Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 III Cesarzowa : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: III Cesarzowa
PostZamieszczono: 26 lip 2009 17:42 
Administrator
Awatar użytkownika

Obrazek

Arkan III tradycyjnie utożsamiamy z młodą kobietą, a jej główne atrybuty to:

- fizyczne piękno
- zmysłowe przyjemności
- naturalność
- płodność
- kreatywność
- rozwój
- miłość

Cesarzowa jako kobieta jest oczywiście bardzo pewna siebie, uwodzicielska, zmysłowa. Nie musi być nie wiadomo jak cudnej urody, po prostu dba o siebie i ma dobry gust. Przeciwieństwem naturalności Cesarzowej, albo raczej nie tyle przeciwieństwem co hmmm... karykaturą i ciemną stroną, jest kicz reprezentowany przez niektóre gwiazdy. A więc krzykliwe stroje, wszędobylska nagość, wybuchające skandale, pustota. W mniejszej skali - opalenizna (a raczej spalenizna ;) ) z solarium, długaśne tipsy, kilogramy pudru... Słowem: nienaturalność, sztuczność.
Cesarzowa jest kartą intensywnego wzrostu, czegoś co ciągle się rozwija, a więc nic dziwnego że czasami może oznaczać przerost - zwłaszcza przerost formy nad treścią.

Jak już mówiłam w innym temacie, pomiędzy Kapłanką i Cesarzową jest zasadnicza różnica, którą warto wyjaśnić, bo wiem że zdarzają się niejasności co do roli obu pań.
Kapłanka jest Księżycem, archetypem matki dziewicy, natomiast Cesarzowa jest również archetypową matką, tyle że Wenus.
Co to oznacza w praktyce? Otóż Cesarzowa płodzi i rodzi, ale to Kapłanka wychowuje, uczy i opiekuje się. Kapłanka jest miłością duchową - Cesarzowa miłością fizyczną.

Każda kobieta jest i Kapłanką i Cesarzową. :) Archetypowo to po prostu dwie różne role, albo mówiąc jeszcze prościej, dwie strony tej samej monety. Faza Cesarzowej w życiu kobiety zaczyna się wraz z dojrzewaniem płciowym i chyba najintensywniej manifestuje się pomiędzy 15-25 rokiem życia (co oczywiście nie znaczy że później znika). Około trzydziestki dojrzewamy psychicznie, mamy coraz więcej wspólnego z Kapłanką i zaczynamy patrzeć jej oczami.

Reasumując, czym rządzi Cesarzowa?
Wszystkim co ma związek z fizycznością, przyjemnościami zmysłowymi (dobre jedzenie to także jej domena) i szeroko rozumianym pięknem. Jak najbardziej dotyczy także bogactwa materialnego, w rozkładach często wskazuje na czas dobrej passy i możliwości korzystania z uroków życia.

Tytuł: Re: III Cesarzowa
PostZamieszczono: 04 sie 2009 23:04 
W jaki sposób będzie wychowywała swoje dzieci Cesarzowa, a w jaki Kapłanka ?

PostZamieszczono: 05 sie 2009 18:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Oj, nie pytaj. ;)

Cesarzowa z córeczki zrobi przede wszystkim małą księżniczkę, od najmłodszych lat przekłuje jej uszy i będzie malowała paznokcie... Chłopca wychowa na delikatnego lalusia.

No cóż, ona nie bardzo sprawdza się w roli opiekunki i matki. Może również być typem bizneswoman skoncentrowanej na zarabianiu pieniążków i zapewnianiu dzieciakom wszystkich możliwych materialnych wygód... ale już nie uczuć matczynych...
Albo jeszcze gorsza wersja: kobita która ciągle lata za facetami, rozwodzi się średnio co trzy lata, koncentruje się na swoich miłosnych potrzebach... oczywiście jej zdaniem przecież próbuje znaleźć dzieciom dobrego tatę, to wszystko robi dla nich. :roll:

PostZamieszczono: 05 lut 2010 11:23 
Rozglądam się

u mnie w pytaniu o prace oznaczała ,,płodność" - czyli duze szanse na otrzymanie pracy

PostZamieszczono: 06 lut 2010 19:37 
Stały Bywalec

Dla mnie to samoświadomość wlasnej siły na planie materialnym. W pytaniu o pracę - sukces . Twórcza, kobieca siła.
Niekoniecznie zgadzam się z Kinią - może być świetną matką, asertywną i madrą. Nauczy dzieci wszystkiego, co sama umie. W przeciwienstwie do Kaplanki - ta ,,wychowuje" z ksiązek, nieżyciowo, karmi ideami .Poświęca się, owszem, ale jest zbyt oddalona od życia, chyba sama chyba byłabym taką matka,(za dużo czytam, wychowałabym mimozy : ), dlatego nie mam dzieci :)

PostZamieszczono: 08 lut 2010 19:24 
Administrator
Awatar użytkownika

Mówiłyśmy tu o skrajnych przypadkach, czyli czystym przejawie archetypu bez żadnych domieszek. W życiu takie archetypowe postacie nie istnieją, można co najwyżej spotkać osoby o zbliżonych cechach i zachowaniach.
"Życiowa" Cesarzowa nie będzie dokładnie tak postępowała jak pisałam, wcale nie musi być głupia i pusta. Na pewno jednak wychowując dzieci większą wagę będzie przywiązywała do zaspokajania materialnych potrzeb i fizycznego piękna, natomiast sprawy ducha zejdą na dalszy plan.
Kapłanka nie jest oderwana od życia czy przepełniona bezsensowną książkową wiedzą - w skrajnych przypadkach może być mamusią rozczytującą się we wszelakich poradnikach "Jak być dobrym rodzicem" i ślepo się do nich stosować, ale to będzie właśnie skrajny przypadek, coś nienormalnego. Kapłanka "z życia wzięta" będzie po prostu troskliwą i opiekuńczą mamą, która nie tylko korzysta z wiedzy teoretycznej, ale także intuicyjnie czuje co robić, a więc skądinąd jest osobą mądrą. :)

PostZamieszczono: 18 lut 2010 19:45 
Stały Bywalec

Oczywiście , Kiniu, typy się mieszają :) Walnę przykład. Mam 2 koleżanki, nawet przyjaciółki. Jedna - samotna mama - dosłownie świruje na punkcie podręczników, rozpieszcza dziecko (jest naprawdę obrzydliwie nieznośne :) - teraz zima, więc dzieciak jest non stop ładowany antybiotykami (bo kichnął:) Dzieciak jest rachityczny, chorowity, mama wariuje na jego punkcie, i tak sobie żyją. Mama świata poza nim nie widzi.
Dziecko (córeczka) jest egoistyczna do potęgi 6.(trudno ją polubić)
Kapłanka ?
Druga - trójka dzieci, mama pracuje. Dzielna kobieta, nigdy nie narzeka ani nie męczy znajomych tekstami o dzieciach. Dzieciaki NIE SĄ EGOISTAMI. Gdy chorują, nie dostają antybiotyków. Nie jest to ,,chów cieplarniany" w żadnym znaczeniu. A np 12 -letnia córka tej kobity sama potrafi upiec ciasto. Dzieci są żwawe, jednak ,, nie włażą na głowę" . Są samodzielne, i przez to stają się bardzo ciekawymi Ludźmi - Osobami, które miło jest poznać .
Mama jest piękna, rozsądna, aktywna, i bardzo je kocha.
Lecz bez syndromów ,,małpiego mózgu"
Cesarzowa ?

PostZamieszczono: 06 mar 2010 15:08 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Teraz mi przyszło do głowy, że Cesarzowa to taka matka widziana oczami przedszkolaka.
"Moja mama jest najładniejsza, najmądrzejsza, najlepiej gotuje i kupuje najlepsze prezenty" :lol:

Arcykapłanka to chyba taka matka widziana oczami nastolatka.
"Moja matka zachowuje się tak jakby była średniowieczną zakonnicą. Do domu mam wracać przed 21, nie mogę sobie zrobić tatuażu, no i oczywiście >>kiedy ona była w moim wieku to ludzie jakoś żyli bez komórek i internetu<<"

PostZamieszczono: 25 paź 2010 18:34 
Moderator
Awatar użytkownika

Czy Cesarzowa utożsamiana jest z którymś z miesięcy? Co może ona znaczyć w rozkładzie z pytaniem o znalezienie pracy w przeciągu następnych miesięcy, znajdując się na pozycji odpowiedzi (w rozkładzie) ?

PostZamieszczono: 06 gru 2010 11:22 
Rozmowny Użytkownik

Mariolka pisze:
Czy Cesarzowa utożsamiana jest z którymś z miesięcy? Co może ona znaczyć w rozkładzie z pytaniem o znalezienie pracy w przeciągu następnych miesięcy, znajdując się na pozycji odpowiedzi (w rozkładzie) ?

proponuję zajrzeć do tematu: "Określanie czasu" w "Tarot w praktyce":
http://tarotnet.pl/forum2/okre-lanie-czasu-t563.html

:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]