Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 PUSTELNIK EREMITA -IX : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: IX PUSTELNIK, EREMITA
PostZamieszczono: 05 sie 2010 14:46 
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Obrazek
Original Renaissance

Na karcie widoczny jest zgarbiony, brodaty starzec. Ubrany jest w habit albo pelerynę. Podpiera się laską, jednocześnie oświetlając lampą drogę przed sobą.WAITE TAROT

Karta Eremity oznacza mądrość, doświadczenie, umiejętność podejmowania ważnych decyzji, uporządkowanie życia. Kojarzona bywa z zainteresowaniem psychologią, sztukami magicznymi i poszukiwaniem drogi do poznania prawdy. Bywa też symbolem samotności i opuszczenia, czy też zamknięcia się w sobie.
Rada nauka, troska, pieczołowitość, siła charakteru, rozwaga roztropność, dyskrecja cierpliwość, nieszczerość samotność, oszustwo, osoba nieśmiała z trudnością komunikacji z innymi, strach przed odkryciem, problemy z akceptacją faktów, osoba znająca czyjeś tajemnice, pośpiech, plotkarstwo, osoba nie panująca nad sytuacją, niedyskrecja, pochopność, nierozsądne postępowanie, złe wskazówki, niedojrzałość, nadmierna izolacja, odsunięcie rad innych
Pozdrawiam

Upór w trzymaniu się starych przyzwyczajeń i starych sposobów komunikowania swoich potrzeb, surowość w ocenie innych, brak akceptacji, brak umiejętności darzenia uczuciem.
Problemy zdrowotne w obrębie jamy brzusznej, najczęściej kłopoty z jelitami i trzustką
Eremita
(Pustelnik)

numer IX, inaczej VIIII
symbol
astrologiczny planeta Jowisz

mod:dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: PUSTELNIK EREMITA -IX
PostZamieszczono: 05 sie 2010 19:35 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Obrazek

Ja mam taką talię, bardzo mnie inspiruje, dobrze pobudza wyobraźnię.
Dla mnie Eremita to człowiek z doświadczeniem życiowym, nie dbający o doczesne sprawy raczej bardziej interesują go sprawy duchowe, mało mówi więcej myśli taki człowiek raczej, który czerpie radość nie z rzeczy materialnych, a z samego życia, drobnych prostych spraw dnia codziennego.
Patrząc na kartę myślę, że oświetla nam sprawy ważne, znaczy swym doświadczeniem może wskazać właściwą drogę gdy "zabłądzimy nocą" tu myślę, że gdy pogubimy się w życiu.
To taki stan, kiedy trzeba może się odizolować, odciąć by coś przemyśleć i gdy po nocy gwieździstej wstanie nowy dzień odnajdziemy drogę (to taka moja metafora) :)
Dalej przyglądając się karcie przychodzi mi do głowy, że on może odchodzi, choć noc, odchodzi od czegoś, idzie przyświecając sobie drogę, by dojść do jakiegoś rozwiązania, idzie przemyśleć w samotności, zostawia za sobą wszystko, zadowala się tym co ma pod ręką.
To takie moje spostrzeżenia :)

PostZamieszczono: 06 sie 2010 07:47 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Witaj :)
Tę talię nabyłam tu:
http://www.czarymary.pl/p_47027_pictorial_tarot_tarot_obrazkowego_klucza?cmp=srch_dsc,mod
Do tej pory posiadałam inną talię, czułam taką ciężkość przy układaniu go i dlatego szukałam czegoś innego, jakoś obecna talia do mnie "mówi", jest niezwykle inspirująca i jakby te karty same opowiadają.
Ogólnie są dal mnie bardzo przyjemne, nie czuję ciężkości a jakieś takie bajkowe pozytywne odczucia, tam nawet te złe karty nie "straszą".
Nie wiem czy karty Tarota mogą być na tyle cieżkie by odbierały energię, po tamtych czułam się taka blisko ziemi, jakbym miała ołów w butach, a tu taka fruwająca :D

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 28 gru 2010 12:45 
Hurra, mogę prosić o interpretację!
Awatar użytkownika

Dla mnie ta karta jest zawsze wykrzyknikiem "uważaj!". Potrzeba trochę cierpliwości i ostrożności, charakterystycznej dla kogoś doświadczonego. Wszystko po to, aby uniknąć bezmyślnych czynów...

Za to w negacji - swego rodzaju osamotnienie spowodowane niecierpliwością i głupim uporem, ale też również ostrzeżenie "posłuchaj rad mądrzejszych".

PostZamieszczono: 12 kwie 2011 16:05 
Awatar użytkownika

Dla mnie karta Pustelnik to -ktoś kto musi pobyć sama ze sobą ,żeby móc siebie lepiej zrozumieć ,wejść w głąb siebie ,musi przejść taka wewnętrzną przemianę ,aby otworzyć sie na innych i nowe możliwości.To takie moje spojrzenie na te kartę,nie wiem czy nie zbyt osobiste ;)

PostZamieszczono: 02 maja 2011 22:12 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Z tym oświetlaniem drogi to trzeba ostrożnie. To nie do końca jest tak, że Pustelnik oświetla sobie drogę. Pustelnik to ten, który izoluje się świadomie, nie musi szukać drogi, on ją znajduje w sobie. W klasycznym Tarocie Pustelnik najczęściej nie patrzy na drogę, tylko patrzy na lampę lub ponad nią, albo ma zamknięte oczy. Lampa, którą trzyma, ma nieco inną funkcję. W wędrówce Głupca karta Pustelnika oznacza taki moment, w którym należy się odizolować, zejść do głębi siebie samego. Lampa na tej karcie symbolizuje Lux Occulta czyli tzw. Światło Ukryte. Oznacza to, że Pustelnik nie patrzy oczami, prowadzi go intuicja, głos wewnętrzny (dlatego na karcie Waite'a Pustelnik ma zamknięte oczy).
Obrazek
Bardzo ważny jest na tej karcie motyw płaszcza. Jest on symbolem tradycji i przejęcia wiedzy od poprzedników. W tradycji okultystycznej nazywany jest "płaszczem Apoloniusza z Tiany". Apoloniusz z Tiany to filozof, który nauczał, uzdrawiał i był uważany za łącznika między ludźmi i bogami. Znał wiele religii i systemów filozoficznych, łączył je i wykorzystywał dla dobra ludzi. Pustelnik jest więc tym, który korzysta z wiedzy tajemnej mistrzów. W taliach przed Waitem płaszcz ten miał długi rękaw, który zasłaniał światło, aby nikt nie mógł go zobaczyć.
ObrazekObrazek
Światło to jest bowiem przeznaczone przede wszystkim dla Pustelnika. Ma to również negatywny aspekt: jeśli patrzysz tylko w światło, to nie widzisz niczego innego. Tradycja, z której korzysta Pustelnik, jest więc wiedzą, która może przeszkadzać (w sytuacjach, w których należy iść pod prąd, niezgodnie z tradycją), ponieważ lampa zarówno świeci jak i oślepia tego, kto na nią patrzy. Dlatego w negatywie karta ta może oznaczać np. zły wybór, błędną ocenę sytuacji i różne ograniczenia. Wiedzę, do której sięga Pustelnik, symbolizuje gwiazda sześcioramienna (jednia dwóch trójkątów), która świeci w lampie zamiast ognia. To heksagram wyrażający przenikanie się światów widzialnego i niewidzialnego, harmonię ducha i materii, zjednoczenie przeciwieństw. U Waite'a w kolorze tej gwiazdy jest również kij Pustelnika, który sprawia wrażenie świecącego. Kij łączy czoło Pustelnika z miejscem, w którym powinna być prawa stopa (dlatego na karcie widzimy tylko lewą stopę). Symbolicznie oznacza to, że następny, świadomy krok będzie przemyślany, będzie wypływał ze zdobytej wiedzy.
Obrazek
Waite w swoim Tarocie podwinął Pustelnikowi nieco rękaw płaszcza, aby światło było widoczne dla tych, którzy pustelnika widzą. Dodatkowo umieścił postać nie na płaskiej drodze, tylko na szczycie góry (na karcie widzimy tylko sam wierzchołek, a to co widzimy w tle, to inne szczyty - widać to dopiero po dokładnym przyjrzeniu się karcie). Po co? Wytłumaczył to sam Waite: "his beacon intimates that where I am, you also may be" ("latarnia wskazuje, że tam gdzie jestem ja, ty także możesz być").
I na koniec ciekawostka: pomnik Pustelnika w Conway East (USA) według karty Waite'a:)
Obrazek

PostZamieszczono: 02 maja 2011 22:19 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

Piękny pomnik i trafne spostrzeżenia- szczególnie odnoście lampy. :)

PostZamieszczono: 04 maja 2011 22:13 
Administrator
Awatar użytkownika

Super spostrzeżenia, wielkie dzięki że się nimi podzieliłeś. :)
I kto twierdził że obrazy z talii Ridera Waite'a są zbyt proste? Właśnie całe piękno talii polega na tym, że poza przekazem widocznym gołym okiem, zawsze jest jeszcze wiele warstw do odkrycia.

PostZamieszczono: 05 maja 2011 22:15 
Elitarny Poster
Awatar użytkownika

I im dłużej się przygląda karcie tym więcej szczegółów się dostrzega :)

PostZamieszczono: 19 gru 2011 10:12 
Stały Bywalec

nie wiem czy dobrze myślę ale dla mnie Pustelnik jest to osoba doświadczona przez życie , niosąca swój krzyż taka która dobrowolnie sie izoluje od świata zewnetrznego aby w spokoju przemyśleć minione sprawy , wydarzenia

PostZamieszczono: 30 gru 2011 23:53 
Awatar użytkownika

jak dla mnie to Pustelnik, to osoba znająca dobrze życie, która poznała je z różnych stron. Bogaty w wiedzę. Szukający poza światem materialnym odpowiedzi na wiele głębszych pytań. Duzo więcej wie niż zwykły "śmiertelnik", duzo rozumie. Nie wdaje sie w zbędne dyskusje. Jego rady sa cenne dla tych którzy widzą swiat nie poprzez konsumpcjonizm. Postrzega świat przez "być" a nie "mieć".

PostZamieszczono: 15 sty 2012 17:57 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Ciekawam co rokuje Pustelnik, gdy pytamy o ciążę? Oczywiście mam swoje spostrzeżenia oraz interpretację prostego rozkładu, ale interesuje mnie zdanie innych tarocistów. Osobiście odczytuję kartę w tej materii jako stratę, pustkę po stracie, niejaką żałobę. Szczególnie że pokazała się IX Mieczy, a to zagrożenie, choroby kobiece, cierpienie i rozpacz.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 15 sty 2012 21:55 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

"Osobiście odczytuję kartę w tej materii jako stratę, pustkę po stracie, niejaką żałobę." - ale jako suma sumarum negatywnych energii kart w rozkladzie,to tak.

Jezeli osoba chce znac odpowiedz na pytanie czy zajdzie w ciaze to karta Pustelnika podpowiada, ze beda bardzo duze trudnosci,ale cel moze zostac osiagniety. Niezbedna bedzie konsultacja z lekarzami,aby znalezc najkorzystniejsze rozwiazania. Przy 9 mieczy oznacza ,ze przyczyny problemu sa w psychice.Oznacza, ze w przeszlosci mialo miejsce bardzo negatywne wydarzenie,ktore zotalo silnie zakodowane w umysle osoby pytajacej. Wymagane jest przywrocenie rownowagi psychiczno-emocjonalnej.Taka terapia na pewno bedzie wymagac cierpliwosci i czasu.

Jezeli jest to osoba ciezarna, ktora pyta o prognoze przbiegu ciazy to Eremita daje informacje, ze bedzie trzeba sie „odizolowac” od ewentualnych zagrozen poronienia np.poprzez tzw.przelezenie ciazy i pozostanie pod kontrola doswiadczonego specjalisty.Przy 9 mieczy moze oznaczac koniecznosc aplikacji srodkow farmakologicznych na podtrzymanie ciazy. 9 mieczy –poraniona psychika,ilustruje silna obawe przed poronieniem.

PostZamieszczono: 16 sty 2012 00:15 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

W tym przypadku pasuje druga część powyższego tekstu. Pytanie dotyczy 42-letniej(!) osoby, która 3-lata wcześniej miała cesarskie cięcie z racji zaistniałych problemów. Niestety, piszemy tu o ciąży patologicznej, co też tarot ukazał.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 16 sty 2012 11:01 
Administrator
Awatar użytkownika

Napisałam wczoraj posta na ten temat, ale jak na złość w trakcie wysyłania komputer mi się zawiesił i tekst przepadł. ;((

Jeszcze raz, ale tym razem będzie krócej, bo jestem w pracy.

No więc, IX Eremita nie może oznaczać zajścia w ciążę, nic a nic. Dlaczego? Eremita się nie rozmnaża, nie może. Karta właściwie jest pewnym przeciwieństwem Cesarzowej.
Eremita utożsamiany jest z osobami starszymi - starsze osoby pod względem biologicznym osiągnęły maksymalny rozwój, nie rosną, ich organizm zwalnia.
Nie przypadkiem też krajobrazem tej karty zazwyczaj są pustynie, góry, jałowe tereny pozbawione roślinności...

W pytaniu o ciążę, oczywiście może oznaczać, że osoba nie może mieć dzieci. Może chodzić o wiek, albo o to że organizm jest w złym stanie. U młodych osób Eremita może sugerować to drugie, czyli czasową niezdolność, spowodowaną niewłaściwym trybem życia, dietami, czy też niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi (od negatywnej energii wokół, po skażenie środowiska).

Jeśli jest tak, jak w pytaniu Dejaniry, że kobieta już jest w ciąży i ma 42 lata, to Eremita jest oczywistą wskazówką, że biologicznie wiek jest tu ważnym elementem i ciąża stanowi dla organizmu duże wyzwanie. Na pewno karta nie sugeruje jeszcze poronienia, aczkolwiek kobieta powinna bardzo o siebie dbać, dobrze się odżywiać, pilnować aby organizm miał wszelkie niezbędne składniki odżywcze.

PostZamieszczono: 16 sty 2012 14:11 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
No więc, IX Eremita nie może oznaczać zajścia w ciążę, nic a nic. Dlaczego? Eremita się nie rozmnaża, nie może. Karta właściwie jest pewnym przeciwieństwem Cesarzowej.
Eremita utożsamiany jest z osobami starszymi - starsze osoby pod względem biologicznym osiągnęły maksymalny rozwój, nie rosną, ich organizm zwalnia.
Nie przypadkiem też krajobrazem tej karty zazwyczaj są pustynie, góry, jałowe tereny pozbawione roślinności...

Mam inne zdanie. Eremita symbolizuje osoby dojrzale to fakt, ale Eremita to nie energia bezplodnosci! Osoba 45 letnia moze byc bardziej plodna niz 25 latka.Zalezy od stanu zdrowotnego organizmu.
Energia Eremity jest to przede wszystkim energia znalezienia metody na problem. W tej kwesti latarnia bedzie wskazowka ze trzeba bedzie sie zwrocic o pomoc do spcjalistow medycznych wysokiej rangi. Latarnia jest swiatlem w tunelu. Oczy Pustelnika sa zamkniete, to oznacza, ze Pustelnik kontaktuje sie z Sila Wyzsza ,aby ta naprowadzila go na wlasciwy tor. Pustelnik taka odpowiedz otrzymuje i wie jak dalej postapic,moze otworzyc oczy i zobaczyc to co wczesniej bylo niewidoczne.W praktyce oznacza to kontakt z lekarzami wysokiej rangi medycznej doswiadczonych w profesji.

Cytuj:

Tak, ale w tej jalowosci poprzez ogromne starania dopatrzymy sie skrawka zyznej gleby ;w praktyce organizm kobiety moze przyjac zaplodniona komorke metoda in vitro; a rozwiazanie znajduje sie doslownie w tych jalowych i sterylnych miejscach,pomieszczeniach.
W moim poscie napisalam, ze cel moze byc osiagniety, ale beda bardzo duze trudnosci(ciaza patologiczna).Oznacza to, ze kobieta moze miec okresowe problemy z poczeciem dziecka lub problemy charakterystyczne ciazy patologicznej. Energia Pustelnika nie mowi o typowym, normalnym zaplodnieniu tutaj musza byc zastosowane metody typowo medyczne.Potrzebny jest wlasciwy moment, aby moglo dojsc do zaplodnienia( Pustelnik doskonale wie kiedy powrocic.)Fakt. A to, czy ciaza bedzie prawidlowo sie rozwijac czy nie, to powiedza inne karty w ukladzie.

Cytuj:
Jeśli jest tak, jak w pytaniu Dejaniry, że kobieta już jest w ciąży i ma 42 lata, to Eremita jest oczywistą wskazówką, że biologicznie wiek jest tu ważnym elementem i ciąża stanowi dla organizmu duże wyzwanie.

Jest przede wszystkim wskazowka ze kobieta ma problem w utrzymaniu ciazy ze wzgledu na niewlasciwe zagniezdzanie sie zarodka lub zaplodniona komorka jajowa wedruje w przeciwna strone (lub podobne utrudnienia ze wzgledu na wczesniejsze ciaze) i wiek tym bardziej bedzie dzialac na niekorzysc.

Jakie rokowanie?
Znajac wiek kobiety i wczesniejsze zmagania(cesarskie ciecia) energia karty moze prognozowac” powtorke z przeszlosci” lub moze sygnalizowac ,ze dla zdrowia kobiety najkorzystniejszym rozwiazaniem bedzie usuniecie ciazy,jezeli takowa stanowi zagrozenie zycia ciezarnej.
W kazdym badz razie nie jest to najlzejsza energia i trzeba bedzie zachowac wszystkie z mozliwych srodkow ostroznosci.

PostZamieszczono: 16 sty 2012 14:58 
Administrator
Awatar użytkownika

Polemizować można zawsze. :usmiechniety: To co napisałam nie jest jednak kwestią mojego osobistego zdania, bo cóż ja tam mogę wiedzieć o świecie.
Informacja wynikała bezpośrednio z tego, że tarotowy Pustelnik to energia saturniczna, a ta, jak twierdzą najstarsi górale, nie jest zbyt łaskawa w kwestiach płodności.

Nafsika pisze:
Osoba 45 letnia moze byc bardziej plodna niz 25 latka.

Może mówmy o normalnych przypadkach, nie o tym co niezwykłe. Normą jest, że kobieta po czterdziestce może mieć problemy z zajściem w ciążę, a jeśli zajdzie to ciąża jest zawsze traktowana jako zagrożona, zarówno jeśli chodzi o donoszenie, jak i prawidłowy rozwój malucha.

Cytuj:
Tak, ale w tej jalowosci poprzez ogromne starania dopatrzymy sie skrawka zyznej gleby ;w praktyce organizm kobiety moze przyjac zaplodniona komorke metoda in vitro; a rozwiazanie znajduje sie doslownie w tych jalowych i sterylnych miejscach,pomieszczeniach.

Natura rządzi się swoimi prawami, nie ma co zaklinać rzeczywistości. Saturn/Pustelni w najlepszym wypadku jest jałową glebą - może coś urośnie, jeśli ją dobrze użyźnimy i dodatkowo włożymy wiele wysiłku w opiekę nad kiełkami... (zapłodnienie invitro). Głównie to jednak lita skała, na której można co najwyżej postawić doniczkę (adopcja).

Cytuj:
Jest przede wszystkim wskazowka ze kobieta ma problem w utrzymaniu ciazy ze wzgledu na niewlasciwe zagniezdzanie sie zarodka lub zaplodniona komorka jajowa wedruje w przeciwna strone (lub podobne utrudnienia ze wzgledu na wczesniejsze ciaze) i wiek tym bardziej bedzie dzialac na niekorzysc.

Nie wędrujmy w stronę diagnoz - nie jesteśmy lekarzami. :tajemnica: Na nasze potrzeby dość powiedzieć, że Eremita sugeruje problemy, które mają związek z wiekiem pani, przeszłą historią (poprzednia ciąża, były komplikacje), oraz ogólnym stanem organizmu. I to wszystko naprawdę dobrze pasuje do arkanu IX.

PostZamieszczono: 16 sty 2012 21:42 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Polemizować można zawsze. :usmiechniety: To co napisałam nie jest jednak kwestią mojego osobistego zdania, bo cóż ja tam mogę wiedzieć o świecie.
Informacja wynikała bezpośrednio z tego, że tarotowy Pustelnik to energia saturniczna, a ta, jak twierdzą najstarsi górale, nie jest zbyt łaskawa w kwestiach płodności.

To co ja napisalam i napisze, to rowniez nie jest osobista wyssana z palca wiedza.
Oczywiscie :usmiechniety: polemizowac mozna zawsze.

Cytuj:
Nafsika:Osoba 45 letnia moze byc bardziej plodna niz 25 latka.Zalezy od stanu zdrowotnego organizmu.

Cytuj:
Kinga:Może mówmy o normalnych przypadkach, nie o tym co niezwykłe. Normą jest, że kobieta po czterdziestce może mieć problemy z zajściem w ciążę, a jeśli zajdzie to ciąża jest zawsze traktowana jako zagrożona, zarówno jeśli chodzi o donoszenie, jak i prawidłowy rozwój malucha.

Zgadzam sie. Osoba 45 letnia bedzie znajdowac sie pod specjalnym nadzorem lekarskim, jak i rowniez osoba 25 letnia, u ktorej stwierdzono ciaze patologiczna. Jedno drugiego nie neguje.

Cytuj:
Kinga:Natura rządzi się swoimi prawami, nie ma co zaklinać rzeczywistości. Saturn/Pustelni w najlepszym wypadku jest jałową glebą - może coś urośnie, jeśli ją dobrze użyźnimy i dodatkowo włożymy wiele wysiłku w opiekę nad kiełkami... (zapłodnienie invitro). Głównie to jednak lita skała, na której można co najwyżej postawić doniczkę (adopcja).

Energia karty Eremity to nie tylko wplyw energetyczny Saturna/ gr.Kronosa (nie mylic z Chronosem-czas) ale rowniez wplyw Merkurego/ gr Hermes.
Merkury jest planeta ,ktora znajduje sie najblizej Slonca.Jest planeta neutralna ,nie dziala ani dobrze ani zle.Merkury symbolizuje min. zlodziei z tego wzgledu,ze „kradnie” energie od planety z ktora tworzy aspekt,podlega jej wplywowi. Merkury to przede wszystkim jednak nosnik,przekaznik informacji. Pustelnik po otrzymaniu informacji przekaze ja dalej.Bedzie wiedziec komu ja dostarczyc i dokad zaniesc.

Saturn w mitologii starowloskiej symbolizuje boga rolnictwa i siewow. Saturn po ciezkich przezyciach osobistrych otrzymal od Jowisza / gr .Dias we wladanie pola elizejskie.
Slowo Eremita gr Ερηιμιτης / eremitis pochodzi od slowa έρημος / erimos czyli ten ktory znajduje sie w oddaleniu od innych.Ten ktory dokonuje wielkich dziel w samotnosci. W ciszy i spokoju plodzi idee.Prosze obejrzec karte Crwleya tam jest nawet plemnik narysowany,a w centrum latarni widzimy slonce -pieczatke Asa Bulaw.Karta Eremity nalezy do grup kart metafizycznych.

Saturn w Pannie oznacza perfekcjonistow(Satrun w koziorozcu karta Diabel dazenie do doskonalosci na poziomie materialnym, przepychu i wszelkich innych naduzyc -pieczatka Asa Monet) zmusza do bycia doskonalym i nieskazitelnym. Saturn jest planeta ktora wytyka bledy bez pardonu i daje nam srogie lekcje;wiec zgodzam sie z goralami. Moze ulatwic lub utrudnic zycie.
Na karcie Waita Samotnik znajduje sie na szczycie gory.Waite nie przdstawil Eremity na pustyni-pustej i piaszczystej ;umiescil go na szczycie gory.Tak wiec Eremita jest samotnikiem ( na dluzsza, warunkowana chwile) na szczycie gory.
Gora jest symbolem wznioslosci, wywyzszenia itd.,no ale kiedys schodzimy z tej gory.Pustelnik schodzi. Dysponuje informacja i otrzymana informacje -(Merkury) uziemi -(zywiol ziemi) zrobi to perfekcyjnie( znak Panny),bezblednie pod srogim okiem Saturna.

Cytuj:
Kinga:Nie wędrujmy w stronę diagnoz - nie jesteśmy lekarzami. :tajemnica: Na nasze potrzeby dość powiedzieć, że Eremita sugeruje problemy, które mają związek z wiekiem pani, przeszłą historią (poprzednia ciąża, były komplikacje), oraz ogólnym stanem organizmu. I to wszystko naprawdę dobrze pasuje do arkanu IX.

Swieta racja,ale to “zboczenie zawodowe” (z wyksztalcenia jestem lekarzem –patologiem),a znajomosc mitologi greckiej tu.mitu zwiazanego z Kronosem/Saturnem (tytan pozarl swoje dzieci bo uwazal je za zagrozenie, wynikalo to z jego swiadomosci)pozwolilo wysunac taki a nie inny wniosek. Organizm kobiety jest tym Kronosem, ktory zwalcza zarodek bo „uwaza” je za wroga.Zrodlo choroby jest w psychice,ktore jako wynik manifestuje sie fizycznie. Brak potomstwa bedzie wynikac ze wzgledu na niemoznosc donoszenia ciazy, a nie niemoznosci zaplodnienia.

Cytuj:
Kinga:Na nasze potrzeby dość powiedzieć, że Eremita sugeruje problemy, które mają związek z wiekiem pani, przeszłą historią (poprzednia ciąża, były komplikacje), oraz ogólnym stanem organizmu. I to wszystko naprawdę dobrze pasuje do arkanu IX.

To jest dyskusja na temat energii karty.To nie jest wrozba i nie sa to slowa skierowane bezposrednio do osoby majacej problem :stop: przeciez my nie dysponujemy rozkladem...
"Miedzy nami” chyba dozwolone jest nazwac rzeczy po imieniu uzasadniajac swoj punkt widzenia. Poza tym uwazam, ze rozmowa jest interesujaca i nikogo nie rani.

nafsika pisze:
Postac Eremity mozemy powiazac z greckim filozofem Diogenesem z Synopy.
Znajomosc zycia,postawy filozoficznej „Szalonego Sokratesa” wzbogaca wiedze na temat karty Pustelnika.

Warto zastanowic sie nad pojeciami:cyniczny kυνικός /kinikos – starozytne slowo pies i zespol diogenesa.

Diogenes rozczarowany ludzmi zapalil w poludniei latarnie i z zapalona latarnia chodzil po atenskich ulicach swiecac w twarze przechodniow.Zapytany co robi, czego szuka odpowidal :” szukam czlowieka”.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Diogenes_z_Synopy :usmiechniety:

Mariola: Złączyłam dwa posty...

PostZamieszczono: 17 sty 2012 21:53 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Dyskusja jest ciekawa, więc wtrącę swoje trzy grosze :)
Nafsika, Pustelnik nigdy nie oznacza tradycyjnie rozumianej płodności z prostego powodu. Symbolizuje pojedynczość, jestestwo pełne i niepodzielne. W lampie na kartach Waite'a świeci się dlatego heksagram tę jedność symbolizujący.
Pustelnik jest pustelnikiem dlatego że zawsze jest SAM. Nie można mylić pustelnika z każdym mędrcem. Mędrzec to mędrzec, a pustelnik to taki mędrzec, który jest SAM ZE SOBĄ. To zasadnicza różnica. Dlatego karta nie nazywa się Mędrzec, tylko właśnie Pustelnik. Eremita nigdzie nie idzie (na tarotowych kartach nigdy nie malowano jego nóg) i z nikim się nie spotyka (jest na karcie zawsze sam), trwa w jednym punkcie. Twoje odwołanie się do Diogenesa nie jest zbyt trafne, bo Diogenes pustelnikiem nie był, oświecał swoją lampą innych ludzi, wśród których chodził. Jak mawiał: "szuka człowieka". Natomiast Pustelnik w tarocie, o czym już pisałem niegdyś, oświeca tylko samego siebie (szuka siebie).
I dlatego, jak pisała wyżej Kinga, jest to w tarocie karta przeciwstawna Cesarzowej, bo Cesarzowa to potencjał dzielenia się na więcej części, produkowania, rodzenia, tworzenia życia i wchodzenia w relacje z innym jestestwem. Natomiast potencjał Pustelnika to jest tworzenie SAMEGO SIEBIE a nie tworzenie innego człowieka. Tylko tak można rozumieć "płodność" pustelnika - jako zdolność do rozwijania samego siebie. Zauważ, że plemnik na karcie Crowleya kieruje się w stronę Pustelnika a nie wychodzi od niego na zewnątrz. Pustelnik nie zapładnia, on zostaje zapłodniony przez samego siebie. Plemnik wyrasta z podstawy, fundamentów jego jestestwa i zapładnia jego samego, żeby go dopełnić (a nie podzielić). To jest, jeszcze raz podkreślę, tworzenie SAMEGO SIEBIE, a nie innej istoty.

PostZamieszczono: 17 sty 2012 22:20 
Sprobujcie wyobrazic sobie Eremite w ciazy! groteska... %D

PostZamieszczono: 17 sty 2012 23:02 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Nie spodziewałam się, że swoim pytaniem spowoduję taką polemikę...Arcyciekawa :usmiechniety: Reasumując Pustelnik to pustka a więc i pusty brzuch. Postać ta podpiera się laską, która niejako daje bezpieczeństwo, a gdy laska pęknie (?) on się może przewrócić i będzie widział drogę z innej perspektywy. Pustelnik to przygotowanie do prób życiowych ( i właśnie ciąża w pewnym wieku jest taką próbą ) i m.in. nakazuje pokorę wobec życia. Można sobie chcieć ale trzeba przyjąć co los przyniesie. Dla Eremity zacytowałabym stwierdzenie Sofoklesa- "Nigdy się nie urodzić to dar największy". Plus ta IX Mieczy...oj,oj,oj :nie wiem:
P.s. Rani, udałaś się... :hehehe:

PostZamieszczono: 18 sty 2012 11:55 
Administrator
Awatar użytkownika

O, dziękuję Rasid za dodatkowe objaśnienia. Są bardzo pomocne.

Nafsika pisze:
Energia karty Eremity to nie tylko wplyw energetyczny Saturna/ gr.Kronosa (nie mylic z Chronosem-czas) ale rowniez wplyw Merkurego/ gr Hermes.
Merkury jest planeta ,ktora znajduje sie najblizej Slonca.Jest planeta neutralna ,nie dziala ani dobrze ani zle.Merkury symbolizuje min. zlodziei z tego wzgledu,ze „kradnie” energie od planety z ktora tworzy aspekt,podlega jej wplywowi. Merkury to przede wszystkim jednak nosnik,przekaznik informacji. Pustelnik po otrzymaniu informacji przekaze ja dalej.Bedzie wiedziec komu ja dostarczyc i dokad zaniesc.

Eee, tak, dodajmy, że też nie działa to w ten sposób, że energię obu planet należy traktować indywidualnie (Saturn sobie, Merkury sobie), a jako zespół. Merkury oprócz tego co napisałaś, jest z natury ciekawskim gadułą, przekaźnikiem informacji wszelakich i patronem handlu - jak to się ma do arkanu IX? Trochę nie pasuje.
Bo w astrologicznym sensie, Merkury jest pod wpływem Saturna - i dopiero mamy naszego Pustelnika, który nie opowiada bajek, interesują go wyłącznie konkrety, jest praktyczny i zorganizowany, introwertyczny, skupiony bardziej na sobie niż świecie zewnętrznym, skłonny do pesymizmu (i tak dalej).

W praktyce astrologicznym odpowiednikiem IX Pustelnika są Saturn i Merkury RAZEM wzięci.
Mówiąc żargonem astrologów: Merkury jest saturniczny. :)
W horoskopie mogłyby to być aspekty obu planet (tu można przeczytać, że zadziałają w znajomy sposób: http://www.astropasja.pl/component/opti ... ,13/id,30/). A jeśli nie aspekty Merkurego z Saturnem, to w jakimś stopniu podobną energię dałoby np. położenie Merkurego w Koziorożcu, Pannie, czy w X domu.

Nafsika pisze:
Swieta racja,ale to “zboczenie zawodowe” (z wyksztalcenia jestem lekarzem –patologiem),a znajomosc mitologi greckiej tu.mitu zwiazanego z Kronosem/Saturnem (tytan pozarl swoje dzieci bo uwazal je za zagrozenie, wynikalo to z jego swiadomosci)pozwolilo wysunac taki a nie inny wniosek. Organizm kobiety jest tym Kronosem, ktory zwalcza zarodek bo „uwaza” je za wroga.Zrodlo choroby jest w psychice,ktore jako wynik manifestuje sie fizycznie. Brak potomstwa bedzie wynikac ze wzgledu na niemoznosc donoszenia ciazy, a nie niemoznosci zaplodnienia.

Bardzo słusznie. :usmiechniety: Gdybyśmy pytali o przyczyny problemów, to na pewno przy IX Pustelniku mogłoby chodzić o tego rodzaju historie.

nafsika pisze:
To jest dyskusja na temat energii karty.To nie jest wrozba i nie sa to slowa skierowane bezposrednio do osoby majacej problem :stop: przeciez my nie dysponujemy rozkladem...
"Miedzy nami” chyba dozwolone jest nazwac rzeczy po imieniu uzasadniajac swoj punkt widzenia. Poza tym uwazam, ze rozmowa jest interesujaca i nikogo nie rani.

Jako lekarz masz predyspozycje do diagnozowania i możesz odnaleźć powiązanie kart z określonymi dolegliwościami. :) Super, osobiście bardzo się cieszę, bo może czegoś się od Ciebie dowiemy. Tylko błagam o ostrożność, ponieważ ludzie uczą się przez forum. Może się zdarzyć, że nie daj Boże, osoby nie mające Twojej wiedzy, zachęcone zaczną formułować "diagnozy" (co będzie sprowadzało się do brania informacji z sufitu).

PostZamieszczono: 18 sty 2012 16:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

rasid pisze:
Dyskusja jest ciekawa, więc wtrącę swoje trzy grosze :)
Nafsika, Pustelnik nigdy nie oznacza tradycyjnie rozumianej płodności z prostego powodu. Symbolizuje pojedynczość, jestestwo pełne i niepodzielne. W lampie na kartach Waite'a świeci się dlatego heksagram tę jedność symbolizujący.
Pustelnik jest pustelnikiem dlatego że zawsze jest SAM. Nie można mylić pustelnika z każdym mędrcem. Mędrzec to mędrzec, a pustelnik to taki mędrzec, który jest SAM ZE SOBĄ. To zasadnicza różnica. Dlatego karta nie nazywa się Mędrzec, tylko właśnie Pustelnik. Eremita nigdzie nie idzie (na tarotowych kartach nigdy nie malowano jego nóg) i z nikim się nie spotyka (jest na karcie zawsze sam), trwa w jednym punkcie. Twoje odwołanie się do Diogenesa nie jest zbyt trafne, bo Diogenes pustelnikiem nie był, oświecał swoją lampą innych ludzi, wśród których chodził. Jak mawiał: "szuka człowieka". Natomiast Pustelnik w tarocie, o czym już pisałem niegdyś, oświeca tylko samego siebie (szuka siebie).
I dlatego, jak pisała wyżej Kinga, jest to w tarocie karta przeciwstawna Cesarzowej, bo Cesarzowa to potencjał dzielenia się na więcej części, produkowania, rodzenia, tworzenia życia i wchodzenia w relacje z innym jestestwem. Natomiast potencjał Pustelnika to jest tworzenie SAMEGO SIEBIE a nie tworzenie innego człowieka. Tylko tak można rozumieć "płodność" pustelnika - jako zdolność do rozwijania samego siebie. Zauważ, że plemnik na karcie Crowleya kieruje się w stronę Pustelnika a nie wychodzi od niego na zewnątrz. Pustelnik nie zapładnia, on zostaje zapłodniony przez samego siebie. Plemnik wyrasta z podstawy, fundamentów jego jestestwa i zapładnia jego samego, żeby go dopełnić (a nie podzielić). To jest, jeszcze raz podkreślę, tworzenie SAMEGO SIEBIE, a nie innej istoty.

Energia Pustelnika nie jest enegia zamknieta w karcie.Karta jest metafizyczna karta
i ta energia zostanie zrealizowana w karcie 11 - Sily/ Zadzy.Mowiac obrazowo Pustelnik sie przemieszcza.On nie trwa w jednym punkcie.Gdyby trwal to jego energia by umarla. Spobuje przedstawic to co dokonuje sie w Pustelniku.
Nogi nie sa obrazowane,bo on musi dostrzec swoje nogi i zrobi to po zjednoczeniu sie z Madroscia.Dokladnie tak bedzie Jednoscia Jestestwem na planie matafizycznym.

Kazda karta tarota jest zilustrowanym zbiorem wiedzy na kazdej plaszczyzie min.symbolicznej,fiozoficznej,metafizycznej,dlatego tez karty Tatota nazywane sa wielowymiarowymi. Interpretowanie karty przez pryzmat tylko numerologiczy , astrologiczny czy symboliczny jest niepelna interpretacja.
Zawarte symbole,odnosniki astrologiczne,przyporzadkowanie numeryczne i alfabetyczne tworza calosc karty.Nie mozna inerpretowac karty przez pryzmat jednego symbolu i zawezac lub znieksztalcac znaczenie kart. Crowley /Waite nie umiescilby na karcie hebrajskiej litery jod(symbol reki, „boskiego nasienia”)ktorej znaczenie symboliczne zostalo wzmocnine poprzez umieszczenie jej w centrum karty.Pustelnik trzyma w rece zrodlo zycia –Slonce- pieczec Asa Bulaw-jeden z elementow Jestestwa.Litera Yod jest pierwsza litera tetragramu i symbolizuje Ojca,ktory jest Madroscia.Stanowi najwyzsza forme Merkurego/Hermesa, Slowa i Stworzyciela Swiata.To jest przyczyna dlaczego ta karta nazywa sie Eremita.
W swiecie fizycznym oznacza sperme,plemnik ,zycie.U Waita tym plemnikiem jest As Bulaw ,Crowley ziliustrowal Asa Bulaw jako plemnik , ktory zbliza sie w kierunku Pustelnika. Crowley zaznaczyl w plemniku jajo orfickie, ktore jest symbolem narodzenia w bardzo wielu kulturach swiata. A przeciez karta to nie tylko wymiar metafizyczny..!

„Latarnia wskazuje, że tam gdzie jestem ja, ty także możesz być"-dokladnie tak,bo ty jestes czastka Mnie,a jezeli ty jestes we Mnie to Ja jestem w tobie.Wiedza zostanie wzbogacona Madroscia.Karta Pustelnika jest to suma3 kart:Mag,Kaplan,On sam- trzej krolowie, Trojca Swieta- jak kto woli.Tylko Pustelnik jest w stane przeciwstawic sie sile Diabla –materii,"chorego ducha materi"- w sensie fizycznym i psychicznym.(karta Wiezy) poniewaz Pustelnik dysponuje Madroscia. Karta ta jest karta metafizyczna i odnoszona jest znaczeniowo do Chrystusa , Buddy. Wydzwiek filozoficzny jest odniesieniem min,do Sokratesa i Diogenesa, ezoteryczny do Apoloniusza..
Swiatlosc ta swieci w Ciemnosci , ale Ciemnosc ja ogarnela i zadaniem Pustelnika jest wyciagniecie tego Swiatla z CiemnosciJest to najbardziej starozytny symbol inicjacji -poznanie prawdy o samym sobie. To w nas jest Bog,a my jestesmy w Bogu, to w nas jest Ciemnosc i my jestesmy w Ciemnosci, to w nas jest smierc i my jestesmy w smierci, to w nas jest zycie i my jestesmy w zyciu.
Pustelnik „Swiatla rozmnazania” nie widzi.Ma zamkniete oczy, symbolizuje to,ze pierw musi odnalezc swiatlo w sobie , aby stac sie swiatlem , aby nie byc Ciemnoscia oslepiona przez Swiatlo.Dopiero Madrosc pozwoli mu spojrzec w oczy tj.Zyciu(swiatlo-pieczec zycia as bulaw-plemnik), ktorego czastke stanowi on sam..Pustelnik szuka samego siebie nie widzac ze trzyma w rekach to czego szuka -Zycie.On stajac sie Madroscia czyli Swiatloscia Swiatla bedzie mogl otworzyc oczy i nie zostanie oslepiony.

W karcie Eremity dochodzi do Duchowego Zjednoczenia.Tak jak juz wspomnialam trzy energie staja sie jednym.Eremita starzec odnajdzie w sobie Ducha – noworodka.Nie bez przyczyny do Eremity odnosi sie sefira Jesod. Ma polaczenie z boskim imieniem AI CHI,EL CHAI –Zyjacy,Bog Zywy oraz ShDi – Wszwchmogacy-Spelniajacy Zyczenia.Rektorem Jesod jest Gabriel-Archaniol Gabriel –mozemy go prosic o wszystko co jest zwiazanie z rodzina i macierzynstwem.Struktura Jesod jest krystalicznie czysta.Wlasnie z ta sfera wiazane jest duchowe znaczenie czystosci seksualnej.W Eremicie dochodzi do najczystrzej formy zaplodnienia,nie ma kontkatu seksualnego.Dlatego tez napisalam w moim poscie , ze Pustelnik bedzie oznaczac zaplodnienie in vitro.
W moim poscie napisalam: Jezeli osoba chce znac odpowiedz na pytanie czy zajdzie w ciaze to karta Pustelnika podpowiada, ze beda bardzo duze trudnosci,ale cel moze zostac osiagniety. Wlasnie metoda in vitro czyli wprowadzeniem plemnika do komorki jajowej kobiety. Napisalam, ze Pustelnik jest znalezieniem metody na problem.Nigdzie nie napisalam, cyt

Rani: Sprobujcie wyobrazic sobie Eremite w ciazy! groteska..-.zdanie jako podsumowanie ... no wlasnie czego? Tego, ze kobieta moze zostac zaplodniona metoda in vitro bo o tym mowi Pustelnik i o tym napisalam? :sos:

Wracajac do tematu,
Jesod stanowi ogniwo laczace Tifereth, sile zyciowa z Malkuth=Ziemia lub cialem. Eremita zjednoczyl sie duchowo,”doznal madrosci Sily Wyzszej” jest zobowiazany dzielic sie ta madroscia z innymi „latarnia wskazuje, że tam gdzie jestem ja, ty także możesz być".Bezposredni zwiazek z karta 10 monet –drzewo zycia.

Plemnik jest symbolem plodnosci i jest niezbedny do romnazania plciowego, a nie bezplciowego. Gdygby Crowley chcial podkreslic bezplodnosc lub rozmnazanie bezplciowe to umiescilby symbol zarodnika a nie plemnika. Plemnik na karcie Crowleya z orfickim jajem stanowi symbol plodnosci i duchowej jednosci.Wiedza i madrosc duchowa jest zgromadzona ale jeszcze do niczego nie wykorzystana.Te wiedze i te madrosc Eremita zrealizuje w karcie Sily 11.
Zarówno w Grecji, jak i w Indiach pierwszy widzialny męski byt, który jednoczył w sobie naturę obu płci, przebywał w jaju i z niego się wyłonił. Tym “Pierworodnym świata” był u niektórych Greków Dionizos, bóg, który wychyli! się z Kosmicznego Jaja i od którego się wywodzili śmiertelni i nieśmiertelni. W Księdze umarłych przedstawione jest, jak bóg Ra promienieje w swym Jaju (Słońcu) i rusza z miejsca, gdy tylko bóg Szu (energia słoneczna) budzi się i daje mu swój impuls”. Przebywa On w Jaju Słonecznym, któremu dane jest Życie wpośród Bogów”‘. Bóg słoneczny wołał: Jestem Duszą-
‘ Wisznu Purana, s. 39-40.
” Księga umarłych. XIII, 50, 51.
„‘ Tamże, XIVII, 13.
-Stwórcą Niebieskiej Otchłani. Nikt nie widzi mego gniazda, nikt nie może rozbić mego Jaja. Jam jest Pan. Wobec tego ksztaitu koła, i tego “l” wywodzącego się z “O”, czyli z Jaja, tj. pierwiastka męskiego wyłaniającego się z żeńskiego, w androgyne, dziwne się wydaje, że uczony powiada, iż starożytni Ariowie nie znali systemu dziesiątkowego liczb, albowiem nie ma o tym wzmianki w najstarszych rękopisach indyjskich. Liczba 10, jako liczba święta wszechświata, była tajemna i ezoteryczna, zarówno jako jednostka, jak i zero – koło.
Max Muller, Our Figures.

Pustelnik jest plodny.Bycie plodnym nie oznacza samego rozmnazania, ale zdolnosc DO rozmnazania . Pustelnik jest energia neutralna ,potrzebuje innej energi, aby zaistniec na planie fizycznym.To umozliwia Jowisz –Kolo Fortuny-10 święta liczba wszechświata- ktora jest ta wlasnie osia laczaca, aby zrealizowac sie na planie fizycznym- czego dokonuje Pustelnik w karcie Sily 11.
Przyjrzyjcie sie budowie plemnika.http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0820230022
Zauwazycie min to znane nam(?) kolo – kolo fortuny? W przekroju osiowym widzimy kolo z 9 osiami. Cyfra 9 czyzby przypadek – Pustelnik rowiez oznaczony jest 9.Przypadek?
Pustelnik poznaje sam siebie to prawda,zostaje zaplodniony w sensie duchowym- symbol plemnika i jaja orfickiego- podkreslam znaczenie metafizyczne.
Na karcie Pustelnika dokonuje sie lacznosc swiadomosci ziemskiej z energia wzszej swiadomosci , z energia boska, z moca kreowania zycia,z istota zycia, zyciem doskonalym. Pustelnik zrozumie, ze zycie to prokreacja.Obojnactwo lub masowa wstrzemiezliwosc seksualna doprowadzi do zaglady.
Znamy bohatera, ktory ma lacznosc ze swiatem boskim.Mag.Liczba 1.Mag jest jadrem, zapalnikiem,inicjatorem.Energia Maga jest neutralna do momentu potrzeby zaistnienia na planie np.fizycznym. Mag dysponuje 4 zywiolami, ma kontkat z tym co boskie, co ludzkie i co ziemskie.9+1=10 Przypadek? Nie sadze.Kolo Fortuny ma 10 laczacych osi.Nie 9 ( plemnik )a 10- jest bogatsze o 1+0 czyli o jadro-Mag + 0 komorke jajowa.
Symbolicznie zero jest wyrazone przy pomocy pustego kola; to komorka pozbawiona jadra.Samo zero jest symbolem nicosci, ale w polaczeniu z cyfra tu. 1-jadrem -wznosi ja na wyzszy poziom.Energia Pustelnika laczy sie z enegia Maga i tworzy energie Kola Fortuny-Swieta liczbe Jowisza.Mamy plemnik i jadro komorkowe.Musi dojsc do zaplodninia.Musi dokonac sie realizacja na planie fizycznym.Nastepuje to w Karcie Sily jako realizacja poszukiwan Pustelnika. Karta Sily to silna energia Slonca (ogien/ zadza),a jak jest slonce symbolicznie zapisane?
Kolo z kropka w srodkuObrazek

Slonce to jedynka,znak Lwa.Karta Sily jest oznaczona moca Maga1+1 co daje nam 2 podwojna moc Maga, ale rowniez 10+1 co daje nam 11/2.a jedenascie to liczba zaplodnienia,inspiracji.Liczba mistrzowska laczaca w sobie energie meska 1 i energie zenska 2 moc : sila nieba i ziemi.. i slonaca = zycie .Slonce w Lwie –podwojna moc Maga.
Obrazek

Motyw lampy na karcie Eremity jest bezposrednio zaczerpniety z zycia Diogenesa!Diogenes tak jak i Eremita symbolizuje tego, ktory szuka odpowiedzi na sens instnienia,na boski pierwiatek w "zyciu".
Aby moc oswiecac innych trzeba samemu byc oswieconym.Eremita celowo ma zamkniete oczy, aby wlasnie pierw oswiecic samego siebie tj. Wyciagnoc swiatlosc z ciemnosci, a dopiero pozniej realizowac sie na planie materialnym, niesc kaganek oswiaty innym. On ten kaganek bedzie niosl.o tym informuje nas umiejscowienie Pustelnika w zywiole ziemi w znaku Panny pod wladaniem Merkurego.Obecnosc Saturna objawia sie jako tego, kto trzyma sprawy w ryzach, aby z Pustlenika obrazowo mowiac nie zrobil sie:gadula i zlodziej.
Tradycyjnie uważa się, że aspekt Merkurego do Saturna koreluje z głębią myśli, przenikliwym, ostrożnym i metodycznym umysłem oraz sprytem w interesach, a w negatywnym wydaniu – ze skłonnościami do depresji i ponuractwa, wąskimi horyzontami i brakiem elastyczności myślenia oraz ze skłonnościami do krętactwa i lawiranctwa.

Diogenes rowniez szukal sensu istnienia czlowieka tj siebie.Szuklal”prawdziwego czlowieka” wsrod ludzi tj. Czastki doskonalej,oblicza Boga i robil to w bialy dzien.Zapalona lampa podkresla potege „ciemnosci”jaka jest w czlowieku.Odniesienie jest symboliczne.Diogenes stara sie wydobywac te swiatlosc z ciemnosci, oswiecajac ludzi gloszonymi przez siebie ideami!!!
Finalnie Pustelnik oznacza decyzje,aby zadzialac, aby isc dalej.Zadziala doskonale na planie materialnym 10 monet+znak Byka/ Kaplan.Polaczy perfekcjonizm Byka z perfekcjonizmem, milosca ,wspolczuciem i troska -Panny

Dlaczego symbolizuje decyzje? Odpowiada J. Suliga "Stabilizacja grozi "unieruchomieniem"w czasie.

Cytuj:
Rasid (...)dlatego, jak pisała wyżej Kinga, jest to w tarocie karta przeciwstawna Cesarzowej, bo Cesarzowa to potencjał dzielenia się na więcej części, produkowania, rodzenia, tworzenia życia i wchodzenia w relacje z innym jestestwem.

Cesarzowa jest przeciwstawna do Pustlnika bo Cesarzowa jest karta materialna, a Pustlenik metafizyczna.Oczywiscie enegia Cesarzowej ogranicza sie tylko do wymiaru materialnego karty.W Cesarzowj jest przedstawiony podzial na planie fizycznym.Ta energia jest tak silna, ze nawet gdy nie pytamy o ciaze to pojawienie tej karty automatycznie ja sygnalizuje.Potega Pustelnika polega na tym , ze on wchodzi w relacje z innym jestestwem i dokonuje tego w karcie Sily 11.W 9 mamy jednosc na planie duchowym ,a w 11 podzial na planie fizycznym.W 11-ej karcie zakancza sie to co rozpoczete zostalo w 9.

PostZamieszczono: 18 sty 2012 17:25 
Administrator
Awatar użytkownika

Może nie mieszajmy tak wszystkiego ze wszystkim.

Wątpię w wątek korelacji wyglądu plemnika z liczbą 9, bo co jak co, ale w czasach gdy powstawał Tarot i pierwsza ilustracja Eremity, nikt nawet nie przypuszczał jak wygląda plemnik w przekroju poprzecznym i ile może mieć "osi". :roll:

Cytuj:
Kazda karta tarota jest zilustrowanym zbiorem wiedzy na kazdej plaszczyzie min.symbolicznej,fiozoficznej,metafizycznej,dlatego tez karty Tatota nazywane sa wielowymiarowymi. Interpretowanie karty przez pryzmat tylko numerologiczy , astrologiczny czy symboliczny jest niepelna interpretacja.

Tak, tego należy się trzymać. Pomimo iż każda z kart Tarota ma związek z różnymi innymi systemami, to powiązania te zawsze pokrywają się ze sobą, rozwijają się wzajemnie, ale nigdy w życiu nie wykluczają, ani nie stoją w totalnej sprzeczności.
Jeśli rozumiem jak zadziała Saturn z Merkurym, wiem jakiego rodzaju wibracją jest dziewiątka, to nie spodziewam się znaleźć w kabale czegoś, co wywróciłoby interpretacje do góry nogami. Jeśli wywraca, to chyba coś poszło nie tak.

Widzę, że zgadzamy się w całej rozciągłości, że jest to karta w której rozwój następuje przede wszystkim na płaszczyźnie niefizycznej. Ciąża jest stanem fizycznym.
Ale i zapłodnienie in vitro nie jest płodnością, organizm kobiety pozostaje w stu procentach bezpłodny. Organizm przyjmuje zapłodnione wcześniej jajeczko i "opiekuje się" nim. To nie to samo co płodność.
To w sumie tak jakby na pustyni ktoś wysypał wiaderko czarnoziemu i w tej odżywczej glebie zasadził krzaczek. Jeśli roślinka przyjmie się i będzie tam rosła, nie oznacza to jeszcze, że pustynia wydała plon i przezwyciężyła swoją jałowość.

PostZamieszczono: 18 sty 2012 18:18 
Jak ktos chce zajsc wciaze a ma z tym problemy to i w Eremicie zobaczy upragniona ciaze i znajdzie uzasadnienie tego..
Na chlopski rozum to Eremita nawet dzieki i vitro nie zajdzie w ciaze, bo tym co widac jest :starym mezczyzna (chocby i najmadrzejszym i najbardziej plodnym umyslowo a nawet samym oswieconym Budda)
Czyli przeciwienstwo archteypowej plodnosci jaka jest mloda ( pulchna) kobieta.
Nie przez przypadek mezczyzni chcac zalozyc rodzine, miec dzieci automatycznie skupiaja swoje poszukiwania wsrod mlodych kobiet, a nie wsrod starych dziadkow.
archetyp plodnosci widac tu:
Wenus z Willendorf -
[imagelink=]http://cudaswiata.files.wordpress.com/2010/03/364px-venus_of_willendorf_frontview_retouched_2.jpg[/imagelink]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna