Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 IV Cesarz : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: IV Cesarz
PostZamieszczono: 26 lip 2009 18:11 
Administrator
Awatar użytkownika

Obrazek

Cesarz jest archetypem Ojca, jego główne atrybuty to siła i władza.

Czym rządzi Cesarz?
Jako że jego liczbą jest 4, oczywiście chodzi o rzeczywistość ziemską, konkretną i fizyczną. Dzięki niemu coś ma kształt, określoną formę, granice. To on ustala zasady i je egzekwuje, stąd Cesarz to nie tylko ojciec, ale także szef, człowiek na odpowiedzialnym stanowisku, czasem urzędnik, albo wręcz urząd jako taki.

Cesarz uosabia racjonalność, reguły szkiełka i oka - sprawy duchowe zupełnie nie leżą w obszarze jego zainteresowań (od nich jest Kapłan).
W praktyce Cesarz oznacza twarde stąpanie po ziemi, działania w świecie materialnym, rzeczywistości która Cię otacza - we wróżbach również odnosi się wyłącznie do nich.
Oczywiście może wskazywać na mężczyznę od którego zależy np. rozwój danej sprawy, lub mówi że to Ty masz działać, zorganizować, czy uporządkować coś w konkretny sposób.

Tytuł: Re: IV Cesarz
PostZamieszczono: 02 sie 2009 19:58 
Cesarz reprezentuje:
porządek, dyscyplinę, odpowiedzialność, wytrwałość, stanowczość, solidność, bezpieczeństwo,
metodyczność w działaniu, trzeźwy osąd, rozsądek, bezstronność, zrównoważenie, logikę,
kierowanie się głową, a nie sercem; obiektywne podejście do sprawy, hołdowanie zasadom i regułom,
mądrość i doświadczenie, władzę, autorytet, strukturę.
Mag jest najlepszy w inicjowaniu i rozpoczynaniu danych spraw, czy działań, ale to właśnie Cesarz posiada wytrwałość potrzebną do doprowadzenia spraw do końca i nadania im formy. To właśnie Cesarz posiada doświadczenie, którego brakuje Magowi. Stabilności można oczekiwać po Cesarzu, na nim można polegać i w nim szukać oparcia.

Tytuł: Re: Królowa Kielichów
PostZamieszczono: 07 sie 2009 20:41 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ta, a jak się trafi Cesarz despota który Cię uziemi na amen, że nawet pisnąć bez jego zgody nie będzie można

hmm ... ale cesarz to niekoniecznie chyba tylko taki despota? ;)

PostZamieszczono: 08 sie 2009 11:35 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie koniecznie musi być strasznym tyranem i maniakiem kontroli... Ale też nie jest to facet który wejdzie pod pantofel, albo będzie kultywował w partnerstwie demokratyczne zasady. On jest szefem, głową rodziny, on decyduje - nie lubi żadnej samowolki.
Wysłucha co masz do powiedzenia, jeśli to akurat sensowne wówczas się zgodzi, ale jeśli uzna że nie... koniec, zero dyskusji. :? A spróbuj go nie posłuchać i zrobić coś po swojemu...
Taki już jego charakter.

Brak uległości i te sprawy symbolizuje jego zbroja. U Waite'a jest błękitna, co znaczy że kontroluje swoje emocje, odgradza się też od emocji swoich "poddanych". Nie łatwo go zmiękczyć.

PostZamieszczono: 08 sie 2009 11:40 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

hmmm..a jesli chodzi o relacje z kobietami? jakie kobiety lubi?
chyba watek o krolowej kilichow zamienil sie w rozmowe o cesarzu :lol:

PostZamieszczono: 08 sie 2009 11:56 
Administrator
Awatar użytkownika

Jak będzie trzeba przeniosę to do wątku o Cesarzu, nie ma problemu. :)

Jakie on lubi babki? Hmmm...
Najlepiej pasuje do niego Cesarzowa - to naturalny duet Wenus i Mars, z pewnością się dogadają. Kobietę w typie Kapłanki może stłamsić i zrobić z niej kurę domową, ale z kolei ona jest dla niego idealna bo da sobą kierować. Niestety chyba nie zaspokoi jego seksualnych apetytów, więc pan Cesarz i tak wpadnie w ramiona jakiejś Cesarzowej. :lol:

Jeśli chodzi o typy z Małych Arkanów, to całkiem dobrze mu będzie z Królową Monet (oboje zorganizowani etc.) i przyzwoicie z Królową Kielichów, która jest podobna do Kapłanki, ale z tą różnicą że seksualność nie jest dla niej problemem.
Królowa Buław niestety raczej nie da się okiełznać na dłuższą metę, ciągle będzie z jej strony jakaś niesubordynacja, będą się dużo kłócić. Tak czy inaczej jest dla niego dobrym materiałem na kochankę.
Królowa Mieczy prawdopodobnie wcale go nie będzie chciała, ona woli być sama niż poddać się facetowi... Jeśli taki związek zaistnieje będzie to bardzo skalkulowana decyzja, no i raczej będą bardziej żyć obok siebie niż ze sobą.

PostZamieszczono: 08 sie 2009 13:26 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Niestety chyba nie zaspokoi jego seksualnych apetytów

dlaczego? jaka jest roznica miedzy kaplanka a cesarzowa tutaj?

PostZamieszczono: 08 sie 2009 14:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie tylko tutaj jest różnica - przecież kapłanka i Cesarzowa to dwa różne archetypy i dwie różne natury.

Kapłanka może być żoną Cesarza: ugotuje, posprząta, opierze, wychowa dzieciaczki. Ale jako kobieta już nie koniecznie będzie go kręcić... seksualność nie jest jej domeną, pamiętaj że to archetyp dziewicy. Jeśli Cesarz ma małe potrzeby to pół biedy, zajmie się zarabianiem pieniędzy, skupi się na pracy. No ale facet to facet, prędzej czy później zacznie mu czegoś brakować i będzie się oglądał za spódniczkami. Jeśli w firmie pojawi się jakaś ładna sekretareczka Cesarzowa, to raczej jej nie przepuści. :roll:

Pracując z ludźmi spotkałam takich sytuacji bardzo wiele. Żona zajmuje się domem, mąż zarabia pieniądze. Żyją ze sobą parę lat, typowa rutyna. Ona jest dobrą gospodynią, ale jako kochanka już dla niego nie istnieje, życie seksualne umiera.
Stąd już niedaleka droga do romansów. Żona Kapłanka z reguły nie dostrzega problemu, albo udaje że nie widzi coraz późniejszych powrotów męża, dziwnych telefonów, tego nieobecnego wyrazu twarzy...
Może mąż pobryka i wróci, może będzie rozstanie - różnie bywa.

Można powiedzieć, że dla niego ona staje się Kapłanką... co nie oznacza oczywiście że inny mężczyzna nie dostrzeże w niej Cesarzowej, bo też widziałam takich historii mnóstwo. Mąż traktuje żonę jak Kapłankę, ale ona choć jest wzorową żoną tęskni za romantyczną miłością i namiętnością, chce znów poczuć się jak kobieta. Wreszcie zjawia się inny pan, zaczyna ją adorować i Pani rozkwita. ;) W kurze domowej która już zapomniała jak to jest być piękną budzi się Cesarzowa. Z reguły to wybucha jak wulkan, jest wielka miłość, totalny zawrót głowy.

PostZamieszczono: 08 sie 2009 16:30 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

musze powiedziec ze troche mnie przerazil ten opis kaplanki, tak jakby ona nie potrafila byc kobieta, byla totalnie aseksualna i nie potrafila kochac to strasznie smutne.....

PostZamieszczono: 08 sie 2009 16:52 
Administrator
Awatar użytkownika

To nie tak, że ona jest jakaś nienormalna. :) Po prostu obowiązki przedkłada nad przyjemności. Jeśli na przykład cały dzień zasuwa przy dzieciach i wypełnia domowe obowiązki, to trudno żeby jeszcze wieczorem miała ochotę na seks, imprezę ze znajomymi, czy chociaż malowanie paznokci. Każda kobieta kiedyś wejdzie na taki etap w życiu... Niektóre utkną w nim na dobre, inne wreszcie powiedzą basta i zajmą się także sobą. Te które utkną, stają się znudzonymi paniami domu, których życie upływa na zakupach, gotowaniu i sprzątaniu... aczkolwiek nie można powiedzieć że te panie nie potrafią kochać. One wszystko robią z myślą o rodzinie, opiekują się domem, mężem i dzieciakami rezygnując same z siebie. To właśnie jest miłość Kapłanki, na imię jej Poświęcenie.

PostZamieszczono: 08 sie 2009 17:09 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Każda kobieta kiedyś wejdzie na taki etap w życiu...

nie chce! :( :lol:

Cytuj:
rezygnując same z siebie. To właśnie jest miłość Kapłanki, na imię jej Poświęcenie.

ale w koncu i ona potrafi chyba powiedziec NIE kiedy przeleje sie ta ostatnia kropla :?: :idea:

PostZamieszczono: 08 sie 2009 17:41 
Administrator
Awatar użytkownika

Z tym "nie" różnie bywa. Niektóre nigdy tego nie zrobią, ale będą stawały się coraz bardziej zgorzkniałe, płaczliwe, zrzędliwe i niezadowolone z życia, aż wreszcie takie kobiety są uosobieniem wszystkiego co w Kapłance negatywne.

PostZamieszczono: 08 sie 2009 19:29 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

a co kaplanka powinna zrobic aby stac sie cesarzowa?
to jest mozliwe?
a jesli kaplanka wychodzi w pytaniu o uczucia mezczyzny/ jak ja postrzega to chyba nie jest dosc dobra karta, prawda? :roll:

PostZamieszczono: 11 sie 2009 21:17 
Administrator
Awatar użytkownika

Jak mówi stare przysłowie "Kobieta powinna być kucharką w kuchni, damą w salonie i dziwką w sypialni". :lol:

Dosadne, ale z tarotowego punktu widzenia dużo w tym racji. Trzeba rozwijać w sobie cechy i Kapłanki i Cesarzowej, wtedy będzie najlepiej. Przegięcie w którąkolwiek stronę zawsze zaowocuje jakąś patologią...

lovely pisze:
a jesli kaplanka wychodzi w pytaniu o uczucia mezczyzny/ jak ja postrzega to chyba nie jest dosc dobra karta,

Wszystko zależy od tego o jakiej relacji mówimy i w jakim kontekście. Jeśli jest to związek w którym ludzie już są ze sobą od pewnego czasu, Kapłanka może oznaczać że mężczyzna widzi w kobiecie swoją przyszłą żonę i matkę dzieci. To chyba dobrze, prawda? :)
W już istniejącym małżeństwie znaczenie Kapłanki będzie zależało od innych kart, może chodzić o szacunek do żony, poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego i pewność co do jej wierności, albo o sprawy o których mówiłyśmy wcześniej.
Jeśli jest to luźna znajomość lub coś świeżego, on prawdopodobnie czuje z nią jakąś przyjacielską więź, ona wydaje mu się tajemniczą i ciekawą osobą, ale oczywiście jakichś erotycznych podtekstów nie ma co szukać. Nie czarujmy się że to dlatego że on akurat większą uwagę zwraca na intelekt. :roll:

PostZamieszczono: 12 sie 2009 09:08 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Trzeba rozwijać w sobie cechy i Kapłanki i Cesarzowej

tak czytam sobie o tych dwoch paniach i dochodze do wniosku ze we mnie wiecej kaplanki niz ceasarzowej, niestety :(..troche mnie to przeraza

Cytuj:
Jeśli jest to luźna znajomość lub coś świeżego, on prawdopodobnie czuje z nią jakąś przyjacielską więź, ona wydaje mu się tajemniczą i ciekawą osobą, ale oczywiście jakichś erotycznych podtekstów nie ma co szukać.

czyli kolezanka tylko..nic do niej nie czuje?
ja zawsze sie ukazuje jako kaplanka jak zadaje pytania o to jak mnie ktos postzrega
do cesarzowej chyba mi daleko :lol:

PostZamieszczono: 12 sie 2009 12:06 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie martw się. :) Nie staraj się zagłuszyć Kapłanki, popracuj nad pewnością siebie. Bycie bardziej Cesarzową niż Kapłanką wcale nie jest super - mężczyźni częściej postrzegają ją jak obiekt seksualny, do tego może być pustą lalą. :roll:

lovely pisze:
czyli kolezanka tylko..nic do niej nie czuje?
ja zawsze sie ukazuje jako kaplanka jak zadaje pytania o to jak mnie ktos postzrega

Nie można powiedzieć że nic nie czuje, bo przecież zawsze coś czujemy, tylko nie koniecznie od razu jest to miłość lub zakochanie. :) Przy Kapłance na pewno są emocje, jakaś doza sympatii.
W kontekście nowej znajomości może chodzić o to, że w pierwszym kontakcie kobieta nie zwraca na siebie uwagi, może jest dość skromna, ale jak już się poznają bliżej kto wie - dlatego nie sposób wyrokować na podstawie jednej karty, trzeba zbadać kolejne które pokażą czy jest szansa.

PostZamieszczono: 12 sie 2009 13:31 
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Cytuj:
Nie staraj się zagłuszyć Kapłanki, popracuj nad pewnością siebie

to by mi sie przydalo ;)

PostZamieszczono: 11 gru 2009 14:53 
Stały Bywalec

W takim razie jeżeli w rozkładzie wychodzi Cesarzowa i Cesarz to możemy przez to rozumieć, ze Cesarz widzi Cesarzowej tylko ją jako obiekt seksualny? Żadnych uczuć itp?
Jaka jest różnica między krótkim związkiem i długoletnim? To tylko sam pociąg fizyczny żadnych innych emocji? Ale też Cesarzowa i Cesarz są jakby dla siebie stworzeni

PostZamieszczono: 11 gru 2009 15:19 
Administrator
Awatar użytkownika

Cesarzowa jest dla Cesarza naturalną partnerką, ale w rozkładzie pojawienie się obu kart nie musi zapowiadać zaistnienia związku, bo od tego zasadniczo są inne karty. Czasami Cesarzowa i Cesarz pokazują już istniejącą parę, podobnie jeśli w rozkładzie pojawi się Król i Królowa z tego samego koloru.

A czy Cesarz widzi w Cesarzowej wyłącznie obiekt seksualny? Oczywiście że nie, nie popadajmy w skrajności. :) Bardziej bym to nazwała, że Cesarzowa jest ucieleśnieniem jego pragnień, nie tylko dotyczących seksualności, ale kobiecości jako takiej.

PostZamieszczono: 11 gru 2009 15:40 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Cesarz i Cesarzowa koło siebie często oznaczają rodziców (no w końcu to archetypy ojca i matki ;) ).

Arckapłan i Arcykapłanka to para przyjaciół (ewentualnie "związek opierający się na miłości platonicznej) a Cesarz i Cesarzowa to dojrzała para - obydwie karty są ściśle powiązane z żywiołem ziemi co wskazuje na pewną stałość.
W ujęciu negatywnym ta para to związek, w którym jedna strona lub obydwie się np. zdradzają, świetnie sobie z tego zdają sprawę, ale godzą się na ten układ, bo rozwód to podział majątku, walka o dzieci "no i co ludzie powiedzą".

Pozdrawiam :)

PostZamieszczono: 11 gru 2009 15:48 
Stały Bywalec

manfred669 pisze:
Cesarz i Cesarzowa koło siebie często oznaczają rodziców (no w końcu to archetypy ojca i matki ;) ).

Arckapłan i Arcykapłanka to para przyjaciół (ewentualnie "związek opierający się na miłości platonicznej) a Cesarz i Cesarzowa to dojrzała para - obydwie karty są ściśle powiązane z żywiołem ziemi co wskazuje na pewną stałość.
W ujęciu negatywnym ta para to związek, w którym jedna strona lub obydwie się np. zdradzają, świetnie sobie z tego zdają sprawę, ale godzą się na ten układ, bo rozwód to podział majątku, walka o dzieci "no i co ludzie powiedzą".

Pozdrawiam :)

To jest po prostu dokładna analiza mojego związku :) Właśnie na pytanie czy mój mąż chce rozwodu wyciągnęłam cesarzową IV monet i cesarza. Manfred po prostu teraz to jasno widzę. A łudziłam się, że coś go do mnie jednak ciągnie:).

PostZamieszczono: 11 gru 2009 16:48 
Administrator
Awatar użytkownika

carmen_76 pisze:
Właśnie na pytanie czy mój mąż chce rozwodu wyciągnęłam cesarzową IV monet i cesarza. Manfred po prostu teraz to jasno widzę. A łudziłam się, że coś go do mnie jednak ciągnie:).

Hmmm... Jeśli pytałaś czy on chce rozwodu, te karty raczej sugerują że nie, przyczyny są bardzo praktyczne. IV Monet to dom, dorobek, coś co chcemy zatrzymać. Rozwód to jak by nie było rewolucja, a Cesarz "wzmocniony" IV Monet jest ostatnim człowiekiem skłonnym do robienia w swoim świecie zamieszania. ;)

PostZamieszczono: 11 gru 2009 18:59 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Tak, bo cesarz wydaje rozkazy, a nie je realizuje ;)
Dla mnie cesarz przynosi zawsze stabilizacje, czy to w sensie finansowym, czy zdrowotnym, zawsze. Rok temu z ta kartą czekałam na wynik biopsji, także on przynosi ulgę a nie nerwy i szarpaninę.

PostZamieszczono: 11 gru 2009 19:22 
Stały Bywalec

Kinga pisze:
carmen_76 pisze:
Właśnie na pytanie czy mój mąż chce rozwodu wyciągnęłam cesarzową IV monet i cesarza. Manfred po prostu teraz to jasno widzę. A łudziłam się, że coś go do mnie jednak ciągnie:).

Hmmm... Jeśli pytałaś czy on chce rozwodu, te karty raczej sugerują że nie, przyczyny są bardzo praktyczne. IV Monet to dom, dorobek, coś co chcemy zatrzymać. Rozwód to jak by nie było rewolucja, a Cesarz "wzmocniony" IV Monet jest ostatnim człowiekiem skłonnym do robienia w swoim świecie zamieszania. ;)

I dlatego to zrozumiałam :D jak tylko przeczytałam Wasze informacje o Cesarzu. Jednak nie ma to jak nauka tarota przez swoje własne doświadczenia. To właśnie to skłania mnie do zagłębiania jego tajemnic.
Dziękuje za możliwość zrozumienia.

PostZamieszczono: 12 gru 2009 02:29 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Kod:
Tak, bo cesarz wydaje rozkazy, a nie je realizuje ;)
Dla mnie cesarz przynosi zawsze stabilizacje, czy to w sensie finansowym, czy zdrowotnym, zawsze. Rok temu z ta kartą czekałam na wynik biopsji, także on przynosi ulgę a nie nerwy i szarpaninę.

Pozytywny Cesarz to faktycznie stabilizacja, ale jak wiemy nie ma kart pozytywnych czy negatywnych - wszystkie są "domyślnie neutralne".

Negatywny Cesarz trąci stęchlizną - bezwartościowe, chore i przestarzałe przekonania, które tylko ograniczają ludzi z nim związanych.
Jak dla mnie to właśnie negatywny Cesarz kładzie kamień węgielny pod Wieżę, w którą później strzeli piorun i reprezentuje podejście tradycjonalne, które strasznie ogranicza.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna