Czy stosować w rozkładach karty odwrócone?

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...

Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć. W literaturze spotykamy oba rodzaje rozkładania kart. Każdy ma swoje zalety jak i wady – jeśli można tak wogóle powiedzieć.

Osobiście twierdzę, że stosując karty odwrócone jest o wiele łatwiej wróżyć (bo karta w odwróconej pozycji od razu wskauje na zablokowanie energii i swój negatywny aspekt). Ale czy lepiej?

Przez bardzo długi czas stosowałem karty odwrócone, jednak ostatnimi czasy zacząłem z powodzeniem interpretować karty bez rozróżniania na karty proste i odwrócone. Jest trudniej, bo rozkłady nie są tak oczywiste jak wcześniej, ale i ciekawiej, bo wyzwanie jest większe. Wyzwanie dla INTUICJI aby właściwie odczuć wibrację karty i wzajemne relacje między poszczególnymi kartami w rozkładzie, który staję się bardziej przestrzenny, trójwymiarowy. Teraz każda karta pokazuje swoje blaski i cienie i dla wróżącego pozostaje tylko zadanie to wszystko zobaczyć czy odczuć i wybrać (czy aby na pewno jest to konieczne?) właściwą interpretację.

W Polskiej literaturze popularną tarocistką praktykującą stosowanie kart odwróconych jest Alicja Chrzanowska, zaś stosującą karty w prostej pozycji jest Barbara Antonowicz oraz min Flavio Anusz, Wojciech Jóźwiak.

Jak widać, sposób w jaki korzystamy z kart Tarota jest rzeczą indywidualną, więc to Tobie zostawiam wybór, czy stosować w rozkładach karty odwrócone czy też nie, pamiętając ze oba sposoby są tak samo dobre i skuteczne.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...