Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 VII Rydwan : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: VII Rydwan
PostZamieszczono: 19 wrz 2009 12:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwie 2009 14:12
Posty: 1843
Lokalizacja: Białystok
Czas na następny Wielki Arkan, VII Rydwan, czyli zagadkowo brzmiący archetyp - Przebudzenie Bohatera.

Obrazek


Dlaczego właśnie Przebudzenie Bohatera? W nawiązaniu do mitologii, Rydwan jest odpowiednikiem postaci takich jak choćby Herkules, którzy wyruszali w nieznane by wypełniać swoje misje, doświadczać przygód i dokonywać bohaterskich czynów.
Dla naszych potrzeb wystarczy zapamiętać, że Rydwan reprezentuje:

- początek / wyruszenie w nową drogę
- entuzjazm i determinację by osiągnąć postawiony przed sobą cel
- niczym nieskrępowany ruch do przodu

W praktyce wskazuje na taki etap w życiu, kiedy mamy wewnętrzną pewność swojego celu i dążymy do jego realizacji bez względu na przeszkody. Warto zauważyć, że jednocześnie jest to czas kiedy Wszechświat nam sprzyja, lecimy w obranym kierunku siłą rozpędu niczym pocisk. Woźnica z karty nie ma lejców, co oznacza że najwyraźniej nie ma prawdziwej fizycznej kontroli nad swoim rydwanem - stąd też Arkan VII często będzie wskazywał na sukcesy które udaje się osiągnąć bez specjalnego wysiłku. Na dobrą sprawę jedynym wysiłkiem jest po prostu decyzja by mieć i zrobienie pierwszego kroku, reszta dzieje się sama. Jak pamiętamy mityczni Bohaterowie choć napotykali przeszkody, tak naprawdę byli ulubieńcami bogów. :)

_________________
http://www.kingacichocka.pl/blog/
:milo_mi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 20 wrz 2009 11:55 
Offline
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sie 2009 03:38
Posty: 103
W ujęciu negatywnym Rydwan oznacza utratę kontroli nad sytuacją, która bardzo szybko się zmienia.
Rydwan jako karta symbolizująca miejsce mówi o wszystkim co związane z transportem - autobusy, tramwaje, samochody, przystanki, stacje kolejowe etc.

Pozdrawiam :)

_________________


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 20 wrz 2009 16:18 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2009 18:29
Posty: 3
Lokalizacja: Żywiec
Rydwan to także samodzielny wymarsz w życie, brak cofnięcia się przed nikim i niczym, wytrwanie w raz postanowionych sobie obowiązkach i celach.
Rydwan symbolizuje również wszelkie związki międzyludzkie, w które człowiek wchodzi dobrowolnie, narzucając sobie pewien rygor wewnętrzny, dla dobra ogółu, tym samym doskonali i wzbogaca siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 20 wrz 2009 21:02 
Karta ta przedstawia wojownika w rydwanie. Jednak rydwan, aby mógł pojechać, musi być ciągnięty w tym przypadku przez dwa sfinksy. Zauważyliście, że nie są one zaprzęgnięte do rydwanu, a osoba powożąca nie ma lejcy? Ponadto sfinksy są różnego koloru, podobnie jak kolumny na karcie Kapłanki. Oj, ciężko będzie jechać takim powozem.


Na górę
  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 21 wrz 2009 11:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwie 2009 14:12
Posty: 1843
Lokalizacja: Białystok
W innych taliach często pojawiają się zwykłe konie, jeden jest biały drugi czarny. Chodzi o koordynację dwóch różnych sił (jak Yin i Jang) dzięki czemu można utrzymać w życiu równowagę. Nie wiem czy są tu osoby zajmujące się huną, Silvą lub podobnymi technikami - praktycznie w każdej jednej mowa, że kluczem do osiągnięcia każdego celu jest zgodna postawa świadomości i podświadomości.
Obojętnie co chcesz osiągnąć, musisz uzyskać właśnie tę jedność. Jeśli świadomość ma pragnienie posiadania czegoś tam, ale w podświadomości są blokady, wówczas często będziesz sama siebie sabotować, osiągnięcie celu jest niemożliwe.
Niedawno wyszła fajna książka, "Transerfing rzeczywistości" - jest to bardzo podobne do osławionego "Sekretu" Rhondy Byrne, ale traktuje sprawę przyciągania znacznie głębiej. :) Cała ta technika opiera się na niczym innym, jak na zasadzie, że aby cokolwiek w życiu wyszło, od rzeczy drobnych po spełnienie pragnień, trzeba wpierw uzyskać jedność Umysłu i Duszy w dążeniu do swoich celów.
Nic odkrywczego, ale tak właśnie jest. Żadna afirmacja nie zadziała, jeśli będą to tylko mechanicznie powtarzane słowa wypływające ze świadomości. Żadne fizyczne działanie nie będzie skuteczne, jeśli nie jest poparte autentycznym pragnieniem Duszy.

Skutek połączenia obu sił zobaczymy na następnym Arkanie, VIII Moc. :)


Poza tym co już powiedzieliście, w rozkładach VII Rydwan jest zapowiedzią sukcesu, osiągnięcia celu łatwo i szybko, ale sam w sobie bardziej jest drogą do tegoż celu. Widząc tę kartę oczywiście wiadomo, że osoba jest pewna do czego dąży (świadomie oraz nieświadomie), a dzięki temu okoliczności zewnętrzne po prostu jej sprzyjają i można założyć że postawiony cel zostanie osiągnięty.
W negatywach Rydwan będzie oznaczał także sytuację przeciwną - brak celu, lub cel którego osiągnięcie z góry skazane jest na porażkę, ponieważ człowiek nie ma tej spójnej postawy.

_________________
http://www.kingacichocka.pl/blog/
:milo_mi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 21 wrz 2009 14:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwie 2009 14:12
Posty: 1843
Lokalizacja: Białystok
Przypomniało mi się coś ciekawego a propos Rydwanu. :)
Miałam taką sytuację, że zapoznałam mężczyznę, zwiastunem jego pojawienia się był właśnie Rydwan. Dobrze to, czy źle? Jak się przekonałam, Pan Rydwan to ciężki typ. :roll:
Pierwszy wieczór spędziliśmy rozmawiając w jego samochodzie - dość nietypowo bo nawet kawę nam zrobiłam i tak sobie siedzieliśmy zamiast wejść do domu. Wrażenie wywarł dobre, uznałam że to sympatyczny człowiek i kto wie, może coś z tego będzie. Niestety... Rydwan jak to Rydwan, gdy czegoś chce leci do celu, nie bawi się w konwenanse i nie zastanawia nad taktownością swojego zachowania.
Mój Pan Rydwan tydzień później zaczął mi składać bardzo jednoznaczne propozycje. :lol: Myślałam że - jak to się mówi - z byka spadł, bo ani to było na miejscu, ani na czasie. Nic nas nie łączyło, prócz wspólnej kawy i zwyczajnej miłej rozmowy, a tu nagle takie hasła. :roll: Grzecznie odmówiłam i nawet zasugerowałam że oceniłam go jako sympatycznego faceta, nie powinien więc wybiegać przed procesję, bo wszystko popsuje. Jednak najwyraźniej nie przeją się. Głupią propozycję (też ni z gruszki ni z pietruszki, bo cały czas byliśmy tylko znajomymi), usłyszałam jeszcze ze trzy razy...

_________________
http://www.kingacichocka.pl/blog/
:milo_mi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 25 lis 2009 10:14 
Offline
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Rejestracja: 24 lis 2009 22:57
Posty: 22
A ja mam takie doświadczenie: miałam dylemat czy postąpić dość szlachetnie czy egoistycznie, czyli walka dobra ze złem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 10 gru 2009 16:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 kwie 2009 14:12
Posty: 1843
Lokalizacja: Białystok
Bądź co bądź, Rydwan wymusza ruch do przodu, najlepiej po linii najmniejszego oporu. :) Ale aby taki ruch był możliwy, najpierw trzeba znaleźć jakąś równowagę... Stąd Rydwan odwrócony może być brakiem decyzji, dylematem który nierozwiązany zatrzymuje całkowicie bieg spraw.

_________________
http://www.kingacichocka.pl/blog/
:milo_mi:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 28 sty 2010 05:16 
Offline
Stały Bywalec
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2009 21:06
Posty: 40
Karta ta jest reprezentantką wyzwań , trudności , które można pokonać poprzez odwagę I determinacje. Często ta karta mówi o problemach, z którymi teraz walczysz: może związek z którego nie wiesz jak się wydostać, może jesteś gospodynią domową, która za bardzo zasiedziała się w domu i nie ma odwagi, żeby się starać o pracę, a może nie masz odwagi, żeby szukać nowej pracy.
Jakiekolwiek wyzwania czy przeciwności pojawiają się , można je pokonać jeżeli tylko chcesz, bo Rydwan podkreśla poleganie na sobie i rozstrzygający ruch. Karta ta każe ci włączyć i nie poddawać się, nieważne jak ciężka będzie walka, silą perswazji można wszystko. Tylko krowa nie zmienia poglądów i trzeba czasami przyznać się, że trzeba zmienić kierunek działania, żeby osiągnąć to co się chce. Jeśli nic się nie dzieje, próbuj mocno i być może zmiana taktyki sprawi, ze osiągniesz wyniki
Rydwan ostrzega przed pychą, arogancją do której mogą doprowadzić zbytnie ambicje I determinacja. Karta ma proste przesłanie, żeby twoje ego nie wzięło góry. Jeżeli czujesz, że twoje życie podąża w złym kierunku , a Rydwan pojawi się w rozkładzie trzeba się zastanowić co musze zrobić żeby osiągnąć cel.
Bardzo często zwracamy się do Tarota kiedy czujemy się zagubieni bez celu i kierunku. Nie wskoczyłabyś przecież do auta bez ustalenia wcześniej gdzie chciałabyś jechać. Jakbyś zajechała do celu? Tak samo jest w życiu. Tak samo mamy wytyczne a Tarot pokazuje , które bezpośrednio są związane z Twoim życiem
To rownież każda forma kontaktów i komunikacji międzyludzkiej (e-mail, fax, telefon, ale i pociąg, samochód itp.) Podróże, spotkania zawodowe, pokonanie przeszkód, zmiana pracy, ludzie w mundurach, szef, długowieczność, sukces materialny. W negacji to wszystkie opóźnienia, złe wiadomości, przegrane sprawy urzędowe, kłopoty ze zdrowiem na tle nerwowym, łapówki, przypadkowe zajście w ciążę, podejmowanie decyzji pod przymusem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 28 sty 2010 20:11 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 27 sty 2010 19:30
Posty: 26
Zawodowo - Rydwan jest bardzo OK :) może związkowo niekoniecznie :) Stawiałam karty Przyjaciółce, zasiedziała się w domu z racji bycia Mamą, wyszedł jej Rydwan - i teraz uczy w szkole (łaciny) , ma mnóstwo Przyjaciół, znajomych, jest uwielbiana przez młodzież, i bardzo szczęśliwa. Jako domatorka wpadala w depresję, była zagubiona i smutna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 29 paź 2010 13:58 
Offline
Mózg Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2010 15:02
Posty: 510
Lokalizacja: gdzieś w Kanadzie
Kiedy karta wyjsciową w rozdaniu jest RYDWAN – to aż prosi o affirmację: "Przez ukierunkowanie wszystkich swoich mocy na moje cele i kontrolowanie swoich obaw zwycięzko daję sobie radę ze swoimi wyzwaniami".
Prowokuje też do zadania sobie paru pytań aby zrozumieć lepiej dlaczego pojawił się przed nami:
Jaką maskę prezentujesz dla otaczającego świata?
Jakie emocjonalne reakcje ukrywasz?
Jakie sprzeczności i napięcia są dla ciebie trudne do kontrolowania?
Gdzie doświadczasz obecnego zwycięztwa czy sukcesu w swoim życiu?
Jakie postępy robisz w sprawdzaniu swoich możliwości w życiu?

_________________
[color=#0000FF]Tarot-dla-Siebie[/color]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 29 paź 2010 15:14 
Offline
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009 00:39
Posty: 238
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach
Rydwan wiąże się też z zostawieniem za sobą tego co było. Pójście nową (własną) drogą, bez oglądania się za siebie.
Odejście w nowe JUTRO ze starego WCZORAJ.
Np. odejście z domu rodzinnego na swoje, przeprowadzka, zmiana pracy...
Zmiana połączona z przemieszczeniem, zawsze jest to nasza samodzielna decyzja.
Aby się ta droga miała szansę dobrze skończyć , rydwan musi być ciągnięty równo, jak powiedziała Kinga, musi być zachowana równowaga między Yin i Yang (biały i czarny koń) trzeba mieć mentalną kontrolę nad Rydwanem, żeby koło nie wjechało na kamień.....

Żbiku, podobają mi się Twoje afirmacje.

_________________
Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 05 kwie 2011 18:57 
Offline
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2009 16:50
Posty: 349
jakie to mogą byc kłopoty z rydwanu, ze cos sie toczy za szybko,idzie do przodu?Taki rozkłąd sobie robiłąm i rydwan mi wyszedł jako ostrzezenie, przed czym on ostrzega?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 05 kwie 2011 18:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2010 19:02
Posty: 424
Lokalizacja: Warszawa
brzanka pisze:
jakie to mogą byc kłopoty z rydwanu, ze cos sie toczy za szybko,idzie do przodu?Taki rozkłąd sobie robiłąm i rydwan mi wyszedł jako ostrzezenie, przed czym on ostrzega?


Aby nie podejmować pochopnych decyzji, nie działać zbyt szybko, nie działać agresywnie. To pogorszy stan rzeczy. Nie narzucać się, jeśli to jest związane z kimś i jakąś informacja, to nie wypytywać nachalnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 05 kwie 2011 19:11 
Offline
Fan TarotNet
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 paź 2009 16:50
Posty: 349
czyli wszelakie dziłania muszą byc przeze mnie dobrze przemyslane a ja mam z tm problem zawsze,dociagnęłam tam jeszcze karty ale nie pamietam jakie,napewno były to kije i chyba 8 i 4. Dobrze,ze tylko do czerwca :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 26 cze 2012 16:11 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 01 cze 2012 14:38
Posty: 73
Lokalizacja: Belchatow
Karta odwrocona na poczatku rozkladu partnerskiego: zwiazek na dlugo. To nie koniec. Nie boj sie, nie ingeruj. Niech idzie wszystko swoim torem. Tak bylo u mnie. Balam sie ze to koniec. W glebi serca chcialam z nim byc, ale glosno mowilam do niego co innego. A on wracal, probowal jakos mnie zmiekczyc. Udalo Sie. Jestesmy razem. Rydwan wypadal prawie za kazdym razem. Jesli sie ktos, to prosze mnie porawic :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 17 lip 2012 18:18 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 01 cze 2012 14:38
Posty: 73
Lokalizacja: Belchatow
Cytuj:
Karta odwrocona na poczatku rozkladu partnerskiego: zwiazek na dlugo. To nie koniec. Nie boj sie, nie ingeruj. Niech idzie wszystko swoim torem. Tak bylo u mnie. Balam sie ze to koniec. W glebi serca chcialam z nim byc, ale glosno mowilam do niego co innego. A on wracal, probowal jakos mnie zmiekczyc. Udalo Sie. Jestesmy razem. Rydwan wypadal prawie za kazdym razem. Jesli sie ktos, to prosze mnie porawic :)

Jotka w jotke u mnie to samo wypadlo. Tez na poczatku i tez odwrocona. Tylko, ze on jest na etapie "zmiekczania" mnie. Pewnie mu sie uda bo go kocham. Ale sprawy zostawilam. Niech ida swoim torem. Ja juz nic w tym kierunku nie robie. Czekam. To on ma dzialac, nie ja. Mam nadzieje, ze final bedzie taki jak u ciebie.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 18 lip 2012 11:48 
Offline
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 cze 2010 17:40
Posty: 216
Izka chyba sama sobie odpowiedziałaś na post :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: VII Rydwan
PostZamieszczono: 18 lip 2012 12:47 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 01 cze 2012 14:38
Posty: 73
Lokalizacja: Belchatow
He he. To wynik tego, ze korzystam z telefonu a nie z kompa. Mam tylko .maly fragment strony wyswietlony hi hi.. za duzo tu siedze. Troche mam takie kolo fortuny w zyciu. Kreci sie caly czas to samo. Wieczne deja vu. I to nie zart. Ale ma tak byc jeszcze trzy razy.... He he. To akurat malo smieszne...sorki i dzieki za zwrocenie uwagi. Musze wiecej "obbracac" telefonem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: mieszkania na sprzedaż trójmiasto
PostZamieszczono: 15 cze 2016 22:32 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 26 kwie 2016 09:42
Posty: 28
deweloper poznan
ogłoszenia mieszkania do wynajęcia
ogłoszenia nieruchomości warszawa
pośrednik nieruchomości
nowe bielany mieszkania
sprzedam mieszkanie lublin
inwestycje deweloperskie wrocław
developer krakĂłw
rumia mieszkania na sprzedaĹĽ
mieszkania od dewelopera
nowe mieszkania we wrocławiu
rynek wtĂłrny
mieszkania bezpośrednio
mieszkania do wynajęcia
Ĺ‚ĂłdĹş mieszkania na sprzedaĹĽ
wola mieszkania na sprzedaĹĽ
sprzedam mieszkanie trĂłjmiasto
agencja nieruchomości warszawa
rynek pierwotny nieruchomości
nowe mieszkania warszawa ursus
ogłoszenia wynajem mieszkań
wrocław mieszkania na sprzedaż
bielany mieszkania nowe
nieruchomości małopolska
mieszkanie dwupokojowe
warszawa mieszkania
nowe mieszkania warszawa ursynĂłw
mieszkania na wynajem
rynek pierwotny mieszkania
kupno mieszkania wrocław
developer wola
tanie mieszkania krakow
ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości
nowe inwestycje warszawa
mieszkania na sprzedaĹĽ wola
mieszkania warszawa targĂłwek
stancja
mieszkania na sprzedaĹĽ warszawa wola
nowe mieszkania w gdansku
mieszkania poznan
nowe mieszkania legionowo
sprzedaz domow w polsce
nowe mieszkania na sprzedaz we wroclawiu
mieszkania na sprzedaĹĽ gdynia
sprzedam mieszkanie piaseczno
firmy deweloperskie warszawa
mieszkania warszawa wilanĂłw
wyszukiwarka mieszkań deweloperskich
mieszkania wrocław
moje mieszkanie


http://www.mlode-brodno.warszawa.pl/dew ... ia-opinie/

_________________
nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: nowe mieszkania rzeszow
PostZamieszczono: 15 cze 2016 22:33 
Offline
Stały Bywalec

Rejestracja: 26 kwie 2016 09:42
Posty: 28
mieszkania wrocław sprzedaż
zamieniÄ™ mieszkanie
mieszkania gdansk
mieszkania lublin
deweloper poznan
mieszkania bezczynszowe
mieszkania na sprzedaĹĽ warszawa mokotĂłw
mieszkania w krakowie nowe
inwestycje w trójmieście
bielany mieszkania nowe
mieszkania od dewelopera
bezpośrednio nieruchomości
mieszkanie 2 pokojowe
mieszkania krakow
tanie mieszkania Ĺ‚ĂłdĹş
warszawa mieszkania
mieszkania na sprzedaĹĽ radom
mieszkania w warszawie
wrocław mieszkania
nieruchomości komercyjne
mieszkania bielsko
nowe apartamenty warszawa
mieszkania na sprzedaĹĽ w warszawie
katowice mieszkania sprzedaĹĽ
warszawa bielany mieszkania
nowe mieszkania w lublinie
nowe inwestycje mieszkaniowe poznań
tanie mieszkania krakow
mieszkania deweloperskie poznan
mieszkania na sprzedaĹĽ bydgoszcz
ogłoszenia bezpośrednie nieruchomości
mieszkania na sprzedaĹĽ opole
poznań deweloper
mieszkania na wynajem
sprzedaż mieszkań poznań
program mieszkanie dla mlodych
mieszkania bielany warszawa nowe
sprzedam mieszkanie radom
sprzedam mieszkanie warszawa
oferty mieszkań
mieszkania nowe katowice
mieszkania bielany nowe
mieszkania nowe wola
mieszkania w poznaniu na sprzedaĹĽ
mieszkania krakĂł
nowe mieszkania poznan
mieszkania wrocław
ubezpieczenie na mieszkanie
mieszkania legionowo
mieszkania warszawa wynajem


http://koty.bydgoszcz.pl/ladne-osiedla-od-pdsa/

_________________
nowe inwestycje deweloperskie we Wrocławiu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


cron
Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group | Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów
 
phpBB SEO