Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 XV Diabeł : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: XV Diabeł
PostZamieszczono: 18 lis 2009 12:13 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obrazek
Diabeł: zło, grzech, uzależnienie i poczucie winy, nadmierne przywiązanie do wartości materialnych, chęć posiadania władzy nad innymi, uwiedzenie, kłamstwo, pożądanie,łamanie podstawowych wartości i zasad moralnych;

Zastanawiam się, jakie pozytywne cechy można przypisać osobie, którą w kartach reprezentuje Diabeł (oprócz siły psychicznej, umiejętności wpływania, charyzmy, przebojowości itp - które to cechy same w sobie jeszcze nie są "złe",mogą rozwinąć w fatalne, źle wykorzystane) :?:
Może nie należy się doszukiwać żadnych pozytywów ; może tylko oznacza osobę w danej sytuacji absolutnie o negatywnej postawie i tym podobne...

Tytuł: Re: XV Diabeł
PostZamieszczono: 18 lis 2009 14:59 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Diabeł jako pozytywny sygnifikator może oznaczać osobę, która nas pociąga - w pobliżu takiej osoby nasze zwierzęce instynkty zaczynają się szarpać na łańcuchu.

Pozdrawiam

PostZamieszczono: 18 lis 2009 17:17 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

:lol: Racja, ale, jeżeli całkiem się straci głowę, "dzięki" takiemu diabełkowi, a co gorsza zacznie się robić różne nierozsądne rzeczy,do tego stopnia, że to będzie zakrawało na szaleństwo i będzie nam to w którymś momencie wyraźnie szkodzić - to i tak wyjdzie na to, że to zła postać ("po owocach poznacie") :D

PostZamieszczono: 19 lis 2009 14:03 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Oczywiście zgadzam się ze wszystkim co mówicie. :)
Dla mnie diabeł , to przed wszystkim siła osoby jako silny typ, który z pewnością będzie próbował zawładnąć nami.
Ma spory przerost wszystkiego z nadmierną ambicją też.
Bo w końcu to też przy okazji niezły manipulator.
No i nie można mu odmówić jednego : to niezły kochanek do łóżka.

A przy okazji tej karty, ja osobiście uważam,ze gdy pokazuje się na zdrowiu w pytaniu o nie, będziemy mieli dość siły by wyjść na prostą, więc w tym przypadku pokazuje jego niezawodność.

PostZamieszczono: 19 lis 2009 19:02 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Tak, to typ czarujący, uwodzicielski, mający w sobie to COŚ, co niezwykle pociąga, urzeka;
Myślę, że do pozytywów tej karty należy też wzbogacenie się, dostatek, zadowolenie z warunków materialnych, ok w finansach

PostZamieszczono: 20 lis 2009 08:21 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

probowalam cos pozytywnego znalezć w tej karcie, ale niestety - wszystko co mozna napisac to : osoba symbolizowana przez ta kartę to uwodziciel, manipulant, despota, egoista i materialista , alfons , ,, zly mistrz''. czlonek sekty, seksoholik, alkoholik, narkoman, przestępca ekshibicjonista, prostytutka .......
milosc slepa i namietna, seks bez odpowiedzialnosci, calkowite uzaleznienie uczuciowe, zwiazek typu - pan i niewolnik , sadomasochizm, obsesyjna zazdrość,
Karta ta wyciagnieta w rozkladach na związek moze oznaczac dla pytajacego, ze partner moze calkowicie nia zawladnąc. I moze bedzie dostrzegala jego wady m.in niewiernosc , nieuczciwosc, przerost ambicji- ale niestety rozsądek przegra z ogromnymi emocjami, jakie wzbudzil w pytajacym. Pytający bedzie ciagle spragniony jej/jego obecnosci. Pytający owladniety miloscia i pozadaniem bedzie gotowy na kazde poswiecenie. Nie bedzie sie umial uwolnic , nawet jak zrozumie, ze kochanek/kochanka na nim zeruje psychicznie i czesto finansowo. Diabel to typowy bad boy/ bad girl. Interesują go glownie seks i pieniadze. Nie obchodzą go uczucia innych. Kocha wladze i wykorzystuje ja bezwzględnie. W lozku jest wyrafinowany, bezwstydny i uzalezniający. Czesto seksu uzywa, aby ulatwic sobie karierę zawodową .
Jezeli ofiara bedzie chciala sie rozstac z takim Diablem lub rozwiezc to musi sie liczyc niestety z tym, ze zostanie bezwzględnie i znienacka zaatakowana a rozwod bedzie koszmarem.
No i niestety - nic dobrego nie moglam sie doszukac w tym osobniku.......

PostZamieszczono: 18 lut 2010 11:26 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Przeczytałam posty powyżej i zastanowiła mnie jedna rzecz. Jak pokazuje się ta karta w rozkładzie, czasem mimo wszystko zaczynamy ja racjonalizować (wszak dotyczy mimo wszystko naszej ciemniej strony, naszych ograniczeń, lęków, obaw i słabości)

W swym znaczeniu ogólnym, jakie przyjmujemy, Diabeł mówi o wszystkim, co ciemne, destrukcyjne, lub obsesyjne : o złych instynktach, o złych emocjach, o wszelkich złych nawykach, o niezdrowych pasjach przeradzających sie w obsesje i nałogi. Wiąże sie z nimi mnóstwo problematycznych uczuć, stres. Ogólnie wskazuje na wydarzenia, w których stan psychiczny pytającego nie jest ciekawy - targają nim emocje, stres, nerwy, być może nie wie, co dalej zrobić - Diabel często wskazuje na pułapkę. W każdym razie coś idzie bardzo źle.

Pozytywem diabla jest na pewno jego energia, która go wręcz rozsadza i daje mu potencjał do działania. Jako karta rada diabeł może mówić o wykorzystaniu tej siły dla zrealizowania celu. Diabeł to także zazdrość. To osoba o wysokiej energetyce, to zdolności bioterapeutyczne także. Ogólnie diabeł to prąd pod wysokim napięciem, Internet, telefony, szybka komunikacja..
Mówi też buncie o dojrzeniu do swojej niezależności i bardzo często może pojawić sie właśnie jako wskazówka.

Fakt, ważne jest przy tym jeszcze z jakimi kartami sąsiaduje i jakie jest pytanie.

Jakby jednak na tą karte nie patrzeć, to diabeł to i tak w ostateczności „pokazanie rogów”
A zło często nosi przecież maskę piękna. Lucyfer był przecież najpiękniejszym aniołem Boga ;)

Z drugiej strony wolałabym jednak, żeby te wszystkie "pozytywne" aspekty były pokazane przez inna kartę. Ale mimo wszystko w rozkładzie pokazuje się ta właśnie karta.

Jakie macie doświadczenia z ta kartą?

Wypadł mi ostatnio w rozkładzie jako cel, dokąd ta osoba zmierza, co chce osiągnąć – no i zupełna konsternacja :?
Macie jakiś pomysł?

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:12 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Spójrzmy na Diabła w tradycyjny, "nietarotowy" sposób.

Diabeł to podjudzacz i kusiciel. Kojarzony jest z wszystkim co stoi w opozycji do Boga i religii. Od zawsze największym wrogiem Kościoła Katolickiego była nauka a wszelkie przejawy sprzeciwu biblijnej wersji świata były uznawane za herezje, opętania itd.

Wspomniany Lucyfer opiekuje się właśnie nauką, literaturą, techniką itd. Poza tym samo imię Lucyfer jest zbitką dwóch łacińskich słów: lux-światło i ferre-nieść a oznacza "niosącego światło".
Trzeba pamiętać, że tarotowy Diabeł uosabia "średniowieczne zło" a jak wszyscy wiemy ludzie trochę zmienili podejście do pewnych dziedzin życia od tamtego czasu ;)

Wydaje mi się, że celem Diabła jest przede wszystkim rewolucja - obalenie zatęchłych teorii a nawet instytucji. Być może celem osoby, której rozkładałaś karty jest walka z niesprawiedliwymi przepisami, stereotypami czy poglądami. Na pewno ten cel ma coś wspólnego z "przeciąganiem ludzi na swoją stronę".

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:18 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Rene pisze:
Wypadł mi ostatnio w rozkładzie jako cel, dokąd ta osoba zmierza, co chce osiągnąć

Diabeł mówi również o wszystkim co materialne, ale tak doszczętnie materialne - tu nie ma miejsca na sentymenty. Pieniądze, uzależnienia, przemoc fizyczna i psychiczna. Człowiek, który ma tę kartę w celach, nie ważne jak Cię zapewnia, że ma czyste zamiary, za zamkniętymi drzwiami robi rzeczy o których się nie mówi głośno. W celach jest to o tyle dla mnie trudniejszy przypadek, że osoba taka dąży do tego świadomie! To może być wzbogacenie się nielegalnymi drogami, manipulacja innymi ludźmi w celu wzbogacenia. Bądź też sytuacja rodzinna, np. może wiedzieć, że jego nałóg zabija rodzinę, ale on nie zamierza nic z tym począć - tylko pielęgnować coś co mu sprawia przyjemność, pieniądze, hazard, alkohol, narkotyki i terroryzować tym bliskich bez skrupułów. Dla Diabła cel uświęca wszystkie środki...

A widzisz Manfred, tak na pana Diabła jeszcze nie patrzyłam :) Ale masz rację z tymi przepisami! Przecież Diabeł został strącony z niebios za to, że przyniósł ludziom ogień kiedy cierpieli karę zimna i głodu zesłanego na nich przez Boga.
Dla mnie jednak, pozostanie on jednak krętaczem i człowiekiem, którego ja spotkać na swojej drodze bym nie chciała :)

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:41 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Wypadł mi ostatnio w rozkładzie jako cel, dokąd ta osoba zmierza, co chce osiągnąć – no i zupełna konsternacja :?
Macie jakiś pomysł?[/quote]

Właśnie dobre pytanie!
Postawiłam sobie 3 karty z AW na pytanie związane z postępowaniem prawnym jakie rozpoczęłam w spr. mojej firmy, oto co mi wyszło :
co jest negatywne? ŚWIAT,
co jest pozytywne? DIABEŁ, :twisted:
jaki wynik? KOCHANKOWIE

Jak zobaczyłam tego diabła to zupełnie skretyniałam........
Że niby co? Za miękka byłam do tej pory :o
Pozytywny DIABEŁ - też coś...

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:42 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Diabeł w pozytywach to świetny seks! :) Super!

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:48 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Hehehe, sorki, ja nadal ciągnęłam wątek związku :lol:

Hmmm, w tym przypadku, postawiłabym na działania omijające prawo... Masz taki pomysł? Jakieś działania jednak trochę odbiegające od zapisów kodeksów.

Ostatnio zmieniony 18 lut 2010 12:52 przez Tarotka, łącznie zmieniany 1 raz

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:50 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

manfred669 pisze:
Spójrzmy na Diabła w tradycyjny, "nietarotowy" sposób.

Diabeł to podjudzacz i kusiciel. Kojarzony jest z wszystkim co stoi w opozycji do Boga i religii. Od zawsze największym wrogiem Kościoła Katolickiego była nauka a wszelkie przejawy sprzeciwu biblijnej wersji świata były uznawane za herezje, opętania itd.

Wspomniany Lucyfer opiekuje się właśnie nauką, literaturą, techniką itd. Poza tym samo imię Lucyfer jest zbitką dwóch łacińskich słów: lux-światło i ferre-nieść a oznacza "niosącego światło".
Trzeba pamiętać, że tarotowy Diabeł uosabia "średniowieczne zło" a jak wszyscy wiemy ludzie trochę zmienili podejście do pewnych dziedzin życia od tamtego czasu ;)

Wydaje mi się, że celem Diabła jest przede wszystkim rewolucja - obalenie zatęchłych teorii a nawet instytucji. Być może celem osoby, której rozkładałaś karty jest walka z niesprawiedliwymi przepisami, stereotypami czy poglądami. Na pewno ten cel ma coś wspólnego z "przeciąganiem ludzi na swoją stronę".

Pozdrawiam :)

Wiesz Manfredzie, że to co napisałeś nawet pasuje, szczególnie to co dotyczy REWOLUCJI i NAUKI!!!

PostZamieszczono: 18 lut 2010 12:56 
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Ala mnie takim rewolucjonista to nie diabeł ino paz mieczy bardziej tu pasuje. Diabeł to energia zniewalajaca i co to ma wspolnego z kosciołem to nie kumam-chyba to,ze to kosciół wymyslił diabła na swoje potrzeby.

PostZamieszczono: 18 lut 2010 13:59 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rozi pisze:
Być może celem osoby, której rozkładałaś karty jest walka z niesprawiedliwymi przepisami, stereotypami czy poglądami. Na pewno ten cel ma coś wspólnego z "przeciąganiem ludzi na swoją stronę".

No chyba tak, to znaczenie będzie bliższe, ta osoba niejako z natury jest tzw. "buntownikiem z wyboru" ja ją tak nazywam czasem ;)
A diabeł to tak jak napisałeś Manfredzie, też wszelki bunt i rożnego rodzaju rebelie.
Tarotka pisze:
W celach jest to o tyle dla mnie trudniejszy przypadek, że osoba taka dąży do tego świadomie!

Wiesz Tarotko...po karcie Diabeł położyła sie w rozkładzie karta Śmierć, więc raczej wskazywałaby to na podświadome dążenia tej osoby - no tak myślę. (Wrzucę ten rozkład może potem do szkółki)

Tarotka pisze:
Diabeł w pozytywach to świetny seks! :) Super!

Tutaj zgodzę się - w dodatku to połączenie z kartą Kochankowie, może wskazywać na to, ze ta para jest dobrana seksualnie, ze dużo namiętności jest w tym związku, nawet powiedziałabym, ze równowaga potencjału energetycznego jest miedzy nimi :)

Niektórym ludziom często ciężko jest obudzić w sobie diabla, i często może wręcz wskazywać on, ze osoba pytająca prowadzi życie nazbyt sztywne, nazbyt nudne, bezbarwne, bez werwy - ze jest w nim zbyt dużo ograniczeń i zahamowań, które pytający powinien właśnie wyzwolić spontanicznie (np. nie tłumić swoich potrzeb, czy fantazji seksualnych!), ogólnie powinno sie "wyluzować" i "dac sie poniesc" :)
Kazdy z nas jest inny, a zdrowy egoizm czy życiowa pasja, sa bardzo w życiu korzystne i czasem potrzebne.

Co o tym sądzicie?

PostZamieszczono: 18 lut 2010 21:22 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Cytuj:
RENE - KCHANA JA STAWIAŁAM NA ROZWIĄZANIA PRAWNE W MOJEJ FIRMIE A NIE NA MIŁOŚĆ więc....Tutaj zgodzę się - w dodatku to połączenie z kartą Kochankowie, może wskazywać na to, ze ta para jest dobrana seksualnie, ze dużo namiętności jest w tym związku, nawet powiedziałabym, ze równowaga potencjału energetycznego jest miedzy nimi :) NIEZUPEŁNIE JEST NA TEMAT, ALE MOŻE TO JA NIEDOSTATECZNIE WYJAŚNIŁAM :oops:

Jak widzicie dziwnie mi się poukładały te AW :roll: , chociaż coś jest na rzeczy (jeżeli chodzi o parę), bo mam w firmie wspólnika i te rozwiązania dotyczą również jego, w dodatku wbrew jego woli... Jutro finalizuję sprawę moi mili, więc uprzejmie Wam doniosę jaki wynik,
ale "cusik" mi się zdaje, że interpretacja karty DIABEŁ w "wydaniu Manfreda" jest najbliższa prawdzie.
Jak się jutro wyjaśni to może wrzucę do szkółki ;)

PostZamieszczono: 18 lut 2010 21:35 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rozi pisze:
Cytuj:
RENE - KCHANA JA STAWIAŁAM NA ROZWIĄZANIA PRAWNE W MOJEJ FIRMIE A NIE NA MIŁOŚĆ więc....Tutaj zgodzę się - w dodatku to połączenie z kartą Kochankowie, może wskazywać na to, ze ta para jest dobrana seksualnie, ze dużo namiętności jest w tym związku, nawet powiedziałabym, ze równowaga potencjału energetycznego jest miedzy nimi :) NIEZUPEŁNIE JEST NA TEMAT, ALE MOŻE TO JA NIEDOSTATECZNIE WYJAŚNIŁAM :oops:

O co tu chodzi z tymi cytatami, bo juz kompletnie sie pogubiłam :?

Ja nie odnosiłam się do pytania w rozkładzie, tylko do połączenia Diabeł + Kochankowie i to w odpowiedzi na post Tarotki. No chyba teraz nie domieszałam :lol:
Chociaż kto wie :oops:

PostZamieszczono: 18 lut 2010 21:47 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

:lol: :lol: :lol: NIE, NIE DOMIESZAŁAŚ :!: :!: :!:
JUŻ BYŁO NAMIESZANE ALE PRZECZYTAM CAŁOŚĆ JESZCZE RAZ I ODSZCZEKAM LUB NIE :lol:

PostZamieszczono: 18 lut 2010 21:58 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

No to ok ;)

Czyżby diabeł tu namieszał? :lol:

PostZamieszczono: 18 lut 2010 22:05 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

TAROTKA NAPISAŁA TEŻ
Cytuj:
Hehehe, sorki, ja nadal ciągnęłam wątek związku :lol:

Hmmm, w tym przypadku, postawiłabym na działania omijające prawo... Masz taki pomysł? Jakieś działania jednak trochę odbiegające od zapisów kodeksów.

Wszystkie mamy namieszane :lol: :lol: :lol:
Ale fakt faktem DIABEŁ W POZYTYWACH TO DOBRY SEX pod warunkiem,
że mowa o związku ;) .
:roll: Ja najbardziej namieszałam, bo zaczęłam rozwodzić się na temat mojego rozkładu a to nie miejsce na takie dywagacje :oops: :oops: :oops:
POPRAWIĘ SIĘ :?

PostZamieszczono: 26 mar 2010 12:37 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

pytanie
rozłożyłam karty (układ partnerski) kolegi i jego dziewczyny. No zdziwilam sie kiedy na pytanie o jego udzial w związku zobaczyłam Diabła ("to dobry chłopak był i mało pił" tzn grzeczny taki)... teraz mi rozjaśniliście ze może chodzić o seks i energię... jeśli jednak chodziło by o manipulacje to kto jest manipulowany ? on uwodzi ją tak? bo od tego kombinowania się pogubiłam... kto komu co robi...

PostZamieszczono: 26 mar 2010 18:38 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rozi pisze:
Macie jakiś pomysł?

Właśnie dobre pytanie!
Postawiłam sobie 3 karty z AW na pytanie związane z postępowaniem prawnym jakie rozpoczęłam w spr. mojej firmy, oto co mi wyszło :
co jest negatywne? ŚWIAT,
co jest pozytywne? DIABEŁ, :twisted:
jaki wynik? KOCHANKOWIE

Jak zobaczyłam tego diabła to zupełnie skretyniałam........
Że niby co? Za miękka byłam do tej pory :o
Pozytywny DIABEŁ - też coś...[/quote]

Diabeł oznacz, że dobrze kombinujesz :P Diabeł to dobry strateg :D

PostZamieszczono: 30 mar 2010 08:09 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

beatrycze pisze:
No zdziwilam sie kiedy na pytanie o jego udzial w związku zobaczyłam Diabła ("to dobry chłopak był i mało pił" tzn grzeczny taki)... teraz mi rozjaśniliście ze może chodzić o seks i energię... jeśli jednak chodziło by o manipulacje to kto jest manipulowany ? on uwodzi ją tak? bo od tego kombinowania się pogubiłam... kto komu co robi...
Jest jeszcze inna prawdopodobna możliwość. Dobry, grzeczny chłopak (np. synek mamusi) lubi uzależniać od siebie emocjonalnie, np. chorobliwie wymaga od niej poświęcania uwagi. Sam może zachowywać się na jej punkcie obsesyjnie: zazdrość, szpiegowanie, martwienie się na zapas (np. lata do Beatrycze z prośbą o postawienie kart :))

PostZamieszczono: 25 kwie 2010 15:34 
Administrator
Awatar użytkownika

Chyba nie było o tym, że u Waite'a karta Diabeł bardzo przypomina dwie inne karty: V Kapłana i VI Kochanków?

Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście wcale nie są podobne dlatego, że Pameli Coleman Smith brakowało pomysłu i narysowała wszystkie trzy w podobnym stylu... :)

Kapłan jest personifikacją naszych Idoli, również hobby, rzeczy oraz spraw które są dla nas swoistą ucztą dla ducha i dzięki którym się rozwijamy. Diabeł jest za to antyidolem, również personifikuje rzeczy i sprawy które są dla nas ważne, ale wcale się dzięki nim nie rozwijamy, w gruncie rzeczy niszczą nas i więżą. Stąd w interpretacji spotykamy hasło „uzależnienie”.
Mnisi przy Kapłanie klęczą dobrowolnie – postacie na karcie Diabeł mają na szyjach łańcuchy. Ludzie są niewolnikami tylko pozornie, te łańcuchy na ich szyjach są zupełnie luźne. Podobnie jest z wszelkimi uzależnieniami – człowiek ma szansę się uwolnić, kwestia tylko by chciał... z drugiej strony zawsze wydaje mu się, że przecież kontroluje swoje „hobby”. Twierdzi że pali papierosy bo lubi. Traci forsę w grach hazardowych ale ma już system i zaraz wszystko odzyska... :lol:

Natomiast podobieństwo do karty VI Kochankowie odnosi się do miłości w jej fizycznym wymiarze. Kobieta i mężczyzna są nadzy, ale Diabeł podpala mężczyźnie ogon, co symbolizuje niekontrolowaną seksualność. Anioł (Kochankowie) błogosławił dwie osoby dając szansę na dobry związek, Diabeł kusi, podpuszcza, przymusza. Ta karta może oznaczać płomienny i pełen seksu romans, jak również wszelkiego rodzaju dewiacje na tle seksualnym. I jak by nie było, związek z Diabłem w tle raczej nie bywa korzystny.

Dlaczego właśnie te trzy karty są podobne?
Jest to oczywiste nawiązanie do mocy Diabła: może więzić i mamić nas zarówno na poziomie ducha (Kapłan) jak i na poziomie ciała fizycznego (nadzy Kochankowie).

Arkan XX Zmartwychwstanie także jest nieco podobny do tych trzech. Podobieństwo odnosi się jednak do czegoś innego, ale żeby już nie mieszać, o tym będzie przy omawianiu karty XX. :)

PostZamieszczono: 25 kwie 2010 22:07 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

diabel- czarna moc, niewola.....samo zlo, ale ......... wlasnie to ale jest najbardziej ekscytujące- zycie poukladane, poszufladkowane staje sie w pewnym momencie nudne - nudne jak flaki z olejem- tesknimy za emocjami takimi do szpiku kosci, nawet jak po nich juz tylko zgliszcza... nie bedzie tego przezywal mlody glupiec- on wie , ze mlodosc szuka piekna , ale diabla poszuka taki glupiec juz z doswiadczeniem, taki co to potrzebuje tych chwil tylko takich - ktore na samym początku juz maja spakowane walizki, ale ktore wprowadzaja tyle piekna , ze nawet jak bierzesz cierpienie pod uwage to i tak wybierzesz wlasnie te zakazane chwile, co wtedy znaczy cierpienie??? cierpienia........... ale ile jest piekna w wspomnieniach , w tych kilku cudownych chwilach..........
ja wiem, ze ci starsi wybiorę wlasnie - Diabla , zeby jeszcze przezyc chociaz raz, te milosc ktora juz wygasla w nas.........................

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna