Czy interpretować rozkład z książką w ręku?

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

To do czego warto zachęcić, to samopoznawanie znaczenia kart Tarota. W książkach znajdujemy czyjś osobisty odbiór znaczenia karty. Tak jak nie ma dwóch całkowicie identycznych ludzi, tak dla każdego z nas karty przemawiają osobistym językiem, którego dobrze jest nie zagłuszyć już na samym początku informacjami z książek. Ale jednocześnie trzeba to jasno powiedzieć, że przy interpretacji poszczególnych Arkanów obowiązują pewne reguły i klucze, dlatego bynajmniej nie jest to anarchia, Tarota nie można rozumieć jak komu wygodnie.  

Mając to na uwadze zapraszam Cię, abyś najpierw poświęciła czy poświęcił kilka minut na wczuwanie się w rozkład czy pojedynczą kartę i słuchania co ona – intuicja – ma Ci do powiedzenia, oraz obserwowania swoich myśli i skojarzeń. Jeśli uznasz to za stosowne, możesz na koniec sięgnąć po książkę i zobaczyć, co inni odczuwali patrząc na te karty, nie zapominając jednak o tym, co sam odkryłeś! 

Wiedza jaką można znaleźć w książkach jest bardzo ważna, zapomnij o nauczeniu się Tarota bez czytania lektur. Tarot jest dość skomplikowanym systemem, którego nie sposób ogarnąć samodzielnie, dlatego ciesz się, że możesz sięgnąć po prace znawców tematu i czerp z ich doświadczenia. Unikaj jedynie bezmyślnego powtarzania cudzych interpretacji, skup się na tym aby poczuć i zrozumieć skąd wypływają.

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...