Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 XV Diabeł : WIELKIE ARKANA - Page 4

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: XV Diabeł
PostZamieszczono: 22 cze 2012 10:50 
Moderator
Awatar użytkownika

Maralee, ja również uważam, że w tym przypadku Diabeł na tej pozycji daje do zrozumienia, że jesteś z tym człowiekiem związana tak intensywnie, że nawet próbowanie rozstania się nie ma sensu. Druga sprawa to to, że Diabeł może ostrzegać, że jeżeli byś się zdecydwała na zerwanie znajomości będziesz miała z tego powodu duże nieprzyjemności, dlatego nie powinnaś.

PostZamieszczono: 22 cze 2012 12:46 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

Mariolko, nie chciałam tego robić, ale widzę, że powinnam zamieścić ten rozkład. Pytanie było, czy powinnam urwać tę znajomość?
Tak - 5 buław ---> (co będzie, jeśli zakończę znajomość) I Mag
Nie - XV Diabeł ---> (co będzie, jeśli zostanę) 5 monet.

A więc widać, że urwać ją powinnam, bo zaszkodzę sobie, ale zarazem chyba urwać jej nie mogę :( Z drugiej strony rozkład był skonstruowany tak, żeby pokazać, że los tej znajomości poniekąd zależy ode mnie i mogę podjąć decyzję na tak lub na nie. Ale ten Diabeł mnie rozbroił.
Pomóżcie...

PostZamieszczono: 22 cze 2012 21:16 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
Tak - 5 buław ---> (co będzie, jeśli zakończę znajomość) I Mag
Nie - XV Diabeł ---> (co będzie, jeśli zostanę) 5 monet.

Pyt. czy powinnam urwać tę znajomość?

Mag niesie przesłanie, ze mamy zdolność kontrolowania swoim życiem,
Diabeł niestety jest tego przeciwnością.
Relacja wygląda na silnie erotyczną, w której domeną jest seks. 5 Buław w seksie odbieram jako zatracenie sie, co w połączeniu z Diabłem bardzo silnie mówi o wręcz uzależnieniu się od siebie w tej kwestii.
Powinnaś/5 Buł/ bo tracisz ogromną ilość energii, a i sytuacja powoduje ogromne napięcie. Mag - odzyskasz poczucie wolności i panowania nad sytuacją.
Nie powinnaś/Diabeł/ bo tak właściwie , to sama tego nie chcesz, nie masz siły się wyrwać, świadoma jesteś dlaczego trwasz w tej relacji i z jakichś względów Ci to odpowiada, ale tylko z jakichś właśnie.
Jeśli zerwiesz pojawi sie pustka emocjonalna oraz jakieś inne zmiany mogące być dla Ciebie przykre. Będzie to cena, którą zapłacisz za wyrwanie się ze szpon Diabła,
ale odzyskasz wolność i moc decydowania o sobie w Magu.

Być jak Mag, czy mieć jak Diabeł, ale nie być, bo w Diable się zatracamy, nie jesteśmy już sobą.
Tak to Maralee widzę.

PostZamieszczono: 22 cze 2012 21:33 
Awatar użytkownika

Fajnie napisane Ivonn, dzięki :* Mam tylko jedno pytanie
Ivonn pisze:
Jeśli zerwiesz pojawi sie pustka emocjonalna oraz jakieś inne zmiany mogące być dla Ciebie przykre. Będzie to cena, którą zapłacisz za wyrwanie się ze szpon Diabła
jaką kartę masz tutaj na myśli? Z opisu wnioskuję, że chodzi Ci o 5 monet, ale ona stanęła na pozycji: co będzie jeśli NIE zerwę kontaktu. Chyba, że w pozycji Maga upatrujesz jakieś przykre zmiany - ale nie wiem dlaczego :nie wiem:

PostZamieszczono: 22 cze 2012 22:04 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Oczywiście, że myślałam o 5 Monet, ale skołowałam się już tym co by było gdyby itd, sorrki Maralee.
Jeśli więc nie nastąpi wyzwolenie z Diabła , to wciąż będą braki natury emocjonalnej, wciąż będzie odczuwanie, że to nie to, relacja nie będzie spełniała potrzeb emocjonalnych, takie tkwienie na zasadzie bo muszę, bo mi wygodnie/z jakichś przyczyn/ ale tak właściwie to żle i samotnie.
Dla mnie przekazem tu jest wolność kontra zależność, coś kosztem czegoś, trudna sytuacja.

PostZamieszczono: 22 cze 2012 23:03 
Awatar użytkownika

Racja. Tak jest jak piszesz. Dziękuję :)
Zastanawiam się tylko, czy to diabelskie "uzależnienie" jest wzajemne czy tylko moje... Jakoś nie czuję tego w kontekście pytania, mimo, że dotyczyło mnie.

PostZamieszczono: 26 maja 2013 23:07 
Awatar użytkownika

Ostatnio karta XV Diabeł pojawiła się na pozycji rezultatu w krzyżu celtyckim na uczucia. Bardzo się przestraszyłam, gdyż koleżanka, której stawiałam karty, jest zaangażowana w trudną, nieco toksyczną relację, którą w dodatku trudno zdefiniować. Do karty Diabeł dobrałam drugą: VIII Moc.

Czy Diabeł + Moc daje silne uzależnienie, manipulanta, niebezpieczeństwo?! A może po prostu chodzi o romans, który akurat rozkwitnie, będzie namiętny, pełen silnych uczuć? Czy słusznie staram się doszukać w tym połączeniu jakichś pozytywów? Diabeł to spętanie, ale Moc daje nadzieję na radzenie sobie z więzami. Z drugiej strony obie karty reprezentują silną energię seksualną.

Przyznaję, że zaniepokoiło mnie to.

PostZamieszczono: 27 maja 2013 06:28 
Wszędzie mnie pełno!

W/g mojej oceny - para Diabeł p.p + Moc p.p - w pytaniu o uczucia może dawać informację o pewnym emocjonalnym uzależnieniu ( nawet związku toksycznym - sex ? ).
W tej sytuacji nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że karta Moc jakby wzmacnia siłę Diabła.
Z mojego doświadczenia wiem, że Diabeł ( wcześniej czy później ) - daje przykre rezultaty.

EQ.

PostZamieszczono: 31 maja 2013 13:49 
Awatar użytkownika

Właśnie... czy karta Diabła sama z siebie może pokazywać oficjalnie związek? (chociaż wiem, że oczywiście toksyczny i wiem też, że to WA odnosi się bardziej do mentalności, ale...) Mam nadzieję, że jednak nie :/

PostZamieszczono: 01 cze 2013 10:22 
Wszędzie mnie pełno!

Oczywiście, że Karta Diabeł - może pokazywać oficjalnie związek i taki jaki on jest( ta relacja ) ....

PostZamieszczono: 10 cze 2013 15:40 
Awatar użytkownika

Naturalnie, ale chodzi mi bardziej o wydarzenie - czy sam w sobie Diabeł może pokazać zdarzenie w życiu, oficjalne wejście w związek? Pomijając fakt, jaki ten związek jest. Czy to bardziej coś ukrytego, nieformalnego? (choć być może w takiej sytuacji pokazałby się bardziej Księżyc...)

PostZamieszczono: 10 cze 2013 16:26 
Wszędzie mnie pełno!

W/g mnie - jak najbardziej - może ....
W pytaniach osób o swój związek ( miłość, partnerstwo ) - w odpowiedziach częściej wychodzi mi Karta Diabeł niż np. Kochankowie ....
Podstawowa wartość tej Karty - pokusa, prowokacja ... a że Diabeł jest bardzo inteligentny - nie raz - wciąga nas w różne życiowe sytuacje ( zwłaszcza te uczuciowe )....

PostZamieszczono: 10 cze 2013 19:14 
Stały Bywalec

Witam :usmiechniety: Diabeł karta ta nigdy nie wróży niczego dobrego, a jeżeli chodzi o uczucia to tym bardziej. Karta Diabła i Mocy to mi się wydaje takie wyuzdanie dla własnej korzyści. Tu ją pogłaszcze, powie miłe słowo a za chwilę da przysłowiowego kopa w tyłek. Tak jak jemu bardziej odpowiada, będzie jej potrzebował, to będzie słodził, przymilał się. Jak osiągnie swój cel to znów sprowadzi ją do parteru albo jeszcze niżej. To wyzyskiwacz. Ta relacja jest bardzo że tak powiem toksyczna.
Powiem tak, że dla swojego zdrowia psychicznego powinna powiedzieć żegnaj i odejść. Jednym słowem uwolnić się od niego i poczuje się lepiej. Wiem, że to trudne.
:anioł: Życzę powodzenia. :anioł:

PostZamieszczono: 13 cze 2013 17:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Zdecydowanie Diabeł może być oficjalnym związkiem. Karta swoją symboliką bezpośrednio nawiązuje do arkanu VI, nie ma za to nic co nawiązywałoby do tajności relacji. Oczywiście Diabeł może oznaczać romans, ale na dłuższą metę on ukrywany nie będzie (nie tak jak przy Księżycu), może być najwyżej tzw. tajemnicą poliszynela.

PostZamieszczono: 13 cze 2013 19:41 
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Reasumując: to niedobrze :P
Z drugiej strony, jak moi znajomi się zaręczali, to gdzieś obok 10 kielichów kartą na przyszłość był właśnie Diabeł. A oni się strasznie kochają i żyć bez siebie nie mogą... może wcale nie taki diabeł straszny, choć wspierany kartą Moc, na pewno nie jest niewinny...

(Kurczę, przepraszam, można połączyć moje wpisy)
Jasne, że można :)

Nadal nie wiem czy zostałam dobrze zrozumiana :P Nie tyle chodziło mi o to, czy Diabeł może pokazywać oficjalny związek (już trwający), ile czy może pokazać samo wejście w związek, jako wydarzenie z życia.
Kingo? :anioł:

PostZamieszczono: 16 cze 2013 20:49 
Administrator
Awatar użytkownika

Moim zdaniem tak, ten arkan może pokazywać wejście w nowy związek i nawet czasu do czasu pojawia się to we wróżbach.
Nie przypadkiem karty Kochankowie i Diabeł wizualnie są do siebie podobne:

Obrazek

Diabeł też ma wartość 6, ale ta szóstka powstaje z liczby 15, czyli 1+5 i to zmienia postać rzeczy.
O tyle o ile przy karcie Kochankowie w zaistnieniu związku pomagają dobre siły i istnieje naturalna harmonia, o tyle przy Diable jest przeciwne.

PostZamieszczono: 17 cze 2013 14:05 
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedź. Czy jednak XV Diabeł w połączeniu z VIII Siłą nie będzie bardziej odnosił się do walki wewnętrznej? Mam na myśli chociażby próby uwolnienia się z toksycznej relacji i walkę z samym sobą, podczas gdy na zewnątrz spokój...

PostZamieszczono: 17 cze 2013 14:46 
Wszędzie mnie pełno!

W/g mnie - to już za dużo pytań w tym temacie ( Diabeł )....
Zadałaś konkretne pytanie - pokazałaś Karty ....i była od nas dla Ciebie konkretna - jasna odpowiedź , którą uzyskałaś.
Nie można wciąż wałkować - bez końca - tego samego tematu , bo wpadniemy wszyscy w jakieś natręctwo. Jakieś granice muszą być.
Wybacz.
Dla mnie to temat zakończony.
EQ.

PostZamieszczono: 17 cze 2013 16:45 
Awatar użytkownika

Sorry za upierdliwość... :anioł: chyba jakieś diabelskie moce mnie opętały :diablo:

PostZamieszczono: 17 cze 2013 20:46 
Wszędzie mnie pełno!

Nie szkodzi ...
Z drugiej strony przecież po to jest to forum .... :roll:
Jak masz pytania - to odnośnie rozkładu ( Kart ) - to chętnie podpowiem, ale żeby było jakieś inne ... :oczko:

PostZamieszczono: 17 cze 2013 21:16 
Administrator
Awatar użytkownika

O Maralee, dokładnie tak. :) VIII Moc może dosłownie oznaczać, że da się pokonać te wpływy Diabła i uwolnić od problemów jakie on przyniesie (lub może przynosić), ale trzeba będzie powalczyć ze sobą, pokonać własne słabości i udoskonalić siebie. Wielki wpływ Diabła nie bierze się z jego stałej przewagi, tylko z tego że cwany wykorzystuje słabe strony przeciwnika, kusi i uderza tam, gdzie najmocniej zaboli.

PostZamieszczono: 18 cze 2013 20:51 
Awatar użytkownika

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Czyli jest szansa, że to nie żaden związek z Diabłem się szykuje, ale konieczność przezwyciężenia czegoś diabelskiego... W sumie to chyba na dwoje babka wróżyła.
Pozdrawiam!

PostZamieszczono: 20 cze 2013 18:30 
Administrator
Awatar użytkownika

No tak, ale wróżba była na uczucia, prawda?
Może nie chodzić o jakiś nowy związek, lecz o ten stary w który jest wplątana, aczkolwiek ciągle Diabeł dotyczy sfery spraw osobistych. Jedno zapowiada na pewno: że słabości pytającej, te objawiające się w związkach/powodujące problemy, jeszcze będą przez kogoś wykorzystane.
VIII Moc dopowiada, że problemem chyba nie są "źli" partnerzy, lecz właśnie to coś w niej samej i trzeba tej słabości się pozbyć.

PostZamieszczono: 20 cze 2013 22:26 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Może nie chodzić o jakiś nowy związek, lecz o ten stary w który jest wplątana(...). VIII Moc dopowiada, że problemem chyba nie są "źli" partnerzy, lecz właśnie to coś w niej samej i trzeba tej słabości się pozbyć.

Właśnie, więc może po prostu chodzić o to, że w rzeczywistości nic się nie zadzieje - jak nie mieli kontaktu tak mieć nie będą, ale ona dalej będzie w sobie trawić pozostałości tej relacji...

PostZamieszczono: 21 cze 2013 00:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Może i tak być. Skoro to był rozkład Krzyż Celtycki, warto porównać z Diabłem co pojawiło się na pozycji 5 i 6 (chodzi o jej oczekiwania + niedaleką przyszłość).
W Krzyżu Celtyckim najbardziej prognostyczną kartą jest ta z pozycji 6, więc jeśli zastanawiamy się czy może zacząć się całkiem nowy związek, to tu pojawiłyby się jakieś sygnały sprzyjające takiej historii. Jak nie ma, to i raczej nic podobnego nie będzie.

Mam na myśli pozycje ze schematu tego typu:
Obrazek

Numery pozycji bywają różne, chodzi mi o kartę znajdującą się nad pozycjami 1 i 2 oraz tę po prawej stronie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna