Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /home/www/vhosts/tarotnet.pl/httpdocs/forum2/includes/utf/utf_tools.php on line 1804 XXI SWIAT : WIELKIE ARKANA

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: XXI SWIAT
PostZamieszczono: 12 kwie 2011 17:06 
Obrazek
Goddess Tarot

-poczucie szczescia harmoni z calym swiatem,
-odnalezienie swojego ,,domu'' w sensie odnalezienia sie we wlasciwym zwiazku, zawodzie,ktory daje nam spelnienie.
-wyjazd za granice, obcokrajowcy,
-nowoczesne technologie typu internet i informatyka

W negatywie moze oznaczac
-brak szczescia i brak spelnienienia marzen
-niemoznosc osiagniecia celu, niepelny sukces
-problemy zagranica, z obcokrajowcami
- niemoznosc odnalezienia swojego miejsca w sprawach o ktore pytamy,
-blokady psychiczne, nerwice natrectw.

Mod:Dodałam zdjęcie karty

Tytuł: Re: XXI SWIAT
PostZamieszczono: 16 lip 2011 10:57 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

W zwiazkach osobistych karta Świat oznacza że w związku czujemy sie dobrze,tworzymy prawdziwy dom lub w krótce spotakmy osobę która bedzie naszym partnerem zyciowym.
Związek oznaczony kartą Swiat nie jest nigdy przelotna znajomościa lecz długotrwała przyjaznią,związkiem partneskim lub małżenstwem.

PostZamieszczono: 16 lip 2011 12:30 
Administrator
Awatar użytkownika

Oczywiście można Świat interpretować w kontekście związku. Więżę też można interpretować w kontekście relacji, ale przecież nie jest ona kartą relacji.

Świat w aspekcie międzyludzkim odnosi się do całego otoczenia w jakim funkcjonujemy: od sąsiadów po przyjaciół, rodzinę, kolegów z pracy i panią która nas codziennie obsługuje w supermarkecie. :)

W rozkładzie może zapowiadać np. pojawienie się nowego elementu w pejzażu naszego życia, sugerować że nadchodzi czas "rozszerzenia granic", czy ukazywać zamknięcie się w jakimś kręgu. Takim zamkniętym kręgiem może być nasz związek partnerski, małżeństwo. Stąd też Świat dla związków z natury bliskich, nie koniecznie oznacza coś się partnerom spodoba. ;)

PostZamieszczono: 16 lip 2011 15:02 
Kinga pisze:
(...) Stąd też Świat dla związków z natury bliskich, nie koniecznie oznacza coś się partnerom spodoba. ;)

Czy mozesz to blizej wyjasnic, co mialas na mysli?

PostZamieszczono: 17 lip 2011 14:29 
Administrator
Awatar użytkownika

O ile ludzie nie są towarzyscy, okres wzmożonego kontaktowania się ze światem zewnętrznym raczej nie będzie dla nich rajem na ziemi. Arkan Świat może przynieść spotkania z innymi, odwiedziny, wizyty, telefony i mnóstwo tego rodzaju atrakcji. :)
Związki bliskie, które ograniczają się do przebywania i funkcjonowania z tą jedną osobą, również prędzej od Arkanu Świat dostaną w kość, np. sytuacja zmusi ich do zmiany tego poprzez rozdzielenie, może nawet powstanie związek na odległość.

Kolejna przyczyna, dla której karta Świat w istniejących związkach nie koniecznie oznacza pozytywy: pokazuje że ludzie dotarli do końca jakiegoś etapu relacji i albo ruszą dalej, albo związek zacznie się kruszyć. Na przykład spotykają się już jakiś czas, nadchodzi pora kiedy powinni pomyśleć o utrwaleniu relacji poprzez wspólne zamieszkanie, ślub, cokolwiek. Jeśli nic nie zrobią, związek nie będzie się dalej rozwijał.
Świat w trwałych związkach może oznaczać że jest fajnie, bo mamy dom, samochód, dzieci i kota, wszystko jest na swoim miejscu, ale trzeba poszukać nowych wyzwań i pól do realizacji.

Z osobami, które szukają swojej drugiej połówki jest też ciekawie. W praktyce nie spotkałam się, by Arkan Świat sam z siebie zapowiadał miłość i związek. Nie przypominam sobie takiego sytuacji. Częściej pokazuje, że na tym etapie na którym osoba jest i w tym otoczeniu w którym aktualnie przebywa, nie ma materiału na związek i trzeba rozszerzyć obszar poszukiwań, wyjść poza obecny schemat. Może nawet najpierw w jakiś sposób muszą zmienić się ogólne okoliczności życiowe, trzeba coś zakończyć, np. studia.
Bo człowiek studiując ma określony krąg znajomych i obszar zainteresowań, czasem nawet mieszka w obcym mieście. Po zakończeniu studiów krąg znajomych nieco zmieni się, absolwent gdzieś zacznie pracować, może wróci do swojego rodzinnego miasta i tak dalej. Jeśli nawet nie będzie się przeprowadzał, przestanie bywać w miejscach związanych ze studenckim życiem, a siłą rzeczy zacznie pojawiać się innych częściach miasta, czy to dojeżdżając do pracy, czy to załatwiając sprawy które go nie dotyczyły kiedy był studentem.

PostZamieszczono: 17 lip 2011 19:57 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Bardzo fajny post o Świecie Kingo. W książkach jest najczęściej przedstawiany jako miłość doskonała, i najlepsza karta dla związku, mi jednak zawsze taki opis nie bardzo pasował do tego co się działo po pokazaniu się tej karty w rozkładzie ( mówię o zawiązkach ), nie grał mi z praktyką - teraz wiem dlaczego ;)

PostZamieszczono: 18 lip 2011 06:41 
Hurra, mogę prosić o interpretację!

Twój post Kingo o karcie Świat dotyczących relacji nie przekonał mnie.Dużo jest w nim wewnetrznego pesymizmu.

PostZamieszczono: 18 lip 2011 11:18 
Administrator
Awatar użytkownika

Nie chcę nikogo przekonywać. :) Po porostu piszę to co wynika z mojej wiedzy i paru lat praktyki. Podobnie jak Tarotka prawie wszędzie jak (nomen omen) Świat długi i szeroki, odnośnie tej karty czytałam o wielkich miłosnych fajerwerkach i spełnieniu marzeń. Tym czasem ani nie czułam takiej interpretacji, ani nie zdarzyło się by kiedyś pokryła się z rzeczywistością, nie do końca to grało. O tyle o ile moje odczucia są subiektywne, tak faktom (które nawet mnie samej nie dotyczyły) trudno zaprzeczać. W efekcie przez jakiś czas nie bardzo wiedziałam, jak mam kartę Świat traktować.

Warto zwrócić uwagę, że nawet zgodnie z symboliczną wymową arkanu, z tą wielką miłością jako interpretacją karty, coś jest nie do końca tak. Nie ma tu mężczyzny i kobiety, samej kobiety czy samego mężczyzny. Postać którą widzimy jest hermafrodytą, czyli osobą dwupłciową, co sugeruje że karta nie zupełnie dotyka normalnej relacji damsko-męskiej (ale jeśli już mówimy o seksualności, partner mógłby być biseksualistą).

Mitologia rzuca nieco światła na tę wielką miłość:

"Hermafrodyta był synem boga podróżników Hermesa i bogini piękności Afrodyty. Kiedy podczas kąpieli wpadł w objęcia nimfy Salmakis, ta natychmiast zapałała do niego gwałtownym uczuciem. Młodzieniec wzbraniał się przed miłością, nimfie udało się jednak przekonać bogów, żeby zespolili parę w jedno ciało. Tak powstał dwupłciowy organizm z męskimi i żeńskimi narządami."
(źródło: http://tajemnicemedycyny.pl/chromosomowa-ruletka/)

Hemrafrodyta nie chciał Salmakis! To ona zakochana po uszy, uparła się by być z nim na zawsze, bez względu na wszystko. Bogowie spełnili jej pragnienie, ale chyba jednocześnie wywinęli namolnej babie psikusa... 8-)

Interpretacje typu "ślub i wielka miłość" zapewne poniekąd wzięły się stąd, że dwupłciowe bóstwo było związane z obrzędem weselnym, (jak podaje Wikipedia bliżej nieznanym). Nie chodzi o normalny obrządek zaślubin jaki znamy, tylko coś co było odprawiane w ramach kultu Hermafordyty.

Kogo i co dokładnie przedstawia XXI Świat?
Znalazłam ciekawy opis na Aeclectic, więc pozwolę go sobie streścić i dołożę co nieco od siebie.

1) Wieniec to symbol Yoni. Tu niespodzianka, bo chodzi o... :)
Yoni (wymawiane jo-ni) to pochodzące z sanskrytu słowo odnoszące się do vaginy, które w luźnym tłumaczeniu oznacza "Świętą przestrzeń" lub "Świątynię". Jego znaczenie i użycie jest alternatywą dla zachodnich i europejskich określeń na żeńskie genitalia. W Tantrze słowo Yoni jest używane jedynie jeśli wiąże się z miłością i szacunkiem.
(źródło: http://kovenant.org/~darkeye/sex/yoni.html)

Yoni jest symbolem Wielkiej Matki, macicy przez którą wszystko się rodzi, drzwi do następnego życia po śmierci. Dlatego to ostatni Wielki Arkan zamykający cykl doświadczeń, dlatego zaraz po nim znów mamy Głupca (dziecko, nowy cykl, nowe życie etc).
Ów krąg można rozumieć również jako łożysko.

2) Dwupłciowa postać nabiera nieco sensu, ponieważ na początku życia płodowego nie ma jeszcze rozróżnienia na płeć. Między 6-tym a 12-tym tygodniem życia budowane są fundamenty płci psychicznej, tzn. określone struktury w mózgu. Natomiast cechy pozwalające fizycznie rozróżnić płeć zaczynają się kształtować około 10 tygodnia ciąży. Wcześniej jesteśmy obupłciowi.

Najczęściej w różnych źródłach i książkach o Tarocie, można spotkać informację, że XXI Świat reprezentuje anima mundi, duszę świata.
Tak na marginesie, nasza Dusza podobno nie ma płci. Wędrując przez różne wcielenia raz możemy być mężczyzną, raz kobietą. :)

3) Wracając do postaci, ma jedną nogę założoną na drugiej, tak jak Wisielec. W pewnym sensie stanowi jego przeciwieństwo - Wisielec to skierowanie uwagi do świata wewnętrznego, tańcząca postać oznacza skierowanie uwagi na zewnątrz.

4) Symbole w rogach karty, są symbolem czterech żywiołów (czterech kolorów z tarota), czterech punktów kompasu, czterech pór roku i czterech stron świata. Wszystko w zasięgu wzroku i rąk naszej postaci.

5) Głównym sensem karty Świat jest zakończenie długiego i ważnego etapu życia, który przeniesie nas na następny poziom życia i da nowy cykl doświadczeń. Pytający może zbliżać się do zakończenia długoterminowego projektu, kończyć studia etc.
Jednym słowem, karta nie może dotyczyć pierdoł typu gotowanie obiadu, tylko spraw które zajmowały nam jakiś kawałek życia i doprowadzone do końca spowodują lub umożliwią istotną zmianę.

6) Dlaczego tu chodzi o sprawy długoterminowe, wyjaśnia patron karty, czyli planeta Saturn.
Pierwszy nawrót Saturna na pozycję urodzeniową (zamknięcie cyklu), jest uważany za próg dorosłości i moment skrystalizowania się osobowości człowieka. Ma to miejsce około 29-30 roku życia.
Warto dodać, że w jednym znaku Saturn przebywa około 2,5 roku, zatem i sprawy o których będzie informowała karta Świat mogą trwać co najmniej 2,5 roku.

Żeby nie mieszać, nie będę opisywała dokładnie etapów cyklu Saturna, powiem tylko że mają ogromne znaczenie i wyznaczają najważniejsze momenty naszego życia. Pokrywa się z nimi niemal każdy rodzaj zmian i doświadczeń: od rozpoczęcia edukacji szkolnej i związanych z tym obowiązków którymi musimy się poddać na lata, po dojrzewanie i odnajdywanie swego miejsca w społeczeństwie, studiowanie, dorosłość, założenie rodziny, pracę, karierę i aktywność na emeryturze.
Są to bardzo ważne punkty w życiu, daleko bardziej istotne niż napotkanie miłości czy pójście na randkę. :)

W zasadzie Świat może pokazywać moment zawarcia ślubu, ale nie chodzi tylko o to że spełni się marzenie i potańcujemy na weselu. Tu przede wszystkim że zaczyna się dla nas nowy etap życia który potrwa całe lata. Jednym słowem Świat to coś, co określa naszą dalsza drogę, stanowi bramę do kolejnego "wcielenia" i TO jest jego głównym znaczeniem.

Na razie chyba wystarczy, wyszło sporo informacji. :) Później dokończę, bo jest jeszcze parę ciekawych spostrzeżeń.

PostZamieszczono: 18 lip 2011 12:07 
Administrator
Awatar użytkownika

Chodziło mi po głowie, jak można rozumieć mit o Hermafrodycie i Salmakis, w odniesieniu do działania karty Świat.
Coś mi zaświtało.
Historię tę można sparafrazować tak: uważaj o czym marzysz, bo możesz to dostać. :)

Ci którzy czytali Sekret lub inne Potęgi Podświadomości wiedzą, że Wszechświat daje nam dokładnie to o co prosimy i na czym się skupiamy. Nie rozróżnia przy tym co jest dobre a co nie, nie wartościuje, nie dąży do skrzywdzenia nas ani do uszczęśliwienia. Podobnie jak istota androgyniczna nie jest facetem i nie jest kobietą, tak Wszechświat nie jest ani dobry ani zły... dostosowuje się do nas, przybiera taką postać jaką świadomie i nieświadomie wybieramy.

Arkan XXI w zasadzie nie tyle jest synonimem szczęśliwego zakończenia, co konstatacją faktu, że otrzymujemy coś zgodnie z naszą wolą i efekt końcowy zależy od naszej - nazwijmy to - roztropności podczas formułowania życzeń, jak też rodzaju działań jakie podjęliśmy.

Arkan Świat jest neutralną kartą, mówi: "Tak, twoje pragnienia się spełnią".
Koniec.
Ani słowa o tym, czy faktycznie będzie się z czego cieszyć, czy będziemy żyli długo i szczęśliwie z panem Iksińskim.
To jak będzie wyglądało życie z panem Iksińskim, jest już nowym cyklem, który zaczyna się za Bramą Arkanu XXI.

PostZamieszczono: 18 lip 2011 12:18 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Tarotka pisze:
Bardzo fajny post o Świecie Kingo. W książkach jest najczęściej przedstawiany jako miłość doskonała, i najlepsza karta dla związku, mi jednak zawsze taki opis nie bardzo pasował do tego co się działo po pokazaniu się tej karty w rozkładzie ( mówię o zawiązkach ), nie grał mi z praktyką - teraz wiem dlaczego ;)

Zgadzam się z Tarotką. Ta karta jako coś super-ekstra, nie na wszystko jest.
Pochwalam Kingę za wyczerpującą wykładnię.
Kinga pisze:
W rozkładzie może zapowiadać np. pojawienie się nowego elementu w pejzażu naszego życia, sugerować że nadchodzi czas "rozszerzenia granic", czy ukazywać zamknięcie się w jakimś kręgu.

Dokładnie tak. Jest to zresztą bardzo widoczne ( i zaznaczone na wielu kartach ) na
" szkoleniowej " karcie R. Whaitea ( ten wieniec - to właśnie ten zamknięty krąg i dokładnie mówi o tym co na zewnątrz a co wewnątrz i co Kinga tu raczy sensownie przedłożyć).

PostZamieszczono: 18 lip 2011 14:27 
Administrator
Awatar użytkownika

Ok, kontynuując temat, a właściwie przechodząc do znaczeń praktycznych, nowa porcja informacji via Aeclectic.net

Są trzy możliwe warianty znaczeń, one czasem jakoś się ze sobą łączą.

(1) Coś zbliża się do szczęśliwego końca, sukcesywnie i ostatecznie. Pytający kończy szkołę lub studia. Weźmie ślub po długim czasie bycia zaręczonym (a więc mowa o relacji długoterminowej, nie czymś z chwili na chwilę!).
Jest to karta odnosząca się do ukończenia czegoś ważnego i uzyskania zasłużonej nagrody, również pochwał i gratulacji ze strony otoczenia.

(2) Pytający awansuje, stanie się nauczycielem, Sensei, uczonym czy mistrzem swojego zawodu. Co oznacza, że przejdzie na wyższy poziom, przestanie być normalnym pracownikiem i będzie postrzegany jako ekspert. Może w ogóle przestać pracować dla innych i rozpocznie własną działalność? Być może w firmie ktoś odejdzie na emeryturę i pytający będzie mógł przejąć jego obowiązki.

(3) Temat podróży. Karta Świat wskazuje komfort i bycie mile widzianym niezależnie od miejsca gdzie się udamy. Często są to podróże wynikające z zaproszenia przez kogoś.
Świat jako styl życia oznacza osobę, która niewiele posiada, ale cały świat jest dla niej domem i daje jej to czego akurat potrzebuje.

W sumie zawsze mowa o osiąganiu celu z założenia długoterminowego. Myślę, że jeśli pytamy Tarota o coś małego, coś co teoretycznie daje się zdobyć szybko, karta Świat może pokazywać że wcale prędko tego mieć nie będziemy. Na przykład pytamy czy kupimy samochód - fajnie, kupimy go, ale nie tak zaraz. Może najpierw trzeba będzie uzbierać pieniądze, popracować ciężej, zrezygnować z paru przyjemności, a przede wszystkim zdać egzamin na prawo jazdy. :lol:

W kwestii miłości może być podobnie. Niby nic prostszego niż zakochanie się, ale w praktyce droga do trwałego i długoterminowego związku zawsze jest dość długa, czyż nie? :)
Generalnie gdy pojawi się w rozkładzie Świat, zamiast wieszczyć od razu super miłość tuż za rogiem, lepiej zastanowić się na jakim etapie życia jest teraz pytający. Może najpierw coś musi się w jego świecie zakończyć i zmienić. Może powinien przewartościować swoje podejście, czy szukać tej miłości gdzie indziej. Cokolwiek.

PostZamieszczono: 18 lip 2011 18:11 
Legenda TarotNet
Awatar użytkownika

Kinga dzięki za tę elaborat prawie!! Super, a możesz tak z każdą kartą?? :lol: Oczywiście żartuję, choć nie ukrywam, ze Twoje opisy szybko zapamiętuję i bardzo mi pomagają w pracy z kartami, coraz więcej mi po nich "świta" ;)

Własnie przejrzałam moje notatki i mam kilka rozkładów na związki, które były zakończone karta Świat, niektóre są nawet sprzed 10 lat!!! :D Wtedy brałam to za dobrą kartę i oczekiwania były w związku z tym ogromne, teraz jak na nie patrzę to śmiać mi się chce cóż tam widziałam ;) Bajarka opowiada normalnie!
Kinga pisze:
Yoni jest symbolem Wielkiej Matki, macicy przez którą wszystko się rodzi, drzwi do następnego życia po śmierci. Dlatego to ostatni Wielki Arkan zamykający cykl doświadczeń, dlatego zaraz po nim znów mamy Głupca (dziecko, nowy cykl, nowe życie etc).
Ów krąg można rozumieć również jako łożysko.

Czyli z tego wynika, ze w związku z ciążą, karta ta wróży powodzenie, tak jak to wieszczą tłumaczenia w książkach.

PostZamieszczono: 18 lip 2011 20:54 
Administrator
Awatar użytkownika

Niby mogę, ale nie zawsze jest wena i czas. :) Świat akurat jakoś tak dziś wszedł na tapetę i udało się trochę o nim opowiedzieć.

Myślę że tak, w pytaniach o ciążę Świat będzie tym dobrym sygnałem, pod warunkiem że pytająca ma partnera i starają się o dziecko. Nie mając stałego partnera też można zajść w ciążę, ale Świat raczej nie będzie pokazywał wpadki - w sumie jest to karta tego co oczekiwane i upragnione... :)

PostZamieszczono: 18 lip 2011 23:17 
Tarotka pisze:
Kinga dzięki za tę elaborat prawie!! Super, a możesz tak z każdą kartą?? :lol: Oczywiście żartuję, choć nie ukrywam, ze Twoje opisy szybko zapamiętuję i bardzo mi pomagają w pracy z kartami, coraz więcej mi po nich "świta" ;)

Popieram wniosek Tarotki. ;)

PostZamieszczono: 15 maja 2012 18:16 
Pogromca Wszelkich Tematów
Awatar użytkownika

No dobrze, XXI Świat sam w sobie nie zwiastuje jakichś porywów serca czy wielkich romansów. Ale co w takim razie oznacza w pytaniach o czyjeś uczucia przy kartach umiarkowanie pozytywnych? Albo w pytaniach wprost o miłość, kiedy XXI Świat staje na pozycji pozytywnej? I analogicznie: na pozycji negatywnej?

Dla mnie to, mimo wszystko, co zostało tutaj napisane, pozytywne rozwiązanie. Tak, kocha i to głębokim uczuciem, pełnią życia, całym swoim światem. Wskazywać może, że wszystko co do tej pory przeżyte i dokonane z tą osobą ma ogromne znaczenie. Analogicznie: nie, nie kocha/ wydaje mu się, że kocha.
I też wydaje mi się, że w pytaniach o czyjeś uczucia, może być zapowiedzią różnych sytuacji, które wieńczyłyby jakieś etapy w ich życiu(?).

Ta karta ostatnio mnie dosłownie prześladuje w pytaniach o miłość, wyszła mi chyba w trzech rozkładach odnośnie uczuć różnych ludzi.

EDIT.
Pomyślałam, że Świat może wskazywać na związek "na odległość", jeżeli można tak dosłownie odczytywać nazwy i obrazki podane na kartach...

PostZamieszczono: 31 maja 2012 00:46 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

Zastanawiam się dlaczego karta Świat uważana jest za najlepszą kartę w talii (?) Chyba nie do końca słusznie. Niby słowo kluczowe to "raj odnaleziony". Owszem ma cechy mandali ale cóż z tego... pełnia , całość, finisz. Bo ostatnia karta drogi w Tarocie? Jakoś do mnie nie przemawia cudownym przesłaniem. W/g p.Jóźwiaka to też cud, miód...hm. Najlepiej wróżąca karta, nawet jeśli zostanie odkryta na niekorzystnych pozycjach a więc, jako ostrzeżenie, przeszkody i to co się nie uda. Dla mnie Świat to właśnie 4 strony świata i którą z nich wybierzesz tak los się do ciebie uśmiechnie bądź nie. Poza tym koniec jednego etapu i początek następnego.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 31 maja 2012 13:22 
Administrator
Awatar użytkownika

Maralee pisze:
No dobrze, XXI Świat sam w sobie nie zwiastuje jakichś porywów serca czy wielkich romansów. Ale co w takim razie oznacza w pytaniach o czyjeś uczucia przy kartach umiarkowanie pozytywnych? Albo w pytaniach wprost o miłość, kiedy XXI Świat staje na pozycji pozytywnej? I analogicznie: na pozycji negatywnej?

Moim zdaniem, nie można powiedzieć, że jest wielka miłość. Karta mówi raczej o tym (w przypadku pozytywnym), iż relacja ma wystarczająco dobry potencjał by stać się związkiem długoterminowym, bo osoba o której uczucia pytamy, jest psychicznie dojrzała do bycia z kimś na dłużej, otwarta, i tak dalej.
W negatywach natomiast, może chodzić o bagaż doświadczeń, który człowiek ze sobą niesie i od którego nie umie/nie chce się uwolnić. Tak więc tu bardziej będzie chodziło o tkwienie całym sobą w przeszłości. Na przykład: pan rozstał się z jedną panią, pojawia się nowa znajomość, zakochuje się w niej, ale mimo to stale patrzy na ten związek przez pryzmat starego, tak że zacierają mu się granice pomiędzy przeszłością, a tym co ma dzisiaj.

Dejanira pisze:
Zastanawiam się dlaczego karta Świat uważana jest za najlepszą kartę w talii (?) Chyba nie do końca słusznie.

Ja też nie zgadzam się z nadawaniem tej karcie jakichś wszechpozytywnych cech, a doświadczenie też pokazuje, że tak to nie działa. W ogóle nie ma czegoś takiego jak "najlepsza karta", bo wszystko zależy od subiektywnych doświadczeń. Dla jednego najlepszą kartą będą Kochankowie, dla innego Koło Fortuny.
Świat nie jest ani lepszy, ani gorszy

Dejanira pisze:
W/g p.Jóźwiaka to też cud, miód...hm. Najlepiej wróżąca karta, nawet jeśli zostanie odkryta na niekorzystnych pozycjach a więc, jako ostrzeżenie, przeszkody i to co się nie uda.

Świat jako przeszkoda, mówi w najlepszym razie, że rozwiązanie sprawy jest hen daleko daleeeeko przed nami. W gorszym, że cel jest zupełnie i totalnie poza zasięgiem, a nasze życie nie przewiduje dotarcia tam. Coś na podobnej zasadzie, gdybym spytała czy wyjdę za mąż za Barraka Obamę. :P To tak nierealne, że aż szkoda gadać.

PostZamieszczono: 31 maja 2012 13:43 
Awatar użytkownika

Kinga pisze:
Moim zdaniem, nie można powiedzieć, że jest wielka miłość. Karta mówi raczej o tym (w przypadku pozytywnym), iż relacja ma wystarczająco dobry potencjał by stać się związkiem długoterminowym, bo osoba o której uczucia pytamy, jest psychicznie dojrzała do bycia z kimś na dłużej, otwarta, i tak dalej.
Mnie bardziej chodziło o takie sytuacje, w których: XXI Świat wychodzi w partnerskim na pozycji "co w sercu", w związku już istniejącym; lub ktoś pyta: "kocha mnie czy nie kocha?" i wyciąga kartę Świat. Wtedy to jest chyba wróżba pozytywna?

Zatem Świat jako karta wydarzeń długoterminowych może wskazywać również na to, że z tą osobą tyle już zostało przeżyte, doświadczone, że kocha się ją miłością ludzką (bez wskazania na seksualność czy płeć - w końcu człowiek na karcie to hermafrodyta), ze szczególnym naciskiem na wspólną przeszłość...

PostZamieszczono: 31 maja 2012 14:10 
Administrator
Awatar użytkownika

O, dokładnie. :)

Jeśli mamy związek istniejący i pojawia się pytanie "czy on mnie kocha" - to odpowiedź brzmi jasne, że tak, gdyby nie kochał nie bylibyście teraz razem.

Związki ze stażem mają inną jakość emocjonalną. To już nie motyle w brzuchu, tylko stabilność, na którą składa się wspólna przeszłość wraz z pewnością jutra.

PostZamieszczono: 31 maja 2012 16:48 
Rozmowny Użytkownik
Awatar użytkownika

W/g Nansy Shavick w książce o miłości i przyjaźni:
Wszechświat: (Świat) - Harmonijny i wręcz perfekcyjny związek dwojga kochanków;
Jak będzie w końcu funkcjonował ten związek?
Na dobre rzeczy trzeba czasu, a prawdziwy poważny związek partnerski musi rozwijać się powoli;
Jeśli wiesz, że on jest tym właściwym dla ciebie mężczyzną doceń jego umizgi i ciesz się tańcem bratnich dusz, ponieważ coś takiego może się zdarzyć tylko raz w życiu;
Twój mężczyzna pokazuje swoje prawdziwe oblicze, wygląda i postępuje dokładnie tak jak myślałaś;
Staraj się dowiedzieć czy ten mężczyzna jest twoim przeznaczeniem czy nie;
Wszystkie konflikty trapiące wasz związek nie są stratą czasu, lecz potrzebną moralną nauką, jaką wynosi z nich każda istota ludzka;
Powtórzenie tematów ze wspólnego życia w przeszłości i przeświadczenie o tym, że spotkaliście się ponownie w jakimś szczególnym celu;
On chce wszystko wyjawić we właściwym czasie;
Zaakceptuj fakt, że droga do prawdziwej miłości Jest długa i nie można dojść do niej na skróty, nawet, jeśli będziecie szli razem.
Co na sercu, czy kocha? Tzn. że jesteśmy we właściwym związku. Ktoś jest dla drugiej osoby całym światem, ale uwaga(!) Czasem karta pokazuje, że para nie będzie razem, bo każdy ma ma dwa bardzo różniące się światy. Inne poglądy, oczekiwania, plany...ect.

[color=#400080]"Żaden system wróżebny nie jest wyrocznią - choć nie jest powiedziane, ze być nią nie może - wiadomo tylko, że od Ciebie zależy czy będziesz grał w życiu rolę błazna czy króla"[/color]

PostZamieszczono: 23 cze 2012 16:13 
Awatar użytkownika

Odnośnie cykliczności karty Świat. Czy można powiedzieć, że negatywna manifestacja tego Arkanu to cofnięcie się do tego co było - do punktu wyjścia? Takie "historia lubi się powtarzać"...

PostZamieszczono: 27 cze 2013 11:49 
Awatar użytkownika

A XXI Świat na pozycji "co ktoś ukrywa"? W domyśle: w konkretnej relacji?
Mam wątpliwości. Typuję, że chodzi o przekonanie, iż ta relacja wg tej osoby dalej nie pójdzie, że wszystko już zostało osiągnięte, że czas się rozstać. Z drugiej strony, może chodzić po prostu o świat wokół, niefajnych znajomych, wstydliwe otoczenie. Z trzeciej strony ;) : niechęć do wchodzenia w głębsze relacje, zainteresowanie znajomymi i otaczającym światem właśnie.

Ta pozycja kojarzy się zazwyczaj negatywnie, ale dla mnie chyba powinna być czytana neutralnie, bo można ukrywać głębokie uczucie, jak i szczerą nienawiść. Karta Świat nie jest też jakąś brutalną kartą, więc może wręcz przeciwnie: ktoś ukrywa głębokie zaangażowanie?

PostZamieszczono: 04 lip 2013 10:47 
Wszędzie mnie pełno!
Awatar użytkownika

A XXI Świat na pozycji "co ktoś ukrywa"?
ukrywa wyjazd za granicę , albo swój inny świat którym nie chce się dzielić, pokazywać

PostZamieszczono: 04 lip 2013 11:46 
Wszędzie mnie pełno!

Z mojego doświadczenia - Karta - Świat p.p - jest Kartą generalnie pozytywną - otwartą, ale tylko w tym sensie ( oczywiście zależy to od pytania ), że dana osoba ( problem ) - jest ( pozostanie, będzie lub uda się ) do "swojego świata", będzie w " swoim świecie" - np. ktoś jest zagranicą albo otworzą się przed nim nowe możliwości , bariery zostaną pokonane ...
EQ.

PostZamieszczono: 05 lip 2013 16:12 
Awatar użytkownika

Dziękuję Wam za odpowiedzi. W tym przypadku faktycznie może chodzić o ukrywanie swojego własnego, intymnego świata.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna