu rady traktujesz to na równi z opisem karty?

To jest wyłącznie Twoja własna interpretacja, a nie moja rada. Włożyłaś w moje usta coś czego nigdy nie powiedziałam i za jednym zamachem osądziłaś ów rzekomo mój czyn. :roll:
Wspaniale, dziękuję... tak też manifestuje się VII Kielichów.
Pozwól jednak, że nie stanę przed Twoim sądem i nie poddam się żadnej karze, gdyż winy mojej tu nie ma. O dalsze próby interpretacji sensu karty w tym przypadku też już się nie pokuszę, może ktoś inny będzie miał ochotę.

PostZamieszczono: 10 lut 2011 00:08 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

:shock:

Zbędny komentarz Kingo.
Poprzestańmy więc na opisach kart, jeśli nie ma rozkładów i nie dawaj rad gdy nie znasz sytuacji!
Moja interpretacja karty była interpretacją karty a ty odniosłaś się do udzielania mi rad co było nie na miejscu i nie profesjonalne-a uważasz się za profesjonalistkę? :roll:

PostZamieszczono: 10 lut 2011 00:34 
Administrator
Awatar użytkownika

Ale ja już wyszłam z "sali rozpraw". 8-) Temat zamknięty. Możemy porozmawiać o VII Kielichów, ale bez osobistych wycieczek i żali wziętych z sufitu.

PostZamieszczono: 10 lut 2011 00:56 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Tak jest p.Administrator :|
Dobrej nocy :)

PostZamieszczono: 10 lut 2011 01:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Ok. :) Pytałaś, odpowiedziałam, nie zrozumiałyśmy się - nie ma o co się gniewać.
Nigdy nie miałam na myśli sugestii byś odpuściła córkę, czy przestała jej pomagać. Przecież to absurdalne.
Resztę, jako że są to delikatne sprawy, napiszę już przez PW.

PostZamieszczono: 10 lut 2011 18:01 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Moim zdaniem 7 pucharów, to jest karta bierna, leży się na tapczanie i marzy,np. że się będzie milionerem :lol: nic w tym kierunku nie robiąc, chyba, ze od czasu do czasu małe lotto :P
Albo fałszywe wyobrażenia na jakiś temat, najczęściej Jego albo Jej, po prostu chodzący ideał, ani jednej skazy!

Natomiast, jeżeli coś się robi, aby osiągnąć cel, którym też może być marzenie, to już są inne karty, np. Rydwan, 9, 7 i 5 pałek, jakie jeszcze - Pustelnik, który gdzieś podażą, 8 denarów i inne.

To , że się ma cel, czytaj marzenie, przed oczami to normalne, bo to jest coś co stymuluje, to pracy, to jest siła napędowa i to juz nie jest 7 pucharów. Marzenie staje się celem do którego dążymy. Tak mi się wydaje.

Księżyc mi się kojarzy ze strachem i czarnowidztwem , tu nie ma marzeń, najwyżej halucynacje pod wpływem narkotyków lub medytacji.

PostZamieszczono: 10 lut 2011 18:32 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zgadzam się z tobą Amoniaku. Często widać ją również jako kartę z czym ktoś wchodzi do związku, czyli ma wyobrażenie o swojej wybrance, przysłowiowe różowe okulary, a ona jest spełnieniem jego marzeń.

Poza tym Księżyc, to również depresja, więc raczej marzeń taka osoba nie snuje, chyba że snuje fałszywe wyobrażenie o sobie.

PostZamieszczono: 12 lut 2011 22:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
(...)

:shock: :shock:
Kingo trafilas do Mnie tym opisem/porównaniem....ta scena ...(ksiązkę też czytałam..)ale..ta scena z filmu...pamiętam ją :cry: ....wycisnęła mi morze łez...
7kieli...już zawsze będę pamiętać...dzięki..

PostZamieszczono: 13 lut 2011 15:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Jeśli się nad tym zastanowić, to VII Kielichów jest kartą aktywno-bierną, lub że tak powiem, biernej aktywności. Siódemka niesie energię ruchu czyli aktywności (w/z z VII Rydwanem), ale jednocześnie Kielichy jako takie są bierne, bo wodne, żeńskie.
Jak by zobrazować tę paradoksalną bierną aktywność...
O, mam. :) Idealnym przykładem jest sen. Gdy śnimy, w sensie fizycznym jesteśmy bierni, ale sen toczy się, jest dynamiczny, coś się dzieje, coś w nim robimy. Poza tym odbieramy wszystko jak rzeczywistość, jest to dla nas jak najbardziej prawdziwe, nawet jeśli dzieją się rzeczy absolutnie nienormalne.
Czasem tylko bez budzenia się odzyskujemy świadomość że śnimy - zwykle wówczas gdy surrealizm jest już zbyt duży, lub coś wywoła gwałtowną emocję, np. spadnie w dziurę bez dna, atak potwora.

Besso, też miewałam różne kłopoty ze złapaniem sedna VII Kielichów. Właśnie przy rozmowie w tym temacie przypomniał mi się ów motyw z magicznym lustrem Pottera i pootwierały się szufladki w głowie.
Nasze forum jest bezcenne! :D
Swoją drogą, Twoje odczucia, tj. reakcja na scenę z filmu również wpisują się w znaczenie VII Kielichów. :) Film (tak jak sen) nie dzieje się naprawdę, ale emocje które wywołał były jak najbardziej prawdziwe.

PostZamieszczono: 13 lut 2011 17:07 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Poza ciekawymi spostrzeżeniami które już tutaj padły, interesuje mnie czy 7 Kielichów ma dla którejś z Was wymiar czysto "fizyczny", namacalny? Mnie parę razy pokazała się ta karta, kiedy mowa była o rzeczach estetycznych, pięknych, że aż "jak ze snu, zachwycających, wymarzonych".

PostZamieszczono: 04 kwie 2011 18:20 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Poza ciekawymi spostrzeżeniami które już tutaj padły, interesuje mnie czy 7 Kielichów ma dla którejś z Was wymiar czysto "fizyczny", namacalny? Mnie parę razy pokazała się ta karta, kiedy mowa była o rzeczach estetycznych, pięknych, że aż "jak ze snu, zachwycających, wymarzonych".

Tak jak piszesz Maralee, dokonało się spełnienie w Twoim wnętrzu,odczuciu, coś było piękne,fascynujące, dało
Ci to ogrom przeżyc, ale to czułaś w środku,wewnątrz siebie. No było namacalne,bo coś widziałaś,słyszałaś, coś się zdarzyło i miało pozytywny odbiór w Tobie.
To są odczucia,przeżycia, to Puchary,to wnętrze,wszystko się sprowadza do tego co odczuwamy.

7-ki są naszym wnętrzem,tym czym jestesmy,czego pragniemy-jeśli więc otrzymamy to o czym marzymy to staje
sie fizycznością i realnościa.

7-ka + Puchary to wg mnie bardzo intymne odczucia,często pozostawione dla siebie.

PostZamieszczono: 21 paź 2011 14:32 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

7 pucharów wyszła mi kiedyś jak pytałam o wyrabianie kolczyków, wisorków itd - rękodzielstwo artystyczne ;)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna