Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 5 buław : MAŁE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 5 buław
PostZamieszczono: 28 gru 2010 14:47 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Obrazek
Bruegel

No ciężko się zdziwiłem jak zobaczyłem, że nie ma tej karty :P

Posiadam talię Terapia słowem i tam w V buław widać dwie postacie. Jedna (czerwona) próbuje iść dalej, wymknąć się, jakby uciec, a druga (biała) chce ją przyciągnąć do siebie, omamić, jakby przywłaszczyć. Dodam, że postać czerwona przypomina mężczyznę, a biała kobietę :D
Dla mnie zawsze ta karta zawsze była oczywista w przypadku pytań o relacje między ludźmi. Ktoś zechce odejść, a druga strona mu na to nie pozwoli i będzie o nią walczyć.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: 5 buław
PostZamieszczono: 28 gru 2010 15:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Była była, ale temat został usunięty z myślą żeby zacząć go jeszcze raz i lepiej. Kilka wątków musiałam usunąć, a nowe jeszcze nie powstały, więc niektórych kart też nie będzie.

V Buław tak czy inaczej = napięcie i rozbuchana energia szukająca ujścia. Energia ta zwykle początkowo jest raczej niegroźna, ale szybko przybiera na sile, po czym równie szybko gaśnie. Znaczenie z Terapii Słowem jest bardzo trafne, ponieważ jeśli ma miejsce spór, zawsze ktoś kogoś próbuje pokonać i w konsekwencji podporządkować.
Przyczyna eskalacji oraz sam konflikt nie zawsze jest super istotny - częściej robi się dużo hałasu o nic, ludzi w którymś momencie zwyczajnie ponosi.
W sumie raz V Buław oznacza autentyczną złość, innym razem tylko ułańską fantazję. :P

PostZamieszczono: 28 gru 2010 18:43 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Fehu pisze:
No ciężko się zdziwiłem jak zobaczyłem, że nie ma tej karty :P
Posiadam talię Terapia słowem i tam w V buław widać dwie postacie. Jedna (czerwona) próbuje iść dalej, wymknąć się, jakby uciec, a druga (biała) chce ją przyciągnąć do siebie, omamić, jakby przywłaszczyć. Dodam, że postać czerwona przypomina mężczyznę, a biała kobietę :D
Dla mnie zawsze ta karta zawsze była oczywista w przypadku pytań o relacje między ludźmi. Ktoś zechce odejść, a druga strona mu na to nie pozwoli i będzie o nią walczyć.

Proszę. Nie ma pojedynczych kart w necie ale są całe buławy, zaznaczyłam białym markerem, tę wywołaną kartę do tablicy. Jest tak jak piszesz faktycznie. :D
Dodam też, że jest to moja pierwsza talia, do której mam nieprawdopodobny sentyment , ;) tym bardziej ,że jak widzę nie jestem odosobniona teraz( dlatego się od razu skusiłam wkleić ją ).
Obrazek
Vouala.

PostZamieszczono: 28 gru 2010 20:10 
Rozmowny Użytkownik

wir wydarzeń, nowe kontakty towarzyskie lub zawodowe, moc do pokonywania trudności. Pojawią się nowe znajomości, ludzie do życia wnoszą spory ruch, nowe wyzwania, nowe bodźce (np. imprezy, wyjazdy ze znajomymi). odczuwanie chęci do większego wysiłku fizycznego, regularnie uprawiany sport, ściganie i wygrywanie. Te osoby, które marzą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, mogą być przekonane, ze uda się to z ta kartą. Krew w ich żyłach będzie płynęła szybciej, będą buzowały emocje i zwyczajnie będzie człowieka „nosić”. mnóstwo pomysłów, wszystkie fantastyczne, przystępowanie natychmiastowe do ich realizacji.
W życiu zawodowym nastąpi koniec spokoju i marazmu: mogą pojawiać się ciągle nowe oferty pracy, nowe zlecenia i rywalizacja ze współpracownikami (ale nie mordercza raczej zdrowa, inspirująca, konstruktywna). Dla osób z własnym biznesem dobry czas, a nawet bardzo dobry: szanse na rozszerzenie wpływów, zdobywanie klientów, nowe idee, które pozwolą na zwiększenie dochodów itp. W finansach przypływy i odpływy: wszelkie nadwyżki finansowe na bieżąco będą wydawane na przyjemności.
Panie jaki i panowie single nie będą narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn i kobiet – mogą przeżyć kilka „wybuchowych” romansów. W stałych związkach mogą nastąpić kłótnie, dąsy, lecz nie będzie to na tyle poważne, że można by się martwić zachwianiem relacji, przeciwnie: powierzchowne nieporozumienia będą wzmacniać obopólne zainteresowanie i dodawać im pikanterii.

PS
tekst popełniłam gdzieś tam w necie na swoim blogu.

PostZamieszczono: 31 gru 2010 01:16 
Administrator
Awatar użytkownika

Chyba nie było jeszcze o tym, że V Buław charakteryzuje się bardzo silnym skupieniem oraz ukierunkowaniem energii. Jeśli ma dotyczyć naszych zajęć, może wskazywać na takie absolutne pochłonięcie przez jakąś sprawę, tak że wtedy nic innego nie istnieje.
W negatywnym aspekcie spraw może być bardzo wiele i będziemy musieli je jakoś ogarnąć (czasami wcale się nie da i trzeba coś wybrać żeby nie rozpraszać sił).

Nie wiem jak Wasze doświadczenia z V Buław jako z kartą dnia, ale u mnie zawsze oznacza zupełny brak spokoju. Nawet nie to że mnie nosi - świat zewnętrzny jakoś tak działa, że wciąga do gry, dzień mija bardzo szybko, a na koniec padam na twarz. :D

PostZamieszczono: 31 gru 2010 01:16 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Qmieczy chapeaux bas. Teraz poczyniłaś full servis.
Idąc za ciosem zatem, kolejna odsłona w/g opisów teraz zresztą też :
Obrazek Obrazek
Whait ; Dream.
Obrazek Obrazek
Dors ( 78 drzwi ) ;Pictoral.
Oto i komplecik różnych talii i poglądów przy okazji.

PostZamieszczono: 20 sty 2011 12:38 
Rozmowny Użytkownik

Dzięki Vivien :) To z obserwacji i praktyki :)
Jeszcze mogę dodać, ze 5 kijów to ognisty seks, trochę na chybcika pod wpływem chwili (obojętnie gdzie - winda, samochód, biurko) :D
I 5 kijów bardzo często mi mówi o osobach towarzyszących w danej chwili czyli o osobach trzecich np. jeśli pojawia sie w pytaniu o miejsce pracy tzn że jest nam gwar, harmider którzy tworzą ludzie (klienci w restauracji, pubie). Ludzie wchodzą i wychodzą non stop (mnówstwo klientów, trzeba szybko się obrobić, bo wszyscy sie niecierpliwią).
Niekiedy dopytuję klienta o ilość osób trzecich i wychodzi, ze zawsze jest MINiMUM 5, a częściej więcej.
:)

PostZamieszczono: 30 kwie 2011 16:41 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
V Buław tak czy inaczej = napięcie i rozbuchana energia szukająca ujścia.

V Buław to Saturn w Lwie. Jako V (kabalistyczna Gebura, Siła, reprezentantka Marsa) jest bardzo ruchliwa i w tę kartę wprowadza wiele dynamiki. Razem z Lwem tworzy już mieszankę wybuchową. Za to napięcie odpowiedzialny jest Saturn, ociężały i stabilny. Napiera na rozbuchaną energię i ściska ją, co jeszcze bardziej ją rozpala do gwałtownego wydostania się.

To fascynujące jak astrologiczne, kabalistyczne i numerologiczne aspekty składają się na takie ładny i spójny obraz :) Tarot to chyba jednak nauka ścisła :D

PostZamieszczono: 21 sie 2011 05:50 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

V Kijów to także stres. Wskazywałoby to raczej na nerwowość całej grupy niż pojedyńczej osoby. Przeżywanie stresu indywidualnie to będzie X Kijów.
Mam pewien taki problem z odczytem tej karty jako odwróconej w jednym z mych rozkładów (karta odwrócona - "stara piosenka", co ? Hehe) Znaczy się odwrócona karta znaczy wtedy, że ta cała energia nie będzie taka ekspansywna, wszystko to o czym mówią V Kijów będzie jakoby na wolniejszych obrotach :?: No nie wiem, więc pytam się. Więcej nic już mi nie przychodzi do głowy.

A to z pewnej książki o tej odwróconej karcie.
Ponieważ numer 5 jako odwrócony niesie wtedy pozytywne informacje, mamy więc tu przeciwieństwo zmagań/sporów: zgoda/harmonia znowu zapanuje . Mężczyźni odłożą kije i siądą do rozmowy aby rozwiązać swe problemy. Karta ta często pokazuje się jako zapowiedź rozwiązania problemu aniżeli fizycznej walki. Wskazuje, że przy tej odwróconej karcie, rodzaj takiej "walki" będzie konstruktywny i znajdziesz sposób aby załagodzić sytuację używając zdrowy rozsądek i osiągając konstruktywny rezultat. Każda strona biorąca udział w konflikcie zgodzi się usiąść i rozmawiać nad problemem; także z dobrą energią i odpowiednio ukierunkowaną, Twoje zamiary znajdą się na wygranej pozycji.
Karta ta przedstawia win-win situation. Bądź gotowy na nowe, ciekawe okazje, które napotkasz na swej drodze, coś jak pomysł o którym nigdy wcześniej nie pomyślałeś, a który pomoże Ci przejść przez tą nieprzyjemną sytuację. Kluczem do sukcesu są tu kompromis i negocjacje.

Coś za ładnie to wygląda hehe. Od pewnej pory cały czas pamiętam o tym, że znaczenie odwróconej karty nie może być biegunem tej na wprost. A tu, proszę... I bądź tu mądry. Także nie chcę przez to doprowadzić do jakiejś życzeniowej interpretacji. W ogóle, w większości tu książek które mam, to właśnie zauważam interpretacje odwróconych kart jako przeciwieństwo kart prostych (raczej mówię tu o samych MA).

Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli – źle, ale złe postępowanie dobrych ludzi, to zasługa religii
— Steven Weinberg

PostZamieszczono: 21 sie 2011 13:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Owszem, V niesie w sobie jakąś nerwowość, ale też jej pozytywnym przekazem jest pokonywanie niesprzyjających okoliczności i determinację.
W ogóle osoby które widać u Waite'a nie wymachują tymi kijaszkami tak od niechcenia, ci panowie wkładają w to całych siebie. Nie koniecznie chodzi o grupę paru osób które wspólnie coś próbują uzyskać albo walczą przeciw sobie - ilość panów może tylko symbolicznie wyrażać tę ilość energii jaką mamy w momencie gdy na czymś nam zależy, lub gdy coś solidnie wytrąci z równowagi.
Przypomnij sobie jak to jest. :D Normalnie wychodzisz z siebie, mówisz: kurde, ludzie trzymajcie! W tym stanie jesteś gotowy do boju i na pewno nie odpuścisz.

Interpretacja odwróconej V którą przytoczyłeś jakoś zbyt mocno opiera się na odwróceniu przekazu karty na zasadzie czarne-białe. Myślę że odwrócona V Buław wcale nie da skłonności do kompromisu, bardziej przesadne podniecenie, gdzie ogarnia taki wkurw że nie ma opcji by myśleć racjonalnie. :twisted:
Odwrócona V może dotyczyć rzeczy i spraw, które działają na nas jak czerwona płachta na byka, negatywna reakcja jest natychmiastowa i totalnie niepotrzebna. Na przykład są kierowcy, którzy na widok innego kierowcy jadącego powoli i popełniającego durne błędy, zaczynają wymyślać mu przez szybę, najchętniej wysiedli by i napluli mu w twarz. Zero tolerancji, czy zrozumienia, pusty i jałowy gniew! Pieniacz denerwuje się tracąc energię na próżno, z reguły kończy się na steku wyzwisk których adresat nawet nie słyszał...
Pozytywna V raczej kończy się konstruktywnym ukierunkowaniem energii, działaniem "za pięciu" które usuwa przyczynę stresu i jednocześnie rozładowuje tę nadmierną energię.
Przykładowo, masz w pracy zacinającą się kopiarkę. Podchodzisz próbując coś tam wydrukować, ale cholerstwo nie działa jak powinno i raz po raz wypluwa zmarnowane kartki. Szlag cię trafia, klniesz pod nosem, stukasz w obudowę, masz ochotę kopnąć dziada z całej siły. Żadne z tych działań kopiarki nie naprawi. Pod wpływem nerwów możesz oczywiście ją uszkodzić, co będzie niepotrzebne i bez sensu. Pozytywna V Buław zamanifestuje się wtedy, gdy zamiast się wkurzać, zajrzysz do środka, poszukasz gdzie jest usterka i zaczniesz kombinować jak ją naprawić.

PostZamieszczono: 10 lis 2011 19:36 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

5 buław - zadowolenie w pracy, satysfakcja osobista, drobne sprzeczki miłosne.
Współzawodnictwo, rywalizacja. You learn by comapring yourself with those who are better - Uczysz się porównując siebie z tymi, którzy są lepsi.

Odwrócona - problemy w pracy bez winy, strata spowodowana przez oszustwo, niepotrzebne wywoływanie konfliktów.

Obrazek

PostZamieszczono: 16 mar 2012 12:49 
Moderator
Awatar użytkownika

A jak podejść do odwróconej 5 Buław w kontekście rozwoju osobistego dotyczącego motywacji, np. jej utraty w przeszłości. Czy oznacza to, że osoba straciła wewnętrzną chęć do pielęgnowania motywacji z powodu niesprawiedliwych strat i utarczek, które przegrywała.

PostZamieszczono: 16 mar 2012 17:21 
Stały Bywalec

Albo może motywacja była zła, osoba dążyła do "pobicia" innych w jakimś polu, a powinna np. rozwijać się dla siebie, "walczyć" ze sobą, nie porównywać się z innymi ludźmi.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]