Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 X. Koło Fortuny : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: X. Koło Fortuny
PostZamieszczono: 14 mar 2010 14:50 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Obrazek
Tarot Forest Folklore

z moich pozbieranych z różnych źródeł notatek ;)

Osoby, jakie może ta karta symbolizować: ktoś o aktywnym umyśle, ma żywe usposobienie, z inicjatywą, zdrowymi i zrównoważonymi poglądami, to człowiek aktywny, odważny, podróżnik, szczęściarz, optymista, lubi sprawiać niespodzianki. Cechuje go siła, moralność, zadowolenie z życia, przyjacielskość, otwartość. W miłości raczej stały, w seksie entuzjastyczny.
Karta odwrócona: osobnik, który nie umie korzystać z wcześniejszych doświadczeń. Ktoś o słabym charakterze, niezorganizowany, nieodpowiedzialny. Narzucający swoją wolę, podejrzliwy, złośliwy. Pechowiec, utracjusz, uparciuch, wróg.
Znaczenie: zmiana, punkt zwrotny, wyrok losu, ożywienie i wzmocnienie uczuć, początek nowego etapu w życiu, przeznaczenie, na które nie mamy wpływu, nagroda za dotychczasowe starania, dobra passa, fart, uśmiech losu, doskonały obrót spraw, okazja, możliwość odmiany, nieoczekiwana pomoc, ruch, działanie, rozwój, chwilowa zmiana miejsca, podróż.
Negatywne znaczenie: pech, „złośliwość przedmiotów martwych”, zły obrót spraw, straty, brak stabilizacji, zguba, niefart, blokada, zwątpienie, rezygnacja, okres „pod wozem”, przeznaczenie jest przeciwne czemuś, zmiana możliwa, ale bardzo trudna, nie słuchamy siebie, swojej intuicji, jakieś niebezpieczeństwo.

W swoim elementarnym znaczeniu Karta przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę, wskazuje na przełomowe zdarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie. Mogą nastąpić zmiany pozytywne lub negatywne, wszystko jest możliwe, jak na loterii.
Całość rozkładu może osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje.Ważne jest gdzie się ta karta usytuuje, wtedy może oznaczać albo rozpoczęcie albo zakończenie. Czy Koło fortuny zaskoczy nas pozytywnie czy negatywnie, tego dowiadujemy się zazwyczaj od kart stojących obok. Jeśli karta ta natomiast wypadnie na ostatnim miejscu raczej jest znakiem, aby dalej nie pytać, bo tak naprawdę nie wiadomo, co się wydarzy, a sprawa, o którą pytamy nie jest ostatecznie przesądzona.
Inna interpretacja: Na początku układu, będzie przedstawiała wyjątkowe zmiany w sprawach urzędowych lub finansowych. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne, w zależności od pozycji karty. Jeżeli karta będzie w pozycji pozytywnej - koniec problemów, pozytywne zakończenie spraw urzędowych, spodziewane lub niespodziewane zyski finansowe, spadek lub wygrana, np.: karta Koło Fortuny pokaże się na początku układu blisko karty urzędowej - będzie ona oznaczała szybkie i pozytywne załatwienie problemów z dokumentami lub sprawami urzędowymi. Jeżeli będzie miała w otoczeniu Króla, Królową lub Waleta, to będzie oznaczało, że ktoś z tych osób przedstawionych przez te karty będzie pomocny przy osiągnięciu tego celu.
Pośrodku układu, będzie mówiła o stanie fizycznym i psychicznym wróżącego lub kogoś z jego bliskich np.: karta ta ukaże się w układzie dla kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem i przygotowuje się do operacji lub pobytu w szpitalu. Będzie ona oznaczała pozytywny lub negatywny (w zależności od pozycji) rezultat.
Na końcu układu, będzie oznaczała dużą niespodziankę w sprawach uczuciowych (pozytywną lub negatywną w zależności od pozycji karty), na przykład: karta ta ukaże się we wróżbie dla osoby, która ma kłopoty w małżeństwie lub z kimś bliskim, będzie oznaczała pojawienie się nowych elementów, które przyczynią się do zakończenia tych problemów.
Generalnie w zależności od położenia karty oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć, na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam nie zawsze wiesz, po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie. Rzeczywistość jest w nieustannym ruchu, nic nie jest stałe. Przedstawia ona Los, który przejawia się w naszym życiu z jednej strony, jako wpływ wielkich kosmicznych cykli planetarnych - z drugiej, jako kaprys nieobliczalnego przypadku.
Jeżeli wyciągamy z talii kartę Koło Fortuny, oznacza ona, że nasza kariera, nasze życie, wydane jest na pastwę przypadku, a raczej sił przeznaczenia, nad którymi nie panujemy. Oznacza, że możesz za chwilę otrzymać wiadomość - radosną lub druzgocącą - która zupełnie odmieni twoje życie. Często oznacza także, że szczęśliwa (lub nieszczęśliwa) sytuacja, w której się znalazłeś, choć wydaje się trwała, to naprawdę jest tylko szczególnym zbiegiem cyklicznych przemian i za chwilę się skończy - i nie będzie w tym ani twojej winy, ani zasługi. Koło Fortuny niesie naukę, która brzmi: przyjmij to, co ci los przynosi. Powinieneś teraz brać to, co przyszło - nie zaś zmuszać świat, by poruszał się według twojej woli.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: X. Koło Fortuny
PostZamieszczono: 06 cze 2010 12:39 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

koło Fortuny pokazuje mi cykliczność , że mam kolejną szansę na coś co kiedyś nie wykorzystałam. Rzeczy dzieją się niezależnie od nas, los zsyła nadchodzące zmiany czy dobre czy złe określą karty obok.

PostZamieszczono: 18 sty 2011 11:32 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Zastanawia mnie połączenie koła fortuny z kartami takimi jak księżyc i diabeł:) dzisiaj wyciągnąłem te karty na dzisiejszy krótki wyjazd do Mrągowa, który nie doszedł do skutku z powodu awarii samochodu(odkręciły mi się tylne łożyska kół) co mogło się skończyć nieładnie.

Trudno mi powiązać układ koła fortuny, księżyca z diabłem a może wogóle skasuje ten post, bo sam nie wiem czy jest sens

PostZamieszczono: 18 sty 2011 14:03 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

koło fortuny może tu przedstawiać koło lub łożysko, księżyc nie jasna sprawa, zagmatwana,problematyczna Diabeł to ogień auto nie odpali- pojedzie, Diabeł to uzależnienie także myślę że koło -łożysko było uzależnione od pracy Diabła - nie znam się na autach i częściach ale może to karty chciały pokazać.

PostZamieszczono: 07 lut 2011 22:57 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Koło zawsze symbolizuje mi wydarzenia, na które nie jestem przygotowana.
I nie sposób tu ocenić czy będą one pozytywne lub też nie, to zależy od całokształtu.
Zawsze Koło wywołuje we mnie dreszcz,bo nie dość że nagłe to zmiany to zaskakujące do których trzeba się szybko odnieśc.
A więc jak Koło-to Wielki ??? co będzie.
Bardzo często to kontynuacja czegoś z przeszłości lub też tego efekt, ale zawsZe zaskakuje i jest wydarzeniem!
To też karma, a więc coś co poprostu ma być i trzeba się temu poddać.
Jak narazie to mam lęk przed tą kartą, pokazała mi a jakże zaskakujące wydarzenia, ale nie były przyjemne,
czekam na przyjemniejsze :)

PostZamieszczono: 30 sie 2011 17:42 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Mam pytanko: jak odczytać ta kartę w kontekście zdrowia? Nawroty choroby?

PostZamieszczono: 31 sie 2011 00:08 
-choroba powraca cyklicznie , co jakis czas jak katar sienny...
- przyczyna choroby jest karmiczna, ( kolo fortuny jako sygnifikator karmy indywidualnej);
- choroby przemiany materii jak np cukrzyca.
- choroba lokomocyjna

PostZamieszczono: 10 kwie 2012 23:05 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Hm... i to wszystko o Kole Fortuny na szacownym Forum ?
Myślałam,że dowiem się czegoś więcej (?) Konkretnie co mówi ta karta o małżeństwie, związku. Owszem, oznacza związek karmiczny ale co dalej (?) Nierozwiązane problemy z którymi czas się uporać. I co, albo się rozpadnie albo scali na nowo? Namiętność w starym związku? Coś mi tutaj nie pasuje... Może ktoś ma jakieś ciekawe doświadczenia i spostrzeżenia związane z tą kartą?

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 11 kwie 2012 13:39 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Dejaniro, możesz uzupełnić informacje o Kole Fortuny, dowiemy się wtedy więcej ;D ;)
Koło Fortuny nie zawsze jest wskazaniem na związek karmiczny, często wskazuje na okoliczności, które wszystko obrócą do góry nogami. Koło to taka wskazówka, że w dużej mierze te osoby są zależne od losu, od okoliczności, na które nie mają wpływu. Hmm... powiem szczerze, że dla mnie ta karta jest mocno hermetyczna, mam takie same wątpliwości co Ty. Dla mnie to jest pół na pół - albo będzie dobrze, albo będzie źle. Chyba dobrze jest do Koła Fortuny dobierać dodatkową kartę...

Wydaje mi się, że osoby, które spotkały się pod kartą Koła, "musiały" się spotkać, aby wypełnić jakąś rolę w życiu tej drugiej. I niekoniecznie chodzić musi o wielką miłość, ale po prostu pewną misję. Jedno jest pewne: los maczał w tym palce.

PostZamieszczono: 11 kwie 2012 16:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podoba to co napisałaś :) Do tego całkiem pasuje do sytuacji osoby, której rozłożyłam karty. Ale nie poczyniłam notatek, więć nie pamiętam co było przy K.F. Natomiast jako rezultat na przyszłość ukazała się V Mieczy. O Kole Fortuny mogę dodać że w negacji to pech, przykra niespodzianka. Moja karta ma Sfinksa, który ponoć mówi "rządzę", dalej Węża, mówiącego "rządziłem" oraz Psa, który mówi "będę rządził"... I to jest dla mnie zagadkowe?! :nie wiem:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 22 maja 2012 13:03 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

X Kolo Fortuny wg Crowleya.

W zwiazkach. W naszych osobistych zwiazkach karta ta jest przypisana szczesliwym przemianom, ktore jednak czesto wymagaja konkretnego wgladu w sytuacje jako warunek wstepny. Czesto pod wplywem tej karty czujemy sie zdani na pastwe losu.
Jak chocby w przypadku, gdy nie mamy partnera albo tkwimy w problematycznym, nie zadawalajacym nas zwiazku. Ale i tu wazne jest, abysmy zrozumieli nasze zadanie i rozpoznali, czego mozemy sie z tego nauczyc, zanim pojdziemy do przodu. Na glebszych poziomach mozemy miec wglad w to, co mozemy rozwiazac i pogodzic w kontaktach miedzyludzkich i czasami ta karta jest rowniez wskazowka na powiazanie karmiczne.

Zawod/praca. W obszarze zawodowym karta ta pomaga nam w glebszym zrozumieniu i wniknieciu w nieuniknione procesy zyciowe. Przy czym kolo wskazuje na duze zmiany, ktore stoja przed nami i do ktorych zmusza nas przeznaczenie. Moze nas zmusic tym samym do wziecia przeznaczenia we wlasne rece. Czym bardziej jestesmy gotowi to zaakceptowac tym bardziej jestesmy w stanie sami je ksztaltowac, odnalesc w tym powolanie i tym samym zetknac sie z pomocna, pozytywna, wspomagajaca nas strona kola.

Sila napedowa: ciagle stawanie sie i przemijanie (wieczne zmiany, przemiany, poczatek nowego).

Cel: przyjecie przeznaczenia, rozumienie zyciowych zadan ktore przemieniaja nizsze wartosci w wyzsze.

Obraz przewodni: kolo jako symbo krecacego sie w kolko nieba, ktorego gwiazdozbior zdradza przeznaczenie ludzi.

Swiatlo: nieoczekiwane zmiany (szczescie), zrozumienie prawa karmy.

Cien: zmiana ku gorszemu, fatalizm.

Jakosc: opanowanie i pogodnosc wynikajace z glebokiego samorozpoznania i przyjecie zadan zyciowych.

PostZamieszczono: 14 gru 2016 08:20 
Nowicjusz

Ciekawe te koło fortuny naprawdę świetna rzecz też bym chciał w kole fortuny brać udział

PostZamieszczono: 18 sty 2017 15:04 
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Tu nie chodzi o znaczenie dosłowne, tylko o kartę @Bafelrktios... Zabłysnąłeś. Ta karta daje do myślenia. Zależy w jakiej sytuacji ją wyjmę, ale zazwyczaj w ciągłej przemianie (zmiana pracy, dziewczyny) itp.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]