Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 XIX Słońce : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: XIX Słońce
PostZamieszczono: 11 gru 2009 21:12 
Stały Bywalec

Obrazek
Tarot Animal Lords

Karta zapowiadająca radosne chwile, czas spędzony przyjemnie, optymizm, dobre zdrowie, dobre nowiny, podróż w ciepłe miejsce, spełnienie, powodzenie w realizacji planów, inspiracja, rozkwit talentu, sukces, akceptacja siebie, wiara we własne możliwości, szczera prawdziwa przyjaźń, miłość, szczęście rodzinne, dzieciństwo, spodziewanie się dziecka lub narodzin

negatywne strony:
karta nie zapowiada dużych problemów lecz jakieś przeszkody, opóźnienia. Rozczarowanie, zawód miłosny, niespełnione nadzieje, zaprzepaszczone szanse, krótkotrwały sukces, przejściowe problemy w związku lub przyjaźni

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: XIX Słońce
PostZamieszczono: 05 lip 2010 18:50 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

A jaki kraj może symbolizować Słońce?

Oczywiście ciepłe południe, basen Morza Śródziemnego, wybrzeża Afryki. Słonecznie, możliwość radosnego i beztroskiego spędzania czasu. I tak dalej. Ale dokładniej? Jakiemu krajowi patronuje Słońce, o ile można to ustalić, a jeśli tak, to jak?

Kinga, liczę tu na Ciebie przede wszystkim :)

PostZamieszczono: 08 sie 2010 23:39 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

W pewnej książce napotkałam przykład rozkładu partnerskiego: w małżeństwie się wyraźnie nie układało. Co mnie zdziwiło, to fakt, iż na pozycji "uczuć" u Pana pojawiła się karta Słońce, co zostało zinterpretowane: "pan ma dziecko na boku" :shock: Wiem, że przy interpretacji powinno się brać pod uwagę cały rozkład, ale po prostu nie rozumiem skąd u autorki taki śmiały wniosek z tym dzieckiem.

PostZamieszczono: 09 sie 2010 11:01 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Pewnie wynikało to z rozkladu.Jeśli wystąpila po jego stronie np. karta ksiezyc to autorka mogla przypuszczać ,że może mieć "dziecko na boku."Musielibyśmy znać cały rozklad,byłoby nam latwiej zrozumieć dlaczego tak stwierdzila.
Pozdrawiam

PostZamieszczono: 09 sie 2010 11:21 
Awatar użytkownika

Rozumiem.
Tak, używam talii raczej klasycznej, tzw. Old English Tarot, na karcie Słońca są dzieci. Pierwszy raz jednak spotkałam się z taką dosłownością przy interpretacji, ale to rzeczywiście mogło wynikać z rozkładu, którego niestety nie pamiętam.

PostZamieszczono: 24 sty 2011 17:21 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

karta mega pozytywna ale :? odkąd wiem że w rozkładzie "na zdrowie" jeśli jest na końcu czyli zamyka rozkład -oznacza śmierć to już mnie to słoneczko mniej cieszy :cry:

PostZamieszczono: 01 mar 2011 23:42 
Awatar użytkownika

Jak to w rozkładzie na zdrowie na końcu oznacza śmierć? Skąd taka teoria i jak to się ma do znaczenia tej karty...?

PostZamieszczono: 02 mar 2011 01:43 
Administrator
Awatar użytkownika

Uhmmm... Nigdzie nie spotkałam się z taką interpretacją i sama nawet nie widzę w niej sensu. Może w jakimś przypadku tak właśnie było, ale pewnie nie chodziło nawet o samo Słońce na końcu, tylko szczególny układ kart którego ten arkan był elementem.

PostZamieszczono: 02 mar 2011 13:47 
Rozmowny Użytkownik

Powiem wam, ze u mnie słońce bardzo rzadko mówi o miłości po grób, głębokiej. W ogóle o miłości rzadko mówi mnie. Już prędzej o przyjaźni, jakiś kradzionych chwilach w romansie - tak, wtedy tak jesli rozpatrywać romans jako miłość (ale miłość powierzchowną - powiedzmy).
Pisałam niedawno o Słońcu w kontekście przyjaźni; przeklejam:
Ta karta bardziej zawsze mi pasowała do uczuć przyjacielskich niż głębokiej miłości (jeśli już miłości, to przelotnej). Słońce na niebie jest radosne, ciepłe, pozwala się rozwijać, bawić, śmiać się, krzyczeć z radości. Taka jest właśnie przyjaźń: szczeniacka, dziecięca, bez kompleksów, skora do psikusów, braterska (kto nie pamięta z dzieciństwa lub późniejszych lat „przysięgi krwi”?), beztroska. Karta Słońca mówi o tym, ze przyjaźń dzieje się tu i teraz, co będzie potem się nie myśli. Przyjaźnie wakacyjne, z ławy szkolnej, ze studiów, z podwórka, z pracy. Czasem krótkotrwałe, czasem dłuższe (choć ze wskazaniem na te pierwsze). W dorosłym życiu bardzo rzadko spotyka się przyjaźnie spod znaku Słońca, bo i ludzie są starsi, i już „nie wypada” zachowywać się po szczeniacku, i nie ma w nas takiej ufności jak kiedyś. A jeśli się taka trafi, to trzeba łapać szczęście dopóki jest okazja :)
Dodam jeszcze, ze przyjaźń spod znaku Słońca jest przede wszystkim szczera i braterska. Natomiast czy przetrwa gdy pojawiaja się kłopoty, to już od innych kart w rozkładzie będzie zależało.

PostZamieszczono: 02 mar 2011 14:08 
Awatar użytkownika

Bardzo to fajne co napisałaś, QMieczy, zgadzam się. W tym kontekście Słońce dla mnie również nie jest miłością po grób, ale właśnie jakimś spontanicznym, radosnym uniesieniem, oczywiście może przecież być początkiem czegoś głębszego, ale na danym etapie Słońce to romans, flirt, zabawa :) Co do "braterstwa" o którym piszesz, to nawet dwójka dzieci na karcie Słońca w większości talii przenosi nas do sielskiej krainy dzieciństwa, beztroski, oddaniu się kompanom zabaw.

PostZamieszczono: 02 mar 2011 14:10 
Administrator
Awatar użytkownika

Zgadzam się z Tobą. :) Moje doświadczenie też wskazuje, że Słoneczko tak samo z siebie związku partnerskiego nie wróży, ale przyjaźń i braterstwo jak najbardziej. Gdzieś kiedyś Spotkałam się z dość słusznym tropem, że Słońce to związek... homoseksualny.
Why? A to trzeba zerknąć na dowolną starszą talię typu marsylskiego:

Obrazek

PostZamieszczono: 02 mar 2011 14:34 
Rozmowny Użytkownik

Marlee, masz rację - słońce jako początek do miłości z zaznaczeniem, ze proza życia uczuć nie zabije. :)
Kingo, ja też mam kartę z dwojgiem dzieci na obrazku jednak jakoś nigdy nie miałam okazji sprawdzić czy oznaczałoby to związek homoseksualny (nie mam klientów takich i dlatego).
Poza tym Słońce wiele razy pokazywało mi znak Bliźniąt (ale tylko gdy używam wspomnianej talii z dwojgiem dzieci w Słońcu), moje własne forum (nauka przecież, prawda?), a jako prognoza kobiety gdy chodzi o dzieci to zazwyczaj mówię: albo chłopak albo bliźniaki.

PostZamieszczono: 16 lut 2012 13:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

:hej:
Czytalam gdzies ze slonce wcale nie musi byc dobra passa,ze wrecz odwrotnie mowi nam o czyms niedobrym.
Mam pytanie czy ktos wie kiedy? w jakich rozkladach? obok jakich kart?

PostZamieszczono: 17 lut 2012 12:16 
Moderator
Awatar użytkownika

Devi pisze:
Czytalam gdzies ze slonce wcale nie musi byc dobra passa,ze wrecz odwrotnie mowi nam o czyms niedobrym.

Karta Słońce może oznaczać czyjąś śmierć, koniec drogi, dojście do celu, osiągnięcie zjednoczenia z Bogiem. Daje wtedy znak, że tej osobie po śmierci jest dobrze, nie cierpi gdzieś tam w zaświatach tylko jest jej błogo.
Sytuacja taka może wystąpić jezeli pytamy o czyjeś zdrowie (jego poprawe lub jej brak) i wyjdzie nam np. Śmierć i obok Słońce.
Oczywiście to co piszę jest związane z moim Tarotowym doświadczeniem, nie jakiś tam wymysł.
Należy również pamiętać, że o śmierci nie wolno pod żadnym pozorem mówić pytającemu!

PostZamieszczono: 17 lut 2012 14:45 
Awatar użytkownika

Hej Mariolko, fajnie, że jesteś! :)
Słońce może pokazać śmierć, kiedy występuje obok odpowiednich kart, tak jak piszesz. Ale jako osobna karta? Zawsze, jeśli chodzi o dany okres czasu myślałam o niej bardziej jak o pogodzeniu się z przeszłością.

PostZamieszczono: 20 lut 2012 21:21 
Moderator
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Hej Mariolko, fajnie, że jesteś! :)
Słońce może pokazać śmierć, kiedy występuje obok odpowiednich kart, tak jak piszesz. Ale jako osobna karta? Zawsze, jeśli chodzi o dany okres czasu myślałam o niej bardziej jak o pogodzeniu się z przeszłością.

Jestem cały czas, choć ostatnio nie piszę tak często to codziennie zaglądam na forum więc jak ktoś coś chce edytować czy usunąć to piszcie do mnie:) nie ma co Kindze głowy zawracać itak ma dużo pracy z tym forum:)

Co do Słońca jako osobnej karty to oczywiście zależy na jakiej pozycji stoi, rozumiem, że mówimy tutaj o takiej sytuacji kiedy Słońce pomimo tego, że jest w pozycji prostej stoi na pozycji oznaczającej złe wydarzenie albo odwrócone na pozycji mówiącej o jakich kolwiek wydarzeniach.
Należy to zinterpretować w taki sposób, że wszystko będzie szło po naszej myśli do czasu,mianowicie, zdarzy się jakiś drobiazg, który będzie nam nie w smak. Czyli na pytanie: Jak będę się bawiła na weselu? Odwrócone Słónce będzie wskazywało, że bardzo dobrze ale... Słowo "ale" to klucz w tej sytuacji :usmiechniety:

PostZamieszczono: 20 lut 2012 22:40 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Mariolka pisze:
Devi pisze:

Karta Słońce może oznaczać czyjąś śmierć, koniec drogi, dojście do celu, osiągnięcie zjednoczenia z Bogiem. Daje wtedy znak, że tej osobie po śmierci jest dobrze, nie cierpi gdzieś tam w zaświatach tylko jest jej błogo.
Sytuacja taka może wystąpić jezeli pytamy o czyjeś zdrowie (jego poprawe lub jej brak) i wyjdzie nam np. Śmierć i obok Słońce.
Oczywiście to co piszę jest związane z moim Tarotowym doświadczeniem, nie jakiś tam wymysł.
Należy również pamiętać, że o śmierci nie wolno pod żadnym pozorem mówić pytającemu!

Nie rozumiem w jakiej kolejnosci przepowiada czyjas smierc? chyba kiedy slonce jest na srodkowej pozycji?

PostZamieszczono: 21 lut 2012 09:36 
Moderator
Awatar użytkownika

Devi pisze:
Mariolka pisze:
Devi pisze:

Nie rozumiem w jakiej kolejnosci przepowiada czyjas smierc? chyba kiedy slonce jest na srodkowej pozycji?

Absolutnie nie o to chodzi, nie chodzi o żadną kolejność, kiedy Śłońce staję w rozkładzie z którego wynika czyjaś Śmierć to wyjątkowa sytuacja, to stan ducha, stan błogości. Nie ważne czy jest w środku czy na końcu bo przecież nie rozmawiamy o jakimś konkretnym rozkładzie tylko o karcie Słońce :usmiechniety: Takie rzeczy nie zdarzają się codziennie, kiedy Tarot pokazuje tak ważne a zarazem metafizyczne sprawy.
Jest to wtedy podobna sytuacjajak przy karcie Świat, która też jak najbardziej przepowiadać może czyjąś Śmierć w rozkładzie zdrwotnym. Wiadomo, że zależy na jakich pozycjach stoją karty, która w rozkładzie jest kartą główną itp. Jednak tak jak mówiłam to są sytuacje żadkie, wyjątkowe i bardzo delikatne, dlatego nie ma co tutaj sprowadzać takich rzeczy do poziomu "poradniczka". Po pierwsze dlatego, że itak nie wolno Ci tego powiedzieć pytającemu, druga sprawa to to, że aby wyczuć, że te niezwykle pozytywne karty w danym momencie oznaczają coś negatywnego, trzeba mieć wysoko rozwiniętą intuicję. Warto pamiętać o tym, że normalny człowiek zawsze szuka pozytywnych rozwiązań, w związku z tym nie dobrze by było gdybyśmy sprawiły, że od teraz jak komuś wyskoczy Słońce to będzie rozmyślał na tym czy aby to nie jest coś złego :usmiechniety:

PostZamieszczono: 21 lut 2012 10:03 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dzieki Mariolko ca cenne rady! :zgadzasię:Musze to przemyslec zawsze ta karta mie ciekawila. :marzycielka:

PostZamieszczono: 15 sie 2012 21:40 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Słońse pokazuje uzdolnienia artystyczne, twórcze spełnienie, kreatywność jeśli kogoś charakteryzujemy. Oznacza kogoś, kto umie zjednywać sobie ludzi. W relacjach to szczęśliwe zejście się dwojga ludzi i dogadzanie drogiej sercu osobie. To także zgoda po kłótni. Ponownie uzyskana radość życia po jakiś przejściach. W wielu sprawach praktycznych i zawodowych podpowiada że trzeba się jeszcze kształcić i zdobywać praktykę. Gdy ktoś pyta o pracę i pieniądze, odp. że los szykuje miłą niespodziankę. Ktoś może dostać propozycję nowej, lepszej pracy lub awans w miejscu pracy. W negacji pokazuje bufonadę, infantylizm, egoizm i głupotę.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 14 wrz 2012 11:47 
Stały Bywalec

Wczoraj wyciagnelam te karte, jako karte dnia. W pozycji prostej. I nijak nie pasuje mi do tego co sie wydarzylo. Moze ktos bedzie mial jakis pomysl? "Nabuzowana" chodzilam od rana, co odbilo sie na "moim". Zrobilam mu karczemna awanture o to ze na sobote umowil sie z kumplami do baru. Oczywiscie po awanturze (ale takiej, ze pol miasta slyszalo) stwierdzil, ze ok, nigdzie nie pojdzie. Kilka dni wczesniej dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. No i oczywyscie nerwy doprowadzily do tego, ze po poludniu wyladowalam z krwotokiem w szpitalu. Gdzie to slonce? Nijak nie rozumiem.

PostZamieszczono: 14 wrz 2012 12:17 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Widzę w tym sporo energii ;) Może o to chodzi. Jeśli nie to postawiłbym raczej na jeden z błędów który mogłaś popełnić. Brak przygotowania psycho-emocjonalnego, mała ilość energii, nieodpowiednie warunki itd. czynników jest baaardzo dużo.

PostZamieszczono: 14 wrz 2012 20:15 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Droga Izka3391! Karta Słońce to nie tylko blaski, ale i cienie. Symbolizuje dzieci, bliźniaki i ciążę. Przedstawia optymalne warunki aby małe istotki mogły dojrzeć. Poza tym pokazuje podwójną naturę człowieka, duchową i cielesną. A kobieta przy nadziei to 2w1, do tego z burzą hormonów, które działają jak wulkan w gorącym klimacie. Pamiętaj, karta posiada mnóstwo fizjologicznych niuansów. Słońce jak wiadomo to życiodajna energia i w kwestii zdrowia ukazuje krew. Mogą zajść problemy w czasie ciąży i wymagana będzie szczególna ostrożność i troska. Pokazuje też wyspecjalizowanego lekarza, który na pewno da fachową pomoc. W negacji to załamanie nerwowe i Tobie właśnie nerwy puściły. Żyjesz na pełnych obrotach i pamiętaj o wypoczynku. Pozdrawiam i życzę zdrowia :usmiechniety:

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]